2024 vasario 24 d. šeštadienis, 23:37
Reklama  |  facebook

Prestižinės klasės būstas: pasiūla rinkoje maža, o ar yra paklausa?

2023-10-26 13:17
Maždaug kas tryliktas, arba apie 8 proc., iš pirminėje sostinės nekilnojamojo turto (NT) rinkoje parduodamų būstų yra prestižinės klasės. NT ekspertų nuomone, poreikis prestižiniam būstui yra vis didesnis, nes galinčių jį įsigyti pirkėjų pastaraisiais metais yra daugiau, tačiau šio būsto segmento augimą stabdo ribota pasiūla.
nuotrauka
Marijonas Chmieliauskas, „Realco" nuotr.


Minimos įmonės
Realco, UAB
NT bendrovės „Realco" duomenimis, per pastaruosius dvejus metus sostinėje buvo parduoti 5047 būstai, iš jų 391-as, arba 7,7 proc., buvo prestižinės klasės.

Pasak NT bendrovės „Realco" pardavimų direktoriaus Marijono Chmieliausko, iš sostinės NT pirkėjų yra jaučiamas poreikis prestižinio būsto projektams, nes, nors pastaraisiais metais Lietuvos ekonomika lėtėjo, ilguoju periodu ji augo ir atsirado daugiau aukštas pajamas gaunančių žmonių.

„Pats Vilnius auga, jame kuriasi sparčiai augantys verslai, startuoliai, technologijų įmonės, mokančios darbuotojams didelius atlyginimus, tad sostinėje atsiranda vis daugiau gyventojų, ne tik galinčių įpirkti brangesnį būstą, bet ir norinčių išskirtinumo. Tokie būstai neretai perkami nuosavomis lėšomis, be paskolų. Stebėdami rinką ir vertindami susidomėjimą savo vystomu prestižinės klasės projektu „Algirdo 3", matome, kad paklausa yra didelė. Dažniausiai prestižinės klasės projektai pirkėjus randa vos paskelbus apie pardavimus", – sako pranešime cituojamas M. Chmieliauskas.

Svarbiausia – vieta ir išskirtinumas

Vienas pagrindinių dalykų, lemiančių, kad NT projektas gali vadintis prestižiniu, yra vieta. Pasak M. Chmieliausko, Vilniuje prestižine vieta įprastai laikoma miesto centrinė dalis, kai ji yra gamtos apsuptyje, arba senamiestis, jo prieigos, tačiau tai sąlygoja ir tokio būsto pasiūlos ribotumą.

„Centrinėje miesto dalyje, o ypač senamiestyje sudėtinga rasti vietos NT projektui, nes tose vietose miestas jau yra tankiausiai užstatytas, be to, senamiestis įprastai yra saugomas dėl kultūros paveldo ir jame vystant NT projektus taikoma daug apribojimų. Dėl šių priežasčių smarkiai padidinti prestižinio būsto pasiūlą yra sudėtinga", – aiškina ekspertas.

Vis tik vien vieta nepadaro būsto prestižiniu, tam reikalingi ir kiti komponentai: būsto dydis, privatumas, vaizdas pro langus, nestandartinės, didelės erdvės aukštomis lubomis, didelės terasos ar balkonai, parkavimo užtikrinimas, būsto saugumas, konsjeržo paslaugos, išskirtinė architektūra, kokybiškos statybinės ir apdailos medžiagos.

 „Realco" nuotr.

„Realco"  nuotr.

„Prestižinis būstas yra išskirtinis savo sprendimais, jame paprastai galima rasti tai, kas nebūdinga žemesnės klasės būstams: labai aukštas lubas, neįprastą architektūrą, itin didelius panoraminius langus ir panašiai. Viskas, kas yra netipiška, traukia potencialių prestižinio būsto pirkėjų dėmesį. Pavyzdžiui, sostinės Naujamiestyje mūsų vystomame prestižinės klasės projekte „Algirdo 3" pritaikyti netipiniai architektūriniai sprendimai, kuriantys išskirtinai unikalią atmosferą, naudojamos itin kokybiškos, natūralios medžiagos, projektuojamas išskirtinis privataus uždaro kiemo apželdinimas, netipiniai butų planai", – komentuoja NT ekspertas.

Prestižinio būsto pirkėjas jaunėja

M. Chmieliausko teigimu, pastaraisiais metais keičiasi prestižinio būsto pirkėjo paveikslas. Jei anksčiau tai dažniau buvo tradicinių verslų savininkai ar gyvenime daug pasiekę žmonės, kiek vyresnio amžiaus pirkėjai, tai dabar prestižiniu būstu dažniau domisi ir jaunesni, karjeras anksti padarę sėkmingose įmonėse dirbantys asmenys.

„Pastebime, kad ypač technologijų sektoriaus darbuotojai anksti pasiekia aukštą pajamų lygį, leidžiantį įsigyti prestižinius būstus. Pirkėjus dažnai domina didelio, nuo 100 iki 200 kv. m, ploto būstai turintys erdvės kurti išskirtinį interjerą. Pirkėjai pageidauja būstų su erdviomis lauko terasomis, panoraminiais langais ir aukštomis lubomis", – vardina pašnekovas.

Sostinės pirkėjų akyse prestižinis būstas neatsiejamas ir nuo privačių automobilių parkavimo vietų. Bendrovės atstovas pastebi, kad labai dažnai pirkėjai norėtų turėti dvi ar net tris automobilio parkavimo vietas. Tai irgi gali tapti iššūkiu prestižinio būsto vystytojams, ypač jei NT projektas yra senamiestyje, kur parkavimo erdvių įrengimo galimybės yra labai ribotos. 
Statybunaujienos.ltNT projektai

nuotrauka
2024-02-22 15:39
Sostinės Paribio gatvėje baigiamame statyti kvartale „Žvėryno City“ jį plėtojanti bendrovė „RE Excellence“ pradeda antrąjį butų bei komercinių patalpų pardavimo etapą. Pirkėjams siūloma 90 butų, 15 loftų ir 13 įvairioms reikmėms pritaikomų komercinių patalpų. „Žvėryno City“, kurio statyba bus visišk...
nuotrauka
2024-02-15 12:16
Vilniuje, Ukmergės gatvėje, pradedamas vystyti naujas projektas „U128“. Pirmo etapo metu jame bus pastatyti du gyvenamieji namai. Planuojama, kad gyventojai į juos galės įsikelti po dvejų metų. Projektą vysto nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ kartu su investicine bendrove „DIFF Finance“.
nuotrauka
2024-02-12 14:38
Statybų bendrovė „YIT Lietuva“ šiame projekte naujakuriams siūlo dar vieną daugiabutį vystomame „Piliamiesčio“ kvartale – šešiaaukštį „Nemuno“ namą. Jis iškilo „Piliamiesčio“ vidiniame „Upių“ kvartale, esančiame arčiausiai Neries ir Kauno pilies bei stebinančiame vaizdingiausiomis senamiesčio panora...
nuotrauka
2024-02-08 10:17
Vilniuje duris atvėręs „ATLAS" – pirmasis ir didžiausias tokio pobūdžio „co-living" apartamentų nuomos projektas Lietuvoje. Klientams čia siūlomos ne tik įprastos mažo ploto studijos, tačiau ir 2-3 kambarių apartamentai su bendruomeniško gyvenimo privalumais.
nuotrauka
2024-02-02 08:55
Vilniaus Žvėryno rajone baigti statyti kotedžai. Lūšių gatvėje išplėtotą projektą sudaro 4 A+ energinės klasės kotedžai, kurių plotas svyruoja nuo 119 kv. m iki 136 kv. m. Kiekvienas kotedžas turi ir savo žemės sklypą. Namus, kiek ilgiau nei metus užtrukusi, pastatė nekilnojamojo turto vystymo bendr...
nuotrauka
2024-02-01 13:56
Buvęs nekilnojamojo turto (NT) agentas Igor Petrenko teigia atradęs neužpildytą nišą būsto nuomos rinkoje. Pasak jo, besikeičianti geopolitika ir pasaulį supurčiusi COVID19 pandemija pakoregavo nuomos įpročius, itin smarkiai išaugino trumpalaikės nuomos paklausą, tačiau esamos nuomos platformos neat...
nuotrauka
2024-01-15 15:01
Netoli prekybos centro „Panorama” naują daugiabučių kvartalą kurianti statybų bendrovė žada per artimiausius metus paversti jį geidžiamiausia lokacija ieškantiems balanso tarp miesto ir gamtos. Vystytojas siekia realizuoti rajono potencialą ir sukurti modernią mažaaukščių butų gyvenvietę.
nuotrauka
2024-01-15 10:09
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sostinės Naujamiesčio rajone imasi antrojo „LiveUp“ projekto etapo. Vilniaus miesto savivaldybė suteikė leidimą statyti 7 aukštų gyvenamąjį namą. Darbus įmonė pradės jau netrukus, investicijos į projektą sieks 5,5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-01-12 09:58
Nors, kaip skelbia Lietuvos bankas, per pastaruosius dvylika mėnesių būsto pardavimų skaičius šalyje susitraukė daugiau nei dešimtadaliu, o būsto įperkamumo rodikliai mažiausi per pastaruosius dešimt metų, prognozuojama, kad jau greitu metu rinka turėtų atsigauti. Besikeičianti pirkėjų elgsena koreg...
nuotrauka
2024-01-11 14:29
Prabangaus NT plėtotoja UAB „Unique Properties“ gavo statybą leidžiančius dokumentus gyvenamajam ir administraciniam kompleksui „Vilniaus Džiazas“ Senamiestyje, K. Vanagėlio g. 11 ir 18. Kompleksą sudarys dviejų korpusų daugiabutis su 66 butais ir 11 komercinių patalpų, tvarkomas unikalus tarpukario...
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...
nuotrauka
2024-01-09 09:54
Europoje tarp jaunų specialistų ir studentų populiarus bendruomeniško būsto konceptas „co-living" populiarėja ir Lietuvoje, kur pastaraisiais metais įgyvendintas jau ne vienas panašus projektas. Studentų akademiniame miestelyje, Vilniaus Saulėtekio rajone, esančius senus pastatus paversti šiuolaikiš...
nuotrauka
2024-01-02 12:47
Nekilnojamojo turto plėtotoja „RE Excellence" pradeda 54 butų, modernios architektūros pastato Neries pakrantėje Vilniuje statybą. Išraiškingas pastatas ir šalia jo planuojama medžių alėja keis pakrantės atkarpos ties Žaliuoju tiltu vaizdą.
nuotrauka
2023-12-22 14:04
Vienas naujausių Vilniaus Senamiestyje plėtojamų statybos projektų – dviejų prabangių namų kompleksas „Sanguškų parkas" – gavo statybos leidimą. Žiupronių gatvėje, šalia Misionierių bažnyčios ir Subačiaus bei M. Daukšos gatvių, 2026 m. bus įrengti 55 butai, 11 poilsio ir 13 komercinės bei administra...
nuotrauka
2023-12-20 10:11
Dėl smarkiai išaugusių Euribor palūkanų ir pabrangusio finansavimo nukrito įperkamumas bei sulėtėjo naujų būstų pardavimų greitis, o rinkoje pasipylė akcijos. Reikšmingo kainų kritimo, panašu, pirkėjai jau nebesitiki, tačiau dabar medžioja pasiūlymus, o į kitus kriterijus kreipia mažiau dėmesio, rod...
nuotrauka
2023-12-14 10:43
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco" įsigijo du žemės sklypus Ispanijos Kosta del Solio pakrantėje, viename brangiausių Marbeljos rajonų, kur vystys du prabangių vilų projektus.
nuotrauka
2023-12-12 12:41
Nekilnojamojo turto plėtotojai teigia, kad naujų būstų rinkoje jaučiami atsigavimo ženklai. Nors investiciniai projektai dar šiek tiek stagnuoja, naujus būstus jau aktyviau perka jaunos poros, šeimos.
nuotrauka
2023-12-11 10:07
Nors kartais bandoma lyginti nekilnojamojo turto (NT) rinką su „amerikietiškais kalneliais“ – kainos ne tik kyla, bet ir krenta, o jos dalyviai nuo 2010 metų išgyveno ne vieną krizę – ekspertai ragina remtis oficialia statistika. Anot skandinavų kapitalo bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovo Remigijaus ...
nuotrauka
2023-12-08 06:36
Gyventojams atkreipus dėmesį į skelbimuose vis dažniau pasitaikančius siūlymus pirkti butą negyvenamosios paskirties patalpose, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) įspėja: įsigijus tokį butą ne tik netenkama kai kurių gyvenamajam bū...
nuotrauka
2023-12-07 15:18
Tvarios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė paskutinįjį – ketvirtąjį – gyvenamųjų namų projekto „Matau Vilnių“ etapą. Sostinės centre, šalia Tauro kalno, įsikūrusiame prestižiniame kvartale pastatytas 4 aukštų su antstatu namas. Šiuolaikiškame daugiabutyje – 19 modernių butų, iš kurių daug...

Statybunaujienos.lt » NT projektai