2023 birželio 9 d. penktadienis, 6:47
Reklama  |  facebook

Tokios apimties statybų, kokios laukia Ukrainoje, Europoje dar nebuvo Fotogalerija

2023-02-23 10:12,      Papildyta SSVA vadovo A.Vaičiulio komentaru 2023-02-24 09:32
Vasario 15–16 d. Varšuvoje vykusiame renginyje „Rebuild Ukraine“, kur dalyvavo ir Lietuvos atstovai, buvo akcentuota – nors šiuo metu Ukrainai reikia ginklų, bet būtina ruoštis ir šalies atstatymui.
nuotrauka
„Rebuild Ukraine“ forume kalba FIEC komiteto Ukrainos reikalams vadovas Kjetil Tonning. LSA nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
JUNG Vilnius, UAB
CPO LT, VŠĮ
Layher Baltic, UAB
Ryterna Modul, UAB
House concept, UAB
Auction Baltic, UAB
SSVA (Statybos sektoriaus vystymo agentūra),
„2022 m. gruodžio duomenimis, Ukrainai padaryta materialinės žalos už 139 mlrd. dolerių, iš kurių gyvenamajame sektoriuje – 54 mlrd. dolerių arba sugriauta apie 6 mln. būstų. Ukrainos laukia tokios apimties statybos, kokių Europa dar nematė. Todėl būtina ruoštis iš anksto“, – sakė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Dalius Gedvilas, dalyvavęs renginyje „Rebuild Ukraine“.

Draudimo kompanijos atsisako drausti statybininkus, važiuojančius į Ukrainą

Varšuvoje vykusiame forume LSA prezidentas D.Gedvilas ragino pirmiausia išspręsti draudimo klausimus, kurie gali tapti rimta problema padedant karo niokojamai šaliai. Draudimo kompanijos atsisako drausti statybininkus, techniką, medžiagas, gaminius, keliaujančius į Ukrainą. Tad ištikus nelaimėms, žalą tektų atlyginti įmonėms, savo darbuotojus ir techniką, medžiagas siunčiančius savo rizika. LSA prezidentas mato tik vieną išeitį – draudimo problemą spręsti Europos lygmeniu,

„Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) ir Aplinkos ministerija rengia planą, kaip Lietuva gali dalyvauti Ukrainos atstatyme. Manau, kad jo įgyvendinimas Lietuvos biudžetui nebūtų per sunki našta, o Ukrainai – sričiai ar miestui – tai būtų reikšminga pagalba, – sakė D.Gedvilas. – Tačiau Ukraina turi užtikrinti procesų skaidrumą, nes pasitikėjimas valdžios institucijomis yra itin žemas. Pažymėtina, kad renginyje Varšuvoje kalbėję Ukrainos atstovai ir patys griežtai smerkė korupciją ir pritarė didesnei skiriamos paramos lėšų panaudojimo kontrolei.“

Lietuva siūlo įrankius, spartinančius ir skaidrinančius statybos procesus

Sprendžiant tiek skaidrumo problemą, tiek efektyvios statybos sektoriaus pagalbos teikimą, Lietuva turi ką pasiūlyti. Vieni tokių – skaitmeniniai sprendiniai. Pasak D.Gedvilo, jeigu Lietuvos statybos sektoriuje dirba apie 20 tūkst. nelegalių darbuotojų, tai Ukrainoje šis skaičius siekia apie 80 proc. statybos sektoriaus dalyvių.

DALIUS GEDVILAS

Viduryje iš kairės: FIEC komiteto Ukrainos reikalams vadovas Kjetil Tonning ir LSA prezidentas Dalius Gedvilas. LSA nuotr.

„Mes galime Ukrainai pasiūlyti Statybininko ID (statybininko kortelę), perteikti viešųjų pirkimų patirtį, elektroninius statybos žurnalus – suteikti tuos instrumentus, kurie didina procesų skaidrumą, didina pasitikėjimą partneriais, – akcentavo D.Gedvilas. – Mes turime jau sukurtų BIM projektų, kuriuos galėtume pasiūlyti Ukrainos architektams, kurie atsirinktų ir taikytų juos savo šalyje, taip spartinant statybą.“

FIEC sukurtas specialus komitetas Ukrainos atstatymo klausimams koordinuoti

Renginyje Varšuvoje dalyvavo ir Europos statybų pramonės federacijos (FIEC) delegacija. FIEC vadovas Philip Crampton federacijos vardu išreiškė paramą Ukrainai ir jos statybų pramonei bei patvirtino, kad FIEC kurs planą, kaip tiekti statybines medžiagas Ukrainai ir kaip padėti atstatyti sugriautus miestus.

FIEC specialiai sukurtas komitetas, kuris buria Europos statybininkų bendruomenę spręsti technines problemas, susijusias su Ukrainos atstatymu ir ES bei Ukrainos teisės aktų suderinamumu. Jam vadovauja Kjetil Tonning.

„Lietuva – maža šalis, bet vis tiek galime prisidėti prie Ukrainos atstatymo, – sakė D.Gedvilas. – Klausantis pranešimų, tik dar labiau tapo aišku, kad paramos tiekimą mūsų šalyje reikia labiau koordinuoti vyriausybiniu lygmeniu, kaip tai daroma, pavyzdžiui, Estijoje“.

JUNG Vilnius žada perduoti modernias technologijas

Varšuvoje vyko ne tik forumas, skirtas Ukrainos atstatymui aptarti, bet ir paroda, kurioje dalyvavo ir įmonių iš Lietuvos.

JUNG VILNIUS
Nuotraukoje
antras iš dešinės –
LSA prezidentas
D.Gedvilas
JUNG Vilnius stende

„Mums pirmiausia reikėjo suvokti, kokie yra Ukrainos poreikiai ir ką galime pasiūlyti, – sakė Raimundas Skurdenis, jungiklių ir išmanių namų sistemų centro JUNG Vilnius vadovas. – Ukrainoje veikia antrinė mūsų įmonė JUNG Ukraina, todėl mes prisidedame prie įvairių paramos iniciatyvų. Tačiau buvo svarbu susitikti su Ukrainos valdžios, taip pat ir savivaldybių atstovais, kad galėtume išsiaiškinti, kaip vyks atstatymas, kuo galime prisidėti.“

Dėl įmonės veiklos specifikos, JUNG Vilnius į atstatymo procesą įsijungs Ukrainoje atstačius pirmojo būtinumo infrastruktūrą. Įmonė teiks pagalbą įgyvendinant energijos taupymo priemones, diegiant išmaniąsias sistemas. Šiuolaikiniai sprendimai, pasak R.Skurdenio, Ukrainoje turi tapti norma, todėl apie juo reikia pradėti galvoti jau projektuojant. Įmonė yra pasirengusi perduoti modernias technologijas.

Renginyje Varšuvoje dalyvavo jungtinė komanda – JUNG Vilnius ir antrinės jos įmonės iš Ukrainos ir Lenkijos. Nors ir gerokai sumažėjusi, JUNG Ukraina vykdo veiklą, šalia Kijevo veikia jų biuras ir sandėlis.

rebuild Ukraine

Varšuvoje Lietuva turėjo atskirą stendą

Nuotraukoje – 
Lietuvos stendas 
parodoje 
„Rebuild Ukraine“

Varšuvoje Lietuvai atstovavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

„Ukrainai ir jos žmonėms reikalinga ne tik karinė pagalba. Todėl, nelaukdami karo pabaigos, pradėjome šalies atstatymo darbus, kuriems Lietuvos Vyriausybė yra skyrusi daugiau kaip 11 mln. eurų“, – sakė Varšuvoje dalyvavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis. 

Renginyje „Rebuild Ukraine“ taip pat dalyvavo įmonės iš Lietuvos: „Ryterna modul“, „House concept“, „Auction Baltic“, „Layher Baltic“.

Parodoje „Rebuild Ukraine“ dalyvavo per 300 įvairių šalių – Lenkijos, Danijos, Latvijos, Čekijos, Slovakijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Estijos ir Šveicarijos – valstybinių institucijų, organizacijų ir verslo atstovų. 

Papildyta

Lietuva kuria ilgalaikį paramos Ukrainai planą

„Teikiant paramą Ukrainai, jau baigiamas Lietuvos įgyvendinamas mobilios gyvenvietės, kur apsigyvens 36 šeimos, įkūrimo Borodiankoje projektas. Taip pat įgyvendiname mokyklos Borodiankoje ir darželio Irpinėje atstatymo ir renovacijos projektai, – sakė SSVA direktorius Aidas Vaičiulis. – Ši parama yra dalis ilgalaikio Vyriausybės plano, kurio esmė – apjungti viešojo ir privataus sektorių pastangas pirmiesiems atstatymo darbams bei ilgalaikiam įsitraukimui į ES bei kitų tarptautinių organizacijų mechanizmus. Ilgalaikės paramos Ukrainai planas šiuo metu yra rengimo stadijoje."

Gruodį darbą pradėjo speciali tarpinstitucinė darbo grupė, kurioje dalyvauja ir Aplinkos ministerijos atstovai. Grupė koordinuoja trumpojo laikotarpio dvišales atstatymo iniciatyvas ir rengiasi ilgojo laikotarpio planui, kuris apims Europos Sąjungos, tarptautinių organizacijų Ukrainos atstatymo programas.

„Mūsų tikslas yra suformuluoti konkrečius Ukrainos poreikius, suprojektuoti ir prižiūrėti, t. y užtikrinti procesų kontrolę ir kokybę", – sakė A.Vaičiulis, kurio vadovaujama Agentūra įtraukta į ilgalaikės Lietuvos pagalbos atstatant Ukrainą programą.

LSA nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Aktualijos

nuotrauka
2023-06-09 06:46
Seimas pritarė Statybos įstatymo pakeitimams, kuriais atsisakoma techninės būklės pažymų išdavimo elektros energijos gamybos įrenginiams (saulės elektrinėms) nebe iki 30 kW galios, bet iki 100 kW įrengtosios galios (užteks rangovo deklaracijos, kaip nustatyta šiuo metu iki 30 kW galios elektrinėms),...
nuotrauka
2023-06-09 06:38
AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) birželio 7 dieną pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA). Ši sutartis suteikia galimybę vystyti glaudesnį bendradarbiavimą ir leidžia efektyviau plėtoti modernius technologinius sprendimus, skatinančius tvarumą ir...
nuotrauka
2023-06-09 06:27
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 229 Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai 5,151 km tilto rekonstrukcija artėja į pabaigą. Eismą tiltu planuojama paleisti birželio pabaigoje, t.y. anksčiau nei numatyta sutartyje. Pėstiesiems per Nevėžį susisiekima...
nuotrauka
2023-06-07 16:35
Vyriausybė trečiadienį pritarė Aplinkos ministerijos parengtam Saugomų teritorijų įstatymo ir jį lydinčių Aplinkos apsaugos, Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių, Laukinių augalų ir grybų rūšių, Laukinės gyvūnijos, Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos, Augalų nacionalinių genetinių išteklių, Ter...
nuotrauka
2023-06-07 14:28
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas patvirtino papildytus želdinių, kuriuos savivaldybės gali skelbti saugotinais, kriterijus. Išplėtus kriterijų sąrašą miestų ir miestelių savivaldos institucijos turės galimybę apsaugoti daugiau vertingų medžių ir krūmų, nepasikartos atvejai, kai juos dėl komercin...
nuotrauka
2023-06-07 13:44
Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ už 11 mln. eurų įsigijo 50 proc. UAB „Vėjo galia“ akcijų.
nuotrauka
2023-06-07 13:36
Darbo rinkos aktyvumą skatina šiltajam metų sezonui įprastas darbuotojų poreikio ir dirbančiųjų skaičiaus augimas. Per gegužę dirbančiųjų skaičius šalyje ūgtelėjo 8,4 tūkst. ir birželio 1 d. siekė 1,46 mln.
nuotrauka
2023-06-07 09:10
Kvalifikuotam darbui reikalingų inžinierių bei technologų paklausa tokia didelė, kad dabar jie gali rinktis ne tik darbdavius, bet ir gyvenimo būdą – didmiesčio judesį arba mažo miesto ramybę. Ne veltui šios specialybės aktyviai rekomenduojamos ir šiuo metu mokyklas baigiantiems abiturientams. Darbo...
nuotrauka
2023-06-07 06:42
Seimas po svarstymo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis siūloma griežčiau bausti už viešosios rimties trikdymą.
nuotrauka
2023-06-06 10:03
Darbo kodekso 44 str. numato darbdavio pareigą pranešti darbuotojui apie darbo sąlygas. Be to, iki darbo pradžios darbdavys privalo pateikti darbuotojui informaciją apie darbo funkcijos apibūdinimą ar aprašą arba darbo (pareigybės arba pareigų, profesijos, specialybės) pavadinimą ir, jeigu nustatyta...
nuotrauka
2023-06-06 07:17
Vienas iš esminių efektyvaus nuotekų tvarkymo dalykų – siurblinės. Jos turi būti parinktos pagal konkrečius poreikius ir atitikti aplinkosaugos standartus. Naujos kartos „Innovative Water Systems“ (IWS) siurblinės yra sandarios, atsparios smūgiams, todėl patikimos ir patogios montuoti.
nuotrauka
2023-06-05 13:07
Vilniaus apygardos teismas kaltu dėl piktnaudžiavimo pripažino buvusį Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Teisės departamento direktorių Tautvydą Jakutį. Teismas jam skyrė galutinę 24 479 eurų baudą. Dar penki asmenys nuteisti už prekybą poveikiu. Jie turės sumokėti teismo skirtas baudas nuo 11 29...
nuotrauka
2023-06-05 06:41
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas gegužę atmetė UAB „Zarasų projektas“ apeliacinį skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo panaikintas Vilniaus savivaldybės administracijos išduoto statybos leidimo (SLD) statyti daugiabutį gyvenamąjį namą, atra...
nuotrauka
2023-06-05 06:22
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) gauto skundo dėl galimai neteisėtai pastatytos tvoros su atramine sienele pagrindu atliko faktinių duomenų patikrinimą Šiauliuose, Ginkūnų g. Patikrinimo metu išaiškinta ir daugiau šiurkščių pažei...
nuotrauka
2023-06-04 14:40
Vienoje seniausių Vilniaus senamiesčio gatvių už 1,071 mln. eurų parduodamos patalpos istoriniame Vaistinės name. Tai vienas pirmųjų Šv. Jono gatvėje atsiradusių mūrinių pastatų, išsaugojęs bėgančių laikmečių pėdsakus nuo pat ankstyvosios gotikos iki šių dienų.
nuotrauka
2023-06-04 12:13
Nekilnojamojo turto ekspertai sutaria, kad esminę įtaką pardavimams daro išaugusi 6 mėnesių EURIBOR palūkanų norma – šiuo metu ji siekia 3,78 proc., kai praėjusį mėnesį buvo 3,622 proc.
nuotrauka
2023-06-03 07:29
Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, gindamas viešąjį interesą, priėmė nutarimą, kuriuo įpareigojo Trakų rajono savivaldybės administraciją pašalinti pažeidimus Trakuose, Akmenos ežero pakrantėje esančioje valstybės žemėje, kurie nustatyti vienai įmonei leidus pastatyti terasas ir įrengti dvi...
nuotrauka
2023-06-02 11:37
Kauno oro uostas žengia svarbų strateginį žingsnį – skelbiami tarptautiniai rangovų atrankos viešieji pirkimai keleivių terminalo ir šiaurinio perono plėtros projektams. Šių metų duomenys rodo, kad keleivių srautai Kauno oro uoste yra rekordiniai ir lenkia ankstesnes prognozes. Jei ši tendencija išl...
nuotrauka
2023-06-01 14:35
Vakar, gegužės 31 d. pasibaigus kvietimui daugiabučiams atnaujinti, buvo gauta arti 500 paraiškų. Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų.
nuotrauka
2023-06-01 12:01
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) informuoja apie nuo birželio 1 d. koreguojamus dalies teikiamų paslaugų įkainius. Jie keičiami įvertinus pastarųjų metų pokyčius statybos sektoriuje ir išaugusias sąnaudas gerinant paslaugų kokybę ir prieinamumą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos