2022 gruodžio 8 d. ketvirtadienis, 16:04
Reklama  |  facebook

Pripažinti GEALAN BIM sprendimai ir ateities skaitmeniniai langų projektavimo įrankiai

2022-02-22 07:02
Procesų skaitmenizavimas – neišvengiama statybų sektoriaus ateitis. GEALAN, viena iš pirmaujančių Europoje PVC langų ir durų profilių sistemų gamintojų, jau dabar siūlo nuoseklų langų gamybos skaitmeninimo procesą. Už geriausią architektų, projektuotojų ir langų gamintojų palaikymą BIM sprendimais įmonė antrus metus iš eilės įvertinta – jai ARCHITECTS´ DARLING® apdovanojimai skyrė aukščiausią įvertinimą.
nuotrauka
UAB „GEALAN BALTIC“ iliustr.


Minimos įmonės
GEALAN BALTIC, UAB
„Auksinis ARCHITECTS´ DARLING® 2021 apdovanojimas patvirtina, kad judame teisinga kryptimi, gerai suprantame mūsų partnerių poreikius ir kuriame tinkamus įrankius ateities langų verslui“, – įvertinimu džiaugiasi GEALAN skaitmeninio planavimo vadovas Özkan Arslan.

Jau vienuoliktą kartą organizuojamame konkurse, kuriame vertinami Vokietijos statybų pramonės atstovų produktai ir paslaugos, GEALAN sėkmingai pasirodo nebe pirmus metus.

GEALAN
Apdovanojimų renginys, 
kuriame GEALAN
sulaukė aukšto įvertinimo – GEALAN sprendimai 
pripažinti geriausiais
Vokietijos statybos pramonėje. 
UAB „GEALAN BALTIC“ nuotr.
 
2019 m. užėmusi trečiąją vietą, 2020 m. pelnė garbingiausią auksinį apdovanojimą, o pernai pakartojo savo triumfą kategorijoje „Geriausias BIM duomenų pasiūlymas“. Žiuri GEALAN sprendimus vėl pripažino geriausiais Vokietijos statybos pramonėje.

BIM langų projektavimas taps norma

Įmonę galima drąsiai vadinti skaitmeninio projektavimo pradininke langų pramonėje. GEALAN sėkmės ir tobulėjimo paslaptis – nevaržomas inovacijų siekis. Konkursui GEALAN pateikė visą paketą, kurį sudaro apdovanojimus pelnę BIM duomenys ir naudotojams optimizuoti programinės įrangos sprendimai. Komisiją, kurią sudarė 15 architektų, sužavėjo bendras įmonės požiūris į BIM projektavimą. Itin aukštais balais įvertintos pastatų langų ir durų vizualinio 3D modeliavimo galimybės, aiškus gaminių asortimentas, aukščiausia BIM projektavimo programų įskiepių ir objektų kokybė, itin platus ir patogus panaudojimas bei išsamus naudotojo parengimas. 

 

GEALAN

Skaitmeninio planavimo ir projektavimo pionierė GEALAN aktyviai taiko BIM metodą, siekia užtikrinti praktinį skaitmeninės gamintojų informacijos naudojimą, siekia padėti spartinti projektuotojams, perdirbėjams, produktų gamintojams ir pastatų eksploatuotojams svarbius skaitmeninius procesus.

 

Kaip novatorė ir kompetentinga partnerė langų ir durų gamybos pramonės srityje, GEALAN siekia parodyti, kodėl projektavimas taikant BIM metodą architektams, projektuotojams ir inžinieriams jau netrukus taps norma. Tad įmonė nuolat tobulina skaitmeninius sprendimus, kurie palengvina PVC langų projektavimą ir integravimą į projektus.

Išankstinis techninių galimybių patikrinimas

Antrą kartą auksiniu apdovanojimu įvertintas sprendimas architektams ir projektuotojams atveria naujas galimybes. Taikant BIM metodą, galima greičiau ir paprasčiau modeliuoti statybų proceso situacijas, laiku rasti neatitikimus ir optimaliai valdyti projekto biudžetą. Realistiška su pasirinktais produktų parametrais atliekama simuliacija leidžia iš anksto patikrinti, ar norimą projektą įmanoma techniškai įgyvendinti.

Sklandžiam specialistų darbui reikalingas 3D langų ir durų konstrukcijų vaizdas bei tikslūs duomenys apie konstrukcijų savybes. GEALAN sukurta programinė įranga Planersofware 2.0 apjungia abu šiuos poreikius ir padeda projektuotojui su gamintoju iki smulkmenų suderinti kiekvieną konstrukciją. Galima naudoti iš anksto sudarytus ruošinius arba kurti naujus projektuojamus visų tipų ir formų langų ir durų elementus, projektuoti individualius sprendimus.

GEALAN BIM duomenų pasiūla leidžia sukurti realų konstrukcijos 3D modelį įvairiais detalumo lygiais. Specialioje bibliotekoje naudotojai ras tūkstančius jau paruoštų langų, durų ir stumdomųjų sprendimų, kuriuos galima integruoti į 3D modelį vos keliais paspaudimais.

Nemokamas projektavimas ir reikiama dokumentacija

Išmani programa suteikia galimybę ne tik realistiškai ir spalvotai pavaizduoti langų ir durų elementus, bet ir parodyti pastato išorės vaizdą.

GEALAN BIM
Į programinę įrangą integruota
projekto struktūra 
palengvina keitimąsi informacija ir duomenimis tarp proceso dalyvių.
UAB „GEALAN BALTIC“ iliustr.

Sklandų pritaikymą padeda užtikrinti optimizuotas 3D modelio dydis. Tiek duomenų dydžius, tiek 3D planų vaizdus galima nustatyti individualiai. Planersofware2.0 įranga galima naudotis prisijungus per įmonės interneto svetainę arba atsisiuntus įskiepius BIM projektavimo programoms „Revit“ ir „Archicad“. Ši paslauga projektuotojams ir architektams yra nemokama, o GEALAN specialistai yra pasiruošę atsakyti į visus kylančius klausimus.

Į programinę įrangą integruota projekto struktūra labai palengvina keitimąsi informacija ir duomenimis tarp proceso dalyvių. Skaitmeniniame produkto (lango ar durų gaminio) dvynyje yra ne tik geometriniai duomenys (matmenys, profilio plotis, stiklo konstrukcija), bet ir raidiniai ir skaitmeniniai duomenys (pvz., U vertė, medžiagos ir pan.). Dar vienas šio projektavimo įrankio privalumas – juo kuriami projektai turi reikiamą dokumentaciją, kuri gali būti pateikiama su objekto specifikacija arba integruojama į BIM.

Apdovanojimus pelnęs BIM duomenų pasiūlymas yra tik vienas iš daugelio skaitmeninių sprendimų, kuriuos GEALAN teikia architektams, gamintojams ir pardavėjams, kad palengvintų kasdienes užduotis. Nesvarbu, ar tai būtų ateities projektavimo metodai, ar naujoviški būdai detaliai pavaizduoti pastatus ir elementus, ar projektavimas būtų atliekamas iš vieno šaltinio, ar būtų supaprastintas pagrindinių duomenų valdymas – GEALAN jau turi paruoštų įrankių ateities langų verslui.

Siūlys daugiau BIM sprendimo funkcijų

Skaitmeniniai sprendimai keičia visą procesą nuo langų projektavimo ir gamybos iki pardavimo, įrengimo ir priežiūros. Išmanūs įrankiai leidžia BIM projektuotojams ir architektams pagal mastelį įvertinti vaizdus ir brėžinius, matyti visų langų šilumos laidumo koeficientų vertes, atitikimą gaminiui teksiančių apkrovų reikalavimams, matyti visų sukurtų produktų specifikacijas ir turėti visą informaciją vienoje vietoje.

GEALAN BIMNovatoriška įmonė ketina
ateityje pasiūlyti ir daugiau
BIM sprendimo funkcijų.
UAB „GEALAN BALTIC“ iliustr.

UAB „GEALAN BALTIC“ architektų palaikymo skyriaus vadovas Giedrius Mastavičius prognozuoja, kad netolimoje ateityje langų pramonėje bus įdiegtas ir skaitmeninis lango pasas. Lango konstrukcijoje ir saugos nuorodoje į serveryje laikomus aktualius produkto duomenis integruojamas skaitmeninis lustas ar specialus kodas leis gauti duomenis iškart. Toks skaitmeninimo žingsnis vertingas įvairiems langų pramonės atstovams nuo konstruktorių ir gamintojų iki vartotojų. Šis informacijos pateikimo būdas gali palengvinti langų priežiūrą, remontą ir utilizavimą.

GEALAN specialistai pabrėžia, kad auksinis ARCHITECTS´ DARLING apdovanojimas yra tik vieno etapo įvertinimas. Novatoriška įmonė ketina ateityje pasiūlyti ir daugiau BIM sprendimo funkcijų, kurios padės dar geriau atliepti klientų ir partnerių poreikius. Kompanija visuomet ieško geriausių sprendimų ir įgyvendina tuos sprendimus, kurie leidžia įmonei ir partneriams tobulėti, efektyviau ir produktyviau bendradarbiauti, nuolat būti konkurencingos rinkos pirmaujančiose pozicijose.

JAV, Didžioji Britanija ir Skandinavijos šalys jau pripažino BIM metodo sėkmės potencialą ir jį įtvirtino. Nors taikant BIM modelius galima imituoti statybos proceso ir techniniams įrenginiams konstruoti reikalingas situacijas, aptikti geometrines neatitiktis ir visapusiškai valdyti išlaidas, vertę kuriantis jų pritaikymas daugelyje šalių dar yra tolima ateitis. Skaitmeninio planavimo ir projektavimo pionierė GEALAN įsitikinusi, kad taip tęstis negali, tad ne tik aktyviai taiko BIM metodą, bet ir siekia užtikrinti praktinį skaitmeninės gamintojų informacijos naudojimą, jos tikslas – padėti spartinti projektuotojams, perdirbėjams, produktų gamintojams ir pastatų eksploatuotojams svarbius skaitmeninius procesus.

Daugiau apie GEALAN BIM statinio informacinio modeliavimo sprendimus
ir architektų bei projektuotojų palaikymą rasite www.gealan.lt/BIM

UAB „GEALAN BALTIC“ iliustr.
Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2022-11-27 06:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba išrinko 2022 m. geriausiai ir profesionaliausiai organizuotus pirkimus. Iš viso tarp laimėtojų pateko net 13 Lietuvos organizacijų.
nuotrauka
2022-10-17 15:01
Lietuvos dizaino forumas jau dešimtus metus iš eilės organizavo „Gero dizaino“ apdovanojimų teikimo ceremoniją. Šiemet ji vyko spalio 12 dieną Kaune, verslo centre BLC. Renginys yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.
nuotrauka
2022-10-17 08:39
Vilniaus rotušėje spalio 13 d. įteikti Lietuvos architektų sąjungos konkurso „Žvilgsnis į save 2021-2022“ apdovanojimai.
nuotrauka
2022-10-10 08:29
Šalies savivaldybėms, labiausiai nusipelniusioms konkrečiose srityse, spalio 7 dienos vakarą Vilniuje išdalinti svarbiausieji savivaldos metų apdovanojimai – 16 bronzinių „Auksinės krivūlės“ statulėlių.
nuotrauka
2022-09-27 07:16
Statybininkų dienos proga apdovanoti du įmonės „Layher Baltic“ darbuotojai. Projektų vadybininkei Margaritai Leganovičiūtei įteikta Lietuvos statybininkų asociacijos padėka, o vyr. pastolių projektavimo inžinieriui Ramanui Dzikavitskiui – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės padėka.
nuotrauka
2022-09-16 11:26
Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis. Maždaug 650 senų daugiabučių perėjo į atnaujintų kategoriją, kurioje jau yra 4387.
nuotrauka
2022-09-14 13:11
Architektūrinės estetikos studijos „arches“ suprojektuotas viešbutis ir SPA Amberton Green SPA Druskininkai laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design in Baltics 2022“.
nuotrauka
2022-09-13 09:37
Lietuvos statybos inžinierių sąjungos, Lietuvos statybininkų asociacijos, VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūros ir Europos statybos inžinierių tarybos atstovai Statybininkų dienos šventės metu Palangoje paskelbė metų inžinieriaus konkurso laimėtojus.
nuotrauka
2022-09-12 06:35,      papildyta 2022-09-14 08:00, Papildyta nuotraukomis
Statybininkų dienos šventėje tradiciškai įvyko jau 9-oji Statybininkų olimpiada.
nuotrauka
2022-09-09 16:10,      papildyta 2022-09-16 15:19, Papildytas sąrašas
Šiandien, rugsėjo 9 d., Palangoje Lietuvos statybininkų asociacijos nariai mini Statybininkų dieną, kuri švenčiama antrąjį rugsėjo savaitgalį. Šventės proga įteikti apdovanojimai statybų sektoriaus atstovams.
nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-07 10:53
BIM yra modernus įrankis, kuris vis labiau įsitvirtina statybos sektoriuje, apimdamas vis daugiau statybos proceso dalyvių. Apie BIM vertes ir neišnaudotas galimybes – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ komisijos nariai: Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė staty...
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos