2022 lapkričio 27 d. sekmadienis, 10:05
Reklama  |  facebook

Vilniaus Kareivių g. įsikūręs verslo centras ELEVEN gavo BREEAM tvarumo sertifikatą

2022-09-05 06:06
Šiaurinėje Vilniaus dalyje esančiam 8 aukštų verslo centrui ELEVEN, valdomam valdymo bendrovės UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“, suteiktas BREEAM standarto įvertinimas. Tai – ilgiausiai pasaulyje veikiantis tarptautinis tvariųjų pastatų standartas, kurį šiuo metu sudaro devynios kategorijos, pagal kurias vertinamas pastato tvarumas.
nuotrauka
Martyno Slapšio nuotr.


Minimos įmonės
Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas, UAB
Lietuva pirmauja Baltijos šalyse kaip turinti daugiausia BREEAM metodu įvertintų sertifikuotų statinių – visoje šalyje šiuo metu esama daugiau negu šimtas tokių pastatų. Apie BREEAM vertinimo sistemą, svarbiausius kriterijus ir sertifikavimo proceso iššūkius išsamiau pasakoja BREEAM vertintojas Lietuvoje Kęstutis Kvietkauskas ir UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“ direktorius Žydrūnas Lukauskas.

Kelionės į darbą ir iš jo – vienu automobiliu


K. Kvietkausko teigimu, norint gauti aukštą BREEAM standarto įvertinimą, svarbu stengtis, kad kiekvienoje kategorijoje būtų pasiekti kuo geresni rodikliai.

Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas„Pastatas, surinkęs daugiau kaip 70 proc. galimų kreditų, laikomas aukštai įvertintu. Vertinant verslo centro ELEVEN tvarumą, buvo pasiekti beveik 77 proc. – tai vadinamasis excellent įvertinimas. Šiuo metu visoje Lietuvoje excellent ir outstanding įvertinimus gavusių pastatų yra 38“, – cituojamas K. Kvietkauskas.

Pasak jo, puikų verslo centro ELEVEN įvertinimą lėmė tokie veiksniai kaip patogus susisiekimas, pastate įrengtas automatinis patalpų mikroklimato valdymas, energijos suvartojimo monitoringo sistema ir kiti modernūs sprendimai, tokie kaip langai su saulės kontrole.

Valdymo įmonės UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“ direktorius Ž. Lukauskas kaip vieną svarbiausių verslo centro ELEVEN požymių išskiria tai, kad jį ypač patogu pasiekti kaimynystėje gyvenantiems verslo centro darbuotojams.

„Didmiesčiuose gyvenantiems žmonėms svarbu per kuo trumpesnį laiką pasiekti darbą ir kitus kasdienius objektus. Kaimynystėje gyvenantys verslo centro ELEVEN darbuotojai skatinami kooperuotis ir į darbą ir iš jo vykti drauge, naudojantis vienu automobiliu. Specialiai tokiems automobiliams šalia pastato yra išskirtos parkavimo vietos, pažymėtos car pooling ženklu. Toks keliavimo būdas yra ne tik tvaresnis aplinkos atžvilgiu, bet ir padeda sutaupyti išlaidų degalams. Taip pat šalia verslo centro nuomininkams yra įrengtos trys naujos įkrovimo stotelės, kuriose vienu metu gali būti kraunami 6 elektromobiliai. O šalia – visos reikalingos paslaugos: sporto klubas, restoranai, prekybos centras“, – apie modernius verslo centro ELEVEN sprendimus pasakoja Ž. Lukauskas.

Verslo centre ELEVEN taip pat įrengta nemokama dviračių saugojimo patalpa, persirengimo kambariai ir dušai, dokumentų archyvavimo patalpos, 160 nemokamų automobilių stovėjimo vietų verslo centro darbuotojams ir Lounge tipo terasos poilsiui. Anot Ž. Lukausko, aplink verslo centrą ELEVEN aktyviai vyksta viso kvartalo konversija – naujų gyvenamųjų daugiabučių statytojai atranda šią vietą kaip patrauklią žmonėms gyventi, dirbti ir leisti laisvalaikį.

Tvarumas – ne tik ekologija

BREEAM vertintojas Lietuvoje K. Kvietkauskas teigia, kad aukštą standarto įvertinimą pasiekti ne taip jau paprasta – vertinant pastatų tvarumą, svarbus ne vienas konkretus rodiklis, o jų visuma. „Tvarumas – ne tik ekologija: jį sudaro tokie veiksniai kaip pastato patogumas, energijos sąnaudos, mažesnis taršos kiekis, gera lokacija ir kita. Kaip vieną svarbiausių veiksnių taip pat galėčiau išskirti „sveikatos ir gerovės“ kriterijų, apimantį pastate dirbančio žmogaus komfortą“, – pasakoja K. Kvietkauskas.

Specialistas pabrėžia, kad vertinant svarbu atskirti dvi pastatų kategorijas, kurioms taikomi BREEAM standarto reikalavimai skiriasi iš esmės.
Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas
„Tai – egzistuojantys pastatai ir tie, kurie dar tik projektuojami arba statomi. Verslo centras ELEVEN buvo vertinamas jau įgyvendinus projektą, todėl kilo nemažai iššūkių, reikėjo išskirti didžiausius pastato pranašumus. Kai pastatas yra baigtas, o projektuojant nebuvo planuota siekti tvarumo rodiklių, sudėtinga pasiekti aukštą įvertinimą. Jeigu pastatas vertinamas dar projektuojant, yra paprasčiau, nes iš anksto užsibrėžiami tikslai ir statybų procese jų nuosekliai siekiama“, – apie pastatų vertinimo skirtumus pasakoja K. Kvietkauskas.

Pasak jo, BREEAM sertifikatas naudingas ne tik statytojams, bet ir pastato nuomininkams bei investuotojams – jis parodo, kad pastatas yra pakankamai tvarus, todėl ateityje bus lengviau jį realizuoti rinkoje. „Užsienio kapitalo įmonės, atėjusios į Lietuvą, tikrai nesigilins į techninius statybos reglamentus, norėdamos suprasti, kuo pastatas yra patrauklus – tam pakaks pažvelgti į BREEAM sertifikatą“, – pasakoja K. Kvietkauskas.

Tarp šiuo metu verslo centre ELEVEN įsikūrusių įmonių – finansinio sektoriaus bei tradicinių ekonomikos sričių bendrovės „Kesko Senukai Digital“, „Inbank“, „Naresta“, „Tavo mokykla“ (TAMO dienynas), „Idex Baltic“ ir kitos. 

Martyno Slapšio nuotr.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-11-27 06:07
Miestų veidas nuolat keičiasi ir tobulėja, kurdamas ne tik patogesnę, bet ir patrauklesnę aplinką. Ieškant optimaliausio balanso, analizuojama, kaip galima atgaivinti primirštas ir neretai apleistas teritorijas. Teigiamų rezultatų siekia ne tik miesto valdžia, bet ir nekilnojamojo turto (NT) vystyto...
nuotrauka
2022-11-24 14:48
Kaune duris atvėrė prekybos ir verslo centras „Kalniečiai“, pavadintas anksčiau buvusio prekybos centro vardu. Savanorių prospekte 375-uoju numeriu pažymėto 6 aukštų nekilnojamojo turto objekto bendras patalpų plotas – beveik 7 tūkst. kv. metrų, per 3 tūkst. kv. metrų iš jų užima verslo centro erdvė...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 16:04
Lazdijuose pradedamos naujojo sporto centro statybos, po kurių iškils 8293,71 kv. m ploto statinys. Jo erdvėse numatytos patalpos įvairioms sporto šakoms, baseinui bei krepšinio salei.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-17 16:10
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) skelbia viešąjį pirkimą sukurti Lietuvos klimatinėms sąlygoms tinkamus asfalto mišinius panaudojant perdirbtų padangų gumą ir nustatyti jų eksploatacines savybes, siekiant įvertinti tolesnio panaudojimo galimybes. Atvirame konkurse d...
nuotrauka
2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių in...
nuotrauka
2022-11-17 10:57
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Klaipėdoje baigė komercinių patalpų komplekso „STOCK-o" pirmojo etapo statybas. Šis projektas, kartu su vasarą duris atvėrusia „Decathlon" parduotuve, Baltijos prospekte sukurs naują prekybinį miestelį.
nuotrauka
2022-11-16 15:30
UAB „Statybos inžinierių konsultantų biuras“, pasiūlęs tinkamiausią kruiziniams laivams švartuoti skirtos krantinės ir naujo Uosto direkcijos administracinio pastato projekto sprendinį, jau netrukus imsis darbų. Su įmone pasirašyta ir jau yra įsigaliojusi projektavimo paslaugų pirkimo sutartis. Proj...
nuotrauka
2022-11-15 10:32
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „SBA Urban“ su danų tvarios architektūros kūrėjais „PLH Architects“ pristato šalia Ukmergės gatvės iškilsiantį el. prekybos miestelį „Urban HUB Vilnius“. 22 tūkst. kv. m ploto „stock office“ tipo projektą planuojama įgyvendinti iki ateinančių metų pabaig...
nuotrauka
2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei...
nuotrauka
2022-11-09 09:17
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų trečią ketvirtį pasiekė 56 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (43 mln. eurų).
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-11-07 10:53
Bankas „Bigbank“ suteikė 6,32 mln. eurų paskolą Vilniuje, Visoriuose plėtojamam butų projektui „Visi savi by CITUS“, kuriam valdyti buvo pasitelkta nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Citus“. Projekto savininkas – uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB ...
nuotrauka
2022-11-07 10:41
Šiandien, lapkričio 7 d., Kaune duris atveria Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Pedagogų rengimo centras (K. Donelaičio g. 52). Jis įsikūręs erdvėse, įrengtose renovuojant ir modernizuojant universiteto turimą infrastruktūrą: įrengta per 100 darbo vietų ugdymo mokslų studijų programų dėstytojams i...
nuotrauka
2022-11-03 08:58
Klaipėdiečius ir miesto svečius jau pasitinka atnaujintas šiaurinis molas Melnragėje. Uosto įplauką nuo bangų saugantis bangolaužis atlieka dar ir kitą, t. y. socialinę, funkciją: tai – gyventojų mėgstama pasivaikščiojimų vieta.
nuotrauka
2022-10-31 10:40
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių grupė „Omberg group“ pradeda plėtoti projektą „Stockholm“ – daugiafunkcinės paskirties patalpų kompleksą (angl. „stock-office“) Kaune. Apie 7 tūkst. kv. m ploto projektas apjungs sandėliavimo patalpas, pardavimo erdves ir biurus. Pasak bendrovės atstovų, „S...
nuotrauka
2022-10-31 10:26
Danijos bankas „Danske Bank“ pasirinko technologinės saugos paslaugų partnerę „Caverion“ korporaciją pasirūpinti padaliniais, esančiais Danijoje, Suomijoje, Lietuvoje, Norvegijoje ir Švedijoje.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas