2024 liepos 19 d. penktadienis, 14:08
Reklama  |  facebook

Tokios apimties statybų, kokios laukia Ukrainoje, Europoje dar nebuvo Fotogalerija

2023-02-23 10:12,      Papildyta SSVA vadovo A.Vaičiulio komentaru 2023-02-24 09:32
Vasario 15–16 d. Varšuvoje vykusiame renginyje „Rebuild Ukraine“, kur dalyvavo ir Lietuvos atstovai, buvo akcentuota – nors šiuo metu Ukrainai reikia ginklų, bet būtina ruoštis ir šalies atstatymui.
nuotrauka
„Rebuild Ukraine“ forume kalba FIEC komiteto Ukrainos reikalams vadovas Kjetil Tonning. LSA nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
JUNG Vilnius, UAB
CPO LT, VŠĮ
Layher Baltic, UAB
Ryterna Modul, UAB
House concept, UAB
Auction Baltic, UAB
SSVA (Statybos sektoriaus vystymo agentūra),
FIEC (Europos Sąjungos Statybų Industrijos konfederacija),
„2022 m. gruodžio duomenimis, Ukrainai padaryta materialinės žalos už 139 mlrd. dolerių, iš kurių gyvenamajame sektoriuje – 54 mlrd. dolerių arba sugriauta apie 6 mln. būstų. Ukrainos laukia tokios apimties statybos, kokių Europa dar nematė. Todėl būtina ruoštis iš anksto“, – sakė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Dalius Gedvilas, dalyvavęs renginyje „Rebuild Ukraine“.

Draudimo kompanijos atsisako drausti statybininkus, važiuojančius į Ukrainą

Varšuvoje vykusiame forume LSA prezidentas D.Gedvilas ragino pirmiausia išspręsti draudimo klausimus, kurie gali tapti rimta problema padedant karo niokojamai šaliai. Draudimo kompanijos atsisako drausti statybininkus, techniką, medžiagas, gaminius, keliaujančius į Ukrainą. Tad ištikus nelaimėms, žalą tektų atlyginti įmonėms, savo darbuotojus ir techniką, medžiagas siunčiančius savo rizika. LSA prezidentas mato tik vieną išeitį – draudimo problemą spręsti Europos lygmeniu,

„Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) ir Aplinkos ministerija rengia planą, kaip Lietuva gali dalyvauti Ukrainos atstatyme. Manau, kad jo įgyvendinimas Lietuvos biudžetui nebūtų per sunki našta, o Ukrainai – sričiai ar miestui – tai būtų reikšminga pagalba, – sakė D.Gedvilas. – Tačiau Ukraina turi užtikrinti procesų skaidrumą, nes pasitikėjimas valdžios institucijomis yra itin žemas. Pažymėtina, kad renginyje Varšuvoje kalbėję Ukrainos atstovai ir patys griežtai smerkė korupciją ir pritarė didesnei skiriamos paramos lėšų panaudojimo kontrolei.“

Lietuva siūlo įrankius, spartinančius ir skaidrinančius statybos procesus

Sprendžiant tiek skaidrumo problemą, tiek efektyvios statybos sektoriaus pagalbos teikimą, Lietuva turi ką pasiūlyti. Vieni tokių – skaitmeniniai sprendiniai. Pasak D.Gedvilo, jeigu Lietuvos statybos sektoriuje dirba apie 20 tūkst. nelegalių darbuotojų, tai Ukrainoje šis skaičius siekia apie 80 proc. statybos sektoriaus dalyvių.

DALIUS GEDVILAS

Viduryje iš kairės: FIEC komiteto Ukrainos reikalams vadovas Kjetil Tonning ir LSA prezidentas Dalius Gedvilas. LSA nuotr.

„Mes galime Ukrainai pasiūlyti Statybininko ID (statybininko kortelę), perteikti viešųjų pirkimų patirtį, elektroninius statybos žurnalus – suteikti tuos instrumentus, kurie didina procesų skaidrumą, didina pasitikėjimą partneriais, – akcentavo D.Gedvilas. – Mes turime jau sukurtų BIM projektų, kuriuos galėtume pasiūlyti Ukrainos architektams, kurie atsirinktų ir taikytų juos savo šalyje, taip spartinant statybą.“

FIEC sukurtas specialus komitetas Ukrainos atstatymo klausimams koordinuoti

Renginyje Varšuvoje dalyvavo ir Europos statybų pramonės federacijos (FIEC) delegacija. FIEC vadovas Philip Crampton federacijos vardu išreiškė paramą Ukrainai ir jos statybų pramonei bei patvirtino, kad FIEC kurs planą, kaip tiekti statybines medžiagas Ukrainai ir kaip padėti atstatyti sugriautus miestus.

FIEC specialiai sukurtas komitetas, kuris buria Europos statybininkų bendruomenę spręsti technines problemas, susijusias su Ukrainos atstatymu ir ES bei Ukrainos teisės aktų suderinamumu. Jam vadovauja Kjetil Tonning.

„Lietuva – maža šalis, bet vis tiek galime prisidėti prie Ukrainos atstatymo, – sakė D.Gedvilas. – Klausantis pranešimų, tik dar labiau tapo aišku, kad paramos tiekimą mūsų šalyje reikia labiau koordinuoti vyriausybiniu lygmeniu, kaip tai daroma, pavyzdžiui, Estijoje“.

JUNG Vilnius žada perduoti modernias technologijas

Varšuvoje vyko ne tik forumas, skirtas Ukrainos atstatymui aptarti, bet ir paroda, kurioje dalyvavo ir įmonių iš Lietuvos.

JUNG VILNIUS
Nuotraukoje
antras iš dešinės –
LSA prezidentas
D.Gedvilas
JUNG Vilnius stende

„Mums pirmiausia reikėjo suvokti, kokie yra Ukrainos poreikiai ir ką galime pasiūlyti, – sakė Raimundas Skurdenis, jungiklių ir išmanių namų sistemų centro JUNG Vilnius vadovas. – Ukrainoje veikia antrinė mūsų įmonė JUNG Ukraina, todėl mes prisidedame prie įvairių paramos iniciatyvų. Tačiau buvo svarbu susitikti su Ukrainos valdžios, taip pat ir savivaldybių atstovais, kad galėtume išsiaiškinti, kaip vyks atstatymas, kuo galime prisidėti.“

Dėl įmonės veiklos specifikos, JUNG Vilnius į atstatymo procesą įsijungs Ukrainoje atstačius pirmojo būtinumo infrastruktūrą. Įmonė teiks pagalbą įgyvendinant energijos taupymo priemones, diegiant išmaniąsias sistemas. Šiuolaikiniai sprendimai, pasak R.Skurdenio, Ukrainoje turi tapti norma, todėl apie juo reikia pradėti galvoti jau projektuojant. Įmonė yra pasirengusi perduoti modernias technologijas.

Renginyje Varšuvoje dalyvavo jungtinė komanda – JUNG Vilnius ir antrinės jos įmonės iš Ukrainos ir Lenkijos. Nors ir gerokai sumažėjusi, JUNG Ukraina vykdo veiklą, šalia Kijevo veikia jų biuras ir sandėlis.

rebuild Ukraine

Varšuvoje Lietuva turėjo atskirą stendą

Nuotraukoje – 
Lietuvos stendas 
parodoje 
„Rebuild Ukraine“

Varšuvoje Lietuvai atstovavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

„Ukrainai ir jos žmonėms reikalinga ne tik karinė pagalba. Todėl, nelaukdami karo pabaigos, pradėjome šalies atstatymo darbus, kuriems Lietuvos Vyriausybė yra skyrusi daugiau kaip 11 mln. eurų“, – sakė Varšuvoje dalyvavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis. 

Renginyje „Rebuild Ukraine“ taip pat dalyvavo įmonės iš Lietuvos: „Ryterna modul“, „House concept“, „Auction Baltic“, „Layher Baltic“.

Parodoje „Rebuild Ukraine“ dalyvavo per 300 įvairių šalių – Lenkijos, Danijos, Latvijos, Čekijos, Slovakijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Estijos ir Šveicarijos – valstybinių institucijų, organizacijų ir verslo atstovų. 

Papildyta

Lietuva kuria ilgalaikį paramos Ukrainai planą

„Teikiant paramą Ukrainai, jau baigiamas Lietuvos įgyvendinamas mobilios gyvenvietės, kur apsigyvens 36 šeimos, įkūrimo Borodiankoje projektas. Taip pat įgyvendiname mokyklos Borodiankoje ir darželio Irpinėje atstatymo ir renovacijos projektai, – sakė SSVA direktorius Aidas Vaičiulis. – Ši parama yra dalis ilgalaikio Vyriausybės plano, kurio esmė – apjungti viešojo ir privataus sektorių pastangas pirmiesiems atstatymo darbams bei ilgalaikiam įsitraukimui į ES bei kitų tarptautinių organizacijų mechanizmus. Ilgalaikės paramos Ukrainai planas šiuo metu yra rengimo stadijoje."

Gruodį darbą pradėjo speciali tarpinstitucinė darbo grupė, kurioje dalyvauja ir Aplinkos ministerijos atstovai. Grupė koordinuoja trumpojo laikotarpio dvišales atstatymo iniciatyvas ir rengiasi ilgojo laikotarpio planui, kuris apims Europos Sąjungos, tarptautinių organizacijų Ukrainos atstatymo programas.

„Mūsų tikslas yra suformuluoti konkrečius Ukrainos poreikius, suprojektuoti ir prižiūrėti, t. y užtikrinti procesų kontrolę ir kokybę", – sakė A.Vaičiulis, kurio vadovaujama Agentūra įtraukta į ilgalaikės Lietuvos pagalbos atstatant Ukrainą programą.

LSA nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Aktualijos

nuotrauka
2024-07-19 13:49
Abipus sostinės Konstitucijos prospekto išsidėstę aukštybiniai pastatai sudaro vadinamąją „Architektūrinę kalvą" – tai vienas iš skiriamųjų šiuolaikinio Vilniaus bruožų. Tam, kad ši centrinė miesto teritorija vystytųsi darniai, buvo atnaujintos jos formavimo gairės.
nuotrauka
2024-07-18 15:34
Aplinkos ministerija nuo rugsėjo mėnesio pradeda mokymų ciklą, kurio metu bus pristatyti naujausi teisinio reglamentavimo pokyčiai, apimantys statinių projektavimą, statiniams keliamus reikalavimus, statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procedūras, naujoves erdvinių duomenų ir kadastro, žemės ir sa...
nuotrauka
2024-07-18 14:25
Šių metų liepos pradžioje VĮ Ignalinos atominė elektrinė (toliau – IAE) sudarė 32,4 mln. eurų rangos sutartį su „Westinghouse Electric Sweden AB“ (vedantysis partneris) ir „Westinghouse Electric Spain, S.A.U“ dėl abejose atominės elektrinės energijos blokuose esančių technologinių įrenginių – garo ...
nuotrauka
2024-07-18 10:17
Vis dažnesnė vasaros kasdienybė Lietuvoje: alinantys karščiai, šešėlių paieškos ir vakare kylanti šiluma nuo asfalto bei pastatų. Pastebima, kad miestuose formuojasi karščio salos, kuriose aukštesnė temperatūra ne tik laikosi, bet ir išlieka ilgiau nei priemiesčiuose ar mažiau užstatytose vietovėse.
nuotrauka
2024-07-18 08:52
Paskelbtas paraiškų priėmimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai. Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) teigia jau sulaukusi pirmųjų konkurso dalyvių.
nuotrauka
2024-07-18 07:24
Įprastą mūrijimo būdą – sausus mišinius ateityje pakeis inovatyvi technologija, reikalaujanti mažiau laiko, žmogiškųjų ir finansinių resursų. Trečią dešimtmetį statybinių medžiagų rinkoje skaičiuojanti įmonė „Tegra State“ savo asortimentą papildė nauju produktu – FOME FLEX GLUE BLOCKS blokelių putų ...
nuotrauka
2024-07-17 14:39
Vyriausybės posėdyje pritarta Aplinkos ministerijos parengtam nutarimo projektui skirti didesnę paramą namų renovacijai nukentėjusiems per Sausio 13-osios įvykius ir jų artimiesiems.
nuotrauka
2024-07-16 12:50
Aplinkos ministerija primena individualių nuotekų valymo įrenginių savininkams, kad nuo 2030 m. pradžios nuotekose, išleidžiamose iš šių įrenginių, turės būti valomas fosforas ir azotas. Tokia tvarka nebus taikoma rezervuaro tipo individualiems nuotekų tvarkymo įrenginiams, nes jie neišleidžia nuote...
nuotrauka
2024-07-16 12:35
Daugiausiai šalyje investuojančios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų architektūros konkursų, skirtų pirmiesiems dviem naujojo rajono „Launagiai“ Vilniaus pietinėje dalyje etapams, laimėtojai jau aiškūs: pirmosios vietos skirtos architektų studijoms „Aketuri archite...
nuotrauka
2024-07-16 09:30
Vasarą, kai karščiai pasiekia piką, oro kondicionieriai tampa nepakeičiamais pagalbininkais, užtikrinančiais komfortą ir gaivą namuose. Vis dėlto, jų naudojimas reikalauja priežiūros, kuri ne tik padeda išvengti gedimų, bet ir užtikrina švarų orą patalpose, sumažindama alergijų bei kvėpavimo takų li...
nuotrauka
2024-07-15 12:48
Nuo šiandien, liepos 15 d., įsigalioja birželį Seimo patvirtinto Klimato kaitos valdymo įstatymo naujos redakcijos dauguma nuostatų, kuriomis į nacionalinę teisę perkeliamos ir įgyvendinamos naujai priimtų Europos Sąjungos „Fit for 55“ teisėkūros paketo teisės aktų nuostatos.
nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-11 13:35
Klaipėdos uostui centrinėje miesto dalyje rengiantis statyti naują kruizinių laivų terminalą, baigtos galimo poveikio aplinkai vertinimo atrankos procedūros. Aplinkos apsaugos agentūros sprendimu poveikio aplinkai vertinimas šiems darbams neprivalomas. Šiuo metu vykdomos rangos darbų pirkimo procedū...
nuotrauka
2024-07-11 09:38
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė virš 13 tūkst. gyventojų paraiškų. Iš Energetikos ministerijos skirtų 40 mln. eurų, jau rezervuot...
nuotrauka
2024-07-11 08:02
Kauno technologijos universitetas (KTU) nuolat siekia gerinti architektūros studijų kokybę, investuodamas į modernią infrastruktūrą, auditorijas ir siekdamas tobulinti studentų patirtį. 2024 metais Statybos ir architektūros fakultete (SAF) buvo įrengta unikali virtualios realybės auditorija.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 11:18
Energinis efektyvumas Lietuvos gyventojams vis dar yra svarbiausia tvaraus pastato savybė – šį aspektą kaip svarbiausią nurodo kas antras šalies gyventojas (54 proc.), rodo reprezentatyvi „Spinter tyrimai" apklausa. Tuo tarpu pastato neutralumas klimatui, bioįvairovės apsauga ar turimi tarptautiniai...
nuotrauka
2024-07-09 10:56
Paskelbtas konkursas Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) direktoriaus pareigoms užimti. Kandidatai prašymus ir dokumentus gali pateikti iki liepos 23 d.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
Birželio 25 - liepos 5 dienomis gyventojai galėjo balsuoti už labiausiai patinkantį naują pavadinimą dviem Fabijoniškių gatvėms – Liudo Giros ir Salomėjos Nėries. Iš viso gyventojai pasiūlė 1 776 pavadinimus. Po tris pavadinimus kiekvienai gatvei balsavimui išrinko Fabijoniškių bendruomenė kartu su ...
nuotrauka
2024-07-08 09:34
Dar šiemet planuojama atnaujinti valstybinių profesinių mokymo įstaigų mokinių bendrabučius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija penkiems mokinių bendrabučiams atnaujinti iš savo asignavimų skyrė beveik 1,5 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos