2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 5:55
Reklama  |  facebook

Tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2023. Vilnius“ pristatyta Vilniaus metro idėja

2023-05-02 11:53
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius vystant šalies infrastruktūrą, diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2023. Vilnius“.
nuotrauka
VšĮ „Skaitmeninė statyba“ nuotr.


Minimos įmonės
Skaitmeninė statyba, VŠĮ
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Vilniaus m. savivaldybė,
Cotenders, UAB
Pasak konferencijos iniciatoriaus, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktoriaus ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidento Daliaus Gedvilo, Lietuvos statybų ir infrastruktūros sektorius kasmet žengia skaitmenizacijos keliu, tačiau vykstant urbanizacijai ir sparčiai didėjant didžiųjų šalies miestų, ypač sostinės gyventojų tankumui, yra būtini pokyčiai ir nauji sprendimai infrastruktūros projektų planavime bei vystyme.

D. Gedvilo teigimu, vienas iš galimų sprendimų - Vilniaus metro sukūrimas ir įgyvendinimas. Apie tai, ar sostinė jau subrendo metro infrastruktūros projektui, konferencijoje diskutavo D. Gedvilas, EPSO-G valdybos pirmininkas Robertas Vyšniauskas, aplinkos viceministrė Monika Juodvalkė, karybos ekspertas ir Lietuvos kariuomenės majoras Darius Antanaitis ir „Länsimetro Oy“ finansų direktorius Matias Johansson, diskusiją moderavo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

„Tik pabuvęs Ukrainoje supratau, kad reikia domėtis daugiau apie infrastruktūrą, kuri suteiktų daugiau saugumo. Reikia ieškoti išeičių, kaip galėtume apsaugoti savo piliečius. Be to, Vilniaus auga, keičiasi ir norėdami būti modernūs, turime daugiau dėmesio skirti transporto infrastruktūrai, kuri padėtų išlaikyti miestą atvirą, mobilų ir patogų. Naujai išrinktai Vilniaus valdžiai noriu įkvėpti drąsos ir imtis esmingo Vilniaus m. infrastruktūros projekto“, - diskusijoje „Ar Vilnius jau subrendo metro infrastruktūros projektui?" – kalbėjo D. Gedvilas.

GEDVILAS, LSANuotraukoje –
LSA prezidentas
Dalius Gedvilas

Abejones dėl metro statybos išsakė Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, kuris įsitikinęs, kad pagal dabartinius planus „metro neapsimokėtų 4 kartus“. 

„Reikia paskaičiuoti, kaip padaryti, kad šis projektas apsimokėtų ir tuomet idėja būtų visai įgyvendinama“, - sakė jis.

Darius Antanaitis, karybos ekspertas ir Lietuvos kariuomenės atsargos majoras, diskusijoje pažymėjo, jog metro infrastruktūra gali pasitarnauti karo atveju.

„Galimiems karo veiksmams ir civilių apsaugai reikia ruoštis ne tada, kada sproginėja bombos, o tą reikia daryti šiuo metu ir nuolatos. Slėptuvių įrengimas būtų prasmingas panaudojant tam tikslui metro infrastruktūrą. Tai ženkliai atpigintų slėptuvių priežiūros ir išlaikymo sąnaudas“, - kalbėjo D. Antanaitis.

Šių metų konferencijos pagrindinė tema: „Skaitmeninė infrastruktūra: GIS ir BIM sinergija“. Renginio metu Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai dalinosi savo įžvalgomis, patirtimi bei diskutavo apie šalies infrastruktūros skaitmenizaciją, miesto modelio panaudojimą infrastruktūros planavimui, miesto judumo sprendinius, Vilniaus miesto infrastruktūros vystymo viziją bei reikalingus pokyčius, norint skaitmenizuoti sostinės infrastruktūrą ir užtikrinti patogų susisiekimą.

Atidarymo metu konferencijos dalyvius sveikino aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir VILNIUS TECH senato pirmininkas Alfonsas Daniūnas.

SKAITMENINĖ STATYBA, KONFERENCIJA

Skaitmenizacijos privalumus, įgyvendinant infrastruktūros projektus apžvelgė LSA prezidentas ir „Skaitmeninė statyba“ direktorius Dalius Gedvilas, Suomijos patirtį miesto modelio panaudojime infrastruktūros planavime pristatė „xD Visuals Oy“ CEO Jarkko Sireeni, apie Helsinkio ESPOO metro kūrimą papasakojo „Länsimetro Oy“ finansų direktorius Matias Johansson, GIS ir BIM sinergijos naudą analizavo „Esri“ atstovas Andreas Lippold, o apie tai, kaip buvo panaudotas BIM, projektuojant Helsinkio metro pristatė BIM ekspertas ir architektas Tomi Tulamo.

D. Gedvilo teigimu, skaitmeninių technologijų panaudojimo būtinybę liudija neseniai Lietuvoje sugriuvęs Kėdainių tiltas. LSA vadovo nuomone, norint užtikrinti infrastruktūros patvarumą, visiems naujiems statomiems pastatams turi būti parengti mašininiu būdu nuskaitomi eksploatavimo ir priežiūros vadovai. Būtent BIM taikymas infrastruktūros projektuose yra sprendimas atsiperkantis ir duodantis įtikinamus ekonominius rezultatus.

„Skaitmeninės infrastruktūros vystymas neįmanomas be kompetentingų BIM specialistų. Europos komisija vysto projektą BUILD UP Skills, kuriuo siekia nustatyti, kokių kompetencijų statybos sektoriuje reikės 2030 metais. Akivaizdu, jog statinio informacinio modeliavimo specialistų poreikis rinkoje tik auga ir augs“, - įsitikinęs jis.

Pasisėmus užsienio ekspertų patirties ir gerosios praktikos pavyzdžių, konferencijos dalyviams apie Vilniaus miesto infrastruktūros vystymo viziją pasakojo Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, o prielaidas Vilniaus metro vystymui kartu su istorine tyrimų medžiaga pristatė UAB „Rentinys“ projektų vystymo vadovas Audrius Čepulis.


Renginyje taip pat buvo apdovanoti konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023” nugalėtojai ir geriausių skaitmeninės statybos projektų autoriai.

  • Generaliniai rėmėjai: „YIT Lietuva“, Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).
  • Rėmėjai: „Naresta“, „Jung Vilnius“, „Inhus“, „Sistela“, „BricsCad“, „Projektai ir Co“, „Hilti“, „Cotenders“.
  • Partneris: Vilniaus miesto savivaldybė.
  • Informaciniai partneriai: „Statyba ir architektūra“, Statybunaujienos.lt, statybuzurnalas.lt, „MEDIA GO“. 
 
VšĮ „Skaitmeninė statyba“ nuotr. 
Statybunaujienos.ltSkaitmeninė statyba

nuotrauka
2024-05-22 09:17
Statybų sektorius vaidina svarbų vaidmenį darydamas įtaką klimato kaitai, nes jis sudaro didelę pasaulinės energijos naudojimo ir išmetamo anglies dioksido (CO2) dalį. Apytiksliai net 39 proc. pasaulinio išmetamo CO2 kiekio tenka statybos pramonei. Pasak Kauno technologijos universiteto Aplinkos inž...
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-14 20:17
Alytaus profesinio rengimo centre įvyko konferencija-susitikimas, kuriame Alytaus regiono statybos įmonės aptarė abipusius lūkesčius su tame pačiame regione dirbančiais statybos inžinieriais. Pastaruosius atstovavo Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Alytaus apskrities bendrija. Rangovų atstovai i...
nuotrauka
2024-05-13 10:05
Reaguodama į Seimo priimtą Kelių įstatymo pakeitimą, kad "Automobilių keliams, išskyrus sudėtingus konstrukcinius kelių elementus (viadukus, estakadas, tiltus, dviejų lygių sankryžas, sankirtas, tunelius ir kt.), statinio informacinio modeliavimo metodas netaikomas", Lietuvos projektavimo įmonių aso...
nuotrauka
2024-05-10 07:11
Visų statybos darbų pagrindas yra įrankiai ir mechanizmai: išlaidos jiems siekia 10–30 % nuo bendros projektų kainos. Todėl efektyvus jų valdymas yra svarbus verslo sėkmei.
nuotrauka
2024-05-04 07:54
Parodos „RESTA 2024“ metu įvyko tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“. Tryliktus metus iš eilės rengiama konferencija, laikoma didžiausiu skaitmeninės statybos ir BIM (Building Information Modeling) metodologijos tematikos forumu šalyje, subūrė kelis šimtus NT vystytojų, valdy...
nuotrauka
2024-05-01 07:58
Statybos sektorius sparčiai skaitmenizuojamas, tačiau šis procesas kelia nemažų įtampų verslui dėl technologijų kompleksiškumo, investicijų, pagaliau – kompetencijų trūkumo. Todėl, kaip sako UAB „Statybos ritmas“ direktorius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Marijampolės filialo tarybos...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-29 07:56
Statytojai (užsakovai), statantys tiek valstybės biudžeto (viešieji finansai), tiek privačiomis lėšomis, turi naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Jie privalo užtikrinti, kad, pildant šį žurnalą, būtų naudojamos elektroninės priemonės, kurios leidžia identifikuoti kiekvieną pildantį ir pasira...
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-05 09:46
Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD pristatomame pasaulio skaitmeninio konkurencingumo indekse Lietuva užėmė 28 vietą iš 64 valstybių – tai viena iš aukščiausių pozicijų per penkerius metus. Šioje srityje mūsų šalies stiprybė yra žinios, reikalingos naujų technologijų atradimui, supratimu...
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-18 11:45
Skaitmenizacija ir verslo procesų integracija visada buvo svarbiausiais Pramonės 4.0 aspektais, tačiau COVID-19 pandemijos kontekste verslų skaitmeninimas įgavo tik dar didesnį pagreitį ir reikšmę. Skaitmenizacijos nauda akivaizdi, ji dažnai tampa ir didelių verslui kylančių iššūkių priežastimi. Kas...
nuotrauka
2023-04-26 05:21
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystymui bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoj...
nuotrauka
2023-04-24 11:04
Pandemija negrįžtamai pakeitė darbo rinką – saugant darbuotojų sveikatą pradėtas taikyti hibridinis darbo modelis, ilgainiui tapęs bemaž įprastu darbuotojų pageidavimu atrankose. Šis pokytis sprendimų ieškoti privertė ne tik personalo specialistus, tačiau ir NT vystytojus bei valdytojus, sukančius g...
nuotrauka
2023-03-28 11:24
Sparčiai besikeičiantis statybų sektorius, veikiamas daiktų interneto, pastatų informacinio modeliavimo ir skaitmeninių dvynių bei kitų naujovių, verčia nuolat tobulėti ir verslo įmones, ir akademinę bendruomenę. Efektyviai pritaikius šias naujas technologijas galima padidinti statybos sektoriaus ef...
nuotrauka
2023-03-23 07:45
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystyme bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje...
nuotrauka
2023-03-08 14:44
Lietuvos veiksmus įgyvendinant nuo karo ir kitų nelaimių nukentėjusių valstybių atstatymo paramos iniciatyvas nuo šiol koordinuos VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra, iš Aplinkos ministerijos taip pat perimanti pažangos ir plėtros skatinimo statybose politiką.

Statybunaujienos.lt » Skaitmeninė statyba