2021 birželio 19 d. šeštadienis, 8:46
Reklama  |  facebook

Neteisėtos statybos byla: pastatai gali stovėti

2021-05-10 07:10
Teismas penktadienį, gegužės 7 d., paskelbė sprendimą ne vienerius metus besitęsiančioje byloje dėl statybos padarinių pašalinimo Neringos savivaldybėje.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba),
AAD (Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos),
Neringos savivaldybė,
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose baigta nagrinėti civilinė byla pagal ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (patikslintą) ieškinį atsakovams Neringos savivaldybės administracijai, Neringos savivaldybei, Lietuvos Respublikai, atstovaujamai Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos, Lietuvos Respublikai, atstovaujamai Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos, Lietuvos Respublikai, atstovaujamai Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, R. G., V. B., N. B., J. Dž., J. P., O. L. V., D. A., A. L., M. Z., tretiesiems asmenims, nepareiškiantiems savarankiškų reikalavimų, Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos, Saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos, Teisingumo ministerijai, T. P., A. S. dėl statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių pašalinimo.

Teismas penktadienį, gegužės 7 d., paskelbė sprendimą ne vienerius metus besitęsiančioje byloje dėl statybos padarinių pašalinimo Neringos savivaldybėje. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) ieškiniu prašė: įpareigoti atsakovą D. A. per 6 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pagal reikiamai pertvarkytą projektinę dokumentaciją ir gavus naują statybą leidžiantį dokumentą, pertvarkyti statomą gyvenamąjį namą, taip, kad jis atitiktų teisės aktų reikalavimus ir teritorijų planavimo dokumentų sprendinius. Neįgyvendinus šios pareigos, kaip rašoma išplatintame teismo pranešime, įpareigoti atsakovų lėšomis per 3 mėnesius nugriauti statomą namą ir sutvarkyti statybvietę. Atsakovui neįvykdžius ir šio įpareigojimo ir nepašalinus statybos padarinių, nustatyti, kad šiuos padarinius turi teisę pašalinti ieškovė, nugriaudama namą atsakovo D. A. lėšomis.

Taip pat ieškiniu prašė įpareigoti atsakoves J. P., J. Dž., N. B. per 6 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos, pagal reikiamai pertvarkytą projektinę dokumentaciją gavus naują statybą leidžiantį dokumentą, pertvarkyti statomą ūkinį pastatą, kuris statomas vietoje buvusių statinių – dirbtuvių, taip, kad jis atitiktų teisės aktų reikalavimus ir teritorijų planavimo dokumentų sprendinius. Neįgyvendinus šios pareigos, įpareigoti atsakoves kaltų asmenų lėšomis per 3 mėnesius nugriauti statomą Ūkinį pastatą ir sutvarkyti statybvietę. Atsakovėms neįvykdžius ir šio įpareigojimo ir nepašalinus statybos padarinių, nustatyti, kad šiuos padarinius turi teisę pašalinti ieškovė, nugriaudama statomą ūkinį pastatą atsakovių lėšomis. Taip pat prašyta įpareigoti atsakovę O. L. V. per 6 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos, pagal reikiamai pertvarkytą projektinę dokumentaciją gavus naują statybą leidžiantį dokumentą, pertvarkyti ūkinį pastatą taip, kad jis atitiktų teisės aktų reikalavimus ir teritorijų planavimo dokumentų sprendinius, o neįgyvendinus šios pareigos, įpareigoti atsakovę kaltų asmenų lėšomis per 3 mėnesius nugriauti statomą ūkinį pastatą ir sutvarkyti statybvietę. Jeigu atsakovė neįvykdytų šio įpareigojimo ir nepašalintų statybos padarinių, nustatyti, kad šiuos padarinius turi teisę pašalinti ieškovė, nugriaudama statomą ūkinį pastatą atsakovės O. L. V. lėšomis.

Teismas ieškinį tenkino iš dalies – atsakovai, t.y. statinių savininkai, įpareigoti per 24 mėnesių laikotarpį pertvarkyti projektinę dokumentaciją ir pastatus taip, kad šie atitiktų Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plane nustatytus reikalavimus, o Statybos inspekcija įpareigota per 24 mėnesių terminą išduoti atsakovams statybą leidžiančius dokumentus pagal pertvarkytus projektinius dokumentus.

Teismas, priimdamas sprendimą negriauti pastatų, kaip rašoma pranešime, atsižvelgė į Europos Žmogaus Teisių Teismo poziciją tokio pobūdžio bylose, taip pat į 2019 m. Vyriausybės patvirtintą Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą, kuriame aiškiai nurodoma, kad pastatų griauti nereikia.

Sprendimas per 30 dienų apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-06-18 18:01
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2021-06-18 08:00
Seimas priėmė Atliekų tvarkymo ir Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymų pataisas, kuriomis siekiama lengviau pereiti prie žiedinės ekonomikos užtikrinant, kad atliekos virstų ištekliais ir maksimaliai sumažėtų jų kiekis.
nuotrauka
2021-06-18 07:50
Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo procese yra tobulintinų veiklų: elektrinės uždarymo darbai ne visada atliekami laikantis grafiko, o giluminio atliekyno įrengimui būtina užsitikrinti reikiamus finansinius išteklius, rodo Valstybės kontrolės audito „Ignalinos atominės elektrinės...
nuotrauka
2021-06-17 13:31
Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą viešųjų sporto aikštynų atnaujinimo darbams ir visai šiose objektuose reikalingai įrangai įsigyti. Iš viso antram gyvenimui planuojama prikelti 10 įvairių sporto erdvių Vilniaus seniūnijose.
nuotrauka
2021-06-17 07:15
Nuo senų laikų didesnių dvarų, rūmų stogai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir šiomis dienomis – ypač tai pastebima apsižvalgius ne tik po naujai statomų, modernių namų kvartalus, bet ir Li...
nuotrauka
2021-06-17 06:51
2021 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvoje veikiantys bankai daugiau skolino gyventojams būstui įsigyti ir verslo įmonėms, tačiau paskolų srautas dar nepasiekė priešpandeminio lygio. Klientų indėliai bankuose toliau augo.
nuotrauka
2021-06-17 06:22
Aplinkos ministerijai atnaujinus apdoroto nuotekų dumblo reikalavimus, suvienodintos galimybės jį panaudoti tręšimui, pažeistoms teritorijoms rekultivuoti arba energijai gauti. Dabar vandentiekininkams nebereikės šitos žaliavos kaupti, kai nėra galimybių jos, pavyzdžiui, panaudoti kaip trąšą.
nuotrauka
2021-06-16 10:44
Žaliuojančios erdvės ir poreikis atkurti ryšį su gamta užima vis didesnę dalį Vilniaus gyvenime – atnaujinami parkai ir viešosios erdvės, kad miesto vidury būtų galima džiaugtis gamtos oaze.
nuotrauka
2021-06-16 08:59
„EfTEN Real Estate Fund III“ sudarė 10 mln. eurų pardavimo sandorį ir įsigijo 2 pramoninius pastatus Panevėžyje.
nuotrauka
2021-06-16 07:44
Panevėžio miesto savivaldybė artimiausiu metu skelbs daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą. Tarp „Aukštaitijos“ ir ledo arenos įsiterpsiantis vientisas kompleksas, rekonstruojant senąjį pastatą ir statant naują baseino priestatą, formuojamas ...
nuotrauka
2021-06-15 08:20
2021 m. balandžio mėn. šalyje atlikta statybos darbų, kaip praneša Statistikos departamentas, už 284,5 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai yra 3,4 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei kovo mėn. (nepašalinus – 22 proc. daugiau).
nuotrauka
2021-06-14 10:48
Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. Atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.
nuotrauka
2021-06-14 07:50
Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui dėl atlyginimo už teisę valstybinėje nuomojamoje žemėje statyti naujus statinius ar rekonstruoti jau esamus.
nuotrauka
2021-06-14 06:58
Mažėjant karantino metu įvestų renginių uždarose patalpose suvaržymų, Aplinkos ministerija paaiškino, kaip eksponuoti planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą ir organizuoti viešą visuomenės supažindinimą su ja.
nuotrauka
2021-06-11 15:04
Birželio 11 d. įvyko Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos (EBPO) Lietuvos įgūdžių strategijos pristatymas. Jos metu buvo pristatyti Nacionalinės įgūdžių strategijos projekto rezultatai ir ekspertinės rekomendacijos, kaip reikėtų tobulinti Lietuvos kvalifikacijos kėlimo, ugdymo ir mok...
nuotrauka
2021-06-11 13:48
Jonavoje atidarytas atnaujintas natūralios dangos centrinis miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu stadione pastatytos visiškai naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė.
nuotrauka
2021-06-11 10:21
Užimtumo įstatymo pakeitimai įsigalios jau po kelių savaičių. Kas keičiasi nuo liepos 1 dienos? Užimtumo tarnyba primena svarbiausius faktus ir skaičius.
nuotrauka
2021-06-11 10:00
Pavasario pradžioje „Vilniaus vandenys" paskelbė aukcione parduodanti dalį bendrovei priklausančių, Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode esančių pastatų. Aukcionas buvo sėkmingas, nebenaudojami pastatai parduoti už triskart didesnę nei pradinę kainą. Gautus pinigus bendrovė nusprendė skirti sparte...
nuotrauka
2021-06-11 09:49
Kaip praneša Statistikos departamentas, 2021 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2020 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 5 proc.
nuotrauka
2021-06-10 16:00
Ketvirtadienį, birželio 10 d., Seimui priėmus Statybos įstatymo pataisas, sudarytos sąlygos pokyčiams statybos sektoriuje ir valstybės įmonės „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) pertvarkai.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos