2024 gegužės 31 d. penktadienis, 0:53
Reklama  |  facebook

Vaikų kambario transformacija: tokio interjero šiauliečiai nesitikėjo Fotogalerija

2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo interjero dizainerė.
nuotrauka
Dizainerė ir kambario šeimininkai. Pranešimo autorių nuotr.


Minimos įmonės
IKEA Industry Lietuva, UAB

Šiauliuose gyvenantys Emilija su vyru ir dviem vaikais – septynerių mergaite ir penkerių berniuku pasiryžo pokyčiams. Dukra jau eina į mokyklą, o sūnus kelių metų bėgyje paseks sesers pėdomis. Vis tik, nors vaikai dalinasi vienu kambariu, jame jie laiko beveik neleidžia, nes trūksta jaukumo ir patogumo. Interjero dizainerei teko nemenkas iššūkis – nesiimant kapitalinio remonto, atnaujinti kambarį taip, kad čia būtų gera ir patogu abiem vaikams.

IKEA

Vaikų kambarys prieš interjero perversmą. Pranešimo autorių nuotr.

Pirmas žingsnis – geras kambario suplanavimas

Įrengiant bet kurį kambarį, pirmiausia patariama pradėti nuo erdvės suskirstymo pagal funkcijas, šiuo atveju – miego, darbo, žaidimų ir daiktų laikymo. Vis tik, šio kambario išplanavimas pažėrė iššūkių. „Prie kiekvienos sienos yra architektūriniai elementai – durys, langai – tai stipriai ribojo kambario apstatymo galimybes. Teko pasitelkti išradingus sprendimus, kad viskas rastų savo vietą“, – sako pranešime cituojama IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė.

Ne mažiau svarbu, pasak specialistės, vaikų kambaryje palikti laisvės kūrybai, vietos žaidimams ir poilsiui. Taip pat svarbu apgalvoti vaikų poreikius ateityje, kad, praėjus keliems metams, netektų keisti sprendimų.

„Suskirsčius kambarį zonomis pagal paskirtį, tampa aišku, kur kiekvienas daiktas ar baldas turi atsidurti. Atspirtimi gali būti ir langas – darbo stalą patartina planuoti prie natūralios šviesos šaltinio, kad piešiant ar ruošiant namų darbus nevargtų akys. Idealu, jei šviesa ant rašomojo stalo krenta iš priešingos pusės, nei laikote ranką, su kuria rašote“, – dalinasi ekspertė.

Atsiradus darbo zonai, specialistė rekomenduoja žaidimų zoną suplanuoti priešingoje kambario pusėje, kad žaislai neblaškytų dėmesio, o miego ir daiktų susidėjimo zonas skirstyti pagal baldų gabaritus.

IKEA

Kambarys po remonto. Pranešimo autorių nuotr.

Interjerą kurkite vaikų akimis

Įrengiant kambarį mažiesiems, B. Beniušė ragina žiūrėti vaiko akimis: apgalvokite, kad baldai ir kiti sprendimai būtų pritaikyti mažųjų ūgiui, o visi daiktai – lengvai pasiekiami. Tuomet galėsite tikėtis, kad kaskart paimti jie grįš į savo vietą, o kambarys išliks tvarkingas.

„Patartina atkreipti dėmesį į komfortiškus ir reguliavimo galimybę turinčius baldus. Pavyzdžiui, reguliuojamo aukščio mokyklinis stalas ir kėdė prisitaikys prie augančio vaiko ir augs kartu su juo“, – sako specialistė.

Dar vienas pravartus sprendimas, kai kambarį dalijasi du vaikai – dviaukštė lova. Kiekvienam vaikui šalia lovos specialistė pritaikė papildomą apšvietimą skaitymui ir lentynėles vandens stiklinei ar knygai pasidėti. Verta pridurti, kad pirmasis lovos aukštas gali būti naudojamas ne tik miegui, bet ir laiko praleidimui – pasidėjus daugiau pagalvių, lovą galima naudoti ir kaip sofą.

Tvarkai palaikyti žaidimų erdvėje, interjero specialistė siūlo rinktis daiktų laikymo derinius su dėžėmis, kuriuose patogu laikyti žaislus. Jas galima išimti, nusinešti kur reikia, patiems vaikams susitvarkyti. Prireikus, šias lentynas galima naudoti ir kaip suoliuką: anot B. Beniušės, papildžius pagalvėlėmis ir apšvietimu, jos puikiai tarnaus skaitymo kampeliui.

Kitiems daiktams ir rūbams laikyti interjero dizainerė panaudojo jau anksčiau kambaryje buvusią, integruotą spintą. Ją maksimaliai išnaudojo pritaikydama kelias komodas su stalčiais – taip vaikams bus patogiau patiems pasiekti savo drabužius.

Dėmesys spalvoms ir detalėms

Interjero dizainerė sako, jog vaikų kambaryje reikėtų nepamiršti žaismingumo. Jam sukurti rekomenduojama pasirinkti pagrindinę vyraujančią spalvą, o kitas derinti prie jos. „Ryškesnes spalvas geriausia rinktis objektams, kuriuos pabodus lengva pakeisti: tekstilei ir dekoracijoms“, – papildo B. Beniušė.

IKEAIKEA nuotr.

Šiuo atveju, interjero dizainerė tiek dėl jaukumo, tiek dėl spalvų paįvairinimo, pritaikė dryžuotą kilimą. „Jei turite didelį kambarį, vietoj vieno kilimo galite turėti kelis, skirtingo dydžio, storio ar spalvų. Tereikia laikytis vienos taisyklės: apatinis kilimas turi būti didesnis ir trumpo plauko ar lygaus audimo“, – patarimu pasidalina ekspertė. Taip pat minkštas kilimas sugers garsus ir triukšmingus žaidimus pavers šiek tiek tylesniais.

Kitas spalvingas ir žaismingas kambario akcentas – paveikslas iš „Lego“ kaladėlių. Pasak interjero specialistės, jį gali susikurti kiekvienas, tad jei išsimėto rinkinio kaladėlės ir vaikai nebegali surinkti savo mėgstamo konstruktoriaus, likusias detales sudėkite į rėmelį – sukursite puikią dekoraciją vaikų kambariui.

Svarstant apie apšvietimo sprendimus, interjero dizainerė rekomenduoja šviestuvus įrengti pagal zonas – šįkart šviesos šaltinius pritaikė prie dviaukštės lovos ir prie rašomųjų stalų, o ant lubų pakabino šviestuvų su skirtingais gaubtais, kad šie vaikų kambariui suteiktų žaismingumo. Taip pat šis šviestuvas turi reguliuojamo spektro, spalvos ir ryškumo lemputes, kurios leidžia keisti apšvietimą pagal nuotaiką: padidinti ryškumą žaidžiant ir mokantis ar prigesinti ruošiantis miegui. „Tai – ne tik patogu, bet ir praktiška, nes galime taupyti šviesos išteklius“, – patarimų sąrašą užbaigia interjero dizainerė. 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-28 10:55
Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių. Apie tai, ar įmanoma t...
nuotrauka
2024-05-22 14:45
JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus.
nuotrauka
2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiau...
nuotrauka
2024-05-07 07:04
Be akivaizdžių klimato kaitos padarinių, šiuo metu susiduriame ir su sparčiai augančiomis energijos kainomis, todėl energijos tausojimas tapo didžiausiu namų ūkių rūpesčiu. Energinis efektyvumas reiškia, kad tai pačiai užduočiai atlikti arba tam pačiam rezultatui gauti sunaudojama mažiau energijos. ...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.
nuotrauka
2024-04-26 14:46
Terminas rekuperacija girdėtas, ko gero, daugeliui. Ypač tie, kurie šiuo metu statosi namą, tam ruošiasi arba yra pirkimo procese, pakankamai dažnai tenka kalbėti apie įvairius techninius dalykus, tarp kurių patenka ir rekuperatoriai. Šis prietaisas atlieka labai svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę ...
nuotrauka
2024-04-24 07:43
„Wolf Group“ yra pirmaujanti Europos statybinės chemijos produktų ir sprendimų gamintoja bei platintoja. Įmonė šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį. 1994 m. dviejų draugų – Jaan Puusaag ir Jaanus Paeväli – įkurta įmonė išaugo į rinkos lyderę, veikiančią didelėje pasaulio dalyje ir eksportuojančią sav...
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-04 11:44
Skirdami daugiau dėmesio tvarumui, gyventojai vis dažniau ieško būdų, kaip savo namuose sumažinti anglies dvideginio pėdsaką ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Galvojant apie tai, šiltinami pastatai ir jų stogai, keičiami fasadų langai, tačiau dažnai neįvertinama, kokie svarbūs stogo langa...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-26 15:16
Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI