2023 gruodžio 1 d. penktadienis, 3:15
Reklama  |  facebook

PAMATŲ RANGA pasirinko siaurą specializaciją – kaip efektyviausią veikimą rinkoje Fotogalerija

2023-06-23 07:26
Įmonė „Pamatų ranga“ neseniai tapo Lietuvos statybininkų asociacijos nare. 12 metų rinkoje veikianti įmonė projektuoja pamatus, betonuoja monolitines gelžbetonio konstrukcijas, atlieka inkaravimą grunte, įrengia gręžtinius pamatus.
nuotrauka
Pamatų įrengimas senamiestyje – vienas iš sudėtingiausių darbų. Įmonės PAMATŲ RANGA nuotr.


Minimos įmonės
Pamatų ranga, UAB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Įmonės bendraturčiai, iki įkuriant savo verslą, kuriame dirba ir patys, patirties įgijo analogiškose įmonėse. Jaunų specialistų komanda veiklą pradėjo nuo individualių namų pamatų projektavimo ir įrengimo. Augant įmonei, kaupiant kompetencijas, „Pamatų rangos“ užsakymų portfelis pildėsi sandėlių, prekybos centrų, daugiabučių namų pamatais, dabar įmonė gali įrengti bet kokio sudėtingumo pastato pamatus.

Strategija: siaurą specializaciją lėmė siekis dirbti efektyviai ir pelningai

„Anksčiau didžiąją dalį mūsų darbų sudarė gelžbetoninių monolitinių konstrukcijų darbai, kurių atsisakėme dėl mažo pelningumo ir didelės konkurencijos. Dabar dažniau mechanizuotai įrengiame polinius pamatus ir monolitines konstrukcijas virš jų, t. y. vykdome nulinio ciklo darbus“, – verslo strategiją aiškina įmonės „Pamatų ranga“ vadovas ir bendraturtis Saulius Juozaitis.

PAMATŲ RANGA, Saulius Juozaitis

Įmonė pasirinko siaurą specializaciją – geotechninę sritį, kurią planuoja papildyti ir inžineriniais geologiniais tyrimais, kad galėtų pasiūlyti visą susijusių paslaugų paketą. Įmonės „Pamatų ranga“ vadovas ir bendraturtis Saulius Juozaitis

Per 12 metų įmonė nuosekliai dirba pasirinktoje srityje, kurią lėmė ir vadovo pasirengimas: S.Juozaitis VILNIUS TECH įgijo geotechnikos inžinieriaus specialybę, tad dirba srityje, kurią geriausiai išmano.

Įmonė pasirinko siaurą specializaciją – geotechninę sritį, kurią planuoja papildyti ir inžineriniais geologiniais tyrimais, kad galėtų pasiūlyti visą susijusių paslaugų paketą. Kaip rodo užsienio įmonių patirtis, specializuotos įmonės konkretų darbą gali atlikti efektyviau, ekonomiškai naudingiau, o tai tiesiogiai lemia ir įmonės pelningumą. Ištikus krizei, S.Juozaičio žodžiais, sukaupta įmonės kompetencija leistų veiklą plėsti į geologinius tyrinėjimus, polių bandymus, nesiimant įmonei nebūdingų veiklų.

Į tradicinę veiklą integruoja inovacijas

Pamatams įrengti įmonė naudoja tradicinę vientiso gręžimo polių technologiją, kuria dirbti įmonės darbuotojai turi patirties nuo pat 2002 m. Nors agregatai atlieka įprastinę gręžimo ir pripildymo betonu funkciją, į šią sritį taip pat ateina inovacijos. „Pamatų ranga“ pradėjo registruoti duomenis apie kiekvieną polių (gylis, skersmuo, kt. parametrai) ir juos įrašinėti į atminties korteles, iš kurių informacija persiunčiama į biurą, ją gali stebėti užsakovai. Šie duomenys gali būti naudojami ir dirbant BIM aplinkoje.

Naujovės, pastebi įmonės vadovas, kelia ir iššūkių, nes reikia daugiau išmanymo. Tačiau svarbiausiais lūžiais specialistas laiko procesų mechanizavimą, kuris leidžia mažinti rankų darbą, dirbti kur kas paprasčiau, nes reikia mažiau galvoti – tai už žmogų atlieka mechanizmai, o vietoj kelių darbininkų galima įdarbinti vieną mechanizmą.

Įrengia sudėtingus pamatus, darbuojasi įvairios paskirties objektuose

Įmonės darbų sąraše – objektai Vilniaus senamiestyje (šv. Stepono g. 12, Labdarių g. 8), Paupio gyvenamųjų namų kvartalas Aukštaičių gatvėje (4,8,12 namai), TELTONIKOS gamykla Molėtuose, karinė infrastruktūra Vilniaus rajone, Rukloje (Krašto apsaugos ministerijos užsakymu), dalyvavo įrengiant lietaus nuotekų infrastruktūrą Vilniaus Narbuto g. (pamatai iki 15 m gylio, žemiau gruntinio vandens), Pilaitės bažnyčios pamatai ir kt. Šiuo metu įmonė įrengia daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo pamatus sostinės Paribio g. 12.

PAMATŲ RANGA
Nuotraukoje –
Nemažai iššūkių
kelia kelių aukštų
įrengimas po žeme.

„Pamatų įrengimas senamiestyje – vienas iš sudėtingiausių darbų, – sako įmonės „Pamatų ranga“ vadovas S.Juozaitis. – Tačiau užsakovai jau atsakingiau imasi šių statybų: pamatai įrengiami iki 3 m atstumu nuo esančių pastatų, įrengiamos atraminės sienos, nuolat stebimas nuosėdis. Šiuo atveju svarbu naudoti tinkamas technologijas, kad nekiltų grėsmė pasikasti po esamų pastatų pamatais, svarbu atsakingai ir profesionaliai įrengti polius.“

Nemažai iššūkių kelia ir kelių aukštų įrengimas po žeme, nes neretai taip pasiekiami gruntiniai vandenys. Šiuo metu auga slėptuvių paklausa ir aktualumas. Kuo toliau, tuo sudėtingesni pamatai įrengiami.

„Pamatų ranga“ darbus vykdo vietos rinkoje, bet neatmeta galimybės pasidarbuoti užsienyje.

Planuoja įsteigti stipendiją VILNIUS TECH Statybos fakulteto studentui

„Pamatų ranga“ – jauna ir dinamiška įmonė. 44-erių metų vadovas S.Juozaitis yra vyriausias administracijoje, kurios amžiaus vidurkis – 33 metai, kai specialistai dar jauni, energingi, bet jau įgiję patirties, kuri suteikia galimybę dirbti ir savarankiškai, ir produktyviai. Brigadininkų ir statybininkų amžiaus vidurkis didesnis – apie 40 metų.

Nors paprastai į statybą jaunus žmones prisikviesti ne taip ir lengva, pamatų statybos įmonė turi savų pranašumų: darbas dinamiškas, greitai besikeičiantis, galimybė dirbti su technika ir mechanizmais, kaip polių gręžimo mašinos bei kita specializuota pamatų įrengimo technika, ekskavatoriai ir kt. Skatindama statybos inžineriją ir ieškodama būdų pritraukti jaunų specialistų, įmonė planuoja įsteigti stipendiją VILNIUS TECH Statybos fakulteto studentui, greičiausiai – geologijos inžinieriui. Tokia galimybė jau aptarta su fakulteto dekanu doc. dr. Remigijumi Šalna, kuris yra S.Juozaičio bendramokslis.

LSA nariais tapo tik dabar, jos informacija naudojasi jau kelerius metus

Pirmoji įmonės vadovo S.Juozaičio pažintis su LSA prasidėjo 2002 m., kai tuometinis asociacijos vadovas Adakras Šeštakauskas kvietė jį prisidėti prie LSA komandos ir imtis LSA integravimo į tarptautinę statybininkų bendruomenę. „Seniai svarstėme tapti LSA nariais. Ir ne vien todėl, kad daugelis mūsų užsakovų taip pat yra šios bendruomenės nariai, – sako S.Juozaitis. – Mes norime būti matomi statybininkų bendruomenėje, norime pagal savo kompetencijas prisidėti prie LSA veiklos.“

PAMATŲ RANGA

Įmonė jau 7 metus sėkmingai naudojasi elektroninių statybos taisyklių sistemos ir gerosios statybų praktikos portalu STATAI, domisi Statybininko kortelėmis, nori nelikti nuošalėje svarstant aktualius klausimus ir darant įtaką Statybos įstatymo pokyčiams.

79 žmonių „Pamatų rangos“ komanda yra jauna ir dinamiška. Todėl LSA naujokai laukia artėjančios Statybininko dienos šventės, kurios neatsiejama dalis yra Statybininkų olimpiada. Jaunam kolektyvui svarbu ir visuomeninė veikla – įmonės vadovas S.Juozaitis ir kiti įmonės darbuotojai priklauso Lietuvos šaulių sąjungai, į kurią jungtis jis kviečia ir statybininkų bendruomenę. 

Įmonės PAMATŲ RANGA nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).
nuotrauka
2023-11-13 12:09
Paskolų būstui įsigyti ir paskolų įmonėms paklausą vis dar vėsina aukštas palūkanų normų lygis, o dažniausiai fiksuotosiomis palūkanomis suteikiamų vartojimo paskolų paklausa po truputį didėja, rodo Lietuvos banko atlikta naujausia bankų apklausa.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas