Tarptautiniam čempionatui pasibaigus. Geriausi – pastolininkai iš Lietuvos
Iš 3,5 tonas sveriančių pastolių detalių montavo konstrukcijas
Užduotį čempionato dalyviams sukūrė bendrovės „Layher Baltic“ inžinieriai. Iš „Layher“ pastolių detalių, sveriančių apie 3,5 t, reikėjo sumontuoti pastolių konstrukciją pagal pateiktus brėžinius. Tik čempionato išvakarėse ištraukę burtus, pagal kuriuos komandos buvo suskirstytos į tris pogrupius, komandos gavo konstrukcijos brėžinius ir konstrukcijos detalių sąrašą. Burtai lėmė, kad pirmajame pogrupyje susirungė „Adelante“, „Hotrema“ ir „Litana“, antrajame – ITCC, „Lesavik“ ir „Pastolinis“, trečiajame – „Arad“, „Globalita“ ir „Storent“.
Pagal gautą medžiagą dalyviai turėjo sukurti strategiją, kaip montuos konstrukciją. Kaip sakė UAB „Layher Baltic“ generalinis direktorius ir BSA steigėjas Viktoras Voroncovas, komandos, sudarytos iš penkių pastolininkų, turėjo pasirinkti patį efektyviausią surinkimo būdą, tad pastoliai buvo montuojami pagal skirtingas strategijas. Kaip pastebėjo V. Voroncovas, čempionato metu buvo galima matyti, kad kiekvienas komandos narys žino, kur stovi, ką ir kada daro – buvo matyti, kad dirba profesionalai.BSA nuotraukoje – Čempionato akimirkos
Užduočiai atlikti kiekvienai komandai buvo skirta po 2 valandas. Tačiau lemiančiu faktoriumi buvo pirmiausia gebėjimas dirbti saugiai aukštyje, o tada – našumas. Tai akcentavo ir vieni iš renginio globėjų – Valstybinė darbo inspekcija (VDI), įkūrusi specialų prizą komandai, pademonstravusiai saugiausią darbą. Šis prizas atiteko pirmosios vietos laimėtojai – UAB „Hotrema“ komandai. Kaip pastebėjo Ramūnas Rakauskas, Valstybinės darbo inspekcijos, Vilniaus teritorinio skyriaus vedėjas, šioje srityje svarbiausia yra kvalifikuotas personalas ir sertifikuoti pastoliai.
Čempionatas sukūrė pridėtinių verčių tiek dalyvavusioms įmonėms, tiek pastolininkams
V. Voroncovo žodžiais, BSA, organizuodama šį renginį, siekia ne tik populiarinti pastolininko profesiją, bet ir įtvirtinti aukštus saugaus darbo aukštyje standartus, sudominti jaunus žmones pastolininkų darbu.
„Mums buvo svarbu ir tai, kad RESTA taptų aktyvia, patrauklia, kad žmonės stabtelėtų ir pasidomėtų renginiu, – pasakojo V. Voroncovas. – O patiems dalyviams visada įdomu, nes varžybinis elementas skatina norą būti pirmu, būti geriausiu.“
BSA nuotraukoje – Čempionato akimirkos
Varžybas akylai stebėjo kompetentinga teisėjų komisija iš STATREG kompetencijų vertintojų ir VDI atstovų.
Nors čempionato dalyviai sulaukė įvairių apdovanojimų, tačiau didžiausia vertė, V. Voroncovo žodžiais, dalyvavimas pirmajame Europoje pastolininkų čempionate.
„Kai tu esi pirmas, kyla tavo, kaip specialisto, vertė, kyla ir įmonės, kurios komanda laimėjo čempionatą, vertė, nes jos pastolininkai dirba ir saugiai, ir profesionaliai“, – vardina pridėtines čempionato vertes V. Voroncovas.
Nors čempionatą laimėjo ir prizus susižėrė trys komandos, tačiau visos pastolių montuotojų komandos gavo atminimo medalius ir prizus. Tarptautiniame pastolininkų čempionate RESTOJE dalyvavo prizines vietas laimėjusios komandos iš įmonių „Hotrema“ (Lietuva), „Adelante“ (Estija), „Arad“ (Lenkija) bei „Litana“, „Pastolinis“, „Globalita“, „ITCC“, „STORENT“ – komandos iš Lietuvos, „LESAVIK“ iš Rusijos.
Renginys, kurio laukia ir RESTA 2020
STATREG kompetencijų vertinimo skyriaus vadovas Robertas Encius pabrėžė, kad kiekvieną darbą statybose – ne išimtis ir pastolių montuotojai, – turi atlikti kvalifikuoti darbuotojai, turintys ir žinių, ir įgūdžių.
„Po čempionato dalyviai vienbalsiai tvirtino, kad ir vėl nekantriai lauks čempionato, ketindami nugalėti“, – dalinosi Žaneta Baltrėnienė, BSA Mokymo centro vadovė, tarstelėdama, kad čempionato rengėjai tikisi kitame renginyje sulaukti dar daugiau komandų.
Čempionatas neliko nepastebėtas ir užsienio žiniasklaidos. Atvyko didžiausio pastolininkų leidžiamo žurnalo „Scaffmag“ redaktorius Daniel Norton, kuris renginį stebėjo neslėpdamas susižavėjimo, nes jis – buvęs pastolininkas, kurio karjera, dirbant ant pastolių, truko apie 14 metų.
LITEXPO Parodų grupės vadovė Milda Gembickienė, kalbėdama apie tarptautinį pastolininkų čempionatą, pastebėjo, kad tai buvo renginys, kurio LITEXPO norėtų ir kitais metais vyksiančioje RESTOS parodoje.
„Tai buvo labai įtraukiantis, įdomus ir netikėtas renginys“, – sakė M. Gembickienė. Jos žodžiais, rengėjai sukūrė azartišką, varžybinę atmosferą, kuri nepaliko abejingų. Naujas renginys sulaukė susidomėjimo, pritraukė žiūrovų.