2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 8:50
Reklama  |  facebook

Planuojate naujo būsto interjerą ir apdailą? Dalyvaujate aršiose lenktynėse Fotogalerija

2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie šiuos smagumus gal net šią akimirką mąsto daugybė žmonių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose.
nuotrauka
CITUS vizualizacija


Minimos įmonės
Citus, UAB

Vien sostinėje nuo šių metų pradžios rezervuota apie 6 500 butų ir kotedžų. Jei bent penktadalis jų būsimųjų gyventojų pradėjo įsirenginėti, skaičiuoja „Citus“, reiškia, 1 300 žmonių konkuruoja dėl interjero dizainerių, apdailos meistrų, baldininkų ir kitų specialistų dėmesio. Todėl labai svarbu interjero projektui pasiruošti kokybiškai ir atidžiai. O apdailos įrengimo namuose rezultatas, grožis, jaukumas ir funkcionalumas stovi ant labai svarbaus pagrindo – interjero techninio projekto. Tai yra pamatinė namų įrengimo projekto dalis, kurioje numatomi būsto techniniai „griaučiai“.

Techninis projektas yra reikalingas meistrams, kurie atliks vidaus apdailą: tik turėdami šį dokumentą, jie tiksliai galės įvertinti darbų ir medžiagų kiekį. Jei įrengiamas būstas yra vieno aukšto, jį apytiksliai sudarys 8–12 brėžinių bei schemų, kurie apims šias kategorijas:

1. vidinių pertvarų ir erdvių išdėstymas;
2. baldų pozicijos;
3. elektros lizdų, apšvietimo, santechninių įrenginių vietos;
4. grindų, sienų, lubų apdailos dangų išdėstymo planas.
apdaila buto įrengimas

Į techninį projektą gali būti įtraukta ir vonios kambario įrengimo išklotinė su plytelių klojimo schema, korpusinių baldų planais ir kitais atributais.

Taigi, pagrindinė interjero techninio projekto funkcija yra palengvinti, pagreitinti ir užtikrinti sklandų namų įrengimo procesą bei kokybišką, be netikėtų siurprizų galutinį rezultatą.

Turint techninį projektą, žymiai lengviau planuoti darbus, jų atlikimo terminus ir kokybę, – teigia „Citus“ interjero dizaineris Marius Morozovas. Anot jo, dažnai rangovai, užsiimantys apdailos darbais, net būsto įrengimo sąmatą sudaryti sutinka tik gavę šį projektą.

„Techninis projektas visą naujų namų įrengimo procesą paverčia nepalyginamai lengvesniu: padeda išvengti nemalonių ir brangiai kainuojančių klaidų, suplanuoti reikalingus medžiagų kiekius ir tikslias investicijas. Dažnai senos statybos būstuose išplanavimai būna gan nepatogūs. Deja, bet tokių atvejų pasitaiko ir naujos statybos namuose, tad būsimieji gyventojai, turėdami interjero techninį projektą gali būti tikri, jog jų namai bus tikrai patogūs, praktiški ir jaukūs. Projekto parengimas namus paverčia ergonomiškais, pritaikytais kasdienybėje“, – cituojamas dizaineris.

Įsirengiančių namus be techninio projekto laukia iššūkiai

„Didžiausias iššūkis – savarankiškai, be pakankamo kiekio žinių ir patirties įsirengti namus taip, kad juose viskas būtų po ranka. Kitaip sakant, kad gyventi būtų patogu. Neturint patirties ir darant tai pirmą kartą sunku suvokti, kokie sprendimai to patogumo suteiks, o kurie jį sumažins“, – aiškina „Citus“ interjero specialistas.

M. Morozovas kaip vieną dažniausiai pasitaikančių klaidų įvardija netikslius medžiagų kiekius, kuomet pabaigus darbus lieka nemenki jų likučiai. Kitos dažnos problemos – blogai išdėstytas apšvietimas, netinkamai parengtas apšvietimo scenarijus, kai suplanuojama per mažai arba per daug elektros jungiklių.

Interjero dizaineris perspėja, jog įsirenginėjant namus be techninio projekto kyla rizika ir būti apgautiems nesąžiningų meistrų: grindų dangos, lubų, sienų padengimo medžiagų kiekiai dažnai yra hiperbolizuojami ir vietoje optimalaus kiekio meistras paskaičiuoja didesnį. Taip išpučiamos darbų kainos.

Techninio projekto privalumai bendrame interjero projekte

M. Morozovas pagrindiniu privalumu vadina ergonomiškumą: interjero techninis projektas numato visą baldų išdėstymą, jungiklių ir elektros lizdų kiekį, apšvietimo scenarijų, grindų dangos, lubų tipus ir visus kitus atributus, o projektu vadovaujamasi viso būsto įrengimo proceso metu.

buto apdaila interjeras„Jame nubraižytas baldas su atitinkamais išmatavimais realioje aplinkoje savo matmenų keisti negali, kitu atveju praėjimai gali būti per siauri. Turint projektą, įsigijus reikiamas medžiagas taupomas laikas, nes įrengimo darbus galima pradėti tuojau pat, ir tik vėliau užsisakinėti baldus, šviestuvus. Tokiu būdu darbai vyks palaipsniui, nereikės galvoti, kur sandėliuoti atvykusius didelių gabaritų baldus ar ilgai laukti“, – pranešime cituojamas specialistas.

Svarbiausios techninio projekto dalys ir tai, ko jame ieškoti neverta

M. Morozovo teigimu, techninio projekto svarbiausia dalis yra baldų išdėstymo planas, kadangi būtent nuo jo atsispiriama planuojant kitų atributų išdėstymą.

Jo nuomone, kiti svarbūs punktai – elektros lizdų išdėstymas bei apšvietimas.

„Šie brėžiniai reikalauja daug diskusijų ir laiko sąnaudų. Dažnai klientai interjero dizainerio prašo tik elektros ir apšvietimo planų, tačiau neturint baldų išdėstymo plano to padaryti gerai, praktiškai, yra beveik neįmanoma. Visi brėžiniai tarpusavyje yra susiję ir gyvybiškai svarbūs. Kaip sakoma, iš dainos žodžių neišmesi – taip yra ir su interjero techniniu projektu“, – sako Marius Morozovas.

Interjero dizaineris patikslina, jog techninis projektas nekalba apie tai, kokios spalvos bus būsto sienos, kokios klasės grindų laminatas, plytelės ar santechnika. Taip pat jame nenumatomas ir medžiagų parinkimas, šviestuvų modeliai, baldų projektavimas, grindų parinkimas, dekoras.

„Kai kurie dizaineriai į šį planą įtraukia plytelių klojimo schemą, tačiau tai yra labai individualu ir ją braižyti dizaineris gali tik tada, kai yra išrinktos plytelės, žinomas derinys, išmatavimai“, – prideda „Citus“ interjero dizaineris.

Techniniam projektui sudaryti reikia tam tikrų įgūdžių

Anot M. Morozovo, kad interjero techninį projektą parengtų tinkamai, specialistas turi išmanyti ne tik vidaus išplanavimą, bet ir techninius niuansus, pastato architektūrą, įrengimo taisykles, kurias pateikia statytojas, todėl tikrai ne visi interjero dizaineriai gali parengti tikslų ir kokybišką techninį projektą.

„Dažnai yra neįvertinama esama situacija, dėl to atsiranda klaidų. Kartais siūlomi dizainerio sprendimai prieštarauja statybos reglamentams arba įstatymams: nešančių sienų, šachtų nepaisymas, fasado sprendimai, kuriuos reikia derinti su savivaldybe, terasos ir panašiai“, – teigia specialistas.

M. Morozovo nuomone, prieš pradedant daryti brėžinius, būtina gilintis į esamą situaciją, įvertinti kliūtis, o jei nepavyksta rasti atsakymų, būtina bendradarbiauti su kitais specialistais. Kai projektas būna didesnės apimties, prie jo dirba ir glaudžiai tariasi inžinieriai, vėdinimo sistemų specialistai, elektrikai ir kiti profesionalai. Dizaineris atlieka projektavimo dalį, o inžinerijos srities sprendimus priima atitinkamos srities meistrai, todėl tam, kad parengtų kokybišką interjero techninį projektą, dizaineriui reikia išmanyti ne tik statybos reglamentą, bet ir projektavimo etiką.

Interjero techninio plano kaina ir terminai

Pašnekovas nurodo, jog dabar tokio projekto kaina rinkoje svyruoja nuo 10 iki 14 eurų už kvadratinį metrą: „Tai, žinoma, priklauso nuo projektuotojo patirties ir užimtumo, pats interjero techninio projekto parengimas gali trukti nuo 2 iki 5 savaičių, tačiau dažnai daug kas priklauso ir nuo pačio užsakovo, kaip greitai jis geba priima sprendimus, kokios jo finansinės galimybės“.

Patvirtintas interjero techninis projektas siunčiamas rangovui. Gavęs jį, rangovas sudaro sąmatą, o ją pasitvirtinus galima imtis apdailos medžiagų paieškos. Atliekami santechnikos, plytelių, kitų grindų dangos klojimo, durų įstatymo, elektros lizdų ir apšvietimo įrengimo darbai. Baigus šiuos darbus, ateina baldų ir dekoro eilė. Įprastai, butą naujos statybos name galima įrengti per 2–4 mėn., kotedžą – per 4–5 mėn.
Tačiau, kaip pažymi interjero dizaineris, šiuo metu, kai būsto rinka – ypač aktyvi ir daug gyventojų kuriasi naujuose namuose, baldų gamintojai, apdailos darbininkų komandos, o ir tie patys interjero dizaineriai darbų turi 3–6 mėnesiams į priekį. Todėl, galvojant apie savo būsto įrengimą, darbus planuoti ir partnerių ieškoti reikia kuo anksčiau.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...
nuotrauka
2023-07-31 14:55
Lietuvoje karštų vasaros dienų pasitaiko ne tiek daug, tad kondicionieriai mūsų namuose vis dar yra retenybė. O pakilus oro temperatūrai lauke, daugelis žmonių ieško būdų, kaip išvengti per didelio karščio savo namuose. Internete galima rasti įvairių gudrybių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti...
nuotrauka
2023-07-25 07:58
Gera akustika yra esminė pastato, kuriame malonus patalpų mikroklimatas, dalis. Deja, statant daugelį pramoninių, gamybinių ir komercinių pastatų, apsaugai nuo triukšmo neskiriama daug dėmesio. Kadangi vėlesni patobulinimai gali kainuoti brangiai ir užtrukti, į garso charakteristikas verta atkreipti...
nuotrauka
a+ Fotogalerija
2023-07-01 08:08
Ten, kur susitinka garsas ir architektūra, prasideda kultūra. Statomi spektakliai ir atliekama muzika. Dar daugiau galimybių burtis, bendrauti ir skleisti savo supratimą apie mus supančios aplinkos suvokimą. Nauja erdvė Lenkų kultūros namuose – pagrindinė renginių salė – dar vienas įrodymas to, kaip...
nuotrauka
2023-06-21 12:53
Atnaujindami ar įsirenginėdami namus, visuomet atsižvelgiame ir į tendencijas, kurių dėka galime neatsilikti nuo vyraujančių madų ar tiesiog pasisemti naujų idėjų. Jomis galima pasinaudoti net ir tuomet, jei ketinama pakeisti grindis. Šį kartą aptarsime, kokios jų dangos šiuo metu yra pačios populia...
nuotrauka
2023-05-15 07:32
Visi žinome, kad užterštas lauko oras gali pakenkti sveikatai. Tačiau ar susimąstėme, kad namų oras taip pat gali būti didelė problema? Pasaulinė Sveikatos organizacija nustatė, jog patalpų oro kokybė dažnai būna net 2–5 kartus prastesnė negu oro lauke.
nuotrauka
2023-05-12 07:45
Įvairiems statybos darbams, kuriuos atliekant naudojamos sandarinimo putos, klijai, hermetikai, glaistai, yra imlūs laikui, kruopštumui. Todėl meistrai ieško priemonių, su kuriomis galėtų dirbti sparčiai ir kokybiškai. Atliepiant rinkos poreikius, PENOSIL, kuris yra vienas iš pirmaujančių Europoje p...
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI