2022 rugsėjo 30 d. penktadienis, 0:12
Reklama  |  facebook

Oro vėsinimas. Kaip pasirinkti tinkamą prietaisą?

2022-08-19 10:22
Vasarą daugelis ieško būdų namuose ar biure sukurti malonų mikroklimatą, todėl nenuostabu, kad šiltąjį sezoną dažnas dairosi į oro kondicionierių ar ventiliatorių lentynas.
nuotrauka
Prekybos tinklo „Senukai“ nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Visgi norint išsirinkti kokybišką oro vėsinimo pagalbininką – reikėtų pasidomėti jų veikimo principais. Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai dalijasi svarbiausiais patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ieškant oro kondicionierių ar ventiliatorių.

Kaip išsirinkti oro kondicionierių?

„Senukų“ duomenimis, termometrų stulpeliams staiga šoktelėjus į viršų, daugiausiai pirkėjų dėmesio fizinėse ir elektroninėje parduotuvėje sulaukia kondicionieriai. Jų modelių būna pačių įvairiausių – nuo mobilių iki montuojamų ant sienos ar pakabinamų lubose, kasetinių, vis tik populiariausi – mobilieji kondicionieriai.

Ieškant kondicionieriaus itin svarbūs jų techniniai duomenys. Specialistai išskiria, kurie iš jų svarbiausi.
 • Galingumas. Kuo prietaisas galingesnis, tuo didesnį oro srautą jis sugeba atvėsinti. Tačiau taip pat verta turėti omenyje, kad pilnu pajėgumu įjungus kondicionierių – lengva persišaldyti, todėl vėsinti patalpų orą reikėtų atsargiai.Pasak ekspertų, taip pat dažnas daro klaidą manydamas, kad su vienu, galingesniu kondicionieriumi atvėsins kelias patalpas. Kiekvienai patalpai geriau turėti atskirą prietaisą.
 • Patalpos dydis. Prieš perkant kondicionierių reikėtų įvertinti ir patalpos, kurioje jis bus, plotą. Pavyzdžiui, norint atvėsinti 20 kv. m. ploto patalpą, jums reikės apie 2,5 kW galingumo kondicionieriaus. Jeigu atvėsinti norite didesnę patalpą, pavyzdžiui, 30 kv. m reikėtų pasirinkti galingesnį, 3,5 kW oro kondicionierių.
 • Triukšmingumas. Kad kondicionierius neužgožtų kitų aplinkos garsų ir netrukdytų susikaupti, rekomenduojama rinktis modelius, kurių triukšmingumo lygis yra ~60 dB.
 • Greičio reguliavimas. Plačios greičio reguliavimo galimybės suteikia komforto jausmą, nes norint greičiau atvėsinti patalpą, galima pasirinkti didesnį greitį, o jei užtenka tiesiog palaikyti malonią vėsą – tiks ir mažesnis greitis.
 • Drėgmės surinkimo režimas. Veikdamas tokiu rėžimu, kondicionierius iš oro šalina drėgmę jo nešaldydamas, tuo pačiu stabdo sveikatai pavojingo pelėsio augimą.
 • Šildymo režimas. Pasak žinovų, gyvenantiems name verta pagalvoti ir apie šildantį oro kondicionierių. Ši funkcija puikiai pasitarnauja ilgesniam laikui išvykus iš namų ir siekiant jame palaikyti malonų mikroklimatą.
 • Papildomos funkcijos. Ne mažiau svarbios yra ir miego rėžimo bei laikmačio funkcijos. Nustatydami veikimo laiką, taupysite elektros energiją bei palaikysite sau malonią kambarių temperatūrą. Pavyzdžiui, miego režimas sutrumpina kondicionieriaus veikimą nakties metu, kai lauko temperatūra būna žemesnė ir žmogus gali iš lėto prisitaikyti prie jos skirtumų.

Paprasčiausias sprendimas – ventiliatorius

Kaitriomis dienomis Senukai.lt atstovai pastebi kylančią ir oro ventiliatorių paklausą. Juos renkasi žmonės, ieškantys ekonomiško ir mobilaus patalpų atvėsinimo būdo, o dažniausiai pirkėjų dėmesį patraukia žinovų gamintojų, patikimi modeliai.

Prekybos tinklo „Senukai“ nuotr. 

Renkantis šį prietaisą, ekspertai siūlo atsižvelgti į šiuos dalykus:

 • Galingumas. Renkantis ventiliatorių, reikėtų įvertinti savo patalpų ir ventiliatoriaus dydžio santykį: kuo didesnis ventiliatorius, tuo didesnis oro kiekis yra vėsinamas. Pavyzdžiui, vienam žmogui atsivėsinti patalpoje reikėtų maždaug 50 W galingumo ventiliatoriaus.
 • Sparnų skersmuo. Didesnė sparnuotė leidžia efektyviau paskirstyti ir vėsinti orą. Net ir pats paprasčiausias ventiliatorius turėtų pasižymėti mažiausiai 40 cm skersmens sparnuotėmis.
 • Pasvirimo kampas ir sukimosi laipsnis. Norint kambarį ar patalpą atvėsinti kuo efektyviau ir lengvai paskirstyti oro srautą po visą patalpą – svarbus korpuso sukimosi laipsnis. Todėl esant galimybei rinkitės tokį ventiliatorių, kuris sukasi 360 laipsnių kampu. Taip pat svarbi galimybė reguliuosi ventiliatoriaus pasvirimo kampą bei stovo aukštį – tai leis oro srautą nukreipti ten, kur jos labiausiai reikia.
 • Nuotolinio valdymo galimybė. Valdymo pultelis – komforto suteiksiantis priedas, juo naudodamiesi neatsikėlę iš lovos ar nepakilę nuo darbo stalo galėsite išjungti, įjungti arba pakeisti ventiliatoriaus funkcijas. Dar daugiau – kai kurie gamintojai suteikia galimybę įrenginį valdyti WiFi ryšiu.
 • Triukšmingumas. Dar vienas svarbus dalykas – garsas. Kadangi, karštą dieną ventiliatorius paprastai įjungtas būna ilgą laiko tarpą ir stovi visai šalia – geriausia rinktis ventiliatorių, kurio triukšmo lygis neviršija 25-30 decibelų, atkreipia dėmesį „Senukų“ specialistai. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Mikroklimatas
Aktualijos

nuotrauka
2022-09-29 14:43
2022 m. LEDVANCE ekspozicija aplankys kelias Europos šalis ir sustos didmeninės prekybos įmonėse bei kitose patogiose vietose, kad pademonstruotų naujausius LEDVANCE gaminius – nuo šviestuvų, lempų, LED modulių, iki elektrinių komponentų ir šviesos valdymo sistemų, skirtų montuotojams ir projektuoto...
nuotrauka
2022-09-29 09:50
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas 0,4 proc., ir vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio sumažėjimas 1,2 proc. Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 7,7 proc. pa...
nuotrauka
2022-09-28 12:54
Aplinkos ministerija patikslino Vyriausybės nutarimu patvirtintus Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus ir kviečia projektui teikti pastabas ir pasiūlymus.
nuotrauka
2022-09-28 06:46
Nuo spalio 3 d. neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, galės teikti paraiškas paramai gauti.
nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-26 11:20
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. ketindami atsiskaityti grynaisiais pinigais turime įsivertinti, ar mūsų mokamos sumos dydis yra leistinas įstatymais, nes net nenorėdami galime tapti įstatymo pažeidėjais, kai neigiamų pasekmių sulaukia tiek grynųjų pinigų mokėtojas, tiek juos priėmęs asmuo.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 14:13
Visoje Lietuvoje vykstant viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme visuomenė gali susipažinti su Registrų centro perskaičiuotomis projektinėmis žemės ir statinių vidutinėmis rinkos vertėmis, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio. Vidutinės rinkos vertės ne rečiau kaip kas penkerius metus prilyg...
nuotrauka
2022-09-22 06:20
Valstybės įmonė Turto bankas pajūryje skelbia išskirtinį aukcioną – ketinama parduoti nuo jūros 600 m nutolusius beveik 2000 kv. m dydžio poilsio namus. Pradinė kaina aukcione sieks 2 mln. 168 tūkst. eurų. Iš parduoto turto gautos lėšos bus investuojamos į policijos komisariato Klaipėdoje daugiaaukš...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:02
Dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtra nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. km takų, patogesnės ir saugesnės šių eismo dalyvių kelionės, motyvacija iš nuosavo transporto persėsti ant gamtai ir sveikatai draugiškų dviračių ir daugiau nei 300 mln. eurų investicijų šiems tikslams pasiekti. Tokia dviračių Lie...
nuotrauka
2022-09-21 07:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia statytojų klausimų, ką privalu žinoti planuojant ir organizuojant statybos darbus, kieno prievolė ir kompetencija prižiūrėti statybos atitiktį statinio projektui ir kontroliuoti st...
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 07:21
Vilniuje, Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, specializuota įmonė AB „Detonas“ susprogdino gelžbetonio pamatų bloką. Nepaisant papildomų saugos priemonių, tikėtina, kad iš statybvietės atskriejusi skeveldra išdaužė netoli teritorijos stovėjusio automobilio lango stiklą.
nuotrauka
2022-09-19 06:38
Šiuo metu biudžetinių įstaigų įgyvendinamiems viešųjų pastatų atnaujinimo projektams, kuriems, įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras, nepakanka lėšų projektų tikslams pasiekti dėl padidėjusių statybos darbų rinkos kainų, papildomai skirta 10 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-14 06:50
Lietuvos oro uostai baigė vykdyti viešąjį pirkimą, kurio metu atrinktas rangovas, statysiantis naują Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalą. Juo tapo kompanija „Eikos statyba“. Naujasis terminalas bus statomas tarp VIP terminalo su konferencijų centru ir senojo keleivių terminalo. Bendra pir...
nuotrauka
2022-09-12 08:43,      papildyta 2022-09-14 08:02, Papildyta nuotraukomis
Rugsėjo 9 d., Palangoje, įvyko didžiausias renginys Lietuvos statybininkų bendruomenei – STATYBININKŲ DIENOS ŠVENTĖ 2022. Iškilmingame renginyje apdovanoti ir pagerbti geriausi šalies statybų sektoriaus darbuotojai.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...