2024 vasario 22 d. ketvirtadienis, 5:17
Reklama  |  facebook

Tokios apimties statybų, kokios laukia Ukrainoje, Europoje dar nebuvo Fotogalerija

2023-02-23 10:12,      Papildyta SSVA vadovo A.Vaičiulio komentaru 2023-02-24 09:32
Vasario 15–16 d. Varšuvoje vykusiame renginyje „Rebuild Ukraine“, kur dalyvavo ir Lietuvos atstovai, buvo akcentuota – nors šiuo metu Ukrainai reikia ginklų, bet būtina ruoštis ir šalies atstatymui.
nuotrauka
„Rebuild Ukraine“ forume kalba FIEC komiteto Ukrainos reikalams vadovas Kjetil Tonning. LSA nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
JUNG Vilnius, UAB
CPO LT, VŠĮ
Layher Baltic, UAB
Ryterna Modul, UAB
House concept, UAB
Auction Baltic, UAB
SSVA (Statybos sektoriaus vystymo agentūra),
FIEC (Europos Sąjungos Statybų Industrijos konfederacija),
„2022 m. gruodžio duomenimis, Ukrainai padaryta materialinės žalos už 139 mlrd. dolerių, iš kurių gyvenamajame sektoriuje – 54 mlrd. dolerių arba sugriauta apie 6 mln. būstų. Ukrainos laukia tokios apimties statybos, kokių Europa dar nematė. Todėl būtina ruoštis iš anksto“, – sakė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Dalius Gedvilas, dalyvavęs renginyje „Rebuild Ukraine“.

Draudimo kompanijos atsisako drausti statybininkus, važiuojančius į Ukrainą

Varšuvoje vykusiame forume LSA prezidentas D.Gedvilas ragino pirmiausia išspręsti draudimo klausimus, kurie gali tapti rimta problema padedant karo niokojamai šaliai. Draudimo kompanijos atsisako drausti statybininkus, techniką, medžiagas, gaminius, keliaujančius į Ukrainą. Tad ištikus nelaimėms, žalą tektų atlyginti įmonėms, savo darbuotojus ir techniką, medžiagas siunčiančius savo rizika. LSA prezidentas mato tik vieną išeitį – draudimo problemą spręsti Europos lygmeniu,

„Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) ir Aplinkos ministerija rengia planą, kaip Lietuva gali dalyvauti Ukrainos atstatyme. Manau, kad jo įgyvendinimas Lietuvos biudžetui nebūtų per sunki našta, o Ukrainai – sričiai ar miestui – tai būtų reikšminga pagalba, – sakė D.Gedvilas. – Tačiau Ukraina turi užtikrinti procesų skaidrumą, nes pasitikėjimas valdžios institucijomis yra itin žemas. Pažymėtina, kad renginyje Varšuvoje kalbėję Ukrainos atstovai ir patys griežtai smerkė korupciją ir pritarė didesnei skiriamos paramos lėšų panaudojimo kontrolei.“

Lietuva siūlo įrankius, spartinančius ir skaidrinančius statybos procesus

Sprendžiant tiek skaidrumo problemą, tiek efektyvios statybos sektoriaus pagalbos teikimą, Lietuva turi ką pasiūlyti. Vieni tokių – skaitmeniniai sprendiniai. Pasak D.Gedvilo, jeigu Lietuvos statybos sektoriuje dirba apie 20 tūkst. nelegalių darbuotojų, tai Ukrainoje šis skaičius siekia apie 80 proc. statybos sektoriaus dalyvių.

DALIUS GEDVILAS

Viduryje iš kairės: FIEC komiteto Ukrainos reikalams vadovas Kjetil Tonning ir LSA prezidentas Dalius Gedvilas. LSA nuotr.

„Mes galime Ukrainai pasiūlyti Statybininko ID (statybininko kortelę), perteikti viešųjų pirkimų patirtį, elektroninius statybos žurnalus – suteikti tuos instrumentus, kurie didina procesų skaidrumą, didina pasitikėjimą partneriais, – akcentavo D.Gedvilas. – Mes turime jau sukurtų BIM projektų, kuriuos galėtume pasiūlyti Ukrainos architektams, kurie atsirinktų ir taikytų juos savo šalyje, taip spartinant statybą.“

FIEC sukurtas specialus komitetas Ukrainos atstatymo klausimams koordinuoti

Renginyje Varšuvoje dalyvavo ir Europos statybų pramonės federacijos (FIEC) delegacija. FIEC vadovas Philip Crampton federacijos vardu išreiškė paramą Ukrainai ir jos statybų pramonei bei patvirtino, kad FIEC kurs planą, kaip tiekti statybines medžiagas Ukrainai ir kaip padėti atstatyti sugriautus miestus.

FIEC specialiai sukurtas komitetas, kuris buria Europos statybininkų bendruomenę spręsti technines problemas, susijusias su Ukrainos atstatymu ir ES bei Ukrainos teisės aktų suderinamumu. Jam vadovauja Kjetil Tonning.

„Lietuva – maža šalis, bet vis tiek galime prisidėti prie Ukrainos atstatymo, – sakė D.Gedvilas. – Klausantis pranešimų, tik dar labiau tapo aišku, kad paramos tiekimą mūsų šalyje reikia labiau koordinuoti vyriausybiniu lygmeniu, kaip tai daroma, pavyzdžiui, Estijoje“.

JUNG Vilnius žada perduoti modernias technologijas

Varšuvoje vyko ne tik forumas, skirtas Ukrainos atstatymui aptarti, bet ir paroda, kurioje dalyvavo ir įmonių iš Lietuvos.

JUNG VILNIUS
Nuotraukoje
antras iš dešinės –
LSA prezidentas
D.Gedvilas
JUNG Vilnius stende

„Mums pirmiausia reikėjo suvokti, kokie yra Ukrainos poreikiai ir ką galime pasiūlyti, – sakė Raimundas Skurdenis, jungiklių ir išmanių namų sistemų centro JUNG Vilnius vadovas. – Ukrainoje veikia antrinė mūsų įmonė JUNG Ukraina, todėl mes prisidedame prie įvairių paramos iniciatyvų. Tačiau buvo svarbu susitikti su Ukrainos valdžios, taip pat ir savivaldybių atstovais, kad galėtume išsiaiškinti, kaip vyks atstatymas, kuo galime prisidėti.“

Dėl įmonės veiklos specifikos, JUNG Vilnius į atstatymo procesą įsijungs Ukrainoje atstačius pirmojo būtinumo infrastruktūrą. Įmonė teiks pagalbą įgyvendinant energijos taupymo priemones, diegiant išmaniąsias sistemas. Šiuolaikiniai sprendimai, pasak R.Skurdenio, Ukrainoje turi tapti norma, todėl apie juo reikia pradėti galvoti jau projektuojant. Įmonė yra pasirengusi perduoti modernias technologijas.

Renginyje Varšuvoje dalyvavo jungtinė komanda – JUNG Vilnius ir antrinės jos įmonės iš Ukrainos ir Lenkijos. Nors ir gerokai sumažėjusi, JUNG Ukraina vykdo veiklą, šalia Kijevo veikia jų biuras ir sandėlis.

rebuild Ukraine

Varšuvoje Lietuva turėjo atskirą stendą

Nuotraukoje – 
Lietuvos stendas 
parodoje 
„Rebuild Ukraine“

Varšuvoje Lietuvai atstovavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

„Ukrainai ir jos žmonėms reikalinga ne tik karinė pagalba. Todėl, nelaukdami karo pabaigos, pradėjome šalies atstatymo darbus, kuriems Lietuvos Vyriausybė yra skyrusi daugiau kaip 11 mln. eurų“, – sakė Varšuvoje dalyvavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis. 

Renginyje „Rebuild Ukraine“ taip pat dalyvavo įmonės iš Lietuvos: „Ryterna modul“, „House concept“, „Auction Baltic“, „Layher Baltic“.

Parodoje „Rebuild Ukraine“ dalyvavo per 300 įvairių šalių – Lenkijos, Danijos, Latvijos, Čekijos, Slovakijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Estijos ir Šveicarijos – valstybinių institucijų, organizacijų ir verslo atstovų. 

Papildyta

Lietuva kuria ilgalaikį paramos Ukrainai planą

„Teikiant paramą Ukrainai, jau baigiamas Lietuvos įgyvendinamas mobilios gyvenvietės, kur apsigyvens 36 šeimos, įkūrimo Borodiankoje projektas. Taip pat įgyvendiname mokyklos Borodiankoje ir darželio Irpinėje atstatymo ir renovacijos projektai, – sakė SSVA direktorius Aidas Vaičiulis. – Ši parama yra dalis ilgalaikio Vyriausybės plano, kurio esmė – apjungti viešojo ir privataus sektorių pastangas pirmiesiems atstatymo darbams bei ilgalaikiam įsitraukimui į ES bei kitų tarptautinių organizacijų mechanizmus. Ilgalaikės paramos Ukrainai planas šiuo metu yra rengimo stadijoje."

Gruodį darbą pradėjo speciali tarpinstitucinė darbo grupė, kurioje dalyvauja ir Aplinkos ministerijos atstovai. Grupė koordinuoja trumpojo laikotarpio dvišales atstatymo iniciatyvas ir rengiasi ilgojo laikotarpio planui, kuris apims Europos Sąjungos, tarptautinių organizacijų Ukrainos atstatymo programas.

„Mūsų tikslas yra suformuluoti konkrečius Ukrainos poreikius, suprojektuoti ir prižiūrėti, t. y užtikrinti procesų kontrolę ir kokybę", – sakė A.Vaičiulis, kurio vadovaujama Agentūra įtraukta į ilgalaikės Lietuvos pagalbos atstatant Ukrainą programą.

LSA nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Aktualijos

nuotrauka
2024-02-21 15:07
Antradienį, vasario 27 d., gyventojai sulauks naujo paramos kvietimo nuosavoms saulės elektrinėms iki 10 kW savo gyvenamajame būste įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais. Šiam kvietimui Energetikos ministerija skyrė 12 mln. Eur.
nuotrauka
2024-02-21 09:01
Vis dažniau, esant galimybei, tiek nekilnojamojo turto vystytojai, tiek ir patys gyventojai įrengia terasas ant stogo plokštumų ir tokiu būdu mėgaujasi papildomu plotu poilsiui ir pramogoms. Tačiau terasoms dėvintis iškyla ir klausimas, kas turi prisiimti terasos remonto kaštus, kadangi, viena vertu...
nuotrauka
2024-02-21 08:37
Pirmaujanti Latvijos medinių langų gamintoja „Arbo Windows" įsigijo vieną didžiausių Lietuvos medinių langų gamybos įmonių UAB „Arlanga Wood", kuri priklausė įmonių grupės „Arlanga Group" įkūrėjui Arūnui Mažoniui. Sandorį finansavo bankas „BluOr Bank" su Latvijos „Plėtros finansų įstaigos Altum" užt...
nuotrauka
2024-02-21 07:51
Lietuvos apeliacinis teismas patikslino pirmosios instancijos teismo nutartį ir konstatavo, kad civilinė byla pagal ieškovės Vyriausybės, atstovaujamos Energetikos ministerijos, ieškinį atsakovams – „Veolia“ įmonių grupei, UAB „Icor“ ir su šiomis įmonėmis susijusiems asmenims Andriui Janukoniui, Lin...
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 14:49
Finansų ministerija ir Lietuvos bankas pristatė 2 siūlomas iniciatyvas – nekilnojamąjį turtą perkantiems su būsto paskola suteikti realią galimybę rinktis palūkanų normos rūšį, įpareigojant kredito įstaigas pateikti informaciją tiek apie fiksuotas, tiek ir apie kintamas palūkanų normas bei iki 1 eur...
nuotrauka
2024-02-20 11:56
Vilniaus apygardos prokuratūros viešojo intereso gynimo skyrius kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) prašydamas įvertinti 2015 m. ir 2018 m. išduotų statybos leidimų (SLD), pažymos, deklaracijos dėl R. Žemaitaičio ir J. Im...
nuotrauka
2024-02-20 11:06
Turto bankas iki 2026 metų atnaujins Radviliškyje, V. Kudirkos g. 3, esantį administracinės paskirties pastatą su šalia stūksančiais pagalbiniais statiniais ir garažu. Projektui numatyta skirti beveik 1,2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-20 09:56
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) atnaujino 17 erdvinių duomenų rinkinių – M1:50 000 ir M1:250 00 georeferencinius erdvinių duomenų rinkinius, geografinių vietovardžių duomenų rinkinius. Erdvinių duomenų rinkinys – susistemintų ir metodiškai sutvarkytų erdvinių duomenų, kurie apibūdina konkrečią vietą...
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-19 12:03
Pernai Darbo ginčų komisija gavo 7 427 prašymus dėl darbo ginčo išnagrinėjimo. Palyginti su 2022 m., gauta apie 27 proc. daugiau prašymų, taip pat apie 25 proc. padidėjo prašymuose keltų ir išnagrinėtų reikalavimų skaičius.
nuotrauka
2024-02-19 10:37
Turto banko valdomuose pastatuose įsikūrusios valstybės įstaigos praėjusiais metais suvartojo 13 proc. mažiau elektros ir šilumos energijos. Mažinti sąnaudas energijos ištekliams valstybės pastatuose leido kompleksinės Turto banko investicijos į energinio efektyvumo priemones bei aktyvus pačių organ...
nuotrauka
2024-02-19 10:28
Lietuvos automobilių kelių direkcija tęsia blogiausios būklės šalies kelių atnaujinimą. Įmonė skelbia pasirašiusi sutartį dėl beveik 10 km ilgio automobilių kelio Smiltynė-Nida remonto darbų atlikimo. Planuojama, kad kelio atnaujinimo darbai viename unikaliausių šalies regionų prasidės jau šį pavasa...
nuotrauka
2024-02-15 13:23
Nuo metų pradžios įsigaliojus valstybinės žemės valdymo, naudojimo ir administravimo pokyčiams Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pradėjo vykdyti žemės naudojimo valstybinę priežiūrą.
nuotrauka
2024-02-15 13:11
Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad vasario mėn. pabaigoje, jei leis oro sąlygos, bus pradėtas kapitaliai rekonstruoti Marvelės sankryžos viadukas. Vykdant kapitalinio remonto darbus, eismas viaduku vyks viena eismo juosta, o po viaduku – dviem susiaurintomis eismo juostomis. Darbus...
nuotrauka
2024-02-15 12:37
Praėjus puspenktų metų po visuomenėje didelio atgarsio sulaukusios ekologinės nelaimės Alytuje pradėti likviduoti šio gaisro padariniai. Iš „Ekologistikos“ patalpų iki gegužės 21 d. bus išvežta 819 tonų padangų, 2 143 tonos plėšytų padangų bei 895 didmaišiai su gumos pudra ir granulėmis. Visos šios ...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-15 10:03
Remdamasi socialiai atsakingiems pirkimams taikomais reikalavimais, Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad teiks rekomendacijas pirkimo vykdytojams pašalinti tiekėją iš pirkimo procedūros, jei tiekėjo įmonėje bus nustatyti DSS – darbuotojų saugos ir sveikatos – reikalavimų pažeidimai.
nuotrauka
2024-02-14 15:55
Šį mėnesį Lietuvos Aukščiausiajame Teisme išnagrinėta byla, kurioje daugiabutį namą administravusi įmonė (ieškovė) prašė priteisti iš butų savininkų (atsakovų) skolas, susidariusias už terasos, įrengtos ant daugiabučio namo stogo, kuria naudojasi tik dviejų butų savininkai, remontą. Tuo tarpu vienas...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos