2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 2:32
Reklama  |  facebook

Sužinokite, kodėl verta įsirengti šiltnamį savo kieme

2023-04-13 11:09
Mėgstate šviežias daržoves bei svajojate apie ankstyvus ridikėlius ir kvapnius pomidorus? Vis dar svarstote, ar jums tikrai reikia šiltnamio, ar pakaks lysvės? Susipažinkite su patarimais, kodėl šiltnamį verta turėti savo namų kieme.
nuotrauka
Senukai.lt nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Šiltnamio privalumai

Šiltnamiai turi nemažai privalumų, tačiau pagrindiniai ir aktualiausi yra šie:

Ankstyvas derlius. Augalams reikia šviesos, šilumos ir vandens. Šviesą ir vandenį pavasarį lengva jiems suteikti, tačiau sukurti malonią šilumą jau sunkiau – vėsios naktys neleidžia ankstyvą pavasarį sodinti augalų lauke. Tai lengvai išsprendžia šiltnamiai – čia per dieną įkaitusi šiluma išlaikoma ir naktį, tereikės tik užverti šiltnamio duris.
● Vėlyvas derlius. Šiltnamiai ne tik sukuria palankias sąlygas ankstyvą pavasarį, tačiau taip pat padeda išlaikyti šilumą ir atvėsus orams, tad šviežiomis daržovėmis, žolelėmis ir vaisiais galite mėgautis net ir vėlyvą rudenį.
● Egzotinis derlius. Šiltnamis leis mėgautis derliumi, kurio lauke užauginti Lietuvoje beveik neįmanoma – baklažanais, agurkais, pomidorais, melionais, arbūzais ir kitais vaisiais, kurių anksčiau galbūt net nesvarstėme auginti.

šiltnamis

Senukai.lt nuotr. 

Kokį šiltnamį rinktis?

Šiltnamius galima skirstyti į tris rūšis – perkeliami šiltnamiai, polikarbonatiniai šiltnamiai ir šiltlysvės. Skiriasi šių šiltnamių kainos, ilgaamžiškumas, patogumas ir priežiūra, tad nuspręsti padės savo poreikių ir norų išsiaiškinimas.

Perkeliami šiltnamiai

Perkeliami šiltnamiai pasižymi šiomis savybėmis:

● Žema kaina. Galėsite auginti daržoves perkeliamuose šiltnamiuose ir vėliau įvertinti, ar norėsite investuoti į brangesnę alternatyvą.
Galimybė perkelti ir transportuoti šiltnamį. Šie šiltnamiai yra lengvai perkeliami – tai ypač aktualu, jei sodą planuojate parduoti ar planuojate greitai keisti kiemo planą, bet šiltnamio vis tiek norite.
Nereikalingas pamatas. Šiam šiltnamiui į žemę pakanka įkasti karkasą, prie kurio tvirtinamos kitos detalės – jokių pamatų ir kitų sudėtingų mechanizmų.

šiltnamis

Senukai.lt nuotr. 

Polikarbonatiniai šiltnamiai

Polikarbonatiniai šiltnamiai yra ilgaamžiškesni ir išsiskiria tokiomis savybėmis:

● Kaina. Tai – brangesni, tačiau kartu ir ilgaamžiškesni šiltnamiai. Patvarumas atperka aukštesnę kainą.
● Ilgaamžiškumas. Apsauga nuo UV spindulių padeda išlaikyti jo skaidrią spalvą ir pailginti šiltnamio naudojimo laiką. Skaidrus šiltnamis praleidžia daugiau šviesos, tad tai – itin svarus kriterijus renkantis ilgaamžišką daiktą.
● Lengva priežiūra. Polikarbonatiniai šiltnamiai yra apsaugoti nuo lietaus, sniego bei kondensato kaupimosi ant šiltnamio sienelių, todėl jų priežiūra labai paprasta – žiemą nereikia rūpintis sniego valymu (nenuvalius sniego nuo šiltnamio, jis gali neatlaikyti svorio, o šio tipo šiltnamiams tai negresia), o vasarą – skaidrumo užtikrinimu.

šiltnamis

Yan Krukau Pexels.com nuotr. 

Šiltlysvės

Šiltlysvės yra tarsi itin žemi šiltnamiai, augalams sudarantys tokias pačias sąlygas, kaip ir šiltnamiai. Jos turi kelias išskirtines savybes:

Užima mažai vietos. Mažas aukštis ir kompaktiškumas – tai pagrindinis šiltlysvių skirtumas nuo šiltnamių. Tai aktualu norintiems greito sprendimo ir lengvo daržovių auginimo.
Patogesnės daigams auginti. Norint ravėti piktžoles, teks nuimti šiltlysvę, arba rūpintis mulčiavimu, kad jų išvengtumėte. Dėl šios priežasties šiltlysvės dažniausiai naudojamos daigeliams auginti arba derliui apsaugoti nuo šalnų ankstyvą pavasarį, o atšilus orams tiesiog nuimamos.

Šiltnamiai neturi būti senoviniai – net modernaus namo ir prižiūrėto kiemo savininkai gali turėti šiltnamį, kuris negadins bendro vaizdo ir leis mėgautis šviežiu derliumi be didelių pastangų. Pasirinkite tinkamą šiltnamį ir mėgaukitės vasaros privalumais! Internetinėje parduotuvėje Senukai.lt rasite viską, ko reikia šviežių daržovių sodinimui, auginimui bei priežiūrai. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Šiltnamis, KiemasAplinka

nuotrauka
2023-09-22 12:12
Suomių bendrovė „Kiilto“ Lietuvoje pristatė „SUPER sveikų pastatų ekosistemą“ (angl. SUPER Healthy Buildings Ecosystem), vienijančią architektūrinės aplinkos inovatorius, tyrėjus, pradedančiąsias įmones, sprendimus priimančius asmenis, organizacijas ir įmones. Šis susivienijimas siekia iš pagrindų p...
nuotrauka
2023-09-22 11:41
Generalinė prokuratūra praneša, kad jos Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma atlaisvinti valstybinę žemę Vilniuje, Valakampiuose.
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-11 13:23
Rugsėjo 10 d. prasidėjusią Seimo rudens sesiją Aplinkos ministerija teiks svarstyti 7 teisės aktų ir juos lydinčiųjų įstatymų projektus. tikslas – skaidrinti ir spartinti statybos procesus mažinant administracinę naštą, stiprinti ir plėsti gamintojų ir importuotojų atsakomybę tvarkant atliekas, tobu...
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-06 12:16
Įsibėgėja Tauro kalno aplinkos tvarkymo darbai: tvarkomi želdynai, ruošiamasi medžių genėjimui. Vilniečių mėgstamas kalnas išliks žalias – bus pasodinta daugiau nei šimtas naujų medelių.
nuotrauka
2023-08-29 15:50
Besikeičiantis klimatas Lietuvoje įmones verčia ieškoti nestandartinių sprendimų, leidžiančių skaitmeniniu būdu stebėti temperatūros ar drėgmės pokyčius bei skubiai reaguoti į galimą stichijų poveikį. „Telia“ daiktų interneto sprendimai per tropinio karščio bangas šią vasarą saugojo „DPD Lietuva“ ma...
nuotrauka
2023-08-29 10:26
Tikriausiai kiekvienas esame matę produktų pakuočių, ant kurių puikuojasi specialūs ekologiškumą ir tvarumą patvirtinantys ženklai. Visgi, Europos komisija skelbia, kad net 53 proc. ant Europos sąjungos šalyse parduodamų produktų pakuočių ir jų reklamose skelbiamų ekologiškumo teiginių yra susiję su...
nuotrauka
2023-08-25 08:02
Turto banko užsakymu A. Goštauto kvartale, kuriame po konversijos įsikurs 9 ministerijos, inventorizuoti ir įvertinti medžiai bei kiti želdiniai. Iš viso teritorijoje apžiūrėti ir pažymėti 175 medžiai, beveik visi jie geros būklės ir bus išsaugoti.
nuotrauka
2023-08-17 16:52
Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras nutraukė dėl savavaldžiavimo pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl š. m. gegužės 20 d. Vilniuje nukirsto Ceikinių ąžuolo. Tokį sprendimą prokuroras priėmė konstatavęs, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
nuotrauka
2023-08-14 06:55
Žemės įstatyme ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose žemės naudojimo santykius ir sąlygas, nustatyta žemės sklypų, besiribojančių su vandens telkiniais, savininkų (naudotojų) pareiga leisti kitiems asmenims prieiti prie vandens telkinių nustatytomis ir Nekilnojamojo turto registre įregistr...
nuotrauka
2023-08-14 06:14
Liepos mėnesį pasirašytos naujos pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo sutartys suteikia savivaldybės įmonei „Vilniaus atliekų sistemos administratorius" (VASA) tiesioginę šių atliekų surinkimo kontrolę bei infrastruktūros administravimą Vilniaus mieste. Individualių namų gyventojai, jau tu...
nuotrauka
2023-08-11 06:54
Rugpjūčio 6-7 d. audra vertė medžius beveik visoje šalyje, o ypatingai Šiaurės Lietuvoje. Skaičiuojama, jog vėjavartų ir vėjalaužų tvarkymo apimtys siekia apie 30 000 m³. Miškininkai operatyviai likviduoja didelio masto audros padarinius ir įspėja, kad pučiant stipriam vėjui lūžta dideli medžiai, kr...
nuotrauka
2023-08-07 14:49
„Ekrano“ marių užtvankos šliuzai pakeisti naujais, tad Panevėžio Ekstremalių situacijų operacijų centrui rekomendavus, ekstremali situacija mieste atšaukta. Ji buvo paskelbta dėl įvykusios konstrukcijos gedimo.
nuotrauka
2023-08-07 06:41
Turto bankas, siekdamas padidinti valstybės parduodamų objektų vertę, nuo šiol atliks medžių sklypuose vertinimus ir inventorizaciją. Taip siekiama potencialiems investuotojams atskleisti daugiau informacijos apie galimybes vystyti objektus, taip pat užtikrinti ir visuomenės interesą.
nuotrauka
2023-08-03 09:12
Namai turi ypatingą reikšmę žmonių būsenai, o netinkama gyvenamoji aplinka didina įvairių fizinių ir emocinių sutrikimų riziką. Ekspertai pasakoja, kaip namai gali paveikti mūsų savijautą bei į ką renkantis būstą verta atkreipti dėmesį, kad būtume kuo sveikesni.

Statybunaujienos.lt » Aplinka