2024 vasario 25 d. sekmadienis, 1:25
Reklama  |  facebook

Registrų centras: gyventojams daugėja galimybių savarankiškai tvarkytis NT klausimus

2023-10-04 11:15
Esami ar dar tik būsimi nekilnojamojo turto savininkai ar nuomininkai reikalingus darbus Registrų centre galės atlikti dar paprasčiau. Įdiegus naujoves nuo šiol Registrų centro savitarnoje savarankiškai ir neišeinant iš namų galima įregistruoti juridinius faktus apie sudarytas subnuomos sutartis ir preliminariąsias NT pirkimo-pardavimo sutartis.
nuotrauka
Registrų centro nuotr.


Minimos įmonės
Registrų centras, VĮ,

Šių juridinių faktų registravimas ginčo su trečiosiomis šalimis atveju visapusiškai apsaugo abi sutarties šalis, be to, prisideda prie didesnio skaidrumo, padeda kurti tarpusavio pasitikėjimu grįstą visuomenę.

Praplėstos galimybės savarankiškai internetu tvarkyti reikalus

"Šiandien vis daugiau klientų pageidauja turėti galimybę įvairius klausimus susitvarkyti savarankiškai internetu. Tą pastebime ir iš vis augančios Registrų centro savitarnos sistemos naudojimo statistikos. Matydami tokį poreikį siekiame kuo daugiau teikiamų paslaugų perkelti į elektroninę erdvę, tokių būdu gerinti klientų patirtį, taupyti jų laiką. Registrų centro savitarnoje atsirandančios NT subnuomos ir preliminariųjų pirkimo-pardavimo sutarčių įregistravimo paslaugos galbūt nėra pačios populiariausios, tačiau siekdami nacionalinės skaitmeninės pažangos matome prasmę sukurti tokią galimybę klientams",  kalbėjo pranešime cituojama Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

Nuo šiol platų Registrų centro savitarnos sistemos elektroninių paslaugų spektrą papildė dvi naujos paslaugos. Klientai nuo šiol elektroniniu būdu galės sudaryti ne tik nuomos, bet ir subnuomos sutartis ir jas pasirašius kvalifikuotu elektroniniu parašu perduoti įregistruoti juridinį faktą apie sudarytą subnuomos sutartį Nekilnojamojo turto registre (NTR). Tokiu būdu užtikrinama visapusiška sutarties šalių apsauga, kadangi NTR esantys duomenys yra vieši. Be to, nuomos ar subnuomos atvejais sutarties įregistravimas NTR leidžia pretenduoti į valstybės teikiamą paramą, pavyzdžiui, šildymo kompensacijas.

Kita naujovė  galimybė Registrų centro savitarnoje sudaryti ir įregistruoti preliminariąją NT pirkimo-pardavimo sutartį. Įregistravus tokį faktą registre būsimi NT pirkėjai ir pardavėjai gali jaustis saugiau, žinodami, kad jų teisėti interesai bus dar geriau apsaugoti.

Be to, internetu bus galime ne tik įregistruoti subnuomos ar preliminariąsias sutartis, tačiau per savitarnos sistemą pateikti prašymus šias sutartis nutraukti ir išregistruoti apie tai liudijančius juridinius faktus.

Naujomis paslaugomis jau pasinaudojo šimtai klientų

Subnuomos ir preliminariųjų pirkimo-pardavimo sutarčių registravimas internetu jau ne pirmos naujovės Registrų centro savitarnoje šiais metais. Nuo šių metų pradžios suinteresuoti asmenys Registrų centro savitarnos sistemoje jau gali patys nesunkiai sudaryti ir įregistruoti, nutraukti ar išregistruoti nuomos ar panaudos sutartį, pateikti prašymus įregistruoti ir išregistruoti juridinius faktus apie šeimos turtą ar bendrąją jungtinę sutuoktinių nuosavybę.

Iš viso nuo sausio elektroniniu būdu buvo sudaryta ir įregistruota daugiau nei 550 naujų nuomos sutarčių, daugiau kaip 450 jų per Registrų centro savitarną buvo išregistruotos. Naujosios priemonės pagalba taip pat buvo sudaryta ir įregistruota per 550 panaudos sutarčių, taip pat pateikta per 250 prašymų įregistruoti šeimos turtą ir beveik 200 prašymų įregistruoti bendrąją jungtinę sutuoktinių nuosavybę.

Registrų centro specialistų teigimu, viešai prieinama informacija apie sudarytą nuomos ar subnuomos sutartį apsaugo tiek nuomininką, tiek NT savininką nuo galimo kitos sutarties šalies nesąžiningumo, leidžia aiškiai apibrėžti sutarties šalių teises ir pareigas, užtikrina sutarties sąlygų laikymąsi. Be to, didesnis viešame registre įregistruotų juridinių faktų apie nuomos sutarčių sudarymą skaičius prisideda ir prie visos nekilnojamojo turto rinkos skaidrumo.

Įregistruoti juridinius faktus apie sudarytas nuomos, subnuomos, panaudos ar preliminariąsias pirkimo-pardavimo sutartis taip pat galima atvykus gyvai į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį, siunčiant el. paštu ar įprastu paštu. Pateikti prašymus įregistruoti juridinius faktus apie šeimos turtą bei bendrąją jungtinę sutuoktinių nuosavybę Nekilnojamojo turto registre be prieš tai paminėtų būdų galima ir per notarą. 
Statybunaujienos.ltNT projektai

nuotrauka
2024-02-22 15:39
Sostinės Paribio gatvėje baigiamame statyti kvartale „Žvėryno City“ jį plėtojanti bendrovė „RE Excellence“ pradeda antrąjį butų bei komercinių patalpų pardavimo etapą. Pirkėjams siūloma 90 butų, 15 loftų ir 13 įvairioms reikmėms pritaikomų komercinių patalpų. „Žvėryno City“, kurio statyba bus visišk...
nuotrauka
2024-02-15 12:16
Vilniuje, Ukmergės gatvėje, pradedamas vystyti naujas projektas „U128“. Pirmo etapo metu jame bus pastatyti du gyvenamieji namai. Planuojama, kad gyventojai į juos galės įsikelti po dvejų metų. Projektą vysto nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ kartu su investicine bendrove „DIFF Finance“.
nuotrauka
2024-02-12 14:38
Statybų bendrovė „YIT Lietuva“ šiame projekte naujakuriams siūlo dar vieną daugiabutį vystomame „Piliamiesčio“ kvartale – šešiaaukštį „Nemuno“ namą. Jis iškilo „Piliamiesčio“ vidiniame „Upių“ kvartale, esančiame arčiausiai Neries ir Kauno pilies bei stebinančiame vaizdingiausiomis senamiesčio panora...
nuotrauka
2024-02-08 10:17
Vilniuje duris atvėręs „ATLAS" – pirmasis ir didžiausias tokio pobūdžio „co-living" apartamentų nuomos projektas Lietuvoje. Klientams čia siūlomos ne tik įprastos mažo ploto studijos, tačiau ir 2-3 kambarių apartamentai su bendruomeniško gyvenimo privalumais.
nuotrauka
2024-02-02 08:55
Vilniaus Žvėryno rajone baigti statyti kotedžai. Lūšių gatvėje išplėtotą projektą sudaro 4 A+ energinės klasės kotedžai, kurių plotas svyruoja nuo 119 kv. m iki 136 kv. m. Kiekvienas kotedžas turi ir savo žemės sklypą. Namus, kiek ilgiau nei metus užtrukusi, pastatė nekilnojamojo turto vystymo bendr...
nuotrauka
2024-02-01 13:56
Buvęs nekilnojamojo turto (NT) agentas Igor Petrenko teigia atradęs neužpildytą nišą būsto nuomos rinkoje. Pasak jo, besikeičianti geopolitika ir pasaulį supurčiusi COVID19 pandemija pakoregavo nuomos įpročius, itin smarkiai išaugino trumpalaikės nuomos paklausą, tačiau esamos nuomos platformos neat...
nuotrauka
2024-01-15 15:01
Netoli prekybos centro „Panorama” naują daugiabučių kvartalą kurianti statybų bendrovė žada per artimiausius metus paversti jį geidžiamiausia lokacija ieškantiems balanso tarp miesto ir gamtos. Vystytojas siekia realizuoti rajono potencialą ir sukurti modernią mažaaukščių butų gyvenvietę.
nuotrauka
2024-01-15 10:09
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sostinės Naujamiesčio rajone imasi antrojo „LiveUp“ projekto etapo. Vilniaus miesto savivaldybė suteikė leidimą statyti 7 aukštų gyvenamąjį namą. Darbus įmonė pradės jau netrukus, investicijos į projektą sieks 5,5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-01-12 09:58
Nors, kaip skelbia Lietuvos bankas, per pastaruosius dvylika mėnesių būsto pardavimų skaičius šalyje susitraukė daugiau nei dešimtadaliu, o būsto įperkamumo rodikliai mažiausi per pastaruosius dešimt metų, prognozuojama, kad jau greitu metu rinka turėtų atsigauti. Besikeičianti pirkėjų elgsena koreg...
nuotrauka
2024-01-11 14:29
Prabangaus NT plėtotoja UAB „Unique Properties“ gavo statybą leidžiančius dokumentus gyvenamajam ir administraciniam kompleksui „Vilniaus Džiazas“ Senamiestyje, K. Vanagėlio g. 11 ir 18. Kompleksą sudarys dviejų korpusų daugiabutis su 66 butais ir 11 komercinių patalpų, tvarkomas unikalus tarpukario...
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...
nuotrauka
2024-01-09 09:54
Europoje tarp jaunų specialistų ir studentų populiarus bendruomeniško būsto konceptas „co-living" populiarėja ir Lietuvoje, kur pastaraisiais metais įgyvendintas jau ne vienas panašus projektas. Studentų akademiniame miestelyje, Vilniaus Saulėtekio rajone, esančius senus pastatus paversti šiuolaikiš...
nuotrauka
2024-01-02 12:47
Nekilnojamojo turto plėtotoja „RE Excellence" pradeda 54 butų, modernios architektūros pastato Neries pakrantėje Vilniuje statybą. Išraiškingas pastatas ir šalia jo planuojama medžių alėja keis pakrantės atkarpos ties Žaliuoju tiltu vaizdą.
nuotrauka
2023-12-22 14:04
Vienas naujausių Vilniaus Senamiestyje plėtojamų statybos projektų – dviejų prabangių namų kompleksas „Sanguškų parkas" – gavo statybos leidimą. Žiupronių gatvėje, šalia Misionierių bažnyčios ir Subačiaus bei M. Daukšos gatvių, 2026 m. bus įrengti 55 butai, 11 poilsio ir 13 komercinės bei administra...
nuotrauka
2023-12-20 10:11
Dėl smarkiai išaugusių Euribor palūkanų ir pabrangusio finansavimo nukrito įperkamumas bei sulėtėjo naujų būstų pardavimų greitis, o rinkoje pasipylė akcijos. Reikšmingo kainų kritimo, panašu, pirkėjai jau nebesitiki, tačiau dabar medžioja pasiūlymus, o į kitus kriterijus kreipia mažiau dėmesio, rod...
nuotrauka
2023-12-14 10:43
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco" įsigijo du žemės sklypus Ispanijos Kosta del Solio pakrantėje, viename brangiausių Marbeljos rajonų, kur vystys du prabangių vilų projektus.
nuotrauka
2023-12-12 12:41
Nekilnojamojo turto plėtotojai teigia, kad naujų būstų rinkoje jaučiami atsigavimo ženklai. Nors investiciniai projektai dar šiek tiek stagnuoja, naujus būstus jau aktyviau perka jaunos poros, šeimos.
nuotrauka
2023-12-11 10:07
Nors kartais bandoma lyginti nekilnojamojo turto (NT) rinką su „amerikietiškais kalneliais“ – kainos ne tik kyla, bet ir krenta, o jos dalyviai nuo 2010 metų išgyveno ne vieną krizę – ekspertai ragina remtis oficialia statistika. Anot skandinavų kapitalo bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovo Remigijaus ...
nuotrauka
2023-12-08 06:36
Gyventojams atkreipus dėmesį į skelbimuose vis dažniau pasitaikančius siūlymus pirkti butą negyvenamosios paskirties patalpose, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) įspėja: įsigijus tokį butą ne tik netenkama kai kurių gyvenamajam bū...
nuotrauka
2023-12-07 15:18
Tvarios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė paskutinįjį – ketvirtąjį – gyvenamųjų namų projekto „Matau Vilnių“ etapą. Sostinės centre, šalia Tauro kalno, įsikūrusiame prestižiniame kvartale pastatytas 4 aukštų su antstatu namas. Šiuolaikiškame daugiabutyje – 19 modernių butų, iš kurių daug...

Statybunaujienos.lt » NT projektai