2022 sausio 20 d. ketvirtadienis, 0:35
Reklama  |  facebook

Tarptautiniam čempionatui pasibaigus. Geriausi – pastolininkai iš Lietuvos

2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
Tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojai. BSA nuotr.


Minimos įmonės
BSA (Baltijos pastolininkų asociacija),
Layher Baltic, UAB
VDI (Valstybinė darbo inspekcija),
Storent, UAB
Pirmąjį Baltijos šalyse tarptautinį pastolininkų čempionatą organizavo BSA (Baltic Scaffolders Association). Renginyje dalyvavo devynios komandos iš penkių šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Rusijos.

Iš 3,5 tonas sveriančių pastolių detalių montavo konstrukcijas

Užduotį čempionato dalyviams sukūrė bendrovės „Layher Baltic“ inžinieriai. Iš „Layher“ pastolių detalių, sveriančių apie 3,5 t, reikėjo sumontuoti pastolių konstrukciją pagal pateiktus brėžinius. Tik čempionato išvakarėse ištraukę burtus, pagal kuriuos komandos buvo suskirstytos į tris pogrupius, komandos gavo konstrukcijos brėžinius ir konstrukcijos detalių sąrašą. Burtai lėmė, kad pirmajame pogrupyje susirungė „Adelante“, „Hotrema“ ir „Litana“, antrajame – ITCC, „Lesavik“ ir „Pastolinis“, trečiajame – „Arad“, „Globalita“ ir „Storent“. 

Pagal gautą medžiagą dalyviai turėjo sukurti strategiją, kaip montuos konstrukciją. Kaip sakė UAB „Layher Baltic“ generalinis direktorius ir BSA steigėjas Viktoras Voroncovas, komandos, sudarytos iš penkių pastolininkų, turėjo pasirinkti patį efektyviausią surinkimo būdą, tad pastoliai buvo montuojami pagal skirtingas strategijas. Kaip pastebėjo V. Voroncovas, čempionato metu buvo galima matyti, kad kiekvienas komandos narys žino, kur stovi, ką ir kada daro – buvo matyti, kad dirba profesionalai.

BSA nuotraukoje – Čempionato akimirkos

Užduočiai atlikti kiekvienai komandai buvo skirta po 2 valandas. Tačiau lemiančiu faktoriumi buvo pirmiausia gebėjimas dirbti saugiai aukštyje, o tada – našumas. Tai akcentavo ir vieni iš renginio globėjų – Valstybinė darbo inspekcija (VDI), įkūrusi specialų prizą komandai, pademonstravusiai saugiausią darbą. Šis prizas atiteko pirmosios vietos laimėtojai – UAB „Hotrema“ komandai. Kaip pastebėjo Ramūnas Rakauskas, Valstybinės darbo inspekcijos, Vilniaus teritorinio skyriaus vedėjas, šioje srityje svarbiausia yra kvalifikuotas personalas ir sertifikuoti pastoliai.

Čempionatas sukūrė pridėtinių verčių tiek dalyvavusioms įmonėms, tiek pastolininkams 

V. Voroncovo žodžiais, BSA, organizuodama šį renginį, siekia ne tik populiarinti pastolininko profesiją, bet ir įtvirtinti aukštus saugaus darbo aukštyje standartus, sudominti jaunus žmones pastolininkų darbu.

„Mums buvo svarbu ir tai, kad RESTA taptų aktyvia, patrauklia, kad žmonės stabtelėtų ir pasidomėtų renginiu, – pasakojo V. Voroncovas. – O patiems dalyviams visada įdomu, nes varžybinis elementas skatina norą būti pirmu, būti geriausiu.“ 

BSA nuotraukoje – Čempionato akimirkos

Varžybas akylai stebėjo kompetentinga teisėjų komisija iš STATREG kompetencijų vertintojų ir VDI atstovų.

Nors čempionato dalyviai sulaukė įvairių apdovanojimų, tačiau didžiausia vertė, V. Voroncovo žodžiais, dalyvavimas pirmajame Europoje pastolininkų čempionate. 

„Kai tu esi pirmas, kyla tavo, kaip specialisto, vertė, kyla ir įmonės, kurios komanda laimėjo čempionatą, vertė, nes jos pastolininkai dirba ir saugiai, ir profesionaliai“, – vardina pridėtines čempionato vertes V. Voroncovas.

Nors čempionatą laimėjo ir prizus susižėrė trys komandos, tačiau visos pastolių montuotojų komandos gavo atminimo medalius ir prizus. Tarptautiniame pastolininkų čempionate RESTOJE dalyvavo prizines vietas laimėjusios komandos iš įmonių „Hotrema“ (Lietuva), „Adelante“ (Estija), „Arad“ (Lenkija) bei „Litana“, „Pastolinis“, „Globalita“, „ITCC“, „STORENT“ – komandos iš Lietuvos, „LESAVIK“ iš Rusijos. 

Renginys, kurio laukia ir RESTA 2020

STATREG kompetencijų vertinimo skyriaus vadovas Robertas Encius pabrėžė, kad kiekvieną darbą statybose – ne išimtis ir pastolių montuotojai, – turi atlikti kvalifikuoti darbuotojai, turintys ir žinių, ir įgūdžių. 

„Po čempionato dalyviai vienbalsiai tvirtino, kad ir vėl nekantriai lauks čempionato, ketindami nugalėti“, – dalinosi Žaneta Baltrėnienė, BSA Mokymo centro vadovė, tarstelėdama, kad čempionato rengėjai tikisi kitame renginyje sulaukti dar daugiau komandų.

Čempionatas neliko nepastebėtas ir užsienio žiniasklaidos. Atvyko didžiausio pastolininkų leidžiamo žurnalo „Scaffmag“ redaktorius Daniel Norton, kuris renginį stebėjo neslėpdamas susižavėjimo, nes jis – buvęs pastolininkas, kurio karjera, dirbant ant pastolių, truko apie 14 metų. 

LITEXPO Parodų grupės vadovė Milda Gembickienė, kalbėdama apie tarptautinį pastolininkų čempionatą, pastebėjo, kad tai buvo renginys, kurio LITEXPO norėtų ir kitais metais vyksiančioje RESTOS parodoje.

„Tai buvo labai įtraukiantis, įdomus ir netikėtas renginys“, – sakė M. Gembickienė. Jos žodžiais, rengėjai sukūrė azartišką, varžybinę atmosferą, kuri nepaliko abejingų. Naujas renginys sulaukė susidomėjimo, pritraukė žiūrovų.

Statybunaujienos.lt
RESTA

nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.
nuotrauka
2019-04-08 10:08
Statybų sektoriaus pokyčiai per pastarąjį dešimtmetį visai nekilnojamojo turto rinkai suteikė ne tik naują kvėpavimą, bet ir iš esmės pakeitė statybų greitį, ištobulino projektavimo, technologinių sprendimų grandis. Kol paprastam gyventojui permainos labiausiai jaučiamos per mažesnius komunalinius m...

Statybunaujienos.lt » RESTA