2022 spalio 7 d. penktadienis, 0:13
Reklama  |  facebook

SEB tyrimas: investicijas į efektyvesnį šildymą ir atsinaujinančią energiją planuoja penktadalis lietuvių

2022-07-07 11:24
Jeigu dabar kraustytųsi gyventi į naują vietą, 66 proc. lietuvių svarbiausias pasirinkimo kriterijus būtų būsto energinis efektyvumas. Penktadalis gyventojų svarsto ir apie investicijas į turimo būsto energinį efektyvumą – efektyvesnę šildymo sistemą, atsinaujinančią energetiką, energiją taupančius buities prietaisus.
nuotrauka
Modestas Kieras, SEB banko Privačių klientų finansavimo departamento vadovas. SEB nuotr.


Minimos įmonės
SEB bankas, AB
„Ne tik dėl tvarumo, bet ir dėl smarkiai brangstančių energetinių išteklių žmonės vis geriau supranta aplinką tausojančio ir energiškai efektyvaus būsto naudą. Tai ne tik mažesnės išlaidos šildymui, bet ir geresnė gyvenimo kokybė bei padidėjusi nekilnojamojo turto vertė“, – cituojamas Modestas Kieras, SEB banko Privačių klientų finansavimo departamento vadovas.

Tęsiantis Rusijos sukeltam karui Ukrainoje, Europos ir Lietuvos elektros ir gamtinių dujų rinkoje toliau tvyro didelė įtampa. Ateities sandoriai dėl didmeninių elektros ir gamtinių dujų kainų kol kas neteikia optimizmo vartotojams. Jau žinomos ir būsimos antro pusmečio kuro kainos šildymui. Pavyzdžiui, vartotojams, vartojantiems gamtines dujas šildymui, gamtinių dujų kintamoji dalis 2022 metų antrą pusmetį bus 88 proc. didesnė negu prieš metus, elektros kaina, įvertinus valstybės subsidiją ir atsižvelgus į pasirinktą planą vartotojams bus iki 60 proc. didesnė negu atitinkamu laikotarpiu prieš metus.

„Akivaizdu, kad, esant tokiems kuro kainų šuoliams bei norint sumažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro, gyventojai skuba ieškoti efektyvių energijos sprendimų“, – mini M. Kieras.

Atnaujinti šildymo sistemą artimiausiu metu galvoja 22 proc. gyventojų, 20 proc. svarsto pradėti naudoti atsinaujinančią energiją, 19 proc. žada keisti buitinę techniką ir pasirinkti aukščiausios energijos vartojimo efektyvumo klasės prietaisus, 2 proc. planuoja investuoti į kitus energijos taupymo sprendimus. Jokių investicijų į būsto energinio efektyvumo gerinimą neplanuoja 38 proc. gyventojų.

SEB bankas gyventojams šį pavasarį pradėjo teikti vartojimo paskolas palankesnėmis sąlygomis saulės elektrinėms ar nutolusios saulės elektrinės daliai įsigyti. Tokios vartojimo paskolos sudaro 7 proc. visų teikiamų vartojimo paskolų. Vidutiniškai gyventojai, kad galėtų naudotis elektra iš saulės, skolinasi 7,4 tūkst. eurų.

Dabar Lietuvoje yra apie 20 tūkst. saulės elektrinių – apie 15 tūkst. ant namų stogų ir apie 5 tūkst. nutolusių saulės elektrinių.

„Skaičiuojama, kad įsirengus saulės elektrinę, metų išlaidas už elektros energiją galima sumažinti iki 80 proc., tad dabartinėmis elektros kainomis investicija į saulės elektrinę gyventojams gali atsipirkti greičiau negu per šešerius metus“, – cituojamas SEB banko atstovas.

SEB bankas nuo šiol gyventojams palankesnėmis sąlygomis siūlo vartojimo paskolas, kurių palūkanos yra nuo 4,9 proc. ne tik saulės elektrinėms, bet ir namų energiniam efektyvumui gerinti. Privatūs klientai be užstato ir pradinės įmokos gali gauti iki 40 tūkst. eurų finansavimą iki septynerių metų.

SEB banko vartojimo paskolą namų energinio efektyvumo gerinimui galima gauti saulės elektrinei ar nutolusios saulės elektrinės daliai, šilumos siurbliui „oras-vanduo“ ir geoterminio šildymo sistemai.

Jei gyventojai planuoja įsigyti kitą energinį efektyvumą gerinantį pirkinį ar įsidiegti sprendimą, kuris nėra išvardintas aukščiau, gali rinktis vartojimo paskolą aplinkai draugiškiems pirkiniams, kurios palūkanų norma yra nuo 7,9 procento. 
Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2022-10-06 18:27
Nekilnojamo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ pradeda naujo gyvenamojo projekto Antakalnyje statybas ir pardavimus. Nedidelis aukštesnės klasės projektas „Vileišio 27“ iškils ant Neries upės kranto. Planuojama, kad statybos truks apie pusantrų metų. Į projektą „Realco“ investuos 12 mln. eurų.
nuotrauka
2022-10-03 11:49
UAB „Eika“ būdama projekto valdytoja pradeda kvartalo „Mėlyni vilkai“ antrojo etapo, esančio Skroblų g. 12, butų pardavimus. Antruoju etapu planuojama pastatyti du daugiabučius namus ir pilnai užbaigti projektą Vilkpėdėje. Projektas yra antroji „Eika Asset Management“ valdomo fondo „Eika Residential...
nuotrauka
2022-09-30 11:14
Pandemijos įkarštyje sukurta EIKA finansinio saugumo programa šiuo metu NT rinkoje, kur vyrauja būsto įsigijimo sprendimų atidėjimas, vėl tampa aktualia. Naujas programos pasiūlymas „Pakitusio sprendimo garantija“, pagal kurį klientas spalio-lapkričio mėnesiais sudaręs preliminarią būsto pirkimo sut...
nuotrauka
2022-09-29 10:00
Nerimo sutrikimai yra dažniausia psichinės sveikatos liga Europos Sąjungoje, nuo kurios kenčia apie 25 milijonai gyventojų. Kaip su tuo gyventi ir kovoti, informacijos yra gausu, tačiau retas kalba ir žino, kad nerimo sutrikimams, jų prevencijai ir mažinimui įtaką gali daryti tai, kokiuose namuose g...
nuotrauka
2022-09-29 08:42
UAB Merko statyba baigė statyti projekto „Vilnelės skverai“ pirmo etapo namus. Manufaktūrų gatvėje naujakuriai jau kuriasi šešiuose gyvenamuosiuose namuose.
nuotrauka
2022-09-26 11:32
Vilniaus pakraštyje plytintys Bajorai laikomi vienu iš šiuo metu neįvertintų sostinės rajonų. Prognozuojama, kad plečiantis infrastruktūrai minėta teritorija sulauks daugiau dėmesio ne tik tarp nekilnojamojo turto plėtotojų, tačiau ir tarp pirkėjų, ypač jaunų šeimų.
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 10:39
Nekilnojamojo turto projektų plėtotoja ir valdytoja, bendrovė „Baltic Asset Management“, užbaigė gyvenamojo projekto „Ramu Du“ statybas Naujininkuose. Investicijos siekė 4 mln. eurų, visi 56 butai šiame projekte parduoti.
nuotrauka
2022-09-20 06:31
Vykstant pokyčiams nekilnojamojo turto rinkoje ir kylant nekilnojamojo turto kainoms, daugėja atvejų, kuomet nekilnojamojo turto pardavėjai ar vystytojai nusprendžia vienašališkai nutraukti preliminariąsias pirkimo-pardavimo sutartis ir turtą parduoti tretiesiems asmenims nauja, t. y., ženkliai dide...
nuotrauka
2022-09-19 19:52
Nekilnojamojo turto projektų valdymo kompanija „Citus“ nuo 2019 metų plėtojamame projekte „Miško ardai“ pradėjo III etapo statybos darbus ir pardavimus. Šis, paskutinysis kvartalo etapas naujo būsto pasiūlą Vilniuje, Burbiškių miško slėnyje papildė 62 butais. Vertinant sostinės pasiūlos situaciją, s...
nuotrauka
2022-09-15 09:31
Priėmus sprendimą įsigyti nuosavus namus, būsto paskolas imantiems žmonėms neretai iškyla neaiškumų dėl įvairiausių niuansų. Ekspertai tikina, kad tuos pačius klausimus nuolat užduoda didelė dalis klientų, o mažiausių smulkmenų išsiaiškinimas – natūrali šio proceso dalis. Vis dėlto siekiant užbėgti ...
nuotrauka
2022-09-14 13:19
Pastaraisiais metais butų nuomos kaina šovė į neregėtas aukštumas. Nekilnojamo turto (NT) rinkos ekspertai ir ekonomistai vertina, kad šiuo metu, kol nuomos kainos auga sparčiau nei būstų kainos, įsigyti naują būstą su paskola vis dar yra racionaliau, nei nuomotis. Perkantys būstą išlošia ne tik kai...
nuotrauka
2022-09-08 11:54
Nekilnojamo turto (NT) kainoms sostinėje šokant pasiutpolkę, dažnas pirkėjas nežino arba nesusimąsto, kad pardavėjo nurodyta kaina už trokštamą būstą gali būti visai ne ta, kuri pasimatys notarinėje pirkimo-pardavimo sutartyje.
nuotrauka
2022-09-05 19:36
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ baigė statyti gyvenamąjį projektą „Namai-Kintai“ Vilniaus Šnipiškių rajone. Investicijos į keturių aukštų daugiabučio namo ir dvylikos mažaaukščių sublokuotų namų kompleksą siekė 14,5 mln. eurų su PVM.
nuotrauka
2022-09-05 09:48
Aukcionas Lietuvoje yra vis dar naujas, bet pamažu atrandamas būdas parduoti prabangų būstą pirminėje nekilnojamo turto (NT) rinkoje. Iki šiol buvo įprasta tokiu būdu parduoti privatų ar valstybei priklausantį turtą, tačiau aukcionų veidas Lietuvoje keičiasi – juos išbando NT vystytojai, apie aukcio...
nuotrauka
2022-08-31 10:59
Būsto paskolos ėmimas ir nuosavų namų įsigijimas – reikšmingas žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime, tad svarbu jam tinkamai pasiruošti. Vis dėlto, tam sukliudyti gali įvairūs klaidingi įsitikinimai, iškreipiantys realų šio proceso vaizdą. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pan...
nuotrauka
2022-08-26 10:30
Artėjant rugsėjui tūkstančiai studijuoti pradėsiančių jaunų žmonių pajudės į didmiesčius, o jiems bei jų tėvams jau kyla dilema: nuomoti ar įsigyti būstą? Specialistų vertinimai rodo, kad šiuo metu finansiškai naudingiau yra studentui tinkamą būstą įsigyti imant paskolą, o ne nuomotis.
nuotrauka
2022-08-24 13:14
Įmonė „KTG Asset Management“ Kaune, už santakos ant Nemuno kranto pradeda dviejų prestižinės klasės daugiabučių komplekso „Upės apartamentai“ statybas. Dviejuose 7 ir 8 aukštų namuose Raudondvario pl. 107 bus įrengta 40 didesnio ploto (51–163 kv. m) apartamentų.
nuotrauka
2022-08-17 09:28
Būsto paskolą planuojantys imti gyventojai visada skatinami kruopščiai pasiruošti laukiančioms procedūroms, tarp jų – ir atitinkamų formų pildymui bei reikiamų dokumentų pateikimui. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pasakoja, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis imti būst...
nuotrauka
2022-08-17 08:59
Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido po...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

„Gerbūvio projektai“ darbams „Teltonikos“ Technologijų centre Molėtuose pasitelkė modernias technologijas ir išsaugojo senuosius medžius

„Teltonikos“ Technologijų centro Molėtuose įkurtuvės planuojamos netrukus – vykdomi paskutinieji pastato aplinkos tvarkymo darbai. Technologijų centro gerbūvis turės tenkinti pusės tūkstanči...
nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...