2024 liepos 12 d. penktadienis, 23:48
Reklama  |  facebook

Tarptautiniam čempionatui pasibaigus. Geriausi – pastolininkai iš Lietuvos

2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
Tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojai. BSA nuotr.


Minimos įmonės
BSA (Baltijos pastolininkų asociacija),
Layher Baltic, UAB
VDI (Valstybinė darbo inspekcija),
Storent, UAB
Hotrema, UAB
Pirmąjį Baltijos šalyse tarptautinį pastolininkų čempionatą organizavo BSA (Baltic Scaffolders Association). Renginyje dalyvavo devynios komandos iš penkių šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Rusijos.

Iš 3,5 tonas sveriančių pastolių detalių montavo konstrukcijas

Užduotį čempionato dalyviams sukūrė bendrovės „Layher Baltic“ inžinieriai. Iš „Layher“ pastolių detalių, sveriančių apie 3,5 t, reikėjo sumontuoti pastolių konstrukciją pagal pateiktus brėžinius. Tik čempionato išvakarėse ištraukę burtus, pagal kuriuos komandos buvo suskirstytos į tris pogrupius, komandos gavo konstrukcijos brėžinius ir konstrukcijos detalių sąrašą. Burtai lėmė, kad pirmajame pogrupyje susirungė „Adelante“, „Hotrema“ ir „Litana“, antrajame – ITCC, „Lesavik“ ir „Pastolinis“, trečiajame – „Arad“, „Globalita“ ir „Storent“. 

Pagal gautą medžiagą dalyviai turėjo sukurti strategiją, kaip montuos konstrukciją. Kaip sakė UAB „Layher Baltic“ generalinis direktorius ir BSA steigėjas Viktoras Voroncovas, komandos, sudarytos iš penkių pastolininkų, turėjo pasirinkti patį efektyviausią surinkimo būdą, tad pastoliai buvo montuojami pagal skirtingas strategijas. Kaip pastebėjo V. Voroncovas, čempionato metu buvo galima matyti, kad kiekvienas komandos narys žino, kur stovi, ką ir kada daro – buvo matyti, kad dirba profesionalai.

BSA nuotraukoje – Čempionato akimirkos

Užduočiai atlikti kiekvienai komandai buvo skirta po 2 valandas. Tačiau lemiančiu faktoriumi buvo pirmiausia gebėjimas dirbti saugiai aukštyje, o tada – našumas. Tai akcentavo ir vieni iš renginio globėjų – Valstybinė darbo inspekcija (VDI), įkūrusi specialų prizą komandai, pademonstravusiai saugiausią darbą. Šis prizas atiteko pirmosios vietos laimėtojai – UAB „Hotrema“ komandai. Kaip pastebėjo Ramūnas Rakauskas, Valstybinės darbo inspekcijos, Vilniaus teritorinio skyriaus vedėjas, šioje srityje svarbiausia yra kvalifikuotas personalas ir sertifikuoti pastoliai.

Čempionatas sukūrė pridėtinių verčių tiek dalyvavusioms įmonėms, tiek pastolininkams 

V. Voroncovo žodžiais, BSA, organizuodama šį renginį, siekia ne tik populiarinti pastolininko profesiją, bet ir įtvirtinti aukštus saugaus darbo aukštyje standartus, sudominti jaunus žmones pastolininkų darbu.

„Mums buvo svarbu ir tai, kad RESTA taptų aktyvia, patrauklia, kad žmonės stabtelėtų ir pasidomėtų renginiu, – pasakojo V. Voroncovas. – O patiems dalyviams visada įdomu, nes varžybinis elementas skatina norą būti pirmu, būti geriausiu.“ 

BSA nuotraukoje – Čempionato akimirkos

Varžybas akylai stebėjo kompetentinga teisėjų komisija iš STATREG kompetencijų vertintojų ir VDI atstovų.

Nors čempionato dalyviai sulaukė įvairių apdovanojimų, tačiau didžiausia vertė, V. Voroncovo žodžiais, dalyvavimas pirmajame Europoje pastolininkų čempionate. 

„Kai tu esi pirmas, kyla tavo, kaip specialisto, vertė, kyla ir įmonės, kurios komanda laimėjo čempionatą, vertė, nes jos pastolininkai dirba ir saugiai, ir profesionaliai“, – vardina pridėtines čempionato vertes V. Voroncovas.

Nors čempionatą laimėjo ir prizus susižėrė trys komandos, tačiau visos pastolių montuotojų komandos gavo atminimo medalius ir prizus. Tarptautiniame pastolininkų čempionate RESTOJE dalyvavo prizines vietas laimėjusios komandos iš įmonių „Hotrema“ (Lietuva), „Adelante“ (Estija), „Arad“ (Lenkija) bei „Litana“, „Pastolinis“, „Globalita“, „ITCC“, „STORENT“ – komandos iš Lietuvos, „LESAVIK“ iš Rusijos. 

Renginys, kurio laukia ir RESTA 2020

STATREG kompetencijų vertinimo skyriaus vadovas Robertas Encius pabrėžė, kad kiekvieną darbą statybose – ne išimtis ir pastolių montuotojai, – turi atlikti kvalifikuoti darbuotojai, turintys ir žinių, ir įgūdžių. 

„Po čempionato dalyviai vienbalsiai tvirtino, kad ir vėl nekantriai lauks čempionato, ketindami nugalėti“, – dalinosi Žaneta Baltrėnienė, BSA Mokymo centro vadovė, tarstelėdama, kad čempionato rengėjai tikisi kitame renginyje sulaukti dar daugiau komandų.

Čempionatas neliko nepastebėtas ir užsienio žiniasklaidos. Atvyko didžiausio pastolininkų leidžiamo žurnalo „Scaffmag“ redaktorius Daniel Norton, kuris renginį stebėjo neslėpdamas susižavėjimo, nes jis – buvęs pastolininkas, kurio karjera, dirbant ant pastolių, truko apie 14 metų. 

LITEXPO Parodų grupės vadovė Milda Gembickienė, kalbėdama apie tarptautinį pastolininkų čempionatą, pastebėjo, kad tai buvo renginys, kurio LITEXPO norėtų ir kitais metais vyksiančioje RESTOS parodoje.

„Tai buvo labai įtraukiantis, įdomus ir netikėtas renginys“, – sakė M. Gembickienė. Jos žodžiais, rengėjai sukūrė azartišką, varžybinę atmosferą, kuri nepaliko abejingų. Naujas renginys sulaukė susidomėjimo, pritraukė žiūrovų.

Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-04-30 12:15
„OmnispowerEurope“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbti ir aukštoje, ir žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą. Ji ne tik dirba 24x7 režimu, kad maksimaliai sumažintų sąnaudas ir generuotų didžiausias vertes, bet ir yra besimokanti baterija. Ji nuo...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-26 10:20
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-26 06:16
Protingų namų ekspertai iš „JUNG Vilnius" 2024 metų tarptautinės statybų verslo parodos „RESTA" lankytojams demonstruoja, jog namai gali tapti dinamiška aplinka, kuri su mumis sąveikauja, supranta mūsų poreikius ir padeda gyventi patogesnį gyvenimą. Šią naujos kartos namų evoliuciją, kartu su kitomi...
nuotrauka
2024-04-26 06:10
Daugiabučių atnaujinimo klausimas tampa vis aktualesnis – Vyriausybės programoje iškelto tikslo kasmet renovuoti po 1000 daugiabučių pasiekti kol kas nepavyksta. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas mano, kad pastatų atnaujinimas skydais leistų pamatyti 3 kartus greitesnį renovacijos procesą ir suta...
nuotrauka
2024-04-25 07:10
Balandžio 25 d. „LITEXPO“ vyksiančioje parodoje „RESTA 2024“ Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) organizuoja konferenciją „Pastatų renovacija skydais Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos“. Konferencijoje išskirtinis dėmesys bus skiriamas efektyviems senų daugiabučių modernizavimo sprendimams. L...
nuotrauka
2024-04-23 07:10
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-10 14:13
Paskutinį balandžio savaitgalį, 25-27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė spe...
nuotrauka
2024-02-07 15:06
Pandemija parodų verslui tapo tikrai egzistencine grėsme. Jos laikotarpiu LITEXPO pajamos smuko net penkis kartus. Panašią statistiką fiksavo ir parodų organizatoriai užsienyje. Pesimistiškesni analitikai netgi prognozavo, kad sektorius išgyvena negrįžtamus pokyčius ir patyrė neatitaisomą žalą. Vis ...
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.