2023 gruodžio 1 d. penktadienis, 1:27
Reklama  |  facebook

Tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2023. Vilnius“ pristatyta Vilniaus metro idėja

2023-05-02 11:53
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius vystant šalies infrastruktūrą, diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2023. Vilnius“.
nuotrauka
VšĮ „Skaitmeninė statyba“ nuotr.


Minimos įmonės
Skaitmeninė statyba, VŠĮ
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Vilniaus m. savivaldybė,
Pasak konferencijos iniciatoriaus, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktoriaus ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidento Daliaus Gedvilo, Lietuvos statybų ir infrastruktūros sektorius kasmet žengia skaitmenizacijos keliu, tačiau vykstant urbanizacijai ir sparčiai didėjant didžiųjų šalies miestų, ypač sostinės gyventojų tankumui, yra būtini pokyčiai ir nauji sprendimai infrastruktūros projektų planavime bei vystyme.

D. Gedvilo teigimu, vienas iš galimų sprendimų - Vilniaus metro sukūrimas ir įgyvendinimas. Apie tai, ar sostinė jau subrendo metro infrastruktūros projektui, konferencijoje diskutavo D. Gedvilas, EPSO-G valdybos pirmininkas Robertas Vyšniauskas, aplinkos viceministrė Monika Juodvalkė, karybos ekspertas ir Lietuvos kariuomenės majoras Darius Antanaitis ir „Länsimetro Oy“ finansų direktorius Matias Johansson, diskusiją moderavo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

„Tik pabuvęs Ukrainoje supratau, kad reikia domėtis daugiau apie infrastruktūrą, kuri suteiktų daugiau saugumo. Reikia ieškoti išeičių, kaip galėtume apsaugoti savo piliečius. Be to, Vilniaus auga, keičiasi ir norėdami būti modernūs, turime daugiau dėmesio skirti transporto infrastruktūrai, kuri padėtų išlaikyti miestą atvirą, mobilų ir patogų. Naujai išrinktai Vilniaus valdžiai noriu įkvėpti drąsos ir imtis esmingo Vilniaus m. infrastruktūros projekto“, - diskusijoje „Ar Vilnius jau subrendo metro infrastruktūros projektui?" – kalbėjo D. Gedvilas.

GEDVILAS, LSANuotraukoje –
LSA prezidentas
Dalius Gedvilas

Abejones dėl metro statybos išsakė Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, kuris įsitikinęs, kad pagal dabartinius planus „metro neapsimokėtų 4 kartus“. 

„Reikia paskaičiuoti, kaip padaryti, kad šis projektas apsimokėtų ir tuomet idėja būtų visai įgyvendinama“, - sakė jis.

Darius Antanaitis, karybos ekspertas ir Lietuvos kariuomenės atsargos majoras, diskusijoje pažymėjo, jog metro infrastruktūra gali pasitarnauti karo atveju.

„Galimiems karo veiksmams ir civilių apsaugai reikia ruoštis ne tada, kada sproginėja bombos, o tą reikia daryti šiuo metu ir nuolatos. Slėptuvių įrengimas būtų prasmingas panaudojant tam tikslui metro infrastruktūrą. Tai ženkliai atpigintų slėptuvių priežiūros ir išlaikymo sąnaudas“, - kalbėjo D. Antanaitis.

Šių metų konferencijos pagrindinė tema: „Skaitmeninė infrastruktūra: GIS ir BIM sinergija“. Renginio metu Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai dalinosi savo įžvalgomis, patirtimi bei diskutavo apie šalies infrastruktūros skaitmenizaciją, miesto modelio panaudojimą infrastruktūros planavimui, miesto judumo sprendinius, Vilniaus miesto infrastruktūros vystymo viziją bei reikalingus pokyčius, norint skaitmenizuoti sostinės infrastruktūrą ir užtikrinti patogų susisiekimą.

Atidarymo metu konferencijos dalyvius sveikino aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir VILNIUS TECH senato pirmininkas Alfonsas Daniūnas.

SKAITMENINĖ STATYBA, KONFERENCIJA

Skaitmenizacijos privalumus, įgyvendinant infrastruktūros projektus apžvelgė LSA prezidentas ir „Skaitmeninė statyba“ direktorius Dalius Gedvilas, Suomijos patirtį miesto modelio panaudojime infrastruktūros planavime pristatė „xD Visuals Oy“ CEO Jarkko Sireeni, apie Helsinkio ESPOO metro kūrimą papasakojo „Länsimetro Oy“ finansų direktorius Matias Johansson, GIS ir BIM sinergijos naudą analizavo „Esri“ atstovas Andreas Lippold, o apie tai, kaip buvo panaudotas BIM, projektuojant Helsinkio metro pristatė BIM ekspertas ir architektas Tomi Tulamo.

D. Gedvilo teigimu, skaitmeninių technologijų panaudojimo būtinybę liudija neseniai Lietuvoje sugriuvęs Kėdainių tiltas. LSA vadovo nuomone, norint užtikrinti infrastruktūros patvarumą, visiems naujiems statomiems pastatams turi būti parengti mašininiu būdu nuskaitomi eksploatavimo ir priežiūros vadovai. Būtent BIM taikymas infrastruktūros projektuose yra sprendimas atsiperkantis ir duodantis įtikinamus ekonominius rezultatus.

„Skaitmeninės infrastruktūros vystymas neįmanomas be kompetentingų BIM specialistų. Europos komisija vysto projektą BUILD UP Skills, kuriuo siekia nustatyti, kokių kompetencijų statybos sektoriuje reikės 2030 metais. Akivaizdu, jog statinio informacinio modeliavimo specialistų poreikis rinkoje tik auga ir augs“, - įsitikinęs jis.

Pasisėmus užsienio ekspertų patirties ir gerosios praktikos pavyzdžių, konferencijos dalyviams apie Vilniaus miesto infrastruktūros vystymo viziją pasakojo Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, o prielaidas Vilniaus metro vystymui kartu su istorine tyrimų medžiaga pristatė UAB „Rentinys“ projektų vystymo vadovas Audrius Čepulis.


Renginyje taip pat buvo apdovanoti konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023” nugalėtojai ir geriausių skaitmeninės statybos projektų autoriai.

  • Generaliniai rėmėjai: „YIT Lietuva“, Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).
  • Rėmėjai: „Naresta“, „Jung Vilnius“, „Inhus“, „Sistela“, „BricsCad“, „Projektai ir Co“, „Hilti“, „Cotenders“.
  • Partneris: Vilniaus miesto savivaldybė.
  • Informaciniai partneriai: „Statyba ir architektūra“, statybunaujienos.lt, statybuzurnalas.lt, „MEDIA GO“. 
 
VšĮ „Skaitmeninė statyba“ nuotr. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-11-30 13:26
Šią vasarą Vyriausybė leido Susisiekimo ministerijai komerciniais pagrindais nupirkti 167 sklypus, kurie yra reikalingi „Rail Baltica" geležinkelių infrastruktūros Kauno geležinkelių mazge ir „Rail Baltica" geležinkelio ruožo nuo Lietuvos-Lenkijos sienos iki Jiesios upelio, statyboms. Teisininkas nu...
nuotrauka
2023-11-30 09:55
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos (KPD) įgyvendina projektą „Kultūros paveldo informacinių sistemų konsolidavimas ir modernizavimas“.
nuotrauka
2023-11-30 09:47
Vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis naują būstą ar ketinantiems perplanuoti pagal savo poreikius jau turimą – patogiai išdėstytos erdvės. Tačiau, siekdami didesnio komforto, būsto savininkai neretai pamiršta pasitikrinti, ar tokie darbai daugiabučiame name galimi ir kokie leidimai tam reikalin...
nuotrauka
2023-11-30 09:29
Nepaisant įvairių per pastaruosius pusantrų metų patirtų iššūkių, Lietuvos gyventojų noras turėti nuosavą būstą nemažėja, tačiau jam besiskolinantys žmonės pasikeitė. 2022–2023 metų „Luminor" banko duomenys rodo, kad būstą su paskola dažniau perka vyresni gyventojai, pastebimi skirtumai ir tarp besi...
nuotrauka
2023-11-30 09:14
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstaty...
nuotrauka
2023-11-29 13:30
VĮ Turto bankui bus suteikta iki 57,5 mln. eurų valstybės perskolinama paskola iš Šiaurės investicijų banko (ŠIB). Šios paskolos lėšos bus naudojamos viešųjų pastatų modernizavimui.
nuotrauka
2023-11-29 13:25
Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas. Namų dekoratorė Karolina Kandrotė siūlo nepamiršti ir kalėdinio stalo dekoro – pasirinkti tinkamas spalvas, medžiagas ir šventiškai paserviruoti.
nuotrauka
2023-11-29 12:41
Kultūros infrastruktūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami teikti projektų įgyvendinimo planus ir pretenduoti į paramą objektui atnaujinti.
nuotrauka
2023-11-29 12:26
Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sutartis. Taikyta restitucija.
nuotrauka
2023-11-29 10:49
40 šeimų, laukiančių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose. Baigtas įgyvendinti socialinio būsto adresu Rambyno g. 14A, Klaipėda, projektas. Naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.
nuotrauka
2023-11-29 10:05
Siekiant kuo efektyviau prižiūrėti Panevėžio miesto savivaldybės įstaigų nekilnojamąjį turtą, sukurti ir administruoti sporto salių ar kitų erdvių rezervavimo sistemą, ieškoti būdų pritraukti investicijas į administruojamus objektus šią vasarą buvo įsteigta biudžetinė įstaiga – Panevėžio nekilnojamo...
nuotrauka
2023-11-29 09:57
Kaip tvariai su minimaliai neigiamu aplinkai poveikiu gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių: saulės, vėjo ir vandens? Kaip išsisukti nenaudojant iškastinio kuro? Šiuos ir kitus klausimus praėjusią savaitę kėlė šalies inžinerinė bendruomenė Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociaci...
nuotrauka
2023-11-28 12:36
Šiuos metus Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) planuoja baigti su rekordiniu suremontuotų kelių kilometrų skaičiumi. Iki metų pabaigos numatyta sutvarkyti iki 380 km kelių, tai yra beveik 42 proc. daugiau, nei praėjusiais, 2022-aisiais, kai šalyje buvo sutvarkyta 220 km kelių. Taip pat plan...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 12:14
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sisteminės korupcijos ir finansinių nusikalstamų schemų Vilniaus regiono atliekų tvarkymo srityje, susijusių su stambaus masto kyšininkavimu, papirkimu, prekyba poveikiu, piktnaudžia...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-28 09:42
Vėstant orams gyventojams vėl pradeda kilti klausimai dėl šildymo – norima, kad kambariuose būtų komfortiška temperatūra, tačiau baiminamasi didesnių sąskaitų. Įtaką sąskaitų dydžiui daro ne tik šilumos suvartojimas, kurį lemia lauko oro temperatūra, drėgmė, vėjo stiprumas, pastato energetinis efekt...
nuotrauka
2023-11-28 09:37
Rusijai tęsiant karą prieš Ukrainą, Lietuvoje netyla svarstymai apie šalies saugumui būtinos infrastruktūros pokyčius. Vienas jų – nuo šių metų sausio įsigaliojęs reikalavimas įrengti priedangas ar slėptuves naujos statybos viešosios paskirties objektuose ir aukštesniuose nei penkių aukštų daugiabuč...
nuotrauka
2023-11-27 14:36
Konkurencijos taryba pakartotinai atkreipė Seimo narių dėmesį, kad Konkurencijos įstatymo (KĮ) pataisos turėtų reikšmingų neigiamų pasekmių institucijos veiklos efektyvumui ir ūkio subjektų atgrasymui nuo konkurencijos teisės pažeidimų. Taip pat siūloma atsisakyti planuojamo Asociacijų įstatymo (AĮ)...
nuotrauka
2023-11-27 12:09
Įsigijus nebaigtos statybos statinį atsiveria galimybės statybas užbaigti ir statinį įsirengti pagal savo poreikius. Tačiau naujajam savininkui, norinčiam tapti statytoju ir tęsti statybą, svarbu žinoti ne tik statytojui keliamus reikalavimus, bet ir kada privaloma persiregistruoti statybos leidimą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos