Vadovų klubai jungia beveik 500 verslo lyderių
Vadovų klubų įkūrėja Marija Gurskienė apdovanota Lietuvos pramonininkų konfederacijos „Garbės aukso ženklu“ už nuopelnus, prisidedant prie Lietuvos pramonininkų, amatininkų ir prekybininkų sąjungos – Lietuvos pramonininkų konfederacijos veiklos, už ilgalaikį, aktyvų ir produktyvų darbą skatinant ir remiant Lietuvos verslo lavinimąsi.
„Profesijos riterio“ apdovanojimu LPK vadovas R. Dargis ir tuometinis Vyriausybės vadovas A. Butkevičius pagerbė M. Gurskienę, taip įvertindami jos atsidavimą įmonių tobulinimo bei darbuotojų mokymo darbams ir suburtą besimokančių verslo lyderių bendruomenę.. Vadovai nuoširdžiai įvertino M. Gurskienės geranorišką dalinimąsi žiniomis bei patirtimi, jos aukštą profesionalumą bei profesinės garbės, etikos supratimą, visuomeniškumą. Visi pripažino jos iškeltus aukštus asmeninės atsakomybės reikalavimus bei sugebėjimą telkti aukščiausius Lietuvos įmonių vadovus ir savininkus bendram ir kilniam tikslui – siekti žinių ir tobulėti.
Vadovų klubai, įkurti 1998 m., nuo pat veiklos pradžios laikosi principinės nuostatos, kad privalu dirbti geriau, nei tai daro kiti. Todėl neatsitiktinai Vadovų klubai visų modernių vadovų mokymo projektų ėmėsi pirmieji ir daugeliu atveju šioje srityje buvo vieninteliai Lietuvoje.
„Šiandien jau 19 darbo metus skaičiuojantis Vadovų klubas vienija beveik pusę tūkstančio lyderių – Lietuvos įmonių vadovų, savininkų ir aukščiausio lygio specialistų, – sako M. Gurskienė. – 2016 metų duomenimis, daugiau kaip 30 proc. jų narių yra „Verslo žinių“ skelbiamo Top 300 Lietuvos didžiausių bendrovių generaliniai direktoriai ir savininkai, o bendra Vadovų klubuose atstovaujamų įmonių apyvarta siekia net 37 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto.“
Vadovų klubų tinklui priklausantys 28 klubai yra sukurti įvertinant narių profesinius siekius ir lūkesčius, jų asmeninio tobulėjimo tikslus. Verslo vadovų klubuose, pasak M. Gurskienės, yra laukiami sėkmingai dirbančių įmonių savininkai ir aukščiausio lygio vadovai, Profesionalų klubai vienija tam tikrų funkcijų, pvz. finansų, personalo, gamybos, tiekimo grandinės ir logistikos, darbuotojų saugos ir sveikatos vadovus, o Universum klubai yra skirti vadovams, besidomintiems globaliais ekonomikos, finansų ir politikos procesais, dalyvaujantiems 4–6 metų trukmės studijose.
„Kasmet Vadovų klubuose įvyksta apie 220 sesijų. Jų skiriamasis bruožas – bendradarbiavimu pagrįstas mokymasis, kuomet klubo nariai mokosi vieni iš kitų patirties (to paties lygmens vadovų), – pasakoja M. Gurskienė. – Sesijų vedėjai yra išskirtinės kompetencijos ekspertai, tokie kaip buvęs Ministras Pirmininkas Aleksandras Abišala, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, diplomatas Antanas Valionis, buvęs Lietuvos energetikos viceministras Romas Švedas, bankininkystės ekspertas, diplomatas, Nepriklausomybės Akto signataras Valdemaras Katkus, vienas pirmųjų LEAN koncepcijos pradininkų Lietuvoje Hubertas Petružis bei daugelis kitų.“