2022 lapkričio 26 d. šeštadienis, 11:06
Reklama  |  facebook

Unikalus bendruomeniško būsto projektas Kaune: ne tik namai studentams, bet ir galimybė – norintiems investuoti

2022-05-03 09:00
Jau šią vasarą pačioje Kauno Laisvės alėjos širdyje duris atvers unikalus bendruomeniško būsto kompleksas „66 STORIES“. Vis dėlto, naujasis „co-living“ prisidės ne tik prie paklausios apgyvendinimo pasiūlos formavimo. Šis projektas kuria ir naujos kartos investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybę kiekvienam, suinteresuotam ilgalaike finansine nauda. Nuomai pritaikyti apartamentai čia parduodami visiškai įrengti, o juos įsigiję savininkai galės naudotis nuomininkais pasirūpinsiančio administratoriaus paslaugomis.
nuotrauka
„66 STORIES“ projektas


Minimos įmonės
Laisvės alėjos viešbutis, UAB

Kylanti bendruomeniško būsto paklausa

Bendruomeniško būsto modelis vis dažniau užima lyderio poziciją nekilnojamojo turto nuomos rinkoje. Per pastaruosius penkerius metus tiek Kaune ir visoje Lietuvoje, tiek apskritai Rytų Europoje stebimas sparčiai augantis „co-living“ bei „student housing“ projektų skaičius, kuris vis dar nespėja patenkinti kylančios nuomos paklausos.

Tokio būsto poreikis plečiasi dėl dviejų pagrindinių faktorių – atvykstančių tarptautinių studentų gausos ir didėjančio pragyvenimo lygio, kai gyventi viename bute su didesnėmis kompanijomis ar neturint atskiros savo erdvės mokslui, poilsiui tampa nebepatrauklu.

Dar viena tokio tipo apgyvendinimu suinteresuota grupė – tai jauni profesionalai, dažnai dirbantys tarptautinėse kompanijose, prioritetą teikiantys būsto vietai miesto centre bei papildomoms paslaugoms, kurias suteikia „co-living“ objektai.

„Kaune atsiradę nauji „co-living“ arba „student housing“ projektai tampa studentų ir jaunų profesionalų traukos centrais, suburiančiais panašiomis idėjomis gyvenančias bendruomenes. Jose dažnai gimsta naujos bendradabiavimo istorijos, virstančios inovatyviais socialiniais, meno projektais ar verslo startuoliais“, – pastebi „66 STORIES“ projektą, į kurį planuojama investuoti 3,5 mln. Eur, valdančios įmonės „Laisvės alėjos viešbutis“ direktorius Jurgis Jasinskas, cituojamas pranešime.

Naujos kartos investicinis modelis

Paklausos diktuojama bendruomeniško būsto pasiūlos plėtra atveria ir naujos kartos investicines galimybes. „66 STORIES“ – tai pirmas „co-living“ projektas Lietuvoje, kuris priklausys ne vienam savininkui.

„Galutiniam paslaugos vartotojui – nuomininkui – stengiamės sukurti patrauklią erdvę gyventi, dirbti bei įgyvendinti turimas idėjas. Tuo pačiu, siūlome naują produktą investuotojams – nuomai pritaikytus apratamentus su visomis papildomomis paslaugomis, suteikiančiomis galimybę savo nekilnojamąjį turtą nuomoti bei gauti pajamas nepatiriant jokių papildomų rūpesčių“, – pasakoja J. Jasinskas.

Anot jo, į nekilnojamąjį turtą investuojantys žmonės, skaičiuodami grąžą, dažnai neįvertina vienos didžiausių išlaidų – savo laiko, kurį tenka skirti gyventojų paieškai, nuomos rinkimui, komunalinių mokesčių mokėjimui bei buitinių nuomininko problemų sprendimui. Siūlomas modelis išspręs šią dilemą, nes visą darbą atliks pastatą administruojanti įmonė.

„Apartamentų komplekso administratorius siūlys įvairias nuomos formas: tiek trumpalaikę su didesniu pajamingumu, tiek ilgalaikę. Taip pat savininkas galės pasirinkti būstą nuomoti ir pats, nesinaudodamas administruojančios įmonės paslaugomis“, – teigia J. Jasinskas bei patikslina, kad „66 STORIES“ apartamentų šeimininkų laisvė disponuoti savo nekilnojamuoju turtu jį parduodant ar išnuomojant nebus ribojama.

Nuomai pritaikytus mikroapartamentus galima įsigyti

„66 STORIES“ komplekse suplanuoti 66 individualūs apartamentai, išsiskiriantys investicijai šiuo metu patraukliausia nedidele kvadratūra. Šiame „co-living“ taip pat veiks ir 600 m2 bendradarbystės erdvė, pritaikyta tiek darbui, tiek mokslui. Kartu gyventojai galės naudotis bendromis ūkinėmis patalpomis – skalbykla, sandėliukais bei valymo patalpomis.

Šiandieną jau penktadalis visų „66 STORIES“ apartamentų turi naujuosius savininkus. Projekto kūrėjai pastebi, kad šių būstų pirkėjai – dažniausiai savo laiką itin vertinantys ir ne pirmą kartą nekilnojamąjį turtą nuomai įsigyjantys žmonės.

Apartamentai parduodami visiškai įrengti ir jau paruošti nuomai: butai su atlikta apdaila, dizainerių kurtais interjero sprendimais, visais reikalingais baldais bei buitine technika kainuoja nuo 60,000 Eur.

Pastato valdymas tęsia inovatyvių verslų tradiciją

Statinys, kuriame įsikurs naujasis bendruomeniško būsto kompleksas, stiebiasi itin patrauklioje Kauno Naujamiesčio dalyje – Laisvės alėjoje: vieta jaukiame vidiniame kieme čia garantuoja susikaupimą, tylą bei ramybę, o vos už keliasdešimt žingsnių – pasitinka legendinis alėjos fontanas ir centro šurmulys.

„Nors idėjai įgyvendinti konkrečiai šis pastatas pasirinktas dėl savo strateginės pozicijos mieste, tačiau jo istorija taip pat puikiai papildo inovatyvią projekto koncepciją. Anksčiau čia buvo įsikūrusi pirmoji Kaune bendradarbystės erdvė, o viršutiniame aukšte apsilankyti kvietė progresyvi meno galerija“, – cituojami projekto „66 STORIES“ vystytojai. Gyvenimo reikmėms pritaikytos naujojo „co-living“ patalpos išlaikys savo pirmtakų sumanymus: čia ne tik veiks šiuolaikiška „co-working“ zona, bet ir atsispindės kūrybiški tiek apartamentų, tiek bendro naudojimo erdvių įrengimo sprendimai.

Šiuo metu vykstanti pastato, esančio adresu Laisvės al. 51A, rekonstrukcija įpusėjo: darbus užbaigti bei duris pirmiesiems nuomininkams atverti planuojama jau rugpjūtį. 

Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2022-11-24 10:42
Kylančios palūkanos ir infliacijos tempai gyventojus, ypač – turinčiuosius paskolų, skatina apdairiau planuotis finansus. Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena: jeigu asmeninė finansinė situacija blogėtų ir grėstų nesklandumais grąžinant paskolas, nereikėtų neigti problemos. Pirmiausia vertėtų per...
nuotrauka
2022-11-24 09:53
Dešinėje Neries krantinėje Kaune tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė dar vieno modernaus gyvenamojo namo statybas. Tai jau 13-as „Piliamiesčio“ kvartalo daugiabutis ir trečiasis užbaigtas per pastarąjį mėnesį. Miesto būsto rinką namas papildė 54 šiuolaikiškais butais.
nuotrauka
2022-11-22 10:06
NT kainodaroje įvyko reikšmingų pokyčių, kuriuos nulėmė rekordinė infliacija ir palūkanų normų augimas, karas ir išaugęs karo pabėgėlių skaičius mūsų šalyje. Dėl to augo nuomos ir būsto kainos, kurios pastaruoju metu pradėjo stabilizuotis. Tačiau NT skelbimų duomenys rodo, jog nuomojamo būsto rinkoj...
nuotrauka
2022-11-17 15:27
Gyvenamoji, poilsio, kūrybinės dirbtuvės, svečių namai, administracinės - tokios paskirties parduodamas patalpas kaip butus galima rasti populiariuose nekilnojamojo turto pardavimo ir nuomos svetainėse. Neretai gyvenamoji būsto naudojimo paskirtis nurodoma didžiosiomis raidėmis, kartais su šauktukai...
nuotrauka
2022-11-14 06:51
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Orner“ Vilniaus Lazdynėlių mikrorajone įpusėjo statyti projektą „Lazdynėliai Pictures“. Trijuose keturių aukštų daugiabučiuose suplanuoti 204 butai – į projektą bendrovė investuoja 19 mln. eurų.
nuotrauka
2022-11-11 12:04
Pastaruoju metu teismų praktikoje ir viešojoje erdvėje girdime atvejų, kuomet nekilnojamojo turto (NT) pardavėjai nutraukė su pirkėjais sudarytas preliminariąsias NT pirkimo pardavimo sutartis. Lietuvos apeliacinis teismas neseniai užbaigė nagrinėti ginčą priešingoje situacijoje: pirkėjas nutraukė t...
nuotrauka
2022-11-10 19:36
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 10 mln. eurų į būstų projektą Naujamiestyje. Naujos statybos projektas „Haivo“ įsikurs Smolensko g. 12 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 96 būstais. Pirmame aukšte suplanuotos komercinės patalpos.
nuotrauka
2022-11-09 09:41
Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų sako, kad jų mėnesio pajamos yra nepakankamos nuosavam būstui įsigyti, atskleidė šį rudenį vykdytas tyrimas. Kokie dar veiksniai trukdo šalies gyventojams nusipirkti norimus namus ir kiek žmonių yra sukaupę būsto paskolos pradiniam įnašui reikalingas lėšas, koment...
nuotrauka
2022-11-04 16:37
Energetinių resursų, medžiagų ir statybų kainoms šiemet pasiekus rekordines aukštumas, įkalnėn iš paskos pasileido ir nuomos rinka. Tendencijos tokios pačios ir privataus būsto, ir verslo segmente. Tačiau būsto nuomos terminas paprastai gerokai trumpesnis, nei nuomojantis verslo patalpas, todėl gali...
nuotrauka
2022-11-03 11:11
Kovojant su šešėline ekonomika ir rūpinantis pinigų plovimo prevencija, nuo šių metų lapkričio 1 d. draudžiami visi atsiskaitymai ir bet kokie kiti mokėjimai grynaisiais pinigais, jeigu jie viršija 5000 eurų (arba šią sumą atitinkančią sumą užsienio valiuta).
nuotrauka
2022-10-28 14:07
Viena didžiausių nekilnojamojo turto (NT) plėtotojų Lietuvoje bendrovė „Realco“ Didlaukio g. 45B ir 53 esančiuose sklypuose planuoja statyti gyvenamosios paskirties kvartalą, kurio projektiniai pasiūlymai pateikti viešinimui Vilniaus miesto savivaldybei. 1,67 ha ploto sklypuose suprojektuotame kvart...
nuotrauka
2022-10-28 09:33
Palangoje baigiamas statyti pirmasis A++ energinės klasės poilsio paskirties ypatingas statinys, kuris čia įsikūrusius gyventojus džiugins itin mažomis sąskaitomis už šildymą. Akivaizdu, kad ir šiandien, kai energiniai ištekliai ypač brangūs, ir ateityje jų taupus naudojimas tampa prioritetu būstų s...
nuotrauka
2022-10-25 10:02
Kasdien Lietuvoje sudaroma šimtai nekilnojamojo turto pirkimo–pardavimo sandorių. Dalis asmenų nekilnojamąjį turtą įsigyja kaip investiciją, kiti – jį perka kaip gyvenamąjį būstą savo ir savo šeimos poreikiams. Kadangi nekilnojamojo turto rinka paskutiniu metu tik plėtėsi, paklausa gerokai augo, rin...
nuotrauka
2022-10-20 11:36
Imti paskolą būsto įsigijimui – svarbus gyvenimo sprendimas. Todėl nenuostabu, kad nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtotojai nuolat sulaukia su tuo susijusių klausimų. Šiame tekste – keletas svarbiausių dalykų, kuriuos reikėtų žinoti, įsivertinti, atsižvelgti prieš imant paskolą būstui.
nuotrauka
2022-10-18 11:17
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" didžiausiame jos plėtojamame daugiabučių projekte „reVingis" pradeda antrojo kvartalo „Park Space" statybas. Antruoju etapu 2025 m. pirmame ketvirtyje šalia Vilniaus Vingio parko bus pastatyti 155 įvairaus dydžio bei planavimo butai bei 7 kitos pask...
nuotrauka
2022-10-13 11:14
Šiais metais pastebimai išaugo būsto nuomos sutarčių registravimas. Tokias tendencijas stebintys Registrų centro analitikai augimą sieja ne tik su noru įtvirtinti santykius tarp būsto savininko ir nuomininko, tačiau ir su valstybės taikomomis pagalbos priemonėmis bei išaugusiu atvykėlių iš Ukrainos ...
nuotrauka
2022-10-13 09:35
Vienu reikšmingiausių pastarojo meto plėtros projektų Kaune laikomas „Piliamiesčio“ kvartalas dešiniojoje Neries krantinėje pasipildė dar dviem naujais namais. Kvartalą vystančios tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ pastatyti daugiabučiai iškilo itin patrauklioje vietoje, greta...
nuotrauka
2022-10-13 09:17
MERKO toliau vysto prieš kelerius metus inicijuotą projektą „Vilnelės skverai“ – pradėti statyti naujo etapo namai.
nuotrauka
2022-10-11 10:10
Kauno Aleksoto rajone, šalia miesto centro ir Nemuno salos, tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ pradėjo naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Matau Kauną“ vystymą. Pirmojo projekto etapo metu bus pastatyti du daugiabučiai. Jų statybos žymi platesnių šios Kauno dalies transformacijų pra...
nuotrauka
2022-10-07 14:55
„Inreal“ grupė pradeda naujo būsto projekto „Kerų kerai“ I etapo plėtrą Vilniuje (Bartų g. 11). Pirminei būsto rinkai siūlomi 46 vieno-keturių kambarių butai dviejuose mažaaukščiuose namuose.

Statybunaujienos.lt » NT projektai