2022 gegužės 23 d. pirmadienis, 14:16
Reklama  |  facebook

Planuojate naujo būsto interjerą ir apdailą? Dalyvaujate aršiose lenktynėse Fotogalerija

2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie šiuos smagumus gal net šią akimirką mąsto daugybė žmonių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose.
nuotrauka
CITUS vizualizacija


Minimos įmonės
Citus, UAB

Vien sostinėje nuo šių metų pradžios rezervuota apie 6 500 butų ir kotedžų. Jei bent penktadalis jų būsimųjų gyventojų pradėjo įsirenginėti, skaičiuoja „Citus“, reiškia, 1 300 žmonių konkuruoja dėl interjero dizainerių, apdailos meistrų, baldininkų ir kitų specialistų dėmesio. Todėl labai svarbu interjero projektui pasiruošti kokybiškai ir atidžiai. O apdailos įrengimo namuose rezultatas, grožis, jaukumas ir funkcionalumas stovi ant labai svarbaus pagrindo – interjero techninio projekto. Tai yra pamatinė namų įrengimo projekto dalis, kurioje numatomi būsto techniniai „griaučiai“.

Techninis projektas yra reikalingas meistrams, kurie atliks vidaus apdailą: tik turėdami šį dokumentą, jie tiksliai galės įvertinti darbų ir medžiagų kiekį. Jei įrengiamas būstas yra vieno aukšto, jį apytiksliai sudarys 8–12 brėžinių bei schemų, kurie apims šias kategorijas:

1. vidinių pertvarų ir erdvių išdėstymas;
2. baldų pozicijos;
3. elektros lizdų, apšvietimo, santechninių įrenginių vietos;
4. grindų, sienų, lubų apdailos dangų išdėstymo planas.
apdaila buto įrengimas

Į techninį projektą gali būti įtraukta ir vonios kambario įrengimo išklotinė su plytelių klojimo schema, korpusinių baldų planais ir kitais atributais.

Taigi, pagrindinė interjero techninio projekto funkcija yra palengvinti, pagreitinti ir užtikrinti sklandų namų įrengimo procesą bei kokybišką, be netikėtų siurprizų galutinį rezultatą.

Turint techninį projektą, žymiai lengviau planuoti darbus, jų atlikimo terminus ir kokybę, – teigia „Citus“ interjero dizaineris Marius Morozovas. Anot jo, dažnai rangovai, užsiimantys apdailos darbais, net būsto įrengimo sąmatą sudaryti sutinka tik gavę šį projektą.

„Techninis projektas visą naujų namų įrengimo procesą paverčia nepalyginamai lengvesniu: padeda išvengti nemalonių ir brangiai kainuojančių klaidų, suplanuoti reikalingus medžiagų kiekius ir tikslias investicijas. Dažnai senos statybos būstuose išplanavimai būna gan nepatogūs. Deja, bet tokių atvejų pasitaiko ir naujos statybos namuose, tad būsimieji gyventojai, turėdami interjero techninį projektą gali būti tikri, jog jų namai bus tikrai patogūs, praktiški ir jaukūs. Projekto parengimas namus paverčia ergonomiškais, pritaikytais kasdienybėje“, – cituojamas dizaineris.

Įsirengiančių namus be techninio projekto laukia iššūkiai

„Didžiausias iššūkis – savarankiškai, be pakankamo kiekio žinių ir patirties įsirengti namus taip, kad juose viskas būtų po ranka. Kitaip sakant, kad gyventi būtų patogu. Neturint patirties ir darant tai pirmą kartą sunku suvokti, kokie sprendimai to patogumo suteiks, o kurie jį sumažins“, – aiškina „Citus“ interjero specialistas.

M. Morozovas kaip vieną dažniausiai pasitaikančių klaidų įvardija netikslius medžiagų kiekius, kuomet pabaigus darbus lieka nemenki jų likučiai. Kitos dažnos problemos – blogai išdėstytas apšvietimas, netinkamai parengtas apšvietimo scenarijus, kai suplanuojama per mažai arba per daug elektros jungiklių.

Interjero dizaineris perspėja, jog įsirenginėjant namus be techninio projekto kyla rizika ir būti apgautiems nesąžiningų meistrų: grindų dangos, lubų, sienų padengimo medžiagų kiekiai dažnai yra hiperbolizuojami ir vietoje optimalaus kiekio meistras paskaičiuoja didesnį. Taip išpučiamos darbų kainos.

Techninio projekto privalumai bendrame interjero projekte

M. Morozovas pagrindiniu privalumu vadina ergonomiškumą: interjero techninis projektas numato visą baldų išdėstymą, jungiklių ir elektros lizdų kiekį, apšvietimo scenarijų, grindų dangos, lubų tipus ir visus kitus atributus, o projektu vadovaujamasi viso būsto įrengimo proceso metu.

buto apdaila interjeras„Jame nubraižytas baldas su atitinkamais išmatavimais realioje aplinkoje savo matmenų keisti negali, kitu atveju praėjimai gali būti per siauri. Turint projektą, įsigijus reikiamas medžiagas taupomas laikas, nes įrengimo darbus galima pradėti tuojau pat, ir tik vėliau užsisakinėti baldus, šviestuvus. Tokiu būdu darbai vyks palaipsniui, nereikės galvoti, kur sandėliuoti atvykusius didelių gabaritų baldus ar ilgai laukti“, – pranešime cituojamas specialistas.

Svarbiausios techninio projekto dalys ir tai, ko jame ieškoti neverta

M. Morozovo teigimu, techninio projekto svarbiausia dalis yra baldų išdėstymo planas, kadangi būtent nuo jo atsispiriama planuojant kitų atributų išdėstymą.

Jo nuomone, kiti svarbūs punktai – elektros lizdų išdėstymas bei apšvietimas.

„Šie brėžiniai reikalauja daug diskusijų ir laiko sąnaudų. Dažnai klientai interjero dizainerio prašo tik elektros ir apšvietimo planų, tačiau neturint baldų išdėstymo plano to padaryti gerai, praktiškai, yra beveik neįmanoma. Visi brėžiniai tarpusavyje yra susiję ir gyvybiškai svarbūs. Kaip sakoma, iš dainos žodžių neišmesi – taip yra ir su interjero techniniu projektu“, – sako Marius Morozovas.

Interjero dizaineris patikslina, jog techninis projektas nekalba apie tai, kokios spalvos bus būsto sienos, kokios klasės grindų laminatas, plytelės ar santechnika. Taip pat jame nenumatomas ir medžiagų parinkimas, šviestuvų modeliai, baldų projektavimas, grindų parinkimas, dekoras.

„Kai kurie dizaineriai į šį planą įtraukia plytelių klojimo schemą, tačiau tai yra labai individualu ir ją braižyti dizaineris gali tik tada, kai yra išrinktos plytelės, žinomas derinys, išmatavimai“, – prideda „Citus“ interjero dizaineris.

Techniniam projektui sudaryti reikia tam tikrų įgūdžių

Anot M. Morozovo, kad interjero techninį projektą parengtų tinkamai, specialistas turi išmanyti ne tik vidaus išplanavimą, bet ir techninius niuansus, pastato architektūrą, įrengimo taisykles, kurias pateikia statytojas, todėl tikrai ne visi interjero dizaineriai gali parengti tikslų ir kokybišką techninį projektą.

„Dažnai yra neįvertinama esama situacija, dėl to atsiranda klaidų. Kartais siūlomi dizainerio sprendimai prieštarauja statybos reglamentams arba įstatymams: nešančių sienų, šachtų nepaisymas, fasado sprendimai, kuriuos reikia derinti su savivaldybe, terasos ir panašiai“, – teigia specialistas.

M. Morozovo nuomone, prieš pradedant daryti brėžinius, būtina gilintis į esamą situaciją, įvertinti kliūtis, o jei nepavyksta rasti atsakymų, būtina bendradarbiauti su kitais specialistais. Kai projektas būna didesnės apimties, prie jo dirba ir glaudžiai tariasi inžinieriai, vėdinimo sistemų specialistai, elektrikai ir kiti profesionalai. Dizaineris atlieka projektavimo dalį, o inžinerijos srities sprendimus priima atitinkamos srities meistrai, todėl tam, kad parengtų kokybišką interjero techninį projektą, dizaineriui reikia išmanyti ne tik statybos reglamentą, bet ir projektavimo etiką.

Interjero techninio plano kaina ir terminai

Pašnekovas nurodo, jog dabar tokio projekto kaina rinkoje svyruoja nuo 10 iki 14 eurų už kvadratinį metrą: „Tai, žinoma, priklauso nuo projektuotojo patirties ir užimtumo, pats interjero techninio projekto parengimas gali trukti nuo 2 iki 5 savaičių, tačiau dažnai daug kas priklauso ir nuo pačio užsakovo, kaip greitai jis geba priima sprendimus, kokios jo finansinės galimybės“.

Patvirtintas interjero techninis projektas siunčiamas rangovui. Gavęs jį, rangovas sudaro sąmatą, o ją pasitvirtinus galima imtis apdailos medžiagų paieškos. Atliekami santechnikos, plytelių, kitų grindų dangos klojimo, durų įstatymo, elektros lizdų ir apšvietimo įrengimo darbai. Baigus šiuos darbus, ateina baldų ir dekoro eilė. Įprastai, butą naujos statybos name galima įrengti per 2–4 mėn., kotedžą – per 4–5 mėn.
Tačiau, kaip pažymi interjero dizaineris, šiuo metu, kai būsto rinka – ypač aktyvi ir daug gyventojų kuriasi naujuose namuose, baldų gamintojai, apdailos darbininkų komandos, o ir tie patys interjero dizaineriai darbų turi 3–6 mėnesiams į priekį. Todėl, galvojant apie savo būsto įrengimą, darbus planuoti ir partnerių ieškoti reikia kuo anksčiau.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...
nuotrauka
2021-08-06 08:02
Didėjant individualių namų pardavimams auga ir tvorų paklausa. Būsimieji gyventojai namus juosiančia tvora dažnai pradeda rūpintis dar prieš namų vidaus įrengimo darbus. Tvora šiandien yra tapusi ne tik namų saugumo ir privatumo garantu, bet ir estetiniu elementu. Taip pat svarbu žinoti, kad norint ...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...