2022 gegužės 28 d. šeštadienis, 22:52
Reklama  |  facebook

Unikalus bendruomeniško būsto projektas Kaune: ne tik namai studentams, bet ir galimybė – norintiems investuoti

2022-05-03 09:00
Jau šią vasarą pačioje Kauno Laisvės alėjos širdyje duris atvers unikalus bendruomeniško būsto kompleksas „66 STORIES“. Vis dėlto, naujasis „co-living“ prisidės ne tik prie paklausios apgyvendinimo pasiūlos formavimo. Šis projektas kuria ir naujos kartos investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybę kiekvienam, suinteresuotam ilgalaike finansine nauda. Nuomai pritaikyti apartamentai čia parduodami visiškai įrengti, o juos įsigiję savininkai galės naudotis nuomininkais pasirūpinsiančio administratoriaus paslaugomis.
nuotrauka
„66 STORIES“ projektas


Minimos įmonės
Laisvės alėjos viešbutis, UAB

Kylanti bendruomeniško būsto paklausa

Bendruomeniško būsto modelis vis dažniau užima lyderio poziciją nekilnojamojo turto nuomos rinkoje. Per pastaruosius penkerius metus tiek Kaune ir visoje Lietuvoje, tiek apskritai Rytų Europoje stebimas sparčiai augantis „co-living“ bei „student housing“ projektų skaičius, kuris vis dar nespėja patenkinti kylančios nuomos paklausos.

Tokio būsto poreikis plečiasi dėl dviejų pagrindinių faktorių – atvykstančių tarptautinių studentų gausos ir didėjančio pragyvenimo lygio, kai gyventi viename bute su didesnėmis kompanijomis ar neturint atskiros savo erdvės mokslui, poilsiui tampa nebepatrauklu.

Dar viena tokio tipo apgyvendinimu suinteresuota grupė – tai jauni profesionalai, dažnai dirbantys tarptautinėse kompanijose, prioritetą teikiantys būsto vietai miesto centre bei papildomoms paslaugoms, kurias suteikia „co-living“ objektai.

„Kaune atsiradę nauji „co-living“ arba „student housing“ projektai tampa studentų ir jaunų profesionalų traukos centrais, suburiančiais panašiomis idėjomis gyvenančias bendruomenes. Jose dažnai gimsta naujos bendradabiavimo istorijos, virstančios inovatyviais socialiniais, meno projektais ar verslo startuoliais“, – pastebi „66 STORIES“ projektą, į kurį planuojama investuoti 3,5 mln. Eur, valdančios įmonės „Laisvės alėjos viešbutis“ direktorius Jurgis Jasinskas, cituojamas pranešime.

Naujos kartos investicinis modelis

Paklausos diktuojama bendruomeniško būsto pasiūlos plėtra atveria ir naujos kartos investicines galimybes. „66 STORIES“ – tai pirmas „co-living“ projektas Lietuvoje, kuris priklausys ne vienam savininkui.

„Galutiniam paslaugos vartotojui – nuomininkui – stengiamės sukurti patrauklią erdvę gyventi, dirbti bei įgyvendinti turimas idėjas. Tuo pačiu, siūlome naują produktą investuotojams – nuomai pritaikytus apratamentus su visomis papildomomis paslaugomis, suteikiančiomis galimybę savo nekilnojamąjį turtą nuomoti bei gauti pajamas nepatiriant jokių papildomų rūpesčių“, – pasakoja J. Jasinskas.

Anot jo, į nekilnojamąjį turtą investuojantys žmonės, skaičiuodami grąžą, dažnai neįvertina vienos didžiausių išlaidų – savo laiko, kurį tenka skirti gyventojų paieškai, nuomos rinkimui, komunalinių mokesčių mokėjimui bei buitinių nuomininko problemų sprendimui. Siūlomas modelis išspręs šią dilemą, nes visą darbą atliks pastatą administruojanti įmonė.

„Apartamentų komplekso administratorius siūlys įvairias nuomos formas: tiek trumpalaikę su didesniu pajamingumu, tiek ilgalaikę. Taip pat savininkas galės pasirinkti būstą nuomoti ir pats, nesinaudodamas administruojančios įmonės paslaugomis“, – teigia J. Jasinskas bei patikslina, kad „66 STORIES“ apartamentų šeimininkų laisvė disponuoti savo nekilnojamuoju turtu jį parduodant ar išnuomojant nebus ribojama.

Nuomai pritaikytus mikroapartamentus galima įsigyti

„66 STORIES“ komplekse suplanuoti 66 individualūs apartamentai, išsiskiriantys investicijai šiuo metu patraukliausia nedidele kvadratūra. Šiame „co-living“ taip pat veiks ir 600 m2 bendradarbystės erdvė, pritaikyta tiek darbui, tiek mokslui. Kartu gyventojai galės naudotis bendromis ūkinėmis patalpomis – skalbykla, sandėliukais bei valymo patalpomis.

Šiandieną jau penktadalis visų „66 STORIES“ apartamentų turi naujuosius savininkus. Projekto kūrėjai pastebi, kad šių būstų pirkėjai – dažniausiai savo laiką itin vertinantys ir ne pirmą kartą nekilnojamąjį turtą nuomai įsigyjantys žmonės.

Apartamentai parduodami visiškai įrengti ir jau paruošti nuomai: butai su atlikta apdaila, dizainerių kurtais interjero sprendimais, visais reikalingais baldais bei buitine technika kainuoja nuo 60,000 Eur.

Pastato valdymas tęsia inovatyvių verslų tradiciją

Statinys, kuriame įsikurs naujasis bendruomeniško būsto kompleksas, stiebiasi itin patrauklioje Kauno Naujamiesčio dalyje – Laisvės alėjoje: vieta jaukiame vidiniame kieme čia garantuoja susikaupimą, tylą bei ramybę, o vos už keliasdešimt žingsnių – pasitinka legendinis alėjos fontanas ir centro šurmulys.

„Nors idėjai įgyvendinti konkrečiai šis pastatas pasirinktas dėl savo strateginės pozicijos mieste, tačiau jo istorija taip pat puikiai papildo inovatyvią projekto koncepciją. Anksčiau čia buvo įsikūrusi pirmoji Kaune bendradarbystės erdvė, o viršutiniame aukšte apsilankyti kvietė progresyvi meno galerija“, – cituojami projekto „66 STORIES“ vystytojai. Gyvenimo reikmėms pritaikytos naujojo „co-living“ patalpos išlaikys savo pirmtakų sumanymus: čia ne tik veiks šiuolaikiška „co-working“ zona, bet ir atsispindės kūrybiški tiek apartamentų, tiek bendro naudojimo erdvių įrengimo sprendimai.

Šiuo metu vykstanti pastato, esančio adresu Laisvės al. 51A, rekonstrukcija įpusėjo: darbus užbaigti bei duris pirmiesiems nuomininkams atverti planuojama jau rugpjūtį. 

Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2022-05-25 11:05
Vilniaus Šnipiškių rajone vystomame gyvenamųjų namų kvartale „Naujasis Skansenas“ pradedama naujo, 6 aukštų ketvirtojo etapo namo su 41 butu statyba. Jis bus baigtas kartu su trečiojo etapo namų statybų pabaiga.
nuotrauka
2022-05-23 10:35
Dešimtis tūkstančių eurų siekiantis būsto kreditas gali kelti nerimą ilgam įsipareigojusiems žmonėms, tad kai kurie gyventojai ima galvoti apie paskolos grąžinimą anksčiau numatyto termino. Nors tai padaryti galima pora skirtingų būdų, pasak ekspertų, dažnu atveju grąžinti paskolos anksčiau laiko ne...
nuotrauka
2022-05-17 11:22
Statybos valdymo įmonė „Eriadas“ pradeda naujo kvartalo „Parko pakrantė“ statybas Klaipėdoje, šalia Malūno parko. Kvartale, esančiame netoli nuo miesto centro, bus pastatyti penki daugiabučiai namai, kuriuose jau siūloma įsigyti 90 butų.
nuotrauka
2022-05-12 14:19
Kaune, Žemuosiuose Kaniūkuose, prasidėjo išskirtinio daugiabučių kvartalo statybos, kuriam ne veltui suteiktas „Pušų apartamentų“ vardas. Netoliese Lampėdžio ežero iškils ne pavieniai daugiabučiai, o darniai funkcionuojantis gyvenamasis kompleksas su žaliąja erdve, išskirtiniais augalais, erdviomis ...
nuotrauka
2022-05-12 14:08
„Citus“ viešinimo procedūrai Vilniaus m. savivaldybėje pateikė planuojamo daugiafunkcio projekto pirmųjų dviejų etapų projektinius pasiūlymus. Investicijos į projektą, numatoma, viršys 60 mln. Eur.
nuotrauka
2022-05-02 11:47
Nekilnojamo turto vystymo kompanija REWO vietoje buvusios gamyklos Bukčiuose numato daugiabučių gyvenamųjų namų plėtrą. Vilniaus miesto savivaldybei pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose 3,1 ha teritorijos konversijos metu planuojama pastatyti maždaug 515 butų ir apie 2.000 kv. m komercinių patalp...
nuotrauka
2022-04-28 16:13
Imdami būsto paskolą, gyventojai neretai pasilygina su savo pažįstamais ir vis dar nustemba, kodėl jų gautas būsto paskolos pasiūlymas yra brangesnis. „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė sako, kad brangesnę būsto paskolą lemia įvairūs veiksniai, o kai kurie iš jų priklaus...
nuotrauka
2022-04-28 16:01
Pirmas arba paskutinis aukštas, kampinis butas – tai pirkėjų akimis nebėra minusai ieškant naujo būsto. Kaip ir kodėl pasikeitė pirkėjų poreikiai, prioritetai bei tam tikrų stereotipų vertinimas, atskleidžia nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ ekspertė Vytautė Autukė.
nuotrauka
2022-04-14 11:17
Pasitaiko, jog nuomininkas pagerina išsinuomotą daiktą (pavyzdžiui, atlieka pastato rekonstrukciją, įrengia patalpas ir pan.), tačiau turto savininkas atsisako atlyginti šias išlaidas. Įstatymas nurodo, jog nuomininkui su nuomotojo leidimu išsinuomotą daiktą pagerinus atsiranda teisę į patirtų būtin...
nuotrauka
2022-04-11 09:32
Nuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) nuomos pasiūla mažėjo visuose didžiuosiuose šalies miestuose, o labiausiai tai atsispindėjo žemiausiuose kainų segmentuose. Prie pokyčių rinkoje prisidėjo ir nuo karo savo šalyje bėgantys ukrainiečiai.
nuotrauka
2022-03-31 14:58
„Realco“ duomenimis, kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 126 būstai, iš kurių 68 ekonominiame, 53 vidutiniame ir 5 prestižiniame segmente. Palyginti su praėjusių metų kovu, kuomet per mėnesį parduoti 935 būstai, šiemet tuo pačiu laikotarpiu būstų nupirkta 7,5 karto mažiau.
nuotrauka
2022-03-30 09:50
Apsisprendus įsigyti naują būstą su banko paskola, dažniausiai dėmesys sutelkiamas į finansavimo sąlygas, nerimaujama, kiek laiko ir pastangų prireiks sutvarkyti dokumentus, gauti paskolą ir pagaliau įsikelti į naują pastogę. Tačiau, ekspertų teigimu, nuošalyje neturėtų likti svarbios detalės, kurio...
nuotrauka
2022-03-14 09:08
Rusijos sukeltas karas Ukrainoje paveikė ir Lietuvos būsto pirkėjų nuotaikas – pastaruoju metu pastebimi gyventojų nuogąstavimai dėl projektų įgyvendinimo ir suplanuotų terminų, finansinių ateities galimybių. Priimant šį sprendimą, svarbu įvertinti kelias aplinkybes.
nuotrauka
2022-03-10 10:43
Po Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą pasikeitusi geopolitinė situacija neabejotinai palies ir Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinką - nors statistikoje tai kol kas dar neatsispindi, tačiau jau artimiausioje ateityje tikėtinas sandorių skaičiaus mažėjimas, prognozuoja įregistruotų NT sandorių dina...
nuotrauka
2022-03-10 09:29
NT vystytojas „Lithome“ į naują gyvenamosios paskirties projektą Vilniuje, Karoliniškėse, investuos 11 mln. Eur. Naujai projektuojamame name Sietyno g. 3 iš viso bus įrengta daugiau kaip šimtas butų.
nuotrauka
2022-02-23 16:53
Planuojantiems pirkti butą naujai statomame daugiabučiame gyvenamajame name (nebaigta statyba) reikėtų žinoti, kad tokiame bute galima gyventi tik tuomet, kai daugiabučio namo statytojas yra įvykdęs daugiabučio gyvenamojo namo statybos užbaigimo procedūras ir statinys įregistruotas Nekilnojamojo tur...
nuotrauka
2022-02-15 09:45
Vilniaus centre, šalia Tauro kalno, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė modernaus gyvenamųjų namų projekto „Matau Vilnių“ trečiąjį etapą. Jo metu Aludarių gatvėje pastatyti du 5 aukštų daugiabučiai, kuriuose įrengta 80 šiuolaikiškų butų su erdviomis terasomis ir balkonai...
nuotrauka
2022-02-15 09:14
Išduotas leidimas sostinės Naujamiestyje, Algirdo g. esančiame sklype, statyti prestižinės klasės gyvenamąjį projektą „Algirdo 3“. Projektą vystanti nekilnojamojo turto (NT) plėtotoja „Realco“ skelbia iš karto pradedanti statybos darbus, bet butų pardavimai startuos vėliau. Į projektą bendrovė planu...
nuotrauka
2022-02-09 11:20
Nekilnojamo turto plėtros įmonės „EIKA“ plėtojamame projekte „Mindaugo Baltas lapas“ pradedami IV, paskutinio, etapo butų pardavimai. IV projekto etapas pasiūlą Naujamiestyje papildys dar 29 butais bei 4 komercinėmis patalpomis. Tai bus paskutinis pastatas šiame projekte, į kurį bus investuota 3,9 m...
nuotrauka
2022-02-03 11:14
Nusipirkus naujos statybos būstą rūpesčiai tik prasideda: reikia pasirūpinti apdaila, įsigyti baldus ir buitinę techniką. Išlaidos būsto įrengimui bus nemažos, tad daugeliui naujakurių tenka spręsti - imti didesnę būsto paskolą arba vartojimo paskolą. Finansų ekspertai pataria, kurį variantą pasirin...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...