2024 gegužės 20 d. pirmadienis, 22:37
Reklama  |  facebook

Sužinokite, kodėl verta įsirengti šiltnamį savo kieme

2023-04-13 11:09
Mėgstate šviežias daržoves bei svajojate apie ankstyvus ridikėlius ir kvapnius pomidorus? Vis dar svarstote, ar jums tikrai reikia šiltnamio, ar pakaks lysvės? Susipažinkite su patarimais, kodėl šiltnamį verta turėti savo namų kieme.
nuotrauka
Senukai.lt nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Šiltnamio privalumai

Šiltnamiai turi nemažai privalumų, tačiau pagrindiniai ir aktualiausi yra šie:

Ankstyvas derlius. Augalams reikia šviesos, šilumos ir vandens. Šviesą ir vandenį pavasarį lengva jiems suteikti, tačiau sukurti malonią šilumą jau sunkiau – vėsios naktys neleidžia ankstyvą pavasarį sodinti augalų lauke. Tai lengvai išsprendžia šiltnamiai – čia per dieną įkaitusi šiluma išlaikoma ir naktį, tereikės tik užverti šiltnamio duris.
● Vėlyvas derlius. Šiltnamiai ne tik sukuria palankias sąlygas ankstyvą pavasarį, tačiau taip pat padeda išlaikyti šilumą ir atvėsus orams, tad šviežiomis daržovėmis, žolelėmis ir vaisiais galite mėgautis net ir vėlyvą rudenį.
● Egzotinis derlius. Šiltnamis leis mėgautis derliumi, kurio lauke užauginti Lietuvoje beveik neįmanoma – baklažanais, agurkais, pomidorais, melionais, arbūzais ir kitais vaisiais, kurių anksčiau galbūt net nesvarstėme auginti.

šiltnamis

Senukai.lt nuotr. 

Kokį šiltnamį rinktis?

Šiltnamius galima skirstyti į tris rūšis – perkeliami šiltnamiai, polikarbonatiniai šiltnamiai ir šiltlysvės. Skiriasi šių šiltnamių kainos, ilgaamžiškumas, patogumas ir priežiūra, tad nuspręsti padės savo poreikių ir norų išsiaiškinimas.

Perkeliami šiltnamiai

Perkeliami šiltnamiai pasižymi šiomis savybėmis:

● Žema kaina. Galėsite auginti daržoves perkeliamuose šiltnamiuose ir vėliau įvertinti, ar norėsite investuoti į brangesnę alternatyvą.
Galimybė perkelti ir transportuoti šiltnamį. Šie šiltnamiai yra lengvai perkeliami – tai ypač aktualu, jei sodą planuojate parduoti ar planuojate greitai keisti kiemo planą, bet šiltnamio vis tiek norite.
Nereikalingas pamatas. Šiam šiltnamiui į žemę pakanka įkasti karkasą, prie kurio tvirtinamos kitos detalės – jokių pamatų ir kitų sudėtingų mechanizmų.

šiltnamis

Senukai.lt nuotr. 

Polikarbonatiniai šiltnamiai

Polikarbonatiniai šiltnamiai yra ilgaamžiškesni ir išsiskiria tokiomis savybėmis:

● Kaina. Tai – brangesni, tačiau kartu ir ilgaamžiškesni šiltnamiai. Patvarumas atperka aukštesnę kainą.
● Ilgaamžiškumas. Apsauga nuo UV spindulių padeda išlaikyti jo skaidrią spalvą ir pailginti šiltnamio naudojimo laiką. Skaidrus šiltnamis praleidžia daugiau šviesos, tad tai – itin svarus kriterijus renkantis ilgaamžišką daiktą.
● Lengva priežiūra. Polikarbonatiniai šiltnamiai yra apsaugoti nuo lietaus, sniego bei kondensato kaupimosi ant šiltnamio sienelių, todėl jų priežiūra labai paprasta – žiemą nereikia rūpintis sniego valymu (nenuvalius sniego nuo šiltnamio, jis gali neatlaikyti svorio, o šio tipo šiltnamiams tai negresia), o vasarą – skaidrumo užtikrinimu.

šiltnamis

Yan Krukau Pexels.com nuotr. 

Šiltlysvės

Šiltlysvės yra tarsi itin žemi šiltnamiai, augalams sudarantys tokias pačias sąlygas, kaip ir šiltnamiai. Jos turi kelias išskirtines savybes:

Užima mažai vietos. Mažas aukštis ir kompaktiškumas – tai pagrindinis šiltlysvių skirtumas nuo šiltnamių. Tai aktualu norintiems greito sprendimo ir lengvo daržovių auginimo.
Patogesnės daigams auginti. Norint ravėti piktžoles, teks nuimti šiltlysvę, arba rūpintis mulčiavimu, kad jų išvengtumėte. Dėl šios priežasties šiltlysvės dažniausiai naudojamos daigeliams auginti arba derliui apsaugoti nuo šalnų ankstyvą pavasarį, o atšilus orams tiesiog nuimamos.

Šiltnamiai neturi būti senoviniai – net modernaus namo ir prižiūrėto kiemo savininkai gali turėti šiltnamį, kuris negadins bendro vaizdo ir leis mėgautis šviežiu derliumi be didelių pastangų. Pasirinkite tinkamą šiltnamį ir mėgaukitės vasaros privalumais! Internetinėje parduotuvėje Senukai.lt rasite viską, ko reikia šviežių daržovių sodinimui, auginimui bei priežiūrai. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Šiltnamis, KiemasAplinka

nuotrauka
2024-05-17 06:35
Seimas priėmė Aplinkos apsaugos įstatymo, Aplinkos oro apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kurios padės spręsti lokalias taršos problemas gyvenamosiose vietovėse ir sustiprins savivaldybių galias įgyvendinant funkcijas aplinkos apsaugos srityje.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-14 09:50
Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija (toliau – LRATCA) kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą dėl nepaaiškinamų kogeneracinių jėgainių veiksmų, kai vienašališkai yra mažinami priimtų energetinę vertę turinčių atliekų kiekiai iš regioninių atliekų tvarkymo centrų (toliau – RATC...
nuotrauka
2024-05-09 09:52
Klaipėdos savivaldybė prašo Aplinkos ministerijos atkreipti dėmesį į susirūpinimą keliančias statybas rekreacinėse teritorijose pajūryje. Čia fiksuojami atvejai, kai be jokios projektinės dokumentacijos ir statybą leidžiančių dokumentų statomi moduliniai pastatai. Tuo metu kontroliuojanti institucij...
nuotrauka
2024-04-29 09:55
Pilaitėje vilniečiai jau penktą sezoną puoselėja „Idėjų lysvę", Sapiegų parke antakalniečiai šiuo metu turi ir lysvių lauke, ir ištisus metus veikiantį hidroponinį daržą. Morkos ir burokėliai auginami net Senamiestyje. Naujas bendruomenės daržas atsiras Verkiuose, o Naujininkuose, naujojoje Savivald...
nuotrauka
2024-04-26 13:11
Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės papildytos nauju skyriumi „Pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų laikymas“, kuriuo reglamentuojamas atliekų tvarkymas. Šias taisykles patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius Saulius Greičius.
nuotrauka
2024-04-26 09:59
Nuo gegužės 1 d. dešimtyje populiariausių „Ignitis ON" elektromobilių įkrovimo vietų Vilniuje bus galima tikėtis įsikrauti elektromobilį dar greičiau ir patogiau. Tokia galimybė atsiras, nes bendrovės „Ignitis" valdomo didžiausio elektromobilių greitojo įkrovimo tinklas Lietuvoje „Ignitis ON" pradės...
nuotrauka
2024-04-26 09:33
Startuoliai ir inovatyvūs verslai gali reikšmingai prisidėti sprendžiant aktualius viešojo sektoriaus iššūkius Europoje. Balandžio 24 d. Vilniuje vykusiame projekto „GovTech4All“ „DemoDay“ renginyje 6 Europos miestų savivaldybių atstovai pristatė savo specifinius su energiniu efektyvumu ir klimato k...
nuotrauka
2024-04-25 07:17
Prognozuojama, kad iki šio šimtmečio pabaigos daugės karščio bangų ir tropinių naktų, o šaltų dienų sumažės. Numatoma, kad toliau didės ir bendras metinis kritulių kiekis nuo dabartinių 684 mm – 42-98 mm, ypač žiemos sezonu. Baltijos jūros lygio pakilimas svyruos nuo 22 cm iki 35 cm.
nuotrauka
2024-04-23 08:21
Vilniuje prie pat Vakarinio aplinkkelio, Girulių g. 23 sutvarkyta nauja viešoji erdvė. Joje įrengtas apšviestas pasivaikščiojimo takas su galimybe prisėsti ir pasigrožėti atsiveriančiais vaizdais, obelų sodas, sporto aikštelė.
nuotrauka
2024-04-23 08:03
Minint tarptautinę Motinos Žemės dieną, Turto bankas pristatė kasmetinę tvarumo ataskaitą. Kompleksiškai taikytos priemonės 2023 metais Turto bankui leido sumažinti suvartojamos energijos kiekį net 13 proc., o valdomo nekilnojamojo turto portfeliui CO2 emisiją – 12 proc. (t. y. 7,5 kg CO2 / m2), ly...
nuotrauka
2024-04-22 08:04
INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. Tai itin reikšminga veikla, kuri, užsakovo GRINDOS duomenimis, viršnorminę lietaus nuotekų taršą, lyginant su 2021-aisiais, sumažino net 60 proc. ir ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-16 18:33
Balandžio 22d. startuoja kvietimas savivaldybių administracijoms teikti paraiškas suprojektuoti, suformuoti ir užregistruoti miestų miškų sklypus Nekilnojamojo turto registre. 2024 m. šiai priemonei įgyvendinti bus skiriama apie 47 tūkst. eur.
nuotrauka
2024-04-16 18:27
Žemės gelmėse slypi neišnaudotas potencialas, kurį galima paversti energijos šaltiniu. Bendradarbiaujant su tarptautinėmis įmonėmis, KTU „M-Lab“ įsikūręs „Geoenergy Lab“ paramos būdu gavo beveik 3 mln. eurų vertės programinę įrangą, leidžiančią efektyviai modeliuoti žemės gelmių reiškinius. Tai svar...
nuotrauka
2024-04-15 15:30
Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad nekokybiškus konteinerius įrengusios bendrovės VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC) turės atlyginti daugiau nei 445 tūkst. eurų žalą.
nuotrauka
2024-04-12 13:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" veikla rodo ryžtą tausoti aplinką. Prisijungusi prie ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją", įmonė savo aplinkosauginių iniciatyvų sąrašą papildė dar viena svarbia priemone. Pasak įmonės atstovų, šis žingsnis taps dar vienu būdu užtikrinti,...
nuotrauka
2024-04-12 13:21
Sakoma, kad svarbiausias kriterijus renkantis būstą yra vieta. Tačiau šiemet Lietuvoje atliktas tyrimas atskleidė, kad kone pusė (48 proc.) šalies gyventojų kaip prioritetą nurodo būsto energinį efektyvumą. Tiesa, trečdalis apklaustųjų pripažino, kad nėra svarstę apie investicijas, kurios padėtų pag...
nuotrauka
2024-04-11 10:29
„Orientuokimės į tai, kad mūsų vaikai neprisimintų tokio reiškinio kaip sąvartynas. Į Europos Sąjungą prieš 20 metų Lietuva įstojo prižiūrėdama šalyje 850 sąvartynų, šiuo metu yra tik 11 jų, o ateityje jų turėtų iš viso nebelikti“, – teigė pranešime cituojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas tr...

Statybunaujienos.lt » Aplinka