2024 vasario 23 d. penktadienis, 21:25
Reklama  |  facebook

Naujam biotechnologijos mokslo centrui skolina 9,5 mln. Eur

2022-12-22 04:36
VIPA pasirašė paskolos sutartį iš skatinamosios finansinės priemonės „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“ lėšų. Paskola suteikta VšĮ „Northtown Vilnius“ – Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko operatoriui, vystančiam unikalią ir inovatyvią mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros investicinę erdvę.
nuotrauka
VšĮ „Northtown Vilnius“ vizualizacija


Minimos įmonės
VIPA (Viešųjų investicijų plėtros agentūra), UAB
Klaipėdos LEZ,
VšĮ „Northtown Vilnius“ vystomo projekto vertė siekia daugiau nei 10 mln. Eur, iš kurių 9 500 000 Eur sudaro VIPA paskola. Planuojamas įgyvendinti projektas – naujo 4400 kv.m. mokslo paskirties pastato statybos ir sklypo tvarkymo darbai. Ne mažiau nei 90 proc. pastato ploto užims laboratorijos, kita pastato dalis – biuro patalpos.

„Skiriame ypatingą dėmesį aukštą pridėtinę vertę kuriantiems verslams ir biotechnologijos yra vienas iš mūsų prioritetinių sektorių. Dabar Lietuvoje galime iš anksto įrengti tipinius universalius pastatus, pritaikytus gamybai ir moksliniams tyrimams, kuriuose patogu greitai įsikurti naujiems investuotojams. Tai leidžia mūsų šaliai dar aktyviau konkuruoti pritraukiant tarptautinius investuotojus ir plėtojant vietinius verslus“, – VIPA pranešime cituojama ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Asta Gladkauskienė VIPAAsta Gladkauskienė,
VIPA Klientų aptarnavimo departamento vadovė.
VIPA nuotr.

Pastatas bus pritaikytas mokslo ir tyrimų bei taikomajai veiklai. Investuotojas gaus visapusiškai įrengtą pastato infrastruktūrą ir su savo įranga galės pradėti įgyvendinti veiklas nuo pirmos investicijos dienos.

„Naujasis projektas prisidedės prie Lietuvos inovacijų ekosistemos plėtros bei suteiks biotechnologijos srityje veikiančiam verslui kurtis ir augti reikalingą modernią infrastruktūrą. Tai pirmas VIPA finansuojamas biotechnologijos mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos paskirties pastatas“, – sako Asta Gladkauskienė, VIPA Klientų aptarnavimo departamento vadovė.

Jau yra parengtas techninis projektas, kuriam išduotas statybos leidimas statyti mokslo paskirties pastatą Vismaliukų g. 34, Vilniuje. Šiuo metu rengiamas darbo projektas, pagal kurį bus perkami statybos rangos darbai. Planuojama pastato statybos darbų pradžia - 2023 m. kovo mėn., o pabaiga - 2024 m. IV ketvirtį.

Gediminas Pauliukevičius,Dr. Gediminas Pauliukevičius,
VCIIP Operatorės
VšĮ „Northtown Vilnius“ vadovas.
VšĮ „Northtown Vilnius“ nuotr. 

Vystyti naujo mokslo paskirties pastato statybos projektą buvo nuspręsta atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu rinkoje yra nemažas mokslo paskirties pastatų, o ypač didelio ploto su aukštos švaros klasės laboratorijomis, nuomos ir įsigijimo poreikis. Taip pat Išplėtota Inovacijų pramonės parko infrastruktūra, jame jau įsikūrusių mokslo ir verslo subjektų kaimynystė bei galimas kitų paslaugų paketas sukurs potencialiems naujakuriams papildomą naudą ir patrauklumą.

„Šis Technologijų vystymo centras – labai svarbi Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko (VCIIP) ekosistemos dalis. Jis suteiks VCIIP galimybę ne tik pritraukti tvarias gyvybės mokslų srityje veikiančias įmones ir sudarys materialines sąlygas greitesnei jų vystomų inovacijų bei technologijų plėtrai, bet taip pat ir sustiprins inovacijų parke vystomos gyvybės mokslų industrijos įmonių tinklaveikos galimybes”, – teigia Dr. Gediminas Pauliukevičius, VCIIP Operatorės Všį „Northtown Vilnius” vadovas. Jis taip pat akcentuoja, kad Lietuvai, gyvybės mokslų industrijos stiprinimą įsivardinusiai strategine veiklos kryptimi, tokios dalinai paruoštos inovatyvių įmonių įsikūrimui infrastruktūros plėtra yra gyvybiškai svarbi ir efektyviai prisideda prie prioritetinių industrijų augimo tempų didinimo.

VšĮ „Northtown Vilnius“ projektas – antrasis pagal VIPA priemonę „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“ įgyvendinamas projektas. Pirmoji paskolos sutartis pasirašyta su UAB „Flex Start Two“, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės antrine įmone, kuri Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) stato keturis sublokuotus gamybinius pastatus su juos lydinčia infrastruktūra. Klaipėdos LEZ vystomo projekto vertė siekia daugiau nei 6 mln. Eur, iš kurių 4,88 mln. Eur sudaro VIPA paskola.

Priemonės lėšomis tinkamos finansuoti tipinio gamybos paskirties pastato naujos statybos ar rekonstravimo išlaidos, įskaitant pasirengimo statybai (pastato techninio projekto parengimas, statybą leidžiančio dokumento gavimas), žemės sklypo sutvarkymo, infrastruktūros ir inžinerinių tinklų sklype, inžinerinių sistemų pastate įrengimo ir (ar) sutvarkymo, pastato statybos techninės priežiūros, projekto vykdymo priežiūros išlaidas.

Ilgalaikės iki 180 mėn. (15 metų) trukmės lengvatinės iki 10 mln. eurų paskolos teikiamos laisvųjų ekonominių zonų valdymo bendrovėms, jų antrinėms įmonėms, pramonės parkų operatoriams (išskyrus fizinius asmenis) ir savivaldybėms. 

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-02-23 10:13
„Paraiškos užpildymo greitis bus esminis faktorius teikiant prašymą paramai saulės elektrinės įrengimui gauti. Pavyks sparčiausiems“, – sako Vaidas Brazinskas, vienos bendrovės atstovas.
nuotrauka
2024-02-23 09:14
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su VĮ Turto bankas laikinuoju vadovu Ernestu Česoku aptarė galimybes įmonės valdomuose statiniuose įrengti priedangas.
nuotrauka
2024-02-23 09:10
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) pasirašė sutartį su Ukrainos bendrove „Artificial Intelligence Map LLC“ (AIMap) dėl Bučos ir Borodyankos teritorijų fotografavimo dronais siekiant sukurti 3D miestų planavimo įrankį.
nuotrauka
2024-02-23 09:04
Pasibaigus žiemos priėmimui į profesines mokyklas, jose mokytis pradeda beveik tūkstantis naujų mokinių – mokymosi sutartis su 16 profesinio mokymo įstaigų pasirašė iš viso 995 mokiniai. Daugiausia jų rinkosi inžinerijos, sveikatos priežiūros sritis, beveik visi mokysis valstybės finansuojamose viet...
nuotrauka
2024-02-23 08:54
Apie nekilnojamojo turto vystytojų galimybes dalyvauti Vokietijos brigados karių ir jų šeimų apgyvendinimui skirtuose projektuose vasario 22d. kalbėta Krašto apsaugos ministerijoje ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) surengtame renginyje „Pramonės diena“. Renginio metu 19 NT ...
nuotrauka
2024-02-23 08:52
Kovo 1 d. gyventojai, ketinantys modernizuoti savo individualų gyvenamąjį namą, gali kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) ir pasinaudoti finansine parama. Šiais metais iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos šiai priemonei skirta 22 mln. eurų. Iš viso iki 2...
nuotrauka
2024-02-23 06:33
Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) kartu su Lietuvos architektų sąjunga (LAS) šių metų vasario 22 d. Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS) paskelbė tarptautinį atvirą architektūrinį konkursą, kurio tikslas – išrinkti geriausią architektūrinį pasiūlymą projektui „Ateities...
nuotrauka
2024-02-22 17:15
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi skundą, kad Švitrigailos g., Vilniuje, daugiabučiame gyvenamajame name, esančiame kultūros paveldo vietovėje, galbūt neteisėtai vykdomi darbai, atliko patikrinimą. Įtarimai pasitvirtino – ...
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-22 10:52
Mažiau pasiturintys Lietuvos gyventojai daugiau nei dvigubai dažniau linkę prognozuoti nekilnojamojo turto (NT) pabrangimą, palyginus su uždirbančiais daugiausiai, rodo „Luminor“ banko užsakymu atliktas tyrimas. Ko tikisi žmonės Lietuvoje ir ar iš tiesų reikėtų nerimauti dėl NT pabrangimo, pasakoja ...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-02-22 08:04
Advokatų kontora STRATEGUM dažnai susiduria su tokia Rangovo problema, todėl dalinasi bendra konsultacija, kurią parengė advokatė Giedrė Kačinskienė. Ekspertė apžvelgė esminę atliktų darbų akto reikšmę, skirtumus tarp Tarpinio ir Baigiamojo atliktų darbų akto, ir atsakė į klausimą, ką daryti Rangovu...
nuotrauka
2024-02-21 15:07
Antradienį, vasario 27 d., gyventojai sulauks naujo paramos kvietimo nuosavoms saulės elektrinėms iki 10 kW savo gyvenamajame būste įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais. Šiam kvietimui Energetikos ministerija skyrė 12 mln. Eur.
nuotrauka
2024-02-21 09:01
Vis dažniau, esant galimybei, tiek nekilnojamojo turto vystytojai, tiek ir patys gyventojai įrengia terasas ant stogo plokštumų ir tokiu būdu mėgaujasi papildomu plotu poilsiui ir pramogoms. Tačiau terasoms dėvintis iškyla ir klausimas, kas turi prisiimti terasos remonto kaštus, kadangi, viena vertu...
nuotrauka
2024-02-21 08:37
Pirmaujanti Latvijos medinių langų gamintoja „Arbo Windows" įsigijo vieną didžiausių Lietuvos medinių langų gamybos įmonių UAB „Arlanga Wood", kuri priklausė įmonių grupės „Arlanga Group" įkūrėjui Arūnui Mažoniui. Sandorį finansavo bankas „BluOr Bank" su Latvijos „Plėtros finansų įstaigos Altum" užt...
nuotrauka
2024-02-21 07:51
Lietuvos apeliacinis teismas patikslino pirmosios instancijos teismo nutartį ir konstatavo, kad civilinė byla pagal ieškovės Vyriausybės, atstovaujamos Energetikos ministerijos, ieškinį atsakovams – „Veolia“ įmonių grupei, UAB „Icor“ ir su šiomis įmonėmis susijusiems asmenims Andriui Janukoniui, Lin...
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 14:49
Finansų ministerija ir Lietuvos bankas pristatė 2 siūlomas iniciatyvas – nekilnojamąjį turtą perkantiems su būsto paskola suteikti realią galimybę rinktis palūkanų normos rūšį, įpareigojant kredito įstaigas pateikti informaciją tiek apie fiksuotas, tiek ir apie kintamas palūkanų normas bei iki 1 eur...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos