2024 vasario 24 d. šeštadienis, 1:26
Reklama  |  facebook

Planuojate naujo būsto interjerą ir apdailą? Dalyvaujate aršiose lenktynėse Fotogalerija

2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie šiuos smagumus gal net šią akimirką mąsto daugybė žmonių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose.
nuotrauka
CITUS vizualizacija


Minimos įmonės
Citus, UAB

Vien sostinėje nuo šių metų pradžios rezervuota apie 6 500 butų ir kotedžų. Jei bent penktadalis jų būsimųjų gyventojų pradėjo įsirenginėti, skaičiuoja „Citus“, reiškia, 1 300 žmonių konkuruoja dėl interjero dizainerių, apdailos meistrų, baldininkų ir kitų specialistų dėmesio. Todėl labai svarbu interjero projektui pasiruošti kokybiškai ir atidžiai. O apdailos įrengimo namuose rezultatas, grožis, jaukumas ir funkcionalumas stovi ant labai svarbaus pagrindo – interjero techninio projekto. Tai yra pamatinė namų įrengimo projekto dalis, kurioje numatomi būsto techniniai „griaučiai“.

Techninis projektas yra reikalingas meistrams, kurie atliks vidaus apdailą: tik turėdami šį dokumentą, jie tiksliai galės įvertinti darbų ir medžiagų kiekį. Jei įrengiamas būstas yra vieno aukšto, jį apytiksliai sudarys 8–12 brėžinių bei schemų, kurie apims šias kategorijas:

1. vidinių pertvarų ir erdvių išdėstymas;
2. baldų pozicijos;
3. elektros lizdų, apšvietimo, santechninių įrenginių vietos;
4. grindų, sienų, lubų apdailos dangų išdėstymo planas.
apdaila buto įrengimas

Į techninį projektą gali būti įtraukta ir vonios kambario įrengimo išklotinė su plytelių klojimo schema, korpusinių baldų planais ir kitais atributais.

Taigi, pagrindinė interjero techninio projekto funkcija yra palengvinti, pagreitinti ir užtikrinti sklandų namų įrengimo procesą bei kokybišką, be netikėtų siurprizų galutinį rezultatą.

Turint techninį projektą, žymiai lengviau planuoti darbus, jų atlikimo terminus ir kokybę, – teigia „Citus“ interjero dizaineris Marius Morozovas. Anot jo, dažnai rangovai, užsiimantys apdailos darbais, net būsto įrengimo sąmatą sudaryti sutinka tik gavę šį projektą.

„Techninis projektas visą naujų namų įrengimo procesą paverčia nepalyginamai lengvesniu: padeda išvengti nemalonių ir brangiai kainuojančių klaidų, suplanuoti reikalingus medžiagų kiekius ir tikslias investicijas. Dažnai senos statybos būstuose išplanavimai būna gan nepatogūs. Deja, bet tokių atvejų pasitaiko ir naujos statybos namuose, tad būsimieji gyventojai, turėdami interjero techninį projektą gali būti tikri, jog jų namai bus tikrai patogūs, praktiški ir jaukūs. Projekto parengimas namus paverčia ergonomiškais, pritaikytais kasdienybėje“, – cituojamas dizaineris.

Įsirengiančių namus be techninio projekto laukia iššūkiai

„Didžiausias iššūkis – savarankiškai, be pakankamo kiekio žinių ir patirties įsirengti namus taip, kad juose viskas būtų po ranka. Kitaip sakant, kad gyventi būtų patogu. Neturint patirties ir darant tai pirmą kartą sunku suvokti, kokie sprendimai to patogumo suteiks, o kurie jį sumažins“, – aiškina „Citus“ interjero specialistas.

M. Morozovas kaip vieną dažniausiai pasitaikančių klaidų įvardija netikslius medžiagų kiekius, kuomet pabaigus darbus lieka nemenki jų likučiai. Kitos dažnos problemos – blogai išdėstytas apšvietimas, netinkamai parengtas apšvietimo scenarijus, kai suplanuojama per mažai arba per daug elektros jungiklių.

Interjero dizaineris perspėja, jog įsirenginėjant namus be techninio projekto kyla rizika ir būti apgautiems nesąžiningų meistrų: grindų dangos, lubų, sienų padengimo medžiagų kiekiai dažnai yra hiperbolizuojami ir vietoje optimalaus kiekio meistras paskaičiuoja didesnį. Taip išpučiamos darbų kainos.

Techninio projekto privalumai bendrame interjero projekte

M. Morozovas pagrindiniu privalumu vadina ergonomiškumą: interjero techninis projektas numato visą baldų išdėstymą, jungiklių ir elektros lizdų kiekį, apšvietimo scenarijų, grindų dangos, lubų tipus ir visus kitus atributus, o projektu vadovaujamasi viso būsto įrengimo proceso metu.

buto apdaila interjeras„Jame nubraižytas baldas su atitinkamais išmatavimais realioje aplinkoje savo matmenų keisti negali, kitu atveju praėjimai gali būti per siauri. Turint projektą, įsigijus reikiamas medžiagas taupomas laikas, nes įrengimo darbus galima pradėti tuojau pat, ir tik vėliau užsisakinėti baldus, šviestuvus. Tokiu būdu darbai vyks palaipsniui, nereikės galvoti, kur sandėliuoti atvykusius didelių gabaritų baldus ar ilgai laukti“, – pranešime cituojamas specialistas.

Svarbiausios techninio projekto dalys ir tai, ko jame ieškoti neverta

M. Morozovo teigimu, techninio projekto svarbiausia dalis yra baldų išdėstymo planas, kadangi būtent nuo jo atsispiriama planuojant kitų atributų išdėstymą.

Jo nuomone, kiti svarbūs punktai – elektros lizdų išdėstymas bei apšvietimas.

„Šie brėžiniai reikalauja daug diskusijų ir laiko sąnaudų. Dažnai klientai interjero dizainerio prašo tik elektros ir apšvietimo planų, tačiau neturint baldų išdėstymo plano to padaryti gerai, praktiškai, yra beveik neįmanoma. Visi brėžiniai tarpusavyje yra susiję ir gyvybiškai svarbūs. Kaip sakoma, iš dainos žodžių neišmesi – taip yra ir su interjero techniniu projektu“, – sako Marius Morozovas.

Interjero dizaineris patikslina, jog techninis projektas nekalba apie tai, kokios spalvos bus būsto sienos, kokios klasės grindų laminatas, plytelės ar santechnika. Taip pat jame nenumatomas ir medžiagų parinkimas, šviestuvų modeliai, baldų projektavimas, grindų parinkimas, dekoras.

„Kai kurie dizaineriai į šį planą įtraukia plytelių klojimo schemą, tačiau tai yra labai individualu ir ją braižyti dizaineris gali tik tada, kai yra išrinktos plytelės, žinomas derinys, išmatavimai“, – prideda „Citus“ interjero dizaineris.

Techniniam projektui sudaryti reikia tam tikrų įgūdžių

Anot M. Morozovo, kad interjero techninį projektą parengtų tinkamai, specialistas turi išmanyti ne tik vidaus išplanavimą, bet ir techninius niuansus, pastato architektūrą, įrengimo taisykles, kurias pateikia statytojas, todėl tikrai ne visi interjero dizaineriai gali parengti tikslų ir kokybišką techninį projektą.

„Dažnai yra neįvertinama esama situacija, dėl to atsiranda klaidų. Kartais siūlomi dizainerio sprendimai prieštarauja statybos reglamentams arba įstatymams: nešančių sienų, šachtų nepaisymas, fasado sprendimai, kuriuos reikia derinti su savivaldybe, terasos ir panašiai“, – teigia specialistas.

M. Morozovo nuomone, prieš pradedant daryti brėžinius, būtina gilintis į esamą situaciją, įvertinti kliūtis, o jei nepavyksta rasti atsakymų, būtina bendradarbiauti su kitais specialistais. Kai projektas būna didesnės apimties, prie jo dirba ir glaudžiai tariasi inžinieriai, vėdinimo sistemų specialistai, elektrikai ir kiti profesionalai. Dizaineris atlieka projektavimo dalį, o inžinerijos srities sprendimus priima atitinkamos srities meistrai, todėl tam, kad parengtų kokybišką interjero techninį projektą, dizaineriui reikia išmanyti ne tik statybos reglamentą, bet ir projektavimo etiką.

Interjero techninio plano kaina ir terminai

Pašnekovas nurodo, jog dabar tokio projekto kaina rinkoje svyruoja nuo 10 iki 14 eurų už kvadratinį metrą: „Tai, žinoma, priklauso nuo projektuotojo patirties ir užimtumo, pats interjero techninio projekto parengimas gali trukti nuo 2 iki 5 savaičių, tačiau dažnai daug kas priklauso ir nuo pačio užsakovo, kaip greitai jis geba priima sprendimus, kokios jo finansinės galimybės“.

Patvirtintas interjero techninis projektas siunčiamas rangovui. Gavęs jį, rangovas sudaro sąmatą, o ją pasitvirtinus galima imtis apdailos medžiagų paieškos. Atliekami santechnikos, plytelių, kitų grindų dangos klojimo, durų įstatymo, elektros lizdų ir apšvietimo įrengimo darbai. Baigus šiuos darbus, ateina baldų ir dekoro eilė. Įprastai, butą naujos statybos name galima įrengti per 2–4 mėn., kotedžą – per 4–5 mėn.
Tačiau, kaip pažymi interjero dizaineris, šiuo metu, kai būsto rinka – ypač aktyvi ir daug gyventojų kuriasi naujuose namuose, baldų gamintojai, apdailos darbininkų komandos, o ir tie patys interjero dizaineriai darbų turi 3–6 mėnesiams į priekį. Todėl, galvojant apie savo būsto įrengimą, darbus planuoti ir partnerių ieškoti reikia kuo anksčiau.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-14 14:36
Būsto statyboms ar renovacijai naudojamos šilumą atspindinčios medžiagos ir pastato apdaila gali turėti įtakos ryšio kokybei namuose. Aukštos energetinės klasės A++ pastatai pasižymi ekonomiškumu, tačiau juose gyvenantys ir dirbantys žmonės gali susidurti su ryšio sutrikimais. Ekspertas ramina – pas...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 12:57
Lietuvos gyventojai savo būstą nuo nepageidaujamų įsibrovėlių stengiasi apsaugoti įvairiais būdais. Tradiciškai vis dar yra populiarios šarvuotos durys, akylūs kaimynai ar garsiai lojantis šuo. Tačiau technologijų amžiuje yra ir gerokai efektyvesnių namų apsaugos būdų. Apsaugos sistemos gali būti e...
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.
nuotrauka
2024-02-02 14:10
Energetikos rinkoje vis dažniau kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, kitaip dar vadinamą Pramone 4.0, ir pramonės šakų skaitmeninimą. Tačiau šiame kontekste pamirštami individualūs vartotojai, kurie daro vis didesnę įtaką energetikos transformacijai, elektros tinklams ir rinkos dalyviams. A...
nuotrauka
2024-02-01 10:16
Nuo š. m. sausio 1 d. pradėjus veikti Nuotekų tvarkymo informacinei sistemai (NTIS) jokių naujų reikalavimų šiems įrenginiams nėra. Neturintys galimybės prisijungti prie centrinės nuotekų sistemos gyventojai vis dar gali rinktis vieną iš trijų įrenginių tipų: rezervuaro tipo individualių nuotekų kau...
nuotrauka
2024-01-25 11:09
Akumuliatoriniai darbo įrankiai populiarūs, nes jie ne tik patogūs naudoti, be ir puikiai pritaikomi tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šios rūšies įrankio veikimas tiesiogiai priklauso nuo akumuliatoriaus galingumo, jo dydžio ir talpos. Jei nesinori darbo nutraukti todėl, kad išseko baterija, nau...
nuotrauka
2024-01-03 09:39
Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar ...
nuotrauka
2023-12-27 13:06
Elektriniai katilai – tai alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms. Šie katilai yra atsakas į šiuolaikinius energetikos iššūkius: jie mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, yra ekologiški ir gali būti efektyvus sprendimas daugelyje situacijų. Be to, dėl savo paprastos konstrukcijos ir saugumo, e...
nuotrauka
2023-12-22 15:19
Įprastai namų remontu užsiimama šiltuoju sezonu ar rudens pradžioje, tačiau tam tikrus darbus atlikti patogiau žiemą. Visus vidaus darbus galite drąsiai pradėti net tuomet, kai už lango spaudžia šaltukas – tereikia pasirūpinti, kad namuose nesikauptų drėgmė ir šaltis. Sausis ir vasaris yra bene geri...
nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI