„Sirin Development“ baigė antrą Kauno logistikos centro etapą: atidaryta dar 16 tūkst. kv. m sandėlių
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
Kaip sakė įmonės pranešime cituojamas „Sirin Development“ vadovas Laurynas Kuzavas, antro etapo statybos vyko sklandžiai – tvarus ir aukščiausios klasės logistikos centro pastatas pastatytas laiku ir jau dabar gali pasiūlyti išskirtines patalpas nuomininkams. Į Kauno logistikos centro antrąjį sandėlį atsikrausto logistikos įmonė „Via 3L“ ir skubių siuntų ir logistikos kompanija „DHL“ .
„Kadangi modernių logistikos centrų poreikis su strategiškai patogiu susisiekimu ir išvystyta infrastuktūra auga, džiaugiamės pasirinkę šią prie pagrindinių susisiekimo mazgų esančią vietą. Ji garantuoja patogų susisiekimą su visa Lietuva, o dėmesys patogiems įvažiavimams, darbuotojų komfortui, tvariems sprendimams, kurie tausotų gamtą ir taupytų mūsų nuomininkų kaštus, pasiteisino su kaupu. 50 proc. antrojo sandėlio ploto šiai dienai jau išnuomota, augantiems ateities poreikiams patenkinti planuojamas trečiasis etapas“, – teigė „SIRIN Development“ direktorius Laurynas Kuzavas.
Iš viso 18 ha ploto teritorijoje Martinavos gatvėje per tris statybų etapus iki 2022 m. pabaigos turėtų iškilti apie 65 tūkst. kv. m logistikos sandėlių. Į logistikos centrą planuojama investuoti virš 30 mln. eurų ir taip potencialiai sukurti daugiau nei 450 darbo vietų Kauno rajone. Tai, kaip pastebi Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, džiuginantys skaičiai.
„Esame patekinti, jog būtent lietuviško kapitalo įmonės kuriasi Kauno rajone ir savo inovatyviu, šiuolaikišku bei tvariu požiūriu į pastatą, į žmogų, į aplinką gražina jį bei kelia kartelę kitiems verslams“, – pranešime cituojamas V. Makūnas.
Kaip ir visi nauji „SIRIN Development“ logistikos centrai, „Kauno logistikos centras“ yra suprojektuotas tvariai ir turi „Baltic Green Energy“ sertifikatą, kuris patvirtina, kad šis logistikos centras savo veikloje naudoja elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių energijos išteklių. Antrasis „KLC“ etapo sandėlis įvertintas ir tarptautiniu „Breeam“ sertifikatu.
„Toks žalumo ir tvarumo standartas pažymi patikimą statybą, skaidrumą ir ekologinę atsakomybę. Yra patrauklesnis dėl ekologinių aspektų – palankesnių sąlygų žmogaus sveikatai bei gerovei. Tokiuose pastatuose didesnis darbuotojų produktyvumas, mažesnė darbuotojų kaita, stipresnė higienos ir sveikatos apsauga. Tiesa, tvarus nekilnojamas turtas yra naudingas ir finansiniu atžvilgiu. Efektyvumo didinimas gali sumažinti eksploatavimo sąnaudas dėl mažesnių komunalinių mokesčių ir priežiūros išlaidų, mažesnės energijos kainų rizikos arba mažesnių draudimo ir skolų išlaidų. Todėl nuo šiol visi „Sirin Development“ pastatai sieks tvarumo standarto – „Breeam“ sertifikato“, – sakė L. Kuzavas.
Trečiasis statybų etapas – jau įmonės planuose. iki 2022 m. pabaigos Kauno rajone bus pastatyta apie 65 tūkst. kv. m logistikos sandėlių. Investicijos sieks 30 mln. eurų.
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
„Darnu Group“ pasirašė partnerystės sutartį su „Rimi Lietuva“ dėl pagrindinio prekybos tinklo logistikos centro vystymo Baltijos šalyse. Jis bus statomas pagal užsakomųjų projektų („build to suit“) modelį. Daugiau kaip 40 tūkst. kv. metrų ploto inovatyvus, ateities standartus atitinkantis pastatas i...
Žmonės dažnai klysta galvodami, kad tvarus gali būti tik naujas būstas arba kad tokio būsto įrengimas išskirtinai brangus. Tvaraus būsto architektė Guoda Bardauskaitė dalijasi, kad daug investicijų reikalauja ne tvarumas, o mūsų komforto poreikiai.
Europos Tarybos ir Parlamento sprendimu, įmonių, kurios, turės teikti tvarumo ataskaitas, netrukus padaugės bene penkis kartus. Per pusmetį turėtume sulaukti ataskaitoms teikiamų reikalavimų, o per 1,5 metų direktyva bus perkelta į šalių narių nacionalinę teisę. Tai reiškia, kad šiltnamio efektą suk...
Vilniuje plėtojamas verslo parkas „Business Garden Vilnius“ – žaliausias šių metų objektas visoje Europoje. Šiemet šis verslo centras gavo daugiausiai tarptautinės pastatų vertinimo sistemos LEED sertifikato balų Europoje ir užsitikrino aukščiausią – „Platinum“ – įvertinimą.
Aplinkos ministerija parengė Vyriausybės nutarimo „Dėl medienos ir kitų organinių statybos medžiagų iš atsinaujinančių gamtos išteklių naudojimo visuomeninės paskirties pastatuose“ projektą, kuris sudaro sąlygas plėtoti medinę statybą Lietuvoje ir pasiekti, kad 2024 m. mediena bei organinės medžiago...
Verslo centrų rinką papildantys nauji pastatai meta rimtą iššūkį seniems biurams. Skiriasi ne tik verslo centrų išvaizda, bet ir eksploataciniai parametrai, nuomininkams siūlomos laisvalaikio ar bendradarbiavimo erdvės.
Bendras Lietuvos liaudies buities muziejuje esančių 154 pastatų stogų plotas prilygsta maždaug 30 futbolo aikščių. „Tomaldras“ – tai įmonė, kuri, atnaujindama muziejaus pastatų stogus, nendrėmis, skiedromis, čerpėmis ir skarda padengė apie 8 tūkst. kv. m plotą.
Su klimato kaita augant tvaresnės statybos poreikiui, stiprėja paklausa mediniams daugiabučiams. Kol Lietuvoje aukštesnę nei 4 aukštų medinę statybą riboja teisės aktai, mūsų šalies ekspertai pavydžiai žiūri į Skandinavijos šalyse augančius medinius dangoraižius. Tačiau Švedijos medinių namų plėtoto...
Kovojant su klimato kaita ir ieškant tvaresnių statybos sprendimų, Vakarų šalyse statoma vis daugiau medinių daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Dėl savo architektūros ir dizaino sprendimų šie pastatai kasmet susižeria aibę prestižinių apdovanojimų.
Pasaulyje populiarėjančios tvarumo idėjos neapleidžia ir Lietuvos. Ši tema veržiasi ir į nekilnojamojo turto rinką, kuomet namų ieškantys pirkėjai apsvarsto ir poveikį aplinkai statant jų nusižiūrėtą būstą.
Žaliuojantys parkai ne tik ant žemės, bet ir danguje – taip dažnai vadinama žaliųjų stogų, augalais apsivijusių fasadų tendencija pamažu skinasi kelią ir Lietuvoje. Jų funkcionalumą ir augantį lietuvių susidomėjimą aptaria Kauno mokslo ir technologijų parko inovacijų bendruomenės narių „Saulės grąža...
Sostinėje vystomas „Business Garden Vilnius“ verslo parkas tarptautiniu mastu įvertintas už įdiegtus tvarumo sprendimus. Surinkęs 95 tarptautinės pastatų vertinimo sistemos LEED sertifikato balus, verslo centras gavo aukščiausią – „Platinum“ įvertinimą. Visame pasaulyje yra vos 30, o Europoje – 10 p...
„Økern Portal“ biurų pastatas Osle tapo išskirtiniu projektu Norvegijoje ne tiek dėl savo didumo, kiek dėl tvarumo ir neįprasto dizaino. Šio pastato, pelniusio aukštą įvertinimą Norvegijoje ir apdovanoto „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medaliu, statyboje dalyvavo įmonė „Staticus“.
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sveikina Europos Komisijos paskelbtą pirmąjį Taksonomijos reglamento deleguotąjį aktą, kuriuo gyventojai ir įmonės galės aiškiai įsivertinti, kas yra tikroji žalioji investicija, o kas tik – „žaliasis smegenų plovimas“.
„Žalieji pastatai“ vis labiau įsitvirtina komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje. Šiuo metu Lietuvoje yra 126 tarptautiniais tvarumo sertifikatais įvertinti ar vertinami pastatai, iš kurių vien šiemet pagal BREEAM, LEED, WELL, LPTVS ar „Fitwel“ standartus buvo įvertinti 88.
Statybos pramonė ir visas sektorius stipriai veikia mus supančią aplinką, nes jo poreikiams sunaudojama net 40% viso pasaulio energijos ir generuojama net 30% visų atliekų. Norint daryti įtaką ir keisti, būtina imtis veiksmų, kurie užtikrintų ilgalaikius pokyčius, o ne vienadienius sprendimus.
Augantis vartotojų ir statytojų sąmoningumas ir vis griežtėjantys aplinkosauginiai reikalavimai skatina gamintojus pasiūlyti rinkai vis daugiau ekologiškų medžiagų, kad statyba būtų tvari. Viena higieniškiausių ir aplinkai draugiškiausių žaliavų – mediena. Tačiau nors statyba iš medienos sparčiai po...