2023 gruodžio 3 d. sekmadienis, 5:47
Reklama  |  facebook

Vilniaus Kareivių g. įsikūręs verslo centras ELEVEN gavo BREEAM tvarumo sertifikatą

2022-09-05 06:06
Šiaurinėje Vilniaus dalyje esančiam 8 aukštų verslo centrui ELEVEN, valdomam valdymo bendrovės UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“, suteiktas BREEAM standarto įvertinimas. Tai – ilgiausiai pasaulyje veikiantis tarptautinis tvariųjų pastatų standartas, kurį šiuo metu sudaro devynios kategorijos, pagal kurias vertinamas pastato tvarumas.
nuotrauka
Martyno Slapšio nuotr.


Minimos įmonės
Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas, UAB
Lietuva pirmauja Baltijos šalyse kaip turinti daugiausia BREEAM metodu įvertintų sertifikuotų statinių – visoje šalyje šiuo metu esama daugiau negu šimtas tokių pastatų. Apie BREEAM vertinimo sistemą, svarbiausius kriterijus ir sertifikavimo proceso iššūkius išsamiau pasakoja BREEAM vertintojas Lietuvoje Kęstutis Kvietkauskas ir UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“ direktorius Žydrūnas Lukauskas.

Kelionės į darbą ir iš jo – vienu automobiliu


K. Kvietkausko teigimu, norint gauti aukštą BREEAM standarto įvertinimą, svarbu stengtis, kad kiekvienoje kategorijoje būtų pasiekti kuo geresni rodikliai.

Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas„Pastatas, surinkęs daugiau kaip 70 proc. galimų kreditų, laikomas aukštai įvertintu. Vertinant verslo centro ELEVEN tvarumą, buvo pasiekti beveik 77 proc. – tai vadinamasis excellent įvertinimas. Šiuo metu visoje Lietuvoje excellent ir outstanding įvertinimus gavusių pastatų yra 38“, – cituojamas K. Kvietkauskas.

Pasak jo, puikų verslo centro ELEVEN įvertinimą lėmė tokie veiksniai kaip patogus susisiekimas, pastate įrengtas automatinis patalpų mikroklimato valdymas, energijos suvartojimo monitoringo sistema ir kiti modernūs sprendimai, tokie kaip langai su saulės kontrole.

Valdymo įmonės UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“ direktorius Ž. Lukauskas kaip vieną svarbiausių verslo centro ELEVEN požymių išskiria tai, kad jį ypač patogu pasiekti kaimynystėje gyvenantiems verslo centro darbuotojams.

„Didmiesčiuose gyvenantiems žmonėms svarbu per kuo trumpesnį laiką pasiekti darbą ir kitus kasdienius objektus. Kaimynystėje gyvenantys verslo centro ELEVEN darbuotojai skatinami kooperuotis ir į darbą ir iš jo vykti drauge, naudojantis vienu automobiliu. Specialiai tokiems automobiliams šalia pastato yra išskirtos parkavimo vietos, pažymėtos car pooling ženklu. Toks keliavimo būdas yra ne tik tvaresnis aplinkos atžvilgiu, bet ir padeda sutaupyti išlaidų degalams. Taip pat šalia verslo centro nuomininkams yra įrengtos trys naujos įkrovimo stotelės, kuriose vienu metu gali būti kraunami 6 elektromobiliai. O šalia – visos reikalingos paslaugos: sporto klubas, restoranai, prekybos centras“, – apie modernius verslo centro ELEVEN sprendimus pasakoja Ž. Lukauskas.

Verslo centre ELEVEN taip pat įrengta nemokama dviračių saugojimo patalpa, persirengimo kambariai ir dušai, dokumentų archyvavimo patalpos, 160 nemokamų automobilių stovėjimo vietų verslo centro darbuotojams ir Lounge tipo terasos poilsiui. Anot Ž. Lukausko, aplink verslo centrą ELEVEN aktyviai vyksta viso kvartalo konversija – naujų gyvenamųjų daugiabučių statytojai atranda šią vietą kaip patrauklią žmonėms gyventi, dirbti ir leisti laisvalaikį.

Tvarumas – ne tik ekologija

BREEAM vertintojas Lietuvoje K. Kvietkauskas teigia, kad aukštą standarto įvertinimą pasiekti ne taip jau paprasta – vertinant pastatų tvarumą, svarbus ne vienas konkretus rodiklis, o jų visuma. „Tvarumas – ne tik ekologija: jį sudaro tokie veiksniai kaip pastato patogumas, energijos sąnaudos, mažesnis taršos kiekis, gera lokacija ir kita. Kaip vieną svarbiausių veiksnių taip pat galėčiau išskirti „sveikatos ir gerovės“ kriterijų, apimantį pastate dirbančio žmogaus komfortą“, – pasakoja K. Kvietkauskas.

Specialistas pabrėžia, kad vertinant svarbu atskirti dvi pastatų kategorijas, kurioms taikomi BREEAM standarto reikalavimai skiriasi iš esmės.
Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas
„Tai – egzistuojantys pastatai ir tie, kurie dar tik projektuojami arba statomi. Verslo centras ELEVEN buvo vertinamas jau įgyvendinus projektą, todėl kilo nemažai iššūkių, reikėjo išskirti didžiausius pastato pranašumus. Kai pastatas yra baigtas, o projektuojant nebuvo planuota siekti tvarumo rodiklių, sudėtinga pasiekti aukštą įvertinimą. Jeigu pastatas vertinamas dar projektuojant, yra paprasčiau, nes iš anksto užsibrėžiami tikslai ir statybų procese jų nuosekliai siekiama“, – apie pastatų vertinimo skirtumus pasakoja K. Kvietkauskas.

Pasak jo, BREEAM sertifikatas naudingas ne tik statytojams, bet ir pastato nuomininkams bei investuotojams – jis parodo, kad pastatas yra pakankamai tvarus, todėl ateityje bus lengviau jį realizuoti rinkoje. „Užsienio kapitalo įmonės, atėjusios į Lietuvą, tikrai nesigilins į techninius statybos reglamentus, norėdamos suprasti, kuo pastatas yra patrauklus – tam pakaks pažvelgti į BREEAM sertifikatą“, – pasakoja K. Kvietkauskas.

Tarp šiuo metu verslo centre ELEVEN įsikūrusių įmonių – finansinio sektoriaus bei tradicinių ekonomikos sričių bendrovės „Kesko Senukai Digital“, „Inbank“, „Naresta“, „Tavo mokykla“ (TAMO dienynas), „Idex Baltic“ ir kitos. 

Martyno Slapšio nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas