2023 birželio 10 d. šeštadienis, 18:44
Reklama  |  facebook

UAB „Plungės lagūna“ uostamiesčio jubiliejui Danės pakrantėje įrengė modernų parką

2022-10-11 11:15
Nuo viešųjų erdvių iki sąvartynų įrengimo. Tokie yra įmonės „Plungės lagūna“ pastarojo meto projektai, trys iš kurių įgyvendinti arba baiginėjami pajūryje – Klaipėdoje ir Šventojoje.
nuotrauka
Rekonstruotos Klaipėdos Danės krantinės. UAB „Plungės lagūna“ nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB
Klaipėdos m. savivaldybė,
Palangos m. savivaldybė,
Pavasarį UAB „Plungės lagūna“ baigė vieną iš svarbiausių pastarojo meto savo projektų. Pustrečių metų įmonė rekonstravo Klaipėdos Danės krantines – įrengė Lietuvos šimtmečiui skirtą skverą su fontanais.

„Šiais, jubiliejiniais Klaipėdai, metais atverta dar viena iš esmės atnaujinta viešoji erdvė – šiuolaikiškas miesto parkas. Ši vieta tapo gražesnė, jaukesnė, pritaikyta įvairių amžiaus grupių atstovų poilsiui“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės, kuri buvo projekto užsakovas, administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Ekstremalams – adrenalinas, statybininkams – iššūkis

Įmonė „Plungės lagūna“ įrengė vieną iš pačių gražiausių vietų ne tik Klaipėdos centre, bet ir visame uostamiestyje. Beveik 35 tūkst. kv. m plote sutvarkyta 414 m ilgio krantinė nuo Biržos tilto iki buvusio TEO pastato, performuotos aikštės prieigų teritorijos, įrengtos dvi – medinė ir akmeninė – terasos. Aktyvaus poilsio mėgėjai gavo specialiai jiems įrengtą 900 kv. m ploto parką, kuriame buriasi ekstremalaus dviračių sporto entuziastai, riedutininkai. Šių ypač populiarėjančių erdvių įrengimas yra imlus laiko ir darbo, nes kalneliai, posūkiai, kuriuose „adrenaliną gaudo“ dviratininkai ir riedutininkai, liejami tiesiog iš asfalto.

PLUNGĖS LAGŪNA skveras Klaipėdoje

Skveras Klaipėdoje

Skvere įrengta ir treniruoklių bei vaikų žaidimų aikštelė. Ramiam klaipėdiečių poilsiui suformuotos stilizuotos kalvos, kurios tuo pat metu saugo ir nuo aplinkinio triukšmo. Palei centrinį taką įrengta laiko juosta, kurioje įprasminti svarbiausi Klaipėdos miesto įvykiai, įvykę per pastarąjį šimtmetį. Krantinėje įrengti terasiniai laiptai, kuriais galima nusileisti prie pat vandens.

Technines patalpas įrengė žemiau upės dugno

Vienas įspūdingiausių objektų – skvero centre įrengtas 120 kv. m „šokantis“ muzikinis fontanas su projekcinėmis vaizdų instaliacijomis. Fontanas, kurį sudaro 329 purkštukai ir 110 LED RGB kintamų spalvų šviestuvų, nustatytu laiku įsijungia automatiškai ir veikia apie pusvalandį.

„Klaipėdiečiams ir miesto svečiams šis fontanas įspūdingas dėl reginio, o mums – ir dėl sudėtingų darbų. Fontano technines patalpas betonavome ir įrengėme gylyje, kuris buvo pustrečio metro žemiau Danės upės dugno“, – pasakoja generalinio rangovo UAB „Plungės lagūna“ vadovas Darius Bieliauskas. Statybininkams reikėjo sutvirtinti nestabilų gruntą ir įrengti patikimą hidroizoliaciją techninėms įspūdingo fontano patalpoms.

Įlaidas krantinėms plukdė pontonais

Upės gylis prie krantinės siekia apie 4,5 metro. Kad būtų galima atlikti darbus, teko pasitelkti plaukiojančią platformą. Prie tvarkomos krantinės buvo atplukdytas specialus įlaidų, kuriomis tvirtinamos krantinės, kalimo įrenginys su dviem pontonais, plukdančiais šias įlaidas. Įlaidas plukdyti rangovai galėjo tik nakties metu, kuomet pakeliami tiltai. Vieną jų, kad galima būtų saugiai pakelti, teko ir paremontuoti.

Įgyvendindami projektą, rangovai įrengė inžinerinius tinklus: drenažo, ryšių, elektros. Skvere įrengtas apšvietimas bei vaizdo kameros, mažoji architektūra.

PLUNGĖS LAGŪNA

Krantinių tvarkymas Klaipėdoje

Krantinėje ir skvere buvo paklota 18 tūkst. kv. m kietos dangos takų, 8,5 tūkst. kv. m išklota granitine danga, apželdintas virš 13 tūkst. kv. m plotas. Vietoj pašalintų senų 16 parko medžių buvo pasodinta 56 naujų, pasodinta daugiau nei pusės kilometro ilgio gyvatvorė, beveik 100 krūmų ir 100 kv. m gėlynų.

Objekte rangovai užtruko ilgiau, negu buvo suplanuota: dėl pandemijos sutriko tiekimo grandinės, o situaciją dar labiau apsunkino užtvertas Sueco kanalas, laivui užplaukus ant seklumos. Kanalu iš Rytų Azijos į Klaipėdą buvo gabenamos medžiagos ir reikalinga įranga.

Bendra projekto vertė – 11,5 mln. eurų. Projektas finansuotas uostamiesčio savivaldybės biudžeto ir Europos Sąjungos lėšomis.

Šventosios uoste įrengiama infrastruktūra žvejams

Šventosios jūrų uosto statyba – projektas, įtrauktas į Vyriausybės planus. Jo atstatymo laukia ir kurorto gyventojai, ir svečiai. Projektas svarbus turistams, buriavimo sporto entuziastams ir priekrantės žvejams.

PLUNGĖS LAGŪNAŠventosios uostas

„Plungės lagūna“ įgyvendina 3,4 mln. eurų vertės antrąjį Šventosios uosto statybos darbų etapą – įrengia žvejams būtiną infrastruktūrą: tvarko ir ilgina krantinę, įrengia slipą, padedantį žvejams lengviau nuleisti į vandenį savo valtis, bei gervę, kuri padeda iškrauti laimikį, žvejybos įrangą, valtis. Įmonė taip pat pastatė angarą žvejų valtims, žvejybos įrangai bei laimikiui laikyti ir įrengė lauko inžinerinius tinklus: lauko vandentiekį ir buitinių bei lietaus nuotekų tinklus, elektros ir lauko ryšių tinklus.

Projekto metu rekonstruojama į Šventosios uostą vedanti Prieplaukos gatvė, įrengta labai laukta 50 vietų automobilių stovėjimo aikštelė žvejų automobiliams ir priekaboms. Įgyvendinus šį Šventosios jūrų uosto statybos etapą, bus ne tik įrengta visa žvejams reikalinga infrastruktūra, bet ir sutvarkyta bei apželdinta uosto teritorija. Darbų užsakovas – Palangos savivaldybė.

Dar viena darbų sritis – atliekų ir nuotekų sistemos

Klaipėdoje įmonė nuo kovo vykdo dar vieną projektą išskirtiniame objekte. Tai nuotekų valyklos bei nuotekų tinklų rekonstravimo ir statybos darbai Jūrų muziejuje.

PLUNGĖS LAGŪNA

Nuotekų valykla Jūrų muziejuje

Beveik 8 tūkst. kv. m plote rekonstruojama nuotekų valykla, požeminė filtracijos aikštelė, įrengiami inžineriniai tinklai. Rekonstravus pagalbinį pastatą, jame bus įrengti buitinių ir gamybinių nuotekų valymo įrenginiai. Darbų Jūrų muziejuje vertė – beveik 2 mln. eurų.

Rugpjūtį UAB „Plungės lagūna“ Jėrubaičių kaime (Plungės rajonas) užbaigė Telšių regiono nepavojingų atliekų sąvartyno 8-tos sekcijos statybos darbus, kurie truko 10 mėnesių. Įmonė įrengė 6 tūkst. kv. m atliekų kaupimo aikštelę-sąvartyną, kur numatyta saugoti 50 tūkst. t ir daugiau atliekų bei susijusią infrastruktūrą.PLUNGĖS LAGŪNA

„Mūsų įmonės paslaugų portfelyje – įvairaus profilio statybos ir atnaujinimo darbai. UAB „Plungės lagūna“ atlieka bendruosius ir specialiuosius statybos darbus, tiesia kelius ir gatves, stato ir montuoja buitinių nuotekų valymo įrenginius, vykdo šilumos tinklų rekonstrukcijos ir statybos darbus, tvarko viešąsias erdves, kultūros ir istorijos paveldo objektus, tvarko ir stato buitinių atliekų sąvartynus“, – vardija įmonės „Plungės lagūna“, sukaupusios 30-ties metų patirtį, vadovas Darius Bieliauskas. 

 UAB „Plungės lagūna“ nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-09 07:08
Verslo miestelių plėtrą Lietuvoje vykdanti „SBA Urban“ startavo su pirmojo „Urban HUB“ statybų darbais Kauno rajone. Numatoma, kad didžiausias Baltijos šalyse prekybos, biurų ir logistikos (ang. stock-office) projektas bus baigtas per rekordiškai trumpą laiką. Daugiau nei 70 tūkst. kv. m ploto miest...
nuotrauka
2023-06-06 12:36
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ pasirašė sutartį su „Veikmės statyba“ dėl sostinės centriniame verslo rajone plėtojamo verslo centro „Hero“ statybų. Bendrovė pasirinkta verslo centro konstruktyvo statyboms, kurias numatyta baigti kitų metų spalio mėnesį. Užbaigti statyti verslo ce...
nuotrauka
2023-06-05 13:26
Per balandį ir gegužę pasirašius sutartis su projektuotojais, iki 2026 m. Vilniuje atsidarys dar keturios naujos įvairaus amžiaus vaikams skirtos švietimo įstaigos: darželis Balsiuose (Aušrinės g. 10A), darželis Šnipiškėse (Kernavės g. 82), progimnazija Pavilnyje (S. Lozoraičio g. 95) bei progimnazi...
nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas