2024 gegužės 24 d. penktadienis, 5:15
Reklama  |  facebook

PAMATŲ RANGA pasirinko siaurą specializaciją – kaip efektyviausią veikimą rinkoje Fotogalerija

2023-06-23 07:26
Įmonė „Pamatų ranga“ neseniai tapo Lietuvos statybininkų asociacijos nare. 12 metų rinkoje veikianti įmonė projektuoja pamatus, betonuoja monolitines gelžbetonio konstrukcijas, atlieka inkaravimą grunte, įrengia gręžtinius pamatus.
nuotrauka
Pamatų įrengimas senamiestyje – vienas iš sudėtingiausių darbų. Įmonės PAMATŲ RANGA nuotr.


Minimos įmonės
Pamatų ranga, UAB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Įmonės bendraturčiai, iki įkuriant savo verslą, kuriame dirba ir patys, patirties įgijo analogiškose įmonėse. Jaunų specialistų komanda veiklą pradėjo nuo individualių namų pamatų projektavimo ir įrengimo. Augant įmonei, kaupiant kompetencijas, „Pamatų rangos“ užsakymų portfelis pildėsi sandėlių, prekybos centrų, daugiabučių namų pamatais, dabar įmonė gali įrengti bet kokio sudėtingumo pastato pamatus.

Strategija: siaurą specializaciją lėmė siekis dirbti efektyviai ir pelningai

„Anksčiau didžiąją dalį mūsų darbų sudarė gelžbetoninių monolitinių konstrukcijų darbai, kurių atsisakėme dėl mažo pelningumo ir didelės konkurencijos. Dabar dažniau mechanizuotai įrengiame polinius pamatus ir monolitines konstrukcijas virš jų, t. y. vykdome nulinio ciklo darbus“, – verslo strategiją aiškina įmonės „Pamatų ranga“ vadovas ir bendraturtis Saulius Juozaitis.

PAMATŲ RANGA, Saulius Juozaitis

Įmonė pasirinko siaurą specializaciją – geotechninę sritį, kurią planuoja papildyti ir inžineriniais geologiniais tyrimais, kad galėtų pasiūlyti visą susijusių paslaugų paketą. Įmonės „Pamatų ranga“ vadovas ir bendraturtis Saulius Juozaitis

Per 12 metų įmonė nuosekliai dirba pasirinktoje srityje, kurią lėmė ir vadovo pasirengimas: S.Juozaitis VILNIUS TECH įgijo geotechnikos inžinieriaus specialybę, tad dirba srityje, kurią geriausiai išmano.

Įmonė pasirinko siaurą specializaciją – geotechninę sritį, kurią planuoja papildyti ir inžineriniais geologiniais tyrimais, kad galėtų pasiūlyti visą susijusių paslaugų paketą. Kaip rodo užsienio įmonių patirtis, specializuotos įmonės konkretų darbą gali atlikti efektyviau, ekonomiškai naudingiau, o tai tiesiogiai lemia ir įmonės pelningumą. Ištikus krizei, S.Juozaičio žodžiais, sukaupta įmonės kompetencija leistų veiklą plėsti į geologinius tyrinėjimus, polių bandymus, nesiimant įmonei nebūdingų veiklų.

Į tradicinę veiklą integruoja inovacijas

Pamatams įrengti įmonė naudoja tradicinę vientiso gręžimo polių technologiją, kuria dirbti įmonės darbuotojai turi patirties nuo pat 2002 m. Nors agregatai atlieka įprastinę gręžimo ir pripildymo betonu funkciją, į šią sritį taip pat ateina inovacijos. „Pamatų ranga“ pradėjo registruoti duomenis apie kiekvieną polių (gylis, skersmuo, kt. parametrai) ir juos įrašinėti į atminties korteles, iš kurių informacija persiunčiama į biurą, ją gali stebėti užsakovai. Šie duomenys gali būti naudojami ir dirbant BIM aplinkoje.

Naujovės, pastebi įmonės vadovas, kelia ir iššūkių, nes reikia daugiau išmanymo. Tačiau svarbiausiais lūžiais specialistas laiko procesų mechanizavimą, kuris leidžia mažinti rankų darbą, dirbti kur kas paprasčiau, nes reikia mažiau galvoti – tai už žmogų atlieka mechanizmai, o vietoj kelių darbininkų galima įdarbinti vieną mechanizmą.

Įrengia sudėtingus pamatus, darbuojasi įvairios paskirties objektuose

Įmonės darbų sąraše – objektai Vilniaus senamiestyje (šv. Stepono g. 12, Labdarių g. 8), Paupio gyvenamųjų namų kvartalas Aukštaičių gatvėje (4,8,12 namai), TELTONIKOS gamykla Molėtuose, karinė infrastruktūra Vilniaus rajone, Rukloje (Krašto apsaugos ministerijos užsakymu), dalyvavo įrengiant lietaus nuotekų infrastruktūrą Vilniaus Narbuto g. (pamatai iki 15 m gylio, žemiau gruntinio vandens), Pilaitės bažnyčios pamatai ir kt. Šiuo metu įmonė įrengia daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo pamatus sostinės Paribio g. 12.

PAMATŲ RANGA
Nuotraukoje –
Nemažai iššūkių
kelia kelių aukštų
įrengimas po žeme.

„Pamatų įrengimas senamiestyje – vienas iš sudėtingiausių darbų, – sako įmonės „Pamatų ranga“ vadovas S.Juozaitis. – Tačiau užsakovai jau atsakingiau imasi šių statybų: pamatai įrengiami iki 3 m atstumu nuo esančių pastatų, įrengiamos atraminės sienos, nuolat stebimas nuosėdis. Šiuo atveju svarbu naudoti tinkamas technologijas, kad nekiltų grėsmė pasikasti po esamų pastatų pamatais, svarbu atsakingai ir profesionaliai įrengti polius.“

Nemažai iššūkių kelia ir kelių aukštų įrengimas po žeme, nes neretai taip pasiekiami gruntiniai vandenys. Šiuo metu auga slėptuvių paklausa ir aktualumas. Kuo toliau, tuo sudėtingesni pamatai įrengiami.

„Pamatų ranga“ darbus vykdo vietos rinkoje, bet neatmeta galimybės pasidarbuoti užsienyje.

Planuoja įsteigti stipendiją VILNIUS TECH Statybos fakulteto studentui

„Pamatų ranga“ – jauna ir dinamiška įmonė. 44-erių metų vadovas S.Juozaitis yra vyriausias administracijoje, kurios amžiaus vidurkis – 33 metai, kai specialistai dar jauni, energingi, bet jau įgiję patirties, kuri suteikia galimybę dirbti ir savarankiškai, ir produktyviai. Brigadininkų ir statybininkų amžiaus vidurkis didesnis – apie 40 metų.

Nors paprastai į statybą jaunus žmones prisikviesti ne taip ir lengva, pamatų statybos įmonė turi savų pranašumų: darbas dinamiškas, greitai besikeičiantis, galimybė dirbti su technika ir mechanizmais, kaip polių gręžimo mašinos bei kita specializuota pamatų įrengimo technika, ekskavatoriai ir kt. Skatindama statybos inžineriją ir ieškodama būdų pritraukti jaunų specialistų, įmonė planuoja įsteigti stipendiją VILNIUS TECH Statybos fakulteto studentui, greičiausiai – geologijos inžinieriui. Tokia galimybė jau aptarta su fakulteto dekanu doc. dr. Remigijumi Šalna, kuris yra S.Juozaičio bendramokslis.

LSA nariais tapo tik dabar, jos informacija naudojasi jau kelerius metus

Pirmoji įmonės vadovo S.Juozaičio pažintis su LSA prasidėjo 2002 m., kai tuometinis asociacijos vadovas Adakras Šeštakauskas kvietė jį prisidėti prie LSA komandos ir imtis LSA integravimo į tarptautinę statybininkų bendruomenę. „Seniai svarstėme tapti LSA nariais. Ir ne vien todėl, kad daugelis mūsų užsakovų taip pat yra šios bendruomenės nariai, – sako S.Juozaitis. – Mes norime būti matomi statybininkų bendruomenėje, norime pagal savo kompetencijas prisidėti prie LSA veiklos.“

PAMATŲ RANGA

Įmonė jau 7 metus sėkmingai naudojasi elektroninių statybos taisyklių sistemos ir gerosios statybų praktikos portalu STATAI, domisi Statybininko kortelėmis, nori nelikti nuošalėje svarstant aktualius klausimus ir darant įtaką Statybos įstatymo pokyčiams.

79 žmonių „Pamatų rangos“ komanda yra jauna ir dinamiška. Todėl LSA naujokai laukia artėjančios Statybininko dienos šventės, kurios neatsiejama dalis yra Statybininkų olimpiada. Jaunam kolektyvui svarbu ir visuomeninė veikla – įmonės vadovas S.Juozaitis ir kiti įmonės darbuotojai priklauso Lietuvos šaulių sąjungai, į kurią jungtis jis kviečia ir statybininkų bendruomenę. 

Įmonės PAMATŲ RANGA nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-09 07:20
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ jau trečius metus gamina pilkąjį polistireninį putplastį BIOPORĄ. Šios termoizoliacinės medžiagos gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t. y. nafta keičiama biodujomis, gautomis iš maisto atliekų.
nuotrauka
2024-05-07 10:09
Į vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity" valdybą paskirtas naujas nepriklausomas valdybos narys – pasaulyje pirmaujančios mobilumo paslaugas teikiančios technologijų bendrovės „Trafi" bendraįkūrėjas Martynas Gudonavičius.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas