2024 balandžio 18 d. ketvirtadienis, 21:02
Reklama  |  facebook

Vidaus apdailos plokštės „fermacell“ – idealiai tinka medinei statybai, bet sėkmingai naudojamos ir tradicinėje Fotogalerija

2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vokiečių gamintojai pasiūlė sprendimą – naujos kartos gipso plaušo plokštes „fermacell“, kurios leidžia neaukoti nei ploto, nei aukščio, nei gerųjų savybių.
nuotrauka
„fermacell“ plokštės panaudotos viename iš Austrijos viešbučių. Gamintojų nuotr.


Minimos įmonės
Sveika statyba, UAB

Vokiškos universalios paskirties gipso plaušo plokštės „fermacell“ yra skirtos sienų, grindų ir lubų apdailai. Su jomis pertvaros yra trečdaliu plonesnės, negu naudojant įprastas gipskartonio plokštes. Tačiau net ir plonesnės, šios plokštės yra tokių pat gerų arba net geresnių savybių už tradicinį gipskartonį.

Idealiai tinka mediniams pastatams, bet itin efektyvios ir tradicinėje statyboje

Plokštės „fermacell“ buvo sukurtos ir idealiai tinka mediniams pastatams – padeda geriau izoliuoti garsą medinėse perdangose ir atitvarose, demonstruoja geras nedegumo (ugniaatsparumo) savybes, yra atsparios drėgmei. Todėl jos gali būti naudojamos ir drėgnose patalpose, kaip, pvz., vonios kambaryje, katilinėje arba net prie židinio.

Kaip neretai pasitaiko, sukurtos vienai paskirčiai – mediniams pastatams, – jos pasirodė efektyvios ir plačiai paplito tradicinėje statyboje.

fermacell® plokštės

fermacell plokštės

Iliustracijoje kairėje –
Šios plokštės yra tvirtos,
atsparios mechaninėms
apkrovoms,
sprendžia problemą
dėl laikomosios galios.

Gipso plaušo plokštės „fermacell“ yra homogeninės – vienalytės, todėl sunkesnės už įprastas. Tokia plokščių sandara leidžia įrengti trečdaliu plonesnes – ne 15 cm, o tik 10 cm – storio pertvaras, neprarandant naudingų savybių.

„Būsto apdailai pasirinkus „fermacell“ plokštę, ploto ar aukščio sutaupymas nebus toks įspūdingas, nors pagerins garso izoliaciją. Tačiau jeigu, pvz., šios plokštės bus naudojamos dideliame daugiabučiame name ar komercinės paskirties, biurų pastatuose, tai tie sutaupyti 5 cm pertvarų ir atitvarų storio per visą pastatą leis sutaupyti reikšmingą plotą, kuris sugrįš papildomais pinigais už parduodamus kvadratinius metrus“, – sako „fermacell“ plokštes Lietuvoje parduodančios bendrovės „Sveika statyba“ direktorius Arminas Radžius.

Dėl homogeninės struktūros šios plokštės taip pat yra tvirtos, atsparios mechaninėms apkrovoms, sprendžia problemą dėl laikomosios galios: tiesiai į plokštę įsukus sraigtą, jo laikomoji galia yra 30 kg, o pasirinkus inkarinius sraigtus, laikomoji galia padidėja iki 50 kg. Tokiu būdu plokštės yra paprastas sprendimas, kai reikia prie sienų sumontuoti baldus, pakabinti sunkesnius daiktus.

Garso izoliavimą nulėmė plokščių struktūra

Viena iš didžiausių net ir modernios statybos problemų – garso izoliavimas. Statybos pramonė ieško specialių medžiagų, sprendinių, kurie leistų gyventi be pašalinių garsų iš kaimyninių patalpų. Vokiškosios gipso plaušo plokštės „fermacell“, be jau išvardintų savybių, kaip tvirtumas, didelė laikomoji galia, mažesnis storis – padeda izoliuoti garsą. Kaip tai veikia?

Medžiagos tankis ir homogeniškumas yra svarbūs faktoriai, lemiantys garso izoliavimą arba, kitaip tariant, gebėjimą sulaikyti ar absorbuoti garso bangas. Šie veiksniai turi įtakos tam, kaip medžiaga elgiasi su garso energija: kuo tankesnė medžiaga, tuo didesnė jos masė, kuri ir padeda efektyviau sulaikyti ir atspindėti garso bangas. Todėl sunkios apdailos medžiagos, kokios yra vokiškosios plokštės, yra veiksminga garso izoliacija.

„fermacell“ yra homogeniškos struktūros, kuri taip pat yra faktorius, didinantis plokštės gebėjimą absorbuoti garso bangas, kurios sunkiau įsiskverbia į homogenišką medžiagą.

Vietoj kelių skirtingų savybių plokščių – viena „fermacell“

„fermacell“ plokštės sėkmingai naudojamos įvairios paskirties pastatuose: tiek gyvenamosios, tiek visuomeninės ar net specialiosios paskirties. Šiomis plokštėmis neseniai buvo išklota apie 800 kv. m vienos rekonstruojamos medicinos įstaigos grindų. Tad nėra skirtumo – tai nauja statyba, remontas ar renovacija.

fermacell®

Tai yra aukštesnės nei tradicinės rinkoje kokybės ir kainos produktas, kuris neturi atitikmens. Jeigu paprastai skirtingos gipskartonio spalvos žymi skirtingas savybes, tai „fermacell“ plokštei būdingos visos šios savybės vienoje: atsparumas drėgmei, efektyvus ugniaatsparumas, geras garso izoliavimas, patikimas atsparumas mechaninėms apkrovoms. 

Jeigu, pvz., šios plokštės bus naudojamos dideliame daugiabučiame name
ar komercinės paskirties, biurų pastatuose,
tai tie sutaupyti 5 cm pertvarų ir atitvarų storio per visą pastatą
leis sutaupyti reikšmingą plotą,
kuris sugrįš papildomais pinigais už parduodamus kvadratinius metrus.
 

„fermacell“ plokštės Vokietijoje gali būti pagamintos konkrečiam projektui. Tai reiškia didelius tiesioginius ir netiesioginius sutaupymus, nes plokščių nebereikės pjaustyti pagal būtinus išmatavimus – tik imti ir montuoti; nereikės rūpintis atliekomis. Nestandartinės plokštės pagaminamos ir Lietuvą pasiekia per mėnesį, o standartinių, taip pat ir mažų matmenų, yra sandėliuose Lietuvoje.

„Sekant dabartinėmis tendencijoms, „fermacell“ plokštės yra ekologiškos: jos pagamintos iš gipso, perdirbto popieriaus ir vandens, kuris cirkuliuoja uždaru ciklu, nes gamybos proceso metu yra išgarinamas iš produkto ir grįžta į gamybą. Plokštė turi produkto poveikio aplinkai deklaraciją (EPD), kuri taip pat suteikia pranašumo prieš kitus rinkos dalyvius“, – akcentuoja įmonės „Sveika statyba“ vadovas A. Radžius.

„fermacell“ plokštei būdingos savybės:

• atsparumas drėgmei
• efektyvus ugniaatsparumas
• geras garso izoliavimas
• patikimas atsparumas mechaninėms apkrovoms
• idealiai tinka mediniams pastatams, bet paplito ir tradicinėje statyboje
• universalios – tinka pertvaroms ir perdangoms
• ekologiškos
• turi produkto poveikio aplinkai deklaraciją (EPD) 
 

Gamintojų nuotr. ir iliustr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-04 11:44
Skirdami daugiau dėmesio tvarumui, gyventojai vis dažniau ieško būdų, kaip savo namuose sumažinti anglies dvideginio pėdsaką ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Galvojant apie tai, šiltinami pastatai ir jų stogai, keičiami fasadų langai, tačiau dažnai neįvertinama, kokie svarbūs stogo langa...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-26 15:16
Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-14 14:36
Būsto statyboms ar renovacijai naudojamos šilumą atspindinčios medžiagos ir pastato apdaila gali turėti įtakos ryšio kokybei namuose. Aukštos energetinės klasės A++ pastatai pasižymi ekonomiškumu, tačiau juose gyvenantys ir dirbantys žmonės gali susidurti su ryšio sutrikimais. Ekspertas ramina – pas...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 12:57
Lietuvos gyventojai savo būstą nuo nepageidaujamų įsibrovėlių stengiasi apsaugoti įvairiais būdais. Tradiciškai vis dar yra populiarios šarvuotos durys, akylūs kaimynai ar garsiai lojantis šuo. Tačiau technologijų amžiuje yra ir gerokai efektyvesnių namų apsaugos būdų. Apsaugos sistemos gali būti e...
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.
nuotrauka
2024-02-02 14:10
Energetikos rinkoje vis dažniau kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, kitaip dar vadinamą Pramone 4.0, ir pramonės šakų skaitmeninimą. Tačiau šiame kontekste pamirštami individualūs vartotojai, kurie daro vis didesnę įtaką energetikos transformacijai, elektros tinklams ir rinkos dalyviams. A...
nuotrauka
2024-02-01 10:16
Nuo š. m. sausio 1 d. pradėjus veikti Nuotekų tvarkymo informacinei sistemai (NTIS) jokių naujų reikalavimų šiems įrenginiams nėra. Neturintys galimybės prisijungti prie centrinės nuotekų sistemos gyventojai vis dar gali rinktis vieną iš trijų įrenginių tipų: rezervuaro tipo individualių nuotekų kau...
nuotrauka
2024-01-25 11:09
Akumuliatoriniai darbo įrankiai populiarūs, nes jie ne tik patogūs naudoti, be ir puikiai pritaikomi tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šios rūšies įrankio veikimas tiesiogiai priklauso nuo akumuliatoriaus galingumo, jo dydžio ir talpos. Jei nesinori darbo nutraukti todėl, kad išseko baterija, nau...
nuotrauka
2024-01-03 09:39
Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar ...
nuotrauka
2023-12-27 13:06
Elektriniai katilai – tai alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms. Šie katilai yra atsakas į šiuolaikinius energetikos iššūkius: jie mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, yra ekologiški ir gali būti efektyvus sprendimas daugelyje situacijų. Be to, dėl savo paprastos konstrukcijos ir saugumo, e...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI