2023 gruodžio 3 d. sekmadienis, 12:22
Reklama  |  facebook

Tarptautiniam čempionatui pasibaigus. Geriausi – pastolininkai iš Lietuvos

2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
Tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojai. BSA nuotr.


Minimos įmonės
BSA (Baltijos pastolininkų asociacija),
Layher Baltic, UAB
VDI (Valstybinė darbo inspekcija),
Storent, UAB
Hotrema, UAB
Pirmąjį Baltijos šalyse tarptautinį pastolininkų čempionatą organizavo BSA (Baltic Scaffolders Association). Renginyje dalyvavo devynios komandos iš penkių šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Rusijos.

Iš 3,5 tonas sveriančių pastolių detalių montavo konstrukcijas

Užduotį čempionato dalyviams sukūrė bendrovės „Layher Baltic“ inžinieriai. Iš „Layher“ pastolių detalių, sveriančių apie 3,5 t, reikėjo sumontuoti pastolių konstrukciją pagal pateiktus brėžinius. Tik čempionato išvakarėse ištraukę burtus, pagal kuriuos komandos buvo suskirstytos į tris pogrupius, komandos gavo konstrukcijos brėžinius ir konstrukcijos detalių sąrašą. Burtai lėmė, kad pirmajame pogrupyje susirungė „Adelante“, „Hotrema“ ir „Litana“, antrajame – ITCC, „Lesavik“ ir „Pastolinis“, trečiajame – „Arad“, „Globalita“ ir „Storent“. 

Pagal gautą medžiagą dalyviai turėjo sukurti strategiją, kaip montuos konstrukciją. Kaip sakė UAB „Layher Baltic“ generalinis direktorius ir BSA steigėjas Viktoras Voroncovas, komandos, sudarytos iš penkių pastolininkų, turėjo pasirinkti patį efektyviausią surinkimo būdą, tad pastoliai buvo montuojami pagal skirtingas strategijas. Kaip pastebėjo V. Voroncovas, čempionato metu buvo galima matyti, kad kiekvienas komandos narys žino, kur stovi, ką ir kada daro – buvo matyti, kad dirba profesionalai.

BSA nuotraukoje – Čempionato akimirkos

Užduočiai atlikti kiekvienai komandai buvo skirta po 2 valandas. Tačiau lemiančiu faktoriumi buvo pirmiausia gebėjimas dirbti saugiai aukštyje, o tada – našumas. Tai akcentavo ir vieni iš renginio globėjų – Valstybinė darbo inspekcija (VDI), įkūrusi specialų prizą komandai, pademonstravusiai saugiausią darbą. Šis prizas atiteko pirmosios vietos laimėtojai – UAB „Hotrema“ komandai. Kaip pastebėjo Ramūnas Rakauskas, Valstybinės darbo inspekcijos, Vilniaus teritorinio skyriaus vedėjas, šioje srityje svarbiausia yra kvalifikuotas personalas ir sertifikuoti pastoliai.

Čempionatas sukūrė pridėtinių verčių tiek dalyvavusioms įmonėms, tiek pastolininkams 

V. Voroncovo žodžiais, BSA, organizuodama šį renginį, siekia ne tik populiarinti pastolininko profesiją, bet ir įtvirtinti aukštus saugaus darbo aukštyje standartus, sudominti jaunus žmones pastolininkų darbu.

„Mums buvo svarbu ir tai, kad RESTA taptų aktyvia, patrauklia, kad žmonės stabtelėtų ir pasidomėtų renginiu, – pasakojo V. Voroncovas. – O patiems dalyviams visada įdomu, nes varžybinis elementas skatina norą būti pirmu, būti geriausiu.“ 

BSA nuotraukoje – Čempionato akimirkos

Varžybas akylai stebėjo kompetentinga teisėjų komisija iš STATREG kompetencijų vertintojų ir VDI atstovų.

Nors čempionato dalyviai sulaukė įvairių apdovanojimų, tačiau didžiausia vertė, V. Voroncovo žodžiais, dalyvavimas pirmajame Europoje pastolininkų čempionate. 

„Kai tu esi pirmas, kyla tavo, kaip specialisto, vertė, kyla ir įmonės, kurios komanda laimėjo čempionatą, vertė, nes jos pastolininkai dirba ir saugiai, ir profesionaliai“, – vardina pridėtines čempionato vertes V. Voroncovas.

Nors čempionatą laimėjo ir prizus susižėrė trys komandos, tačiau visos pastolių montuotojų komandos gavo atminimo medalius ir prizus. Tarptautiniame pastolininkų čempionate RESTOJE dalyvavo prizines vietas laimėjusios komandos iš įmonių „Hotrema“ (Lietuva), „Adelante“ (Estija), „Arad“ (Lenkija) bei „Litana“, „Pastolinis“, „Globalita“, „ITCC“, „STORENT“ – komandos iš Lietuvos, „LESAVIK“ iš Rusijos. 

Renginys, kurio laukia ir RESTA 2020

STATREG kompetencijų vertinimo skyriaus vadovas Robertas Encius pabrėžė, kad kiekvieną darbą statybose – ne išimtis ir pastolių montuotojai, – turi atlikti kvalifikuoti darbuotojai, turintys ir žinių, ir įgūdžių. 

„Po čempionato dalyviai vienbalsiai tvirtino, kad ir vėl nekantriai lauks čempionato, ketindami nugalėti“, – dalinosi Žaneta Baltrėnienė, BSA Mokymo centro vadovė, tarstelėdama, kad čempionato rengėjai tikisi kitame renginyje sulaukti dar daugiau komandų.

Čempionatas neliko nepastebėtas ir užsienio žiniasklaidos. Atvyko didžiausio pastolininkų leidžiamo žurnalo „Scaffmag“ redaktorius Daniel Norton, kuris renginį stebėjo neslėpdamas susižavėjimo, nes jis – buvęs pastolininkas, kurio karjera, dirbant ant pastolių, truko apie 14 metų. 

LITEXPO Parodų grupės vadovė Milda Gembickienė, kalbėdama apie tarptautinį pastolininkų čempionatą, pastebėjo, kad tai buvo renginys, kurio LITEXPO norėtų ir kitais metais vyksiančioje RESTOS parodoje.

„Tai buvo labai įtraukiantis, įdomus ir netikėtas renginys“, – sakė M. Gembickienė. Jos žodžiais, rengėjai sukūrė azartišką, varžybinę atmosferą, kuri nepaliko abejingų. Naujas renginys sulaukė susidomėjimo, pritraukė žiūrovų.

Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?

Statybunaujienos.lt » RESTA