2024 liepos 22 d. pirmadienis, 12:16
Reklama  |  facebook

UAB „Plungės lagūna“ uostamiesčio jubiliejui Danės pakrantėje įrengė modernų parką

2022-10-11 11:15
Nuo viešųjų erdvių iki sąvartynų įrengimo. Tokie yra įmonės „Plungės lagūna“ pastarojo meto projektai, trys iš kurių įgyvendinti arba baiginėjami pajūryje – Klaipėdoje ir Šventojoje.
nuotrauka
Rekonstruotos Klaipėdos Danės krantinės. UAB „Plungės lagūna“ nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB
Klaipėdos m. savivaldybė,
Palangos m. savivaldybė,
Pavasarį UAB „Plungės lagūna“ baigė vieną iš svarbiausių pastarojo meto savo projektų. Pustrečių metų įmonė rekonstravo Klaipėdos Danės krantines – įrengė Lietuvos šimtmečiui skirtą skverą su fontanais.

„Šiais, jubiliejiniais Klaipėdai, metais atverta dar viena iš esmės atnaujinta viešoji erdvė – šiuolaikiškas miesto parkas. Ši vieta tapo gražesnė, jaukesnė, pritaikyta įvairių amžiaus grupių atstovų poilsiui“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės, kuri buvo projekto užsakovas, administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Ekstremalams – adrenalinas, statybininkams – iššūkis

Įmonė „Plungės lagūna“ įrengė vieną iš pačių gražiausių vietų ne tik Klaipėdos centre, bet ir visame uostamiestyje. Beveik 35 tūkst. kv. m plote sutvarkyta 414 m ilgio krantinė nuo Biržos tilto iki buvusio TEO pastato, performuotos aikštės prieigų teritorijos, įrengtos dvi – medinė ir akmeninė – terasos. Aktyvaus poilsio mėgėjai gavo specialiai jiems įrengtą 900 kv. m ploto parką, kuriame buriasi ekstremalaus dviračių sporto entuziastai, riedutininkai. Šių ypač populiarėjančių erdvių įrengimas yra imlus laiko ir darbo, nes kalneliai, posūkiai, kuriuose „adrenaliną gaudo“ dviratininkai ir riedutininkai, liejami tiesiog iš asfalto.

PLUNGĖS LAGŪNA skveras Klaipėdoje

Skveras Klaipėdoje

Skvere įrengta ir treniruoklių bei vaikų žaidimų aikštelė. Ramiam klaipėdiečių poilsiui suformuotos stilizuotos kalvos, kurios tuo pat metu saugo ir nuo aplinkinio triukšmo. Palei centrinį taką įrengta laiko juosta, kurioje įprasminti svarbiausi Klaipėdos miesto įvykiai, įvykę per pastarąjį šimtmetį. Krantinėje įrengti terasiniai laiptai, kuriais galima nusileisti prie pat vandens.

Technines patalpas įrengė žemiau upės dugno

Vienas įspūdingiausių objektų – skvero centre įrengtas 120 kv. m „šokantis“ muzikinis fontanas su projekcinėmis vaizdų instaliacijomis. Fontanas, kurį sudaro 329 purkštukai ir 110 LED RGB kintamų spalvų šviestuvų, nustatytu laiku įsijungia automatiškai ir veikia apie pusvalandį.

„Klaipėdiečiams ir miesto svečiams šis fontanas įspūdingas dėl reginio, o mums – ir dėl sudėtingų darbų. Fontano technines patalpas betonavome ir įrengėme gylyje, kuris buvo pustrečio metro žemiau Danės upės dugno“, – pasakoja generalinio rangovo UAB „Plungės lagūna“ vadovas Darius Bieliauskas. Statybininkams reikėjo sutvirtinti nestabilų gruntą ir įrengti patikimą hidroizoliaciją techninėms įspūdingo fontano patalpoms.

Įlaidas krantinėms plukdė pontonais

Upės gylis prie krantinės siekia apie 4,5 metro. Kad būtų galima atlikti darbus, teko pasitelkti plaukiojančią platformą. Prie tvarkomos krantinės buvo atplukdytas specialus įlaidų, kuriomis tvirtinamos krantinės, kalimo įrenginys su dviem pontonais, plukdančiais šias įlaidas. Įlaidas plukdyti rangovai galėjo tik nakties metu, kuomet pakeliami tiltai. Vieną jų, kad galima būtų saugiai pakelti, teko ir paremontuoti.

Įgyvendindami projektą, rangovai įrengė inžinerinius tinklus: drenažo, ryšių, elektros. Skvere įrengtas apšvietimas bei vaizdo kameros, mažoji architektūra.

PLUNGĖS LAGŪNA

Krantinių tvarkymas Klaipėdoje

Krantinėje ir skvere buvo paklota 18 tūkst. kv. m kietos dangos takų, 8,5 tūkst. kv. m išklota granitine danga, apželdintas virš 13 tūkst. kv. m plotas. Vietoj pašalintų senų 16 parko medžių buvo pasodinta 56 naujų, pasodinta daugiau nei pusės kilometro ilgio gyvatvorė, beveik 100 krūmų ir 100 kv. m gėlynų.

Objekte rangovai užtruko ilgiau, negu buvo suplanuota: dėl pandemijos sutriko tiekimo grandinės, o situaciją dar labiau apsunkino užtvertas Sueco kanalas, laivui užplaukus ant seklumos. Kanalu iš Rytų Azijos į Klaipėdą buvo gabenamos medžiagos ir reikalinga įranga.

Bendra projekto vertė – 11,5 mln. eurų. Projektas finansuotas uostamiesčio savivaldybės biudžeto ir Europos Sąjungos lėšomis.

Šventosios uoste įrengiama infrastruktūra žvejams

Šventosios jūrų uosto statyba – projektas, įtrauktas į Vyriausybės planus. Jo atstatymo laukia ir kurorto gyventojai, ir svečiai. Projektas svarbus turistams, buriavimo sporto entuziastams ir priekrantės žvejams.

PLUNGĖS LAGŪNAŠventosios uostas

„Plungės lagūna“ įgyvendina 3,4 mln. eurų vertės antrąjį Šventosios uosto statybos darbų etapą – įrengia žvejams būtiną infrastruktūrą: tvarko ir ilgina krantinę, įrengia slipą, padedantį žvejams lengviau nuleisti į vandenį savo valtis, bei gervę, kuri padeda iškrauti laimikį, žvejybos įrangą, valtis. Įmonė taip pat pastatė angarą žvejų valtims, žvejybos įrangai bei laimikiui laikyti ir įrengė lauko inžinerinius tinklus: lauko vandentiekį ir buitinių bei lietaus nuotekų tinklus, elektros ir lauko ryšių tinklus.

Projekto metu rekonstruojama į Šventosios uostą vedanti Prieplaukos gatvė, įrengta labai laukta 50 vietų automobilių stovėjimo aikštelė žvejų automobiliams ir priekaboms. Įgyvendinus šį Šventosios jūrų uosto statybos etapą, bus ne tik įrengta visa žvejams reikalinga infrastruktūra, bet ir sutvarkyta bei apželdinta uosto teritorija. Darbų užsakovas – Palangos savivaldybė.

Dar viena darbų sritis – atliekų ir nuotekų sistemos

Klaipėdoje įmonė nuo kovo vykdo dar vieną projektą išskirtiniame objekte. Tai nuotekų valyklos bei nuotekų tinklų rekonstravimo ir statybos darbai Jūrų muziejuje.

PLUNGĖS LAGŪNA

Nuotekų valykla Jūrų muziejuje

Beveik 8 tūkst. kv. m plote rekonstruojama nuotekų valykla, požeminė filtracijos aikštelė, įrengiami inžineriniai tinklai. Rekonstravus pagalbinį pastatą, jame bus įrengti buitinių ir gamybinių nuotekų valymo įrenginiai. Darbų Jūrų muziejuje vertė – beveik 2 mln. eurų.

Rugpjūtį UAB „Plungės lagūna“ Jėrubaičių kaime (Plungės rajonas) užbaigė Telšių regiono nepavojingų atliekų sąvartyno 8-tos sekcijos statybos darbus, kurie truko 10 mėnesių. Įmonė įrengė 6 tūkst. kv. m atliekų kaupimo aikštelę-sąvartyną, kur numatyta saugoti 50 tūkst. t ir daugiau atliekų bei susijusią infrastruktūrą.PLUNGĖS LAGŪNA

„Mūsų įmonės paslaugų portfelyje – įvairaus profilio statybos ir atnaujinimo darbai. UAB „Plungės lagūna“ atlieka bendruosius ir specialiuosius statybos darbus, tiesia kelius ir gatves, stato ir montuoja buitinių nuotekų valymo įrenginius, vykdo šilumos tinklų rekonstrukcijos ir statybos darbus, tvarko viešąsias erdves, kultūros ir istorijos paveldo objektus, tvarko ir stato buitinių atliekų sąvartynus“, – vardija įmonės „Plungės lagūna“, sukaupusios 30-ties metų patirtį, vadovas Darius Bieliauskas. 

 UAB „Plungės lagūna“ nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-07-19 09:43
Tarptautinė investicinė VMG grupė Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančiose medienos perdirbimo ir baldų gamyklose bei didžiausiame Baltijos šalyse pramonės inovacijų parke Klaipėdos rajone iki metų pabaigos planuoja įdarbinti dar beveik 200 įvairių sričių darbuotojų.
nuotrauka
2024-07-18 07:24
Įprastą mūrijimo būdą – sausus mišinius ateityje pakeis inovatyvi technologija, reikalaujanti mažiau laiko, žmogiškųjų ir finansinių resursų. Trečią dešimtmetį statybinių medžiagų rinkoje skaičiuojanti įmonė „Tegra State“ savo asortimentą papildė nauju produktu – FOME FLEX GLUE BLOCKS blokelių putų ...
nuotrauka
2024-07-17 08:01,      papildyta 2024-07-22 08:22, Papildyta VIDEO iš apsilankymo INHUS gamykloje
Surenkamojo gelžbetonio su galutine apdaila svarba architektūroje ir statyboje yra didelė dėl daugelio priežasčių. Šios technologijos privalumai apima tiek ekonominius, tiek techninius, tiek estetinius aspektus, kurie prisideda prie efektyvesnio ir kokybiškesnio statybos proceso.
nuotrauka
2024-07-12 07:55
Viena ryškiausių pastarojo meto tendencijų – atsinaujinančios energijos naudojimas namų ūkiuose. KONTESTA, bendradarbiaudama su saulės modulius į rinką tiekiančia įmone AUTONOMECO, jau antrus metus gamina automobiliams statyti skirtas stogines, terasas su saulės moduliais. Tokias stogines įmonės dem...
nuotrauka
2024-07-11 13:45
Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus" įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt" akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol daugiausia užsiėmusi žemės ūkio statybomis, pakeitė pavadinimą į „Mapri Statyba" ir šiuo metu plečia savo veiklą kitose statybos srityse.
nuotrauka
2024-07-11 09:34
SBA grupės plėtojamame prekybos ir verslo mieste „Urban HUB“ Kaune pasirašyta sutartis dėl 3900 kv. m erdvių nuomos su „Energijos skirstymo operatoriumi“ (ESO). Į greta Kauno laisvosios ekonominės zonos įsikūrusį miestelį ESO komanda, planuojama, persikels jau 2025 m. I ketvirtį.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 08:02
Po dvejus metus trukusių atnaujinimo (kapitalinio remonto) darbų prekybos ir laisvalaikio centras PANORAMA tapo vienu iš įstabiausių centrų ne tik Vilniuje, bet ir regione. Aštuoniais etapais sėkmingai įvykdyti darbai proceso dalyviams suteikė patirties, kuri dėl santykinai nedidelės Lietuvos prekyb...
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-08 14:40
Investicijų valdymo įmonės „Demus Asset Management" valdomo nekilnojamojo turto projekto „Ežero takais by Citus" plėtrai užtikrintas 4,2 mln. eurų finansavimas. Į projektą iš viso ketinama investuoti 7,95 mln. eurų – dalį šios sumos, 2 mln. eurų „Demus Asset Management" jau anksčiau pritraukė iš in...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 07:23
Dėl įmonės INTERSURGICAL kitos paskirties inžinerinio statinio (automatizuotų sandėliavimo sistemų statinys), kurį RASEINIŲ STATYBA pastatė Švenčionių rajone, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą, reikalaudama panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir statinį nugriauti. Po beveik dvejus metu...
nuotrauka
2024-07-05 07:59
Siekiant užtikrinti gyventojų komfortą ir gerovę, akustikos ir garso reikalavimai pastatų projektuose tampa vis svarbesni. Akustikos kokybė turi didelę reikšmę ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir biuruose, mokyklose, ligoninėse, kt. pastatuose. Garso izoliacija padeda sumažinti triukšmo lygį, užt...
nuotrauka
2024-07-03 13:51
„EIKA" grupei priklausanti investicijų valdymo įmonė „Eika Asset Management" (EAM), 2023 m. valdžiusi keturis investicijų fondus, sako, kad tai buvo naujų rinkų ir naujų produktų paieškos metai. Jau padarytų investicijų grąža džiugino, tad įmonė skyrė laiką nagrinėti naujoms galimybėms, kai kurios j...
nuotrauka
2024-07-02 13:39
Nuo liepos 2 d. Nidoje duris atveria pirmoji bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Out of Office“. Susimokėję už dieną, savaitę, mėnesį ar net visą vasarą ja pasinaudoti galimybę turės visi Kuršių Nerijoje dirbantys poilsiautojai. Nauja erdvė įsikūrė buvusio restorano „Bo House“ patalpose ant Kur...
nuotrauka
2024-07-01 16:45
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco" duomenimis, birželį NT sostinės pirminėje rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su geguže, kuomet buvo parduoti 247 būstai, pardavimai sumažėjo kiek daugiau nei 17 proc.
nuotrauka
2024-06-28 14:59
Sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryžoje iškilusį ir vidaus įrengimo darbus jau pradėjusį „Sand Offices" verslo centrą pasirinko pirmieji nuomininkai. Tai – internetinė finansavimo platforma „CapitalBox", restoranas „Laurus" ir buitinės technikos studija „Prenta studio". Verslo centro statybų...
nuotrauka
2024-06-28 14:02
Vilniuje duris atvėręs „Artery" verslo centras pelnė pasaulinį tvarumo įvertinimą – pagal tarptautinę sistemą BREEAM jam suteiktas „Outstanding" sertifikatas naujos statybos pastatų kategorijoje. Šiuo metu tokį aukščiausios kartelės pripažinimą, įrodantį žaliajam pastatui keliamų reikalavimų atitiki...
nuotrauka
2024-06-27 09:35
Būsto pirkėjams labai svarbus aspektas yra žalia namų aplinka ir vaizdas pro langą. Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai pastebi, kad ypač geidžiami yra būstai, šalia kurių yra miškas, parkas, kita žalioji erdvė ar vandens telkinys. Tačiau miestuose natūralios gamtos „pasiūla“ yra ribota, tad urbanis...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas