2024 liepos 25 d. ketvirtadienis, 9:15
Reklama  |  facebook

Nauja daugiabučių renovacijos technologija: vilniečiai turėjo galimybę paliesti tikrą skydą

2024-06-14 10:24
Daugiabučių renovacijos projektus administruojanti Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „Atnaujinkime miestą" kartu su „Vakarų medienos grupės" technologais sostinės gyventojams pristatė naujieną Lietuvoje – skydinę renovaciją.
nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Atnaujinkime miestą, VŠĮ
VMG Lignum construction, UAB
Išskirtiniam renginiui į J. Tallat-Kelpšos muzikos konservatorijos kiemelį buvo atvežtas kelis šimtus kilogramų sveriantis reprezentacinis skydas. Konstrukcija realybėje pristatyta norint gyventojams atsakyti į kylančius klausimus ir paneigti sklandančius mitus.

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė Vyr. miesto architektė Laura Kairienė ir „Atnaujinkime miestą" vadovė Eglė Randytė, o diskusijoje apie naują pastatų atnaujinimo technologiją dalyvavo „Atnaujinkime miestą" projektų įgyvendinimo vadovė Lina Kuksėnaitė-Česnulienė ir „Vakarų medienos grupės" technologė Alina Šachova.

„Vienas iš miesto tikslų iki 2027 m. – gerinti gyvenamųjų rajonų aplinką ir gyvenimo sąlygas, pakeičiant sovietinės urbanistikos palikimą vakarietiškais standartais. Didelis šio pokyčio variklis yra savivaldybė – norime artinti mūsų gyvenamuosius rajonus prie 15-likos minučių miesto principo: investuojame į gatvių, pėsčiųjų ir dviračių tinklus; norime, kad kiemai būtų žali ir patogūs leisti laiką, o savo rajone gyventojai rastų visas jiems svarbiausias kasdienes paslaugas. Keičiant modernistinius gyvenamuosius rajonus labai svarbus ir pačių gyventojų, būstų savininkų, įsitraukimas – noras renovuoti daugiabučius. Skydinės renovacijos privalumai – operatyvus procesas ir tvarios medžiagos, kadangi renovacijai pasitelkiamos inžinerinės medienos konstrukcijos. Linkiu miestiečiams įvertinti šią puikią naują renovacijos galimybę ir kartu keisti miesto rūbą", – kalbėjo sostinės savivaldybės pranešime cituojama vyr. miesto architektė Laura Kairienė.

Laura KairienėVyr. miesto architektė
Laura Kairienė.

„Atnaujinkime miestą" direktorė Eglė Randytė papildė, kad šiuolaikiniame kontekste skydinė renovacija laikoma kaip viena iš alternatyvų siekiant mažinti statybų sektoriaus poveikį klimato kaitai.

„Nors nuolat susitinkame su miesto bendruomenėmis, šis renginys ypatingas tuo, kad skirtas jaukiame Vandentiekio g. kvartale įsikūrusiems žmonėms. Siekiame ne tik supažindinti su skydine renovacija, tačiau parodyti realų kokybinį pokytį po namo modernizavimo. Pastebėjome, kad galimą transformaciją gyventojai sutinka itin palankiai. Tikiuosi, kad įdėtas darbas bus palydėtas gyventojų palaikymo, o jaukus vakaras praeis su vertingais pokalbiais ir diskusijomis. Girdėti bendruomenių nuomonę ir į ją atsižvelgti – pagrindinis mūsų komandos komunikacijos pamatas. Šiuo metu su miesto architektų komanda baigiame rengti daugiabučių namų modernizavimo dizaino gaires, kurios bus kelrodis siekiant kitokios gyventojų gyvenimo ir statinio funkcinės kokybės, sprendinių ilgaamžiškumo. Modernizuotas namas turi atrodyti kaip naujas ir išlaikyti darnų ryšį su aplinka. Vilniaus mieste siekiame aukštų standartų, bendruomenių įsitraukimo kuriant ir kartu jį atnaujinant", – sakė „Atnaujinkime miestą" vadovė.

Skydinės renovacijos privalumas – greitesnis fasado atnaujinimas

Modernizuojant daugiabučius skydais, šie konkrečiam pastatui gaminami gamykloje ir objekte montuojami nenaudojant pastolių. Tokia pastatų modernizavimo technologija jau kurį laiką taikoma Olandijoje, Estijoje, Prancūzijoje ir kitose Europos šalyse.

skydinė renovacija

Nors skydinės renovacijos technologiją galima taikyti visiems ne avarinės būklės pastatams, dėl gaisrinių savybių ekspertai rekomenduoja atsižvelgti į pastato aukštingumą ir kaip pagrindinį renovacijos skydais privalumą įvardija trumpesnę fasado atnaujinimo darbų trukmę.

„Vėdinamo fasado rangos darbus perkeliame į gamyklą. Ten sumontuojamas rėmas, sudedama vata, įstatomi langai bei uždedama fasado danga. Tai reiškia, kad projekto kokybė ir procesai užtikrinami nuo brėžinio, medžiagos iki jų sumontavimo ir net atraižų, šiukšlių surinkimo, utilizavimo. Gyventojams nebereikia pusmetį gyventi apsuptiems pastolių", – teigia „VMG" technologė Alina Šachova.

Statybos darbai taikant skydinę renovaciją sutrumpėja per pusę, tačiau, pasak „Atnaujinkime miestą" inžinierės Linos Kuksėnaitės-Česnulienės, kelio pradžia išlieka tokia pati – reikia įsivertinti, kad investicinio ir techninio darbų projektų rengimo bei statybos leidimo gavimo procesai išliks nepakitę. „Dabar nuo idėjos iki pridavimo pastato renovacija vidutiniškai trunka apie 26 mėnesius. Pasirinkus skydinę renovaciją, galėtume kalbėti apie 20 mėnesių laikotarpį", – sako „Atnaujinkime miestą" inžinierė.

skydinė renovcijaKadangi gamykloje sumontuotas skydas, priklausomai nuo jo dydžio, gali sverti apie 1-2 tonas, dažnai baiminamasi, kad toks sunkus elementas gali neatlaikyti ir nugriūti. Renovacijos procesus kuruojantys profesionalai tikina, kad tokie nuogąstavimai neturėtų kliudyti priimti sprendimus, nes prieš rengiant projektą įvertinama pastato būklė ir parenkami konkrečiai tam pastatui tinkami metaliniai laikikliai. Kiekvienam pastatui skydas tvirtinamas priklausomai nuo jį veikiančio vėjo ir sniego apkrovų. Kaip tradicinės renovacijos metu, taip ir atliekant skydinę – rangovui skydo kokybę užtikrina gamykla, kurioje visi procesai yra sertifikuoti ir nuolatos tikrinami išorinių auditorių. „Atnaujinkime miestą" atstovė prideda, kad visi neatitikimai ir galimi defektai konkrečiu atveju sprendžiami su rangovu ir administratoriumi. Rangovas atitinkamai peradresuoja pastabas skydo gamintojui, medžiagos tiekėjui arba projektuotojui. „Iš esmės niekas nesikeičia, nepaisant to, kokį būdą pasirinksite", – pasakoja inžinierė.

Ruošiamasi bandomiesiems projektams


Planuojama, kad pirmaisiais inovatyvia technologija atnaujintais daugiabučiais sostinėje taps Tuskulėnų g. 6 bei Antakalnio g. 91 esantys daugiabučiai namai. Pirmasis statytas iš gelžbetonio plokščių, antrasis – mūrinis. Abu pastatai – 5 aukštų, taisyklingos stačiakampio formos, plokščiu stogu, šildomi centralizuota šildymo sistema. Atnaujinus pastatus gamykloje pagamintais skydais planuojama iš esamos F energinės klasės pasiekti ne mažesnę kaip A energinę pastato klasę ir sutaupyti ne mažiau kaip 73-74 proc. šiluminės energijos sąnaudų. Skydai bus tvirtinami prie pastatų sienų, stogų, montuojami nauji langai, lauko durys, atnaujinami balkonai.

Taip pat numatyta apšiltinti pastatų rūsio lubas, modernizuoti esamas šildymo ir karšto vandens ruošimo, elektros sistemas, atnaujinti ventiliacijos sistemas, įrengiant šilumogrąžos funkciją, sumontuoti fotovoltines saulės jėgaines. Kartu su energinį efektyvumą didinančiomis priemonėmis planuojama atnaujinti pastato buitinių nuotekų, šaltojo vandentiekio sistemas, atlikti laiptinių remontą, įėjimus pritaikyti žmonėms su negalia. Bendra rangos darbų suma Tuskulėnų g. 6 esančiame name – 1,77 mln. eurų, Antakalnio g. 91 – 1,8 mln. eurų. Valstybės parama, kompensuojant energinį efektyvumą didinančias priemones sieks iki 70 proc.

Nuotraukos Sauliaus Žiūros
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-07-24 17:05
Nors kelis pastaruosius dešimtmečius nauji liftai senuose daugiabučiuose buvo labiau išimtis, nei taisyklė, šiemet situacija pasikeitė iš esmės. Daugiabučių namų prižiūrėtojai nepamena tokių metų, kad naujų liftų paklausa būtų taip smarkiai išaugusi ir viliasi, kad jei panašūs tempai išliks ateityje...
nuotrauka
2024-07-24 15:52
Bučos ir Borodiankos savivaldybėms Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) perdavė 5 kompiuterinės įrangos komplektus, skirtus šių miestų architektūros ir teritorijų planavimo skyriams. Įranga perduota įgyvendinant Lietuvos ir Taivanio finansuojamą projektą “3D miestų planavimo įrankis Ukrainos ...
nuotrauka
2024-07-24 15:24
Senus, neefektyvius šilumos punktus turinčių daugiabučių atstovai jau kviečiami teikti paraiškas paramai gauti ir atnaujinti savo daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Taip vadinama „mažoji renovacija“, galinti reikšmingai sumažinti išlaidas už šildymą, itin laukiama daugiabuči...
nuotrauka
2024-07-23 15:54
LR Vyriausybės kanceliarija ir Latvijos investicijų ir plėtros agentūra paskelbė 3 geriausius Baltijos paviljono tarptautinėje parodoje „Expo 2025 Osaka“ dizaino idėjos projektus. Pirmoji vieta skirta interaktyviai instaliacijai „Mes esame viena“ (We are One), akcentuojančiai gamtos, žmonių ir tech...
nuotrauka
2024-07-23 10:17
Siekdama didinti šalies konkurencingumą bei skatinti pramonės sektoriaus persiorientavimą į žiedinę ekonomiką, Inovacijų agentūra ragina verslus pasinaudoti Europos skaitmeninių inovacijų centrų (ESIC) paslaugomis. Centrai įmonėms ir organizacijoms siūlo konsultacijas ir pagalbą šiose srityse: testa...
nuotrauka
2024-07-22 11:37
Namų jaukumą galima kurti ne tik gražiais interjero dizaino sprendimais. Tai tik viena dalis – likusioji yra techniniai sprendimai, leidžiantys namų šeimininkams kontroliuoti apšvietimą bei patalpų klimatą. Optimalios temperatūros palaikymas yra aktualus ištisus metus, tačiau tai reikalauja nemažų e...
nuotrauka
2024-07-22 10:28
Rugsėjo 6 d. Lietuvos statybininkų bendruomenė rinksis Vilniuje, kur tradiciškai švęs savo profesinę šventę - Statybininkų dieną: renginio dalyvių lauks šventinis renginys, statybininkų apdovanojimai, koncertas ir tradicinė sportinė Olimpiada.
nuotrauka
2024-07-22 09:43
Šiauliuose oficialiai atidarytas naujai pastatytas karinis miestelis, skirtas Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono kariams ir KASP Prisikėlimo apygardos 6-ajai rinktinei. Karinio miestelio Šiauliuose plotas yra 7,8 ha, jame įrengtos dar didesnės kareivinės ir štabas nei vasario mėnesį atidaryt...
nuotrauka
2024-07-20 10:33
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą, kurioje sprendė dėl tiekėjo pasiūlymo atitikties viešojo pirkimo konkurso sąlygose iškeltam kvalifikacijos reikalavimui (techniniam ir profesiniam pajėgumui) būti atlikus statybos darbų savo jėgomis ir tiekėjo perkančiajai organizacijai pateiktų kval...
nuotrauka
2024-07-19 13:49
Abipus sostinės Konstitucijos prospekto išsidėstę aukštybiniai pastatai sudaro vadinamąją „Architektūrinę kalvą" – tai vienas iš skiriamųjų šiuolaikinio Vilniaus bruožų. Tam, kad ši centrinė miesto teritorija vystytųsi darniai, buvo atnaujintos jos formavimo gairės.
nuotrauka
2024-07-18 15:34
Aplinkos ministerija nuo rugsėjo mėnesio pradeda mokymų ciklą, kurio metu bus pristatyti naujausi teisinio reglamentavimo pokyčiai, apimantys statinių projektavimą, statiniams keliamus reikalavimus, statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procedūras, naujoves erdvinių duomenų ir kadastro, žemės ir sa...
nuotrauka
2024-07-18 14:25
Šių metų liepos pradžioje VĮ Ignalinos atominė elektrinė (toliau – IAE) sudarė 32,4 mln. eurų rangos sutartį su „Westinghouse Electric Sweden AB“ (vedantysis partneris) ir „Westinghouse Electric Spain, S.A.U“ dėl abejose atominės elektrinės energijos blokuose esančių technologinių įrenginių – garo ...
nuotrauka
2024-07-18 10:17
Vis dažnesnė vasaros kasdienybė Lietuvoje: alinantys karščiai, šešėlių paieškos ir vakare kylanti šiluma nuo asfalto bei pastatų. Pastebima, kad miestuose formuojasi karščio salos, kuriose aukštesnė temperatūra ne tik laikosi, bet ir išlieka ilgiau nei priemiesčiuose ar mažiau užstatytose vietovėse.
nuotrauka
2024-07-18 08:52
Paskelbtas paraiškų priėmimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai. Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) teigia jau sulaukusi pirmųjų konkurso dalyvių.
nuotrauka
2024-07-17 14:39
Vyriausybės posėdyje pritarta Aplinkos ministerijos parengtam nutarimo projektui skirti didesnę paramą namų renovacijai nukentėjusiems per Sausio 13-osios įvykius ir jų artimiesiems.
nuotrauka
2024-07-16 12:50
Aplinkos ministerija primena individualių nuotekų valymo įrenginių savininkams, kad nuo 2030 m. pradžios nuotekose, išleidžiamose iš šių įrenginių, turės būti valomas fosforas ir azotas. Tokia tvarka nebus taikoma rezervuaro tipo individualiems nuotekų tvarkymo įrenginiams, nes jie neišleidžia nuote...
nuotrauka
2024-07-16 12:35
Daugiausiai šalyje investuojančios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų architektūros konkursų, skirtų pirmiesiems dviem naujojo rajono „Launagiai“ Vilniaus pietinėje dalyje etapams, laimėtojai jau aiškūs: pirmosios vietos skirtos architektų studijoms „Aketuri archite...
nuotrauka
2024-07-16 09:30
Vasarą, kai karščiai pasiekia piką, oro kondicionieriai tampa nepakeičiamais pagalbininkais, užtikrinančiais komfortą ir gaivą namuose. Vis dėlto, jų naudojimas reikalauja priežiūros, kuri ne tik padeda išvengti gedimų, bet ir užtikrina švarų orą patalpose, sumažindama alergijų bei kvėpavimo takų li...
nuotrauka
2024-07-15 12:48
Nuo šiandien, liepos 15 d., įsigalioja birželį Seimo patvirtinto Klimato kaitos valdymo įstatymo naujos redakcijos dauguma nuostatų, kuriomis į nacionalinę teisę perkeliamos ir įgyvendinamos naujai priimtų Europos Sąjungos „Fit for 55“ teisėkūros paketo teisės aktų nuostatos.
nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos