2022 liepos 3 d. sekmadienis, 4:51
Reklama  |  facebook

Pagrindinės klaidos renkantis kilimus ir kaip jų išvengti

2016-10-20 13:19
Kilimas – be galo galingas interjero akcentas, kuris gali visiškai pakeisti kambario vaizdą. Tikriausiai nėra kito tokio dekoravimo elemento, kuris sugebėtų iš pagrindų pakeisti seną interjerą arba suvienyti naujai kuriamą. Kilimų įvairovė šiandien yra didžiulė, interjero salonai bei elektroninės parduotuvės siūlo rinktis iš daugybės žinomų ar vietinės reikšmės gamintojų. Dėl įvairovės gausos bei skirtingų elementų įeinančių į šį pasirinkimą, kartais kilimą išsirinkti itin sunku, juk reikia ne tik gero kainos ir kokybės santykio, bet ir atkreipti dėmesį į spalvą, dydį, tekstūrą ir t.t.
nuotrauka
Išsirinkus kilimą anksti – sutaupysite ir išlaikysite harmoniją interjere. Dekorama.lt nuotr.


Kad išsirinkti jums tinkamą kilimą būtu lengviau, pateikiame keturias dažnai daromas klaidas, susijusias su kilimų pasirinkimu, dekoravimu ir pasiūlysime, kaip jų išvengti.

1. Kilimo pasirinkimo atidėjimas pabaigai. Kuriant visai naują kambario interjerą, dažnai aksesuarų rinkimąsi atidedame pačiai pabaigai. Tačiau kilimo pasirinkimą specialistai siūlo laikyti vienu iš svarbiausių, nes tinkamai parinktas, jis suvienys visas skirtingas dekoro detales. Kai kurie interjero dizaineriai, kurdami interjerą, pradeda būtent nuo kilimo ir likusias detales derina prie jo. Taip yra todėl, kad kilimas yra palyginus brangus ir masyvus aksesuaras. Pavyzdžiui: išsirinkus išskirtinio dizaino kilimą, kambario sienas nudažyti derama spalva galėsite palyginus gana pigiai. Išsirinkus kilimą anksti – sutaupysite ir išlaikysite harmoniją interjere.

Kilimas namams

2. Per mažo kilimo pasirinkimas. Renkantis kilimą, galioja daugybė taisyklių, tačiau interjere, kaip ir bet kokiame kitame kūrybiškame procese, taisyklių nebūtina laikytis ir galima jas laužyti. Vienintelė taisyklė, kuria verta karts nuo karto pasinaudoti – kilimo dydžio taisyklė. Ši taisyklė sako, kad kilimas neturėtų būti mažesnis už sėdimąją dalį. Kaip pavyzdį paprasčiausia pateikti svetainės dekoravimą kilimu: baldai esantys kambario centre (sofa bei foteliai) savo priekinėmis kojelėmis turėtų stovėti ant kilimo. Per mažas kilimas interjere sukuria neužbaigtumo įspūdį.

Kilimas namams

3. Ryškių kilimų baimė. Jei jūsų kuriamas interjeras yra ganėtinai subtilus ir neiššaukiantis, kilimas yra puikus interjero elementas, padėsiantis įnešti charakterio į jūsų namų erdvę. Šis dekoro akcentas puiki vieta jūsų kūrybiškumui atsiskleisti, todėl patariama eksperimentuoti su įdomiais raštais bei keistomis spalvų kombinacijomis. Nebijokite ryškumo, o jei manote, kad ryškus kilimas laikui bėgant įgris, jis nėra amžinas ir jį galėsite pakeisti ateityje.

Kilimas namams

4. Kilimų sluoksniavimo neišbandymas. Kilimų sluoksniavimas – tendencija, kuri yra populiari įvairiuose interjero dizaino leidiniuose. Nors iš pirmo žvilgsnio mažesnio kilimo dėjimas ant didesnio, gali pasirodyti tinkamas tik fotografijoms, iš tiesų toks sluoksniavimas yra puikus būdas įnešti tekstūros į jūsų namus.
Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...
nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.
nuotrauka
2022-06-21 13:48
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ paskelbė uždarą architektūrinį konkursą sostinės verslo komplekso „Verslo trikampis“ teritorijos konversijai. Naujo, multifunkcinio kvartalo koncepcijai sukurti pakviesta vienuolika patyrusių Lietuvos architektų įmonių.  
nuotrauka
2022-06-20 12:03
Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus regioninės architektų tarybos (VRAT) įvertinimo. Architektų taryba teigiamai įvertino būsimo kvartalo architektūrinius sprendinius ir pat...
nuotrauka
2022-06-17 10:41
Kovojant su klimato kaita ir ieškant tvaresnių statybos sprendimų, Vakarų šalyse statoma vis daugiau medinių daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Dėl savo architektūros ir dizaino sprendimų šie pastatai kasmet susižeria aibę prestižinių apdovanojimų.
nuotrauka
2022-06-15 09:31
Pastaraisiais metais urbanistikoje pastebimai įsitvirtina nauja miestų planavimo paradigma, kuri keliais žodžiais galėtų būti nusakyta kaip miestų tankinimas. Ši tendencija pastebima daugelyje Europos miestų, o taip pat neaplenkia ir Lietuvos. Mintimis apie tai, kuo kompaktiškas miestas yra pranašes...
nuotrauka
2022-06-15 07:26
Pramoninės ir daugelio vilniečių niekad nematytos Vilkpėdės laukia pokyčiai. Apatinėje Neries upės terasoje išsidėstęs rajonas, gamybinės erdvės ir tarp jų įsiterpianti gamta – daug potencialo transformacijoms turinti teritorija.
nuotrauka
2022-06-14 14:52
Vokiečių gatvės atnaujinimo projektiniai pasiūlymai liepos 1 d. bus dar kartą pristatyti pastabų jiems turėjusiems vilniečiams. Autoriai – studijos „IMM architektai" – įvertinę išsakytus lūkesčius pirmo pristatymo metu bei kūrybinėse dirbtuvėse, pagal galimybes koregavo sprendinius.
nuotrauka
2022-06-14 07:10
Savo vizijas, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai formuojama krantinė kruiziniams laivams švartuoti, pateikė 5 autoriai. Visuose projektuose dėmesys skirtas ne tik pačiam pastatui, bet ir viešosioms erdvėms, sukuriant maksimalią prieigą prie vandens. Pateikti pro...
nuotrauka
2022-06-10 07:12
Veidrodis mažame bute yra interjero detalė, padedanti optiškai praplėsti erdves. Tačiau dėl veidrodžio atspindėjimo specifikos reikia žinoti keletą detalių.
nuotrauka
2022-06-09 09:36
Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė. Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigami...
nuotrauka
2022-06-08 15:40
Bendrovė „MB projektas“ (antrinė UAB Merko būstas įmonė) organizavo projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Žalgirio g. 131, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-06-03 13:59
Vilniaus savivaldybė pritarė pagal svarstymo metu gautas pastabas patobulintiems Daugiafunkcio sveikatingumo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektinių pasiūlymų principams, kuriuos rengė projekto autoriai JAV architektūros įmonė „Populous" drauge su Lietuvos bendrove „Cloud archi...
nuotrauka
2022-05-30 11:27
Vilniaus centre, tarp Naujamiesčio ir Naujininkų, išsidėsčiusi didžiulė geležinkelių pramonei naudojama teritorija ateityje gali tapti svarbiu vilniečių traukos tašku. Į sostinėje vyksiančias „Eurocities" architektūros dirbtuves susirinkę architektūros, urbanistikos, transporto ir kitų sričių eksper...
nuotrauka
2022-05-28 08:16
Ilgaamžiškumas, natūralumas ir tvarumas – vis dažniau suskamba namus projektuojančių naujakurių lūpose. Kaip pastebi studijos „Habitas“ dizainerė Irena Vanagaitytė-Jankavičienė, interjero dizaino tendencijas, ieškant sprendimų būsto įrengimui, diktuoja ir praūžusi pandemija.
nuotrauka
2022-05-27 09:21
Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūros tarybai (VRAT) pristatė daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus. Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo statyti „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai parengti atsižvel...
nuotrauka
2022-05-26 07:02
Ketinantiems įsirengti terasą ar planuojantiems ją atnaujinti, kyla svarbiausias klausimas – kokius lauko baldus pasirinkti?
nuotrauka
2022-05-26 06:39
Nekilnojamo turto (NT) kainoms šokant pasiutpolkę, dažno svajonė apie erdvų nuosavą būstą tampa vis sunkiau įgyvendinama. Šiuo metu rinkoje populiariausi 45–55 kv. m ploto butai ir ekspertų teigimu – tai optimalus plotas, kuriame funkcionaliai išplanavus erdves, bus ne tik lengviau įsikurti ir išdės...
nuotrauka
2022-05-13 07:40
Naujakuriai ar tie, kuriems ant sienų gerai matomose vietose esantys ir dažnai liečiami jungikliai tiesiog morališkai paseno, rinkdamiesi elektros instaliacijos komponentus pirmiausiai turėtų patys sau atsakyti klausimą – o koks gi jų tikslas? Išryškinti, pabrėžti ir gal net suteikti dekoro statusą ...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras