2024 vasario 23 d. penktadienis, 23:33
Reklama  |  facebook

UAB „Plungės lagūna“ uostamiesčio jubiliejui Danės pakrantėje įrengė modernų parką

2022-10-11 11:15
Nuo viešųjų erdvių iki sąvartynų įrengimo. Tokie yra įmonės „Plungės lagūna“ pastarojo meto projektai, trys iš kurių įgyvendinti arba baiginėjami pajūryje – Klaipėdoje ir Šventojoje.
nuotrauka
Rekonstruotos Klaipėdos Danės krantinės. UAB „Plungės lagūna“ nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB
Klaipėdos m. savivaldybė,
Palangos m. savivaldybė,
Pavasarį UAB „Plungės lagūna“ baigė vieną iš svarbiausių pastarojo meto savo projektų. Pustrečių metų įmonė rekonstravo Klaipėdos Danės krantines – įrengė Lietuvos šimtmečiui skirtą skverą su fontanais.

„Šiais, jubiliejiniais Klaipėdai, metais atverta dar viena iš esmės atnaujinta viešoji erdvė – šiuolaikiškas miesto parkas. Ši vieta tapo gražesnė, jaukesnė, pritaikyta įvairių amžiaus grupių atstovų poilsiui“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės, kuri buvo projekto užsakovas, administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Ekstremalams – adrenalinas, statybininkams – iššūkis

Įmonė „Plungės lagūna“ įrengė vieną iš pačių gražiausių vietų ne tik Klaipėdos centre, bet ir visame uostamiestyje. Beveik 35 tūkst. kv. m plote sutvarkyta 414 m ilgio krantinė nuo Biržos tilto iki buvusio TEO pastato, performuotos aikštės prieigų teritorijos, įrengtos dvi – medinė ir akmeninė – terasos. Aktyvaus poilsio mėgėjai gavo specialiai jiems įrengtą 900 kv. m ploto parką, kuriame buriasi ekstremalaus dviračių sporto entuziastai, riedutininkai. Šių ypač populiarėjančių erdvių įrengimas yra imlus laiko ir darbo, nes kalneliai, posūkiai, kuriuose „adrenaliną gaudo“ dviratininkai ir riedutininkai, liejami tiesiog iš asfalto.

PLUNGĖS LAGŪNA skveras Klaipėdoje

Skveras Klaipėdoje

Skvere įrengta ir treniruoklių bei vaikų žaidimų aikštelė. Ramiam klaipėdiečių poilsiui suformuotos stilizuotos kalvos, kurios tuo pat metu saugo ir nuo aplinkinio triukšmo. Palei centrinį taką įrengta laiko juosta, kurioje įprasminti svarbiausi Klaipėdos miesto įvykiai, įvykę per pastarąjį šimtmetį. Krantinėje įrengti terasiniai laiptai, kuriais galima nusileisti prie pat vandens.

Technines patalpas įrengė žemiau upės dugno

Vienas įspūdingiausių objektų – skvero centre įrengtas 120 kv. m „šokantis“ muzikinis fontanas su projekcinėmis vaizdų instaliacijomis. Fontanas, kurį sudaro 329 purkštukai ir 110 LED RGB kintamų spalvų šviestuvų, nustatytu laiku įsijungia automatiškai ir veikia apie pusvalandį.

„Klaipėdiečiams ir miesto svečiams šis fontanas įspūdingas dėl reginio, o mums – ir dėl sudėtingų darbų. Fontano technines patalpas betonavome ir įrengėme gylyje, kuris buvo pustrečio metro žemiau Danės upės dugno“, – pasakoja generalinio rangovo UAB „Plungės lagūna“ vadovas Darius Bieliauskas. Statybininkams reikėjo sutvirtinti nestabilų gruntą ir įrengti patikimą hidroizoliaciją techninėms įspūdingo fontano patalpoms.

Įlaidas krantinėms plukdė pontonais

Upės gylis prie krantinės siekia apie 4,5 metro. Kad būtų galima atlikti darbus, teko pasitelkti plaukiojančią platformą. Prie tvarkomos krantinės buvo atplukdytas specialus įlaidų, kuriomis tvirtinamos krantinės, kalimo įrenginys su dviem pontonais, plukdančiais šias įlaidas. Įlaidas plukdyti rangovai galėjo tik nakties metu, kuomet pakeliami tiltai. Vieną jų, kad galima būtų saugiai pakelti, teko ir paremontuoti.

Įgyvendindami projektą, rangovai įrengė inžinerinius tinklus: drenažo, ryšių, elektros. Skvere įrengtas apšvietimas bei vaizdo kameros, mažoji architektūra.

PLUNGĖS LAGŪNA

Krantinių tvarkymas Klaipėdoje

Krantinėje ir skvere buvo paklota 18 tūkst. kv. m kietos dangos takų, 8,5 tūkst. kv. m išklota granitine danga, apželdintas virš 13 tūkst. kv. m plotas. Vietoj pašalintų senų 16 parko medžių buvo pasodinta 56 naujų, pasodinta daugiau nei pusės kilometro ilgio gyvatvorė, beveik 100 krūmų ir 100 kv. m gėlynų.

Objekte rangovai užtruko ilgiau, negu buvo suplanuota: dėl pandemijos sutriko tiekimo grandinės, o situaciją dar labiau apsunkino užtvertas Sueco kanalas, laivui užplaukus ant seklumos. Kanalu iš Rytų Azijos į Klaipėdą buvo gabenamos medžiagos ir reikalinga įranga.

Bendra projekto vertė – 11,5 mln. eurų. Projektas finansuotas uostamiesčio savivaldybės biudžeto ir Europos Sąjungos lėšomis.

Šventosios uoste įrengiama infrastruktūra žvejams

Šventosios jūrų uosto statyba – projektas, įtrauktas į Vyriausybės planus. Jo atstatymo laukia ir kurorto gyventojai, ir svečiai. Projektas svarbus turistams, buriavimo sporto entuziastams ir priekrantės žvejams.

PLUNGĖS LAGŪNAŠventosios uostas

„Plungės lagūna“ įgyvendina 3,4 mln. eurų vertės antrąjį Šventosios uosto statybos darbų etapą – įrengia žvejams būtiną infrastruktūrą: tvarko ir ilgina krantinę, įrengia slipą, padedantį žvejams lengviau nuleisti į vandenį savo valtis, bei gervę, kuri padeda iškrauti laimikį, žvejybos įrangą, valtis. Įmonė taip pat pastatė angarą žvejų valtims, žvejybos įrangai bei laimikiui laikyti ir įrengė lauko inžinerinius tinklus: lauko vandentiekį ir buitinių bei lietaus nuotekų tinklus, elektros ir lauko ryšių tinklus.

Projekto metu rekonstruojama į Šventosios uostą vedanti Prieplaukos gatvė, įrengta labai laukta 50 vietų automobilių stovėjimo aikštelė žvejų automobiliams ir priekaboms. Įgyvendinus šį Šventosios jūrų uosto statybos etapą, bus ne tik įrengta visa žvejams reikalinga infrastruktūra, bet ir sutvarkyta bei apželdinta uosto teritorija. Darbų užsakovas – Palangos savivaldybė.

Dar viena darbų sritis – atliekų ir nuotekų sistemos

Klaipėdoje įmonė nuo kovo vykdo dar vieną projektą išskirtiniame objekte. Tai nuotekų valyklos bei nuotekų tinklų rekonstravimo ir statybos darbai Jūrų muziejuje.

PLUNGĖS LAGŪNA

Nuotekų valykla Jūrų muziejuje

Beveik 8 tūkst. kv. m plote rekonstruojama nuotekų valykla, požeminė filtracijos aikštelė, įrengiami inžineriniai tinklai. Rekonstravus pagalbinį pastatą, jame bus įrengti buitinių ir gamybinių nuotekų valymo įrenginiai. Darbų Jūrų muziejuje vertė – beveik 2 mln. eurų.

Rugpjūtį UAB „Plungės lagūna“ Jėrubaičių kaime (Plungės rajonas) užbaigė Telšių regiono nepavojingų atliekų sąvartyno 8-tos sekcijos statybos darbus, kurie truko 10 mėnesių. Įmonė įrengė 6 tūkst. kv. m atliekų kaupimo aikštelę-sąvartyną, kur numatyta saugoti 50 tūkst. t ir daugiau atliekų bei susijusią infrastruktūrą.PLUNGĖS LAGŪNA

„Mūsų įmonės paslaugų portfelyje – įvairaus profilio statybos ir atnaujinimo darbai. UAB „Plungės lagūna“ atlieka bendruosius ir specialiuosius statybos darbus, tiesia kelius ir gatves, stato ir montuoja buitinių nuotekų valymo įrenginius, vykdo šilumos tinklų rekonstrukcijos ir statybos darbus, tvarko viešąsias erdves, kultūros ir istorijos paveldo objektus, tvarko ir stato buitinių atliekų sąvartynus“, – vardija įmonės „Plungės lagūna“, sukaupusios 30-ties metų patirtį, vadovas Darius Bieliauskas. 

 UAB „Plungės lagūna“ nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-22 11:24
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ planuoja statyti gyvenamuosius namus Lenkijoje. Įmonė pasirašė preliminarias sutartis žemės sklypui Varšuvoje įsigyti, investicijos į projektą sieks 24 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-21 08:37
Pirmaujanti Latvijos medinių langų gamintoja „Arbo Windows" įsigijo vieną didžiausių Lietuvos medinių langų gamybos įmonių UAB „Arlanga Wood", kuri priklausė įmonių grupės „Arlanga Group" įkūrėjui Arūnui Mažoniui. Sandorį finansavo bankas „BluOr Bank" su Latvijos „Plėtros finansų įstaigos Altum" užt...
nuotrauka
2024-02-21 07:52
Lietuvos statybos sektorius, pakėlęs pastatų energinio efektyvumo lygį, vis daugiau dėmesio skiria, kad būtų sumažintas anglies dvideginio pėdsakas. Nors šalyje tai dar nėra reglamentuota, rinka nelaukia ir remiasi tarptautiniais standartais. Objektyviai palyginti skirtingų medžiagų ir gaminių povei...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-20 07:51
Kaip statyti pastatus greitai, naudoti kuo mažiau darbo jėgos, bet užtikrinti kuo aukštesnę kokybę? Atsakas – didinti statybos darbų mechanizacijos lygį, o sienas statant naudoti stambiagabarites sienines plokštes, kurios tinka ne tik pramoninei, bet ir gyvenamųjų pastatų statybai. Šiems rinkos iššū...
nuotrauka
2024-02-19 12:02
Suomijoje, Joensuu Abloy gamykloje, sukurta „Abloy Cumulus“ – naujos kartos platforma įeigos sistemai be raktų. CUMULUS sujungia aukštos kokybės užraktus ir saugų įeigos teisių valdymą.
nuotrauka
2024-02-15 17:38
Sostinės biurų rinka pasipildė nauju verslo centru. Administracinės paskirties pastato, iškilusio Vilniaus centre, Sporto gatvėje, rangos darbus atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Naująjį verslo centrą rangovas pastatė už daugiau nei 12 mln. eurų nekilnojamojo turto plė...
nuotrauka
2024-02-12 16:09
Vykdydama verslo centro „Europa“ atnaujinimo ir modernizavimo planą, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ baigė daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės renovacijos darbus. Jie truko vienerius metus, įmonės investicijos siekė 5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-12 10:33
Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies tenkino akcinės draudimo bendrovės „Gjensidige“ apeliacinį skundą ir konstatavo, kad UAB „Agromena lt“ ir BĮ Kultūros infrastruktūros centras, dėl kurių darbuotojų kaltės Tytuvėnų Bernardinų vienuolyne ir bažnyčioje 2012 m. kilo gaisras, šiuos pastatus apdraudu...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 14:39
Daugiau kaip dvejus metus sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama" intensyviai vykdyti atnaujinimo darbai oficialiai baigti. Pasak „Panoramos" vadovės Birutės Kalanovaitės, šie pokyčiai buvo didžiausi per 15 prekybos centro veiklos metų ir pareikalavo beveik 15 mln. eurų dydžio investicij...
nuotrauka
2024-02-07 13:23
Lietuvos bankas skelbia mūsų šalies ir kitų euro zonos šalių kredito įstaigų (bankų, kredito unijų) paskolų ir sutarto termino (terminuotųjų) indėlių palūkanų normų palyginimą 2023 m. gruodžio mėn. duomenimis. Į paveikslus įtrauktos tos euro zonos šalys, kurių duomenys skelbiami Europos Centrinio Ba...
nuotrauka
2024-02-07 09:42
Nekilnojamojo turto projektų vystytojas „Releven" gavo 20 mln. eurų finansavimą Vilniaus Senamiestyje plėtojamam gyvenamajam kvartalui „Sanguškų parkas", į kurį per visą statybų laikotarpį ketinama investuoti apie 40 mln. eurų. Finansavimą projektui suteikė specializuotas Estijos kapitalo bankas „Bi...
nuotrauka
2024-02-05 09:12
Pokyčiai Daugiafunkcio komplekso projekte: fondas „Baltcap" pasitraukia, bendrovė „Hanner" planuoja perimti projektą. Vasario pabaigoje dėl projekto statybos indeksavimo ir kitų pakeitimų balsuos Vilniaus miesto savivaldybės taryba.
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.
nuotrauka
2024-02-02 12:20
Išankstiniais „Citus" analitikų duomenimis, pirminės būsto rinkos Vilniuje ir Kaune pirmąjį naujų metų mėnesį pabaigė gan ryškiu spurtu: pagal sausį sudarytų sandorių skaičių Kaune tai buvo geriausias rezultatas per paskutinius 18 mėn., Vilniuje – trečias per tą patį laikotarpį. Tuo tarpu, Klaipėdoj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas