2024 liepos 15 d. pirmadienis, 11:59
Reklama  |  facebook

Vidaus apdailos plokštės „fermacell“ – idealiai tinka medinei statybai, bet sėkmingai naudojamos ir tradicinėje Fotogalerija

2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vokiečių gamintojai pasiūlė sprendimą – naujos kartos gipso plaušo plokštes „fermacell“, kurios leidžia neaukoti nei ploto, nei aukščio, nei gerųjų savybių.
nuotrauka
„fermacell“ plokštės panaudotos viename iš Austrijos viešbučių. Gamintojų nuotr.


Minimos įmonės
Sveika statyba, UAB

Vokiškos universalios paskirties gipso plaušo plokštės „fermacell“ yra skirtos sienų, grindų ir lubų apdailai. Su jomis pertvaros yra trečdaliu plonesnės, negu naudojant įprastas gipskartonio plokštes. Tačiau net ir plonesnės, šios plokštės yra tokių pat gerų arba net geresnių savybių už tradicinį gipskartonį.

Idealiai tinka mediniams pastatams, bet itin efektyvios ir tradicinėje statyboje

Plokštės „fermacell“ buvo sukurtos ir idealiai tinka mediniams pastatams – padeda geriau izoliuoti garsą medinėse perdangose ir atitvarose, demonstruoja geras nedegumo (ugniaatsparumo) savybes, yra atsparios drėgmei. Todėl jos gali būti naudojamos ir drėgnose patalpose, kaip, pvz., vonios kambaryje, katilinėje arba net prie židinio.

Kaip neretai pasitaiko, sukurtos vienai paskirčiai – mediniams pastatams, – jos pasirodė efektyvios ir plačiai paplito tradicinėje statyboje.

fermacell® plokštės

fermacell plokštės

Iliustracijoje kairėje –
Šios plokštės yra tvirtos,
atsparios mechaninėms
apkrovoms,
sprendžia problemą
dėl laikomosios galios.

Gipso plaušo plokštės „fermacell“ yra homogeninės – vienalytės, todėl sunkesnės už įprastas. Tokia plokščių sandara leidžia įrengti trečdaliu plonesnes – ne 15 cm, o tik 10 cm – storio pertvaras, neprarandant naudingų savybių.

„Būsto apdailai pasirinkus „fermacell“ plokštę, ploto ar aukščio sutaupymas nebus toks įspūdingas, nors pagerins garso izoliaciją. Tačiau jeigu, pvz., šios plokštės bus naudojamos dideliame daugiabučiame name ar komercinės paskirties, biurų pastatuose, tai tie sutaupyti 5 cm pertvarų ir atitvarų storio per visą pastatą leis sutaupyti reikšmingą plotą, kuris sugrįš papildomais pinigais už parduodamus kvadratinius metrus“, – sako „fermacell“ plokštes Lietuvoje parduodančios bendrovės „Sveika statyba“ direktorius Arminas Radžius.

Dėl homogeninės struktūros šios plokštės taip pat yra tvirtos, atsparios mechaninėms apkrovoms, sprendžia problemą dėl laikomosios galios: tiesiai į plokštę įsukus sraigtą, jo laikomoji galia yra 30 kg, o pasirinkus inkarinius sraigtus, laikomoji galia padidėja iki 50 kg. Tokiu būdu plokštės yra paprastas sprendimas, kai reikia prie sienų sumontuoti baldus, pakabinti sunkesnius daiktus.

Garso izoliavimą nulėmė plokščių struktūra

Viena iš didžiausių net ir modernios statybos problemų – garso izoliavimas. Statybos pramonė ieško specialių medžiagų, sprendinių, kurie leistų gyventi be pašalinių garsų iš kaimyninių patalpų. Vokiškosios gipso plaušo plokštės „fermacell“, be jau išvardintų savybių, kaip tvirtumas, didelė laikomoji galia, mažesnis storis – padeda izoliuoti garsą. Kaip tai veikia?

Medžiagos tankis ir homogeniškumas yra svarbūs faktoriai, lemiantys garso izoliavimą arba, kitaip tariant, gebėjimą sulaikyti ar absorbuoti garso bangas. Šie veiksniai turi įtakos tam, kaip medžiaga elgiasi su garso energija: kuo tankesnė medžiaga, tuo didesnė jos masė, kuri ir padeda efektyviau sulaikyti ir atspindėti garso bangas. Todėl sunkios apdailos medžiagos, kokios yra vokiškosios plokštės, yra veiksminga garso izoliacija.

„fermacell“ yra homogeniškos struktūros, kuri taip pat yra faktorius, didinantis plokštės gebėjimą absorbuoti garso bangas, kurios sunkiau įsiskverbia į homogenišką medžiagą.

Vietoj kelių skirtingų savybių plokščių – viena „fermacell“

„fermacell“ plokštės sėkmingai naudojamos įvairios paskirties pastatuose: tiek gyvenamosios, tiek visuomeninės ar net specialiosios paskirties. Šiomis plokštėmis neseniai buvo išklota apie 800 kv. m vienos rekonstruojamos medicinos įstaigos grindų. Tad nėra skirtumo – tai nauja statyba, remontas ar renovacija.

fermacell®

Tai yra aukštesnės nei tradicinės rinkoje kokybės ir kainos produktas, kuris neturi atitikmens. Jeigu paprastai skirtingos gipskartonio spalvos žymi skirtingas savybes, tai „fermacell“ plokštei būdingos visos šios savybės vienoje: atsparumas drėgmei, efektyvus ugniaatsparumas, geras garso izoliavimas, patikimas atsparumas mechaninėms apkrovoms. 

Jeigu, pvz., šios plokštės bus naudojamos dideliame daugiabučiame name
ar komercinės paskirties, biurų pastatuose,
tai tie sutaupyti 5 cm pertvarų ir atitvarų storio per visą pastatą
leis sutaupyti reikšmingą plotą,
kuris sugrįš papildomais pinigais už parduodamus kvadratinius metrus.
 

„fermacell“ plokštės Vokietijoje gali būti pagamintos konkrečiam projektui. Tai reiškia didelius tiesioginius ir netiesioginius sutaupymus, nes plokščių nebereikės pjaustyti pagal būtinus išmatavimus – tik imti ir montuoti; nereikės rūpintis atliekomis. Nestandartinės plokštės pagaminamos ir Lietuvą pasiekia per mėnesį, o standartinių, taip pat ir mažų matmenų, yra sandėliuose Lietuvoje.

„Sekant dabartinėmis tendencijoms, „fermacell“ plokštės yra ekologiškos: jos pagamintos iš gipso, perdirbto popieriaus ir vandens, kuris cirkuliuoja uždaru ciklu, nes gamybos proceso metu yra išgarinamas iš produkto ir grįžta į gamybą. Plokštė turi produkto poveikio aplinkai deklaraciją (EPD), kuri taip pat suteikia pranašumo prieš kitus rinkos dalyvius“, – akcentuoja įmonės „Sveika statyba“ vadovas A. Radžius.

„fermacell“ plokštei būdingos savybės:

• atsparumas drėgmei
• efektyvus ugniaatsparumas
• geras garso izoliavimas
• patikimas atsparumas mechaninėms apkrovoms
• idealiai tinka mediniams pastatams, bet paplito ir tradicinėje statyboje
• universalios – tinka pertvaroms ir perdangoms
• ekologiškos
• turi produkto poveikio aplinkai deklaraciją (EPD) 
 

Gamintojų nuotr. ir iliustr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2024-07-04 07:44
Nuotekų šalinimo garsai, pavyzdžiui, nuleidžiant vandenį tualete ar išleidžiant iš vonios, gali būti itin stiprūs ir trikdantys gyventojų ir net kaimynų ramybę bei komfortą. Pirmaujanti tarptautinė plastikinių vamzdynų sprendimų gamintoja „Pipelife“ sukūrė sistemą „Master3Plus“, kuri itin efektyviai...
nuotrauka
2024-07-01 15:14
Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbia...
nuotrauka
2024-07-01 07:54
Nuo seno dažnai yra minimi tokie raktažodžiai kaip – „visraktis“ ar „stebuklingas raktas“. Bet ar tai gali būti tiesa, kad jie egzistuoja? Taip ir tai nėra mitas. Siekiant patenkinti augančią ABLOY spynų paklausą visame pasaulyje, 1968 m. buvo įkurta Joensuu gamykla. ABLOY gamykloje gaminami ir vien...
nuotrauka
2024-06-17 08:40
Kiekvienais metais patiriame vasaros karščius, kurie dėl klimato kaitos darosi ne tik ilgesni, bet ir intensyvesni. Todėl patalpų vėsinimas tampa ypač aktualus, tačiau tradiciniai, primityviai valdomi oro kondicionavimo būdai yra susiję su didelėmis energijos sąnaudomis. Būtent čia gali padėti išman...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-28 10:55
Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių. Apie tai, ar įmanoma t...
nuotrauka
2024-05-22 14:45
JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus.
nuotrauka
2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiau...
nuotrauka
2024-05-07 07:04
Be akivaizdžių klimato kaitos padarinių, šiuo metu susiduriame ir su sparčiai augančiomis energijos kainomis, todėl energijos tausojimas tapo didžiausiu namų ūkių rūpesčiu. Energinis efektyvumas reiškia, kad tai pačiai užduočiai atlikti arba tam pačiam rezultatui gauti sunaudojama mažiau energijos. ...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.
nuotrauka
2024-04-26 14:46
Terminas rekuperacija girdėtas, ko gero, daugeliui. Ypač tie, kurie šiuo metu statosi namą, tam ruošiasi arba yra pirkimo procese, pakankamai dažnai tenka kalbėti apie įvairius techninius dalykus, tarp kurių patenka ir rekuperatoriai. Šis prietaisas atlieka labai svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę ...
nuotrauka
2024-04-24 07:43
„Wolf Group“ yra pirmaujanti Europos statybinės chemijos produktų ir sprendimų gamintoja bei platintoja. Įmonė šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį. 1994 m. dviejų draugų – Jaan Puusaag ir Jaanus Paeväli – įkurta įmonė išaugo į rinkos lyderę, veikiančią didelėje pasaulio dalyje ir eksportuojančią sav...
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-04 11:44
Skirdami daugiau dėmesio tvarumui, gyventojai vis dažniau ieško būdų, kaip savo namuose sumažinti anglies dvideginio pėdsaką ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Galvojant apie tai, šiltinami pastatai ir jų stogai, keičiami fasadų langai, tačiau dažnai neįvertinama, kokie svarbūs stogo langa...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.