2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 4:55
Reklama  |  facebook

Virtualios Vilniaus kapinės atviros visuomenei – per Vėlines lankomumas išauga keliasdešimt kartų

2023-10-31 11:08
Iš dronais surinktų duomenų sukurtas virtualus Vilniaus kapinių žemėlapis kasmet tampa vis aktualesnis, ypač – tradiciniu kapų lankymo metu, per Vėlines.
nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotr.


Minimos įmonės
ID Vilnius (iki 2023 m. lapkričio – Vilniaus planas), UAB
Laidojimo paslaugų centras, UAB
Viešai prieinama paslauga aktuali tiek kapinių lankymo maršrutus planuojantiems vilniečiams, tiek užsienio gyventojams. Dabar nebereikia ilgai klaidžioti po kapines ieškant vieno ar kito kapo – tikslias koordinates galima atrasti Vilniaus miesto kapinių registre.

Skaitmenizuotos visos Vilniaus miesto savivaldybės priežiūroje esančios 43 kapinės, kuriose dar vyksta laidojimai, teigia Justinas Jasiūnas, sostinės skaitmenizavimo procesus vystančios bendrovės „Vilniaus planas“ produktų vadovas.

„Anksčiau informaciją apie mirusiuosius ir jų palaidojimo vietas buvo galima rasti tik kapines administruojančių įmonių saugomuose popieriniuose žurnaluose. Net ir tiksliai nežinant, kuriose kapinėse palaidotas asmuo, paieška dabar palengvinta šimteriopai – nebereikia važinėti po kapines, patiems klaidžioti tarp kapų ar ilgai sėdėti prie žurnalų“, – sako pranešime cituojamas J. Jasiūnas.

Specialistas priduria, kad kapinių registro lankomumas artėjant Vėlinėms išauga net keliasdešimt kartų, todėl tai didelę naudą visuomenei suteikiantis virtualus produktas.

Žemėlapis populiarus tarp užsienio lietuvių

Virtualiu įrankiu besinaudojanti „Laidojimo paslaugų centro“ atstovė Vilma Budėnienė sako, kad dar prasidėjus karantinui sulaukdavo vis daugiau užsienyje gyvenančių lietuvių prašymų pasirūpinti giminaičių kapavietėmis ar tiesiog uždegti žvakelę, kadangi ne visuomet patys galėdavo aplankyti ir pasirūpinti.

„Kartais būdavo sudėtinga išsiaiškinti, kur yra palaidoti jų artimieji – besikreipiantieji ne tik tiksliai negalėdavo nupasakoti, kur yra kapas, bet kartais ir pavardės ar vardai tiksliai nebūdavo nurodomi.

Be to, jei kapavietė sena, užrašai ant antkapių būna ir nebeįskaitomi. Šiuo metu užtenka tiesiog surasti kapą Vilniaus miesto kapinių registre, tad ir norintieji pagerbti mirusiuosius kreipiasi drąsiau, ir mums darbas palengvėjo“, – teigia pranešime pacituota V. Budėnienė.

Anot „Laidojimo paslaugų centro“ atstovės, kartais tenka laidoti ir vienišus ar Lietuvoje artimųjų neturinčius asmenis. Tokiu atveju, jeigu giminaičiai gyvena ne Lietuvoje, palaidojus jiems suteikiama tiksli informacija apie kapavietę ir jos vietą.

Užfiksavo kiekvieną antkapį

„Kuriant žemėlapį, „Vilniaus plano“ specialistams teko pasitelkti ir dronus. Tokiu būdu sudarytos kapinių ortofotografinės nuotraukos, pagal kurias buvo nubraižyti kapaviečių planai, atskirai nufotografuotas kiekvienas antkapis.

Vėliau, skaitmenizavus ir į duomenų bazę suvedus visus laidojimo registrų žurnalus, jie buvo susieti su kapavietėmis. Šis procesas truko ketverius metus.

J. Jasiūnas prisimena, kad tik pradedant darbus sulaukė aplinkinių palaikymo, kad pakankamai apleista ir tik popieriuose egzistavusi sistema pagaliau įgaus naują pavidalą. Be to, registre mirusiųjų paieška galima ir kirilicos, ir hebrajų rašmenimis, kadangi skaitmenizuotos ne tik katalikų, bet ir stačiatikių, karaimų, totorių kapinės.

„Artimųjų kapavietes galima rasti net ir tiksliai nežinant pavardės. Dažnu atveju, jei antkapiuose informacija iškalta kirilicos rašmenimis, registrų žurnaluose ji pateikta lietuviškai – o sistemoje jau viskas susieta“, – paieškos galimybes vardijo J. Jasiūnas.

Virtualus sostinės kapinių registras nuolat atnaujinamas ir pildomas, tad pastebėję netikslumų apie velionį, gyventojai kviečiami kreiptis į specialistus ar atsiųsti informaciją apie atnaujintą antkapį.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-06-19 14:58
Atsižvelgusi į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tarybos sutikimą perduoti Kemėrų kaime, Baisogalos seniūnijoje, esantį žemės sklypą Vokietijos amunicijos gamyklos statybai, šiandien Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo vietoje minėto sklypo universitetui bus perleisti tame pačiame Radviliškio ra...
nuotrauka
2024-06-19 11:53
Nesvarbu, ar užsiimate individualia veikla, esate MB, UAB ar didžiulė verslo korporacija, fizinis ar juridinis asmuo – tarptautinių sankcijų nustatyti draudimai ir pareigos galioja ir jums. Sankcijų kontrolė privaloma visiems.
nuotrauka
2024-06-19 10:35
Europos Parlamentas šį balandį priėmė direktyvą, kuria įsipareigojama palaipsniui mažinti pastatų sektoriuje suvartojamos energijos ir išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Nuo 2028 m. valstybei priklausantys, o nuo 2030 m. – visi nauji pastatai turės būti netaršūs, nuo 2050-ųjų – klimat...
nuotrauka
2024-06-18 13:14
VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra paskelbė antrą kvietimą įmonėms, kurios planuoja investuoti į modulinių konstrukcijų – skydų, skirtų pastatams atnaujinti gamybą, dotacijoms gauti. Tam skirta 30 mln. eurų. Projektai įgyvendinami pagal planą „Naujos kartos Lietuva“, kurį finansuoja Europos Sąju...
nuotrauka
2024-06-18 09:41
Aplinkos ministras patvirtino 4 teisės aktus, susijusius su statinių ir patalpų paskirčių reguliavimu. Juose patikslintas statinių paskirčių sąrašas, priskyrimo joms kriterijai, peržiūrėti normatyviniai reikalavimai ir jų įgyvendinimo sąlygos teritorijų planavimo, statinių projektavimo, jų statybos ...
nuotrauka
2024-06-18 08:06
Iki liepos 1-osios Įmonių informacijos apie tvarumą teikimo direktyva (CSRD) turėtų būti perkelta į Lietuvos nacionalinius teisės aktus. Pirmosios įmonės, t. y. tos pačios, kurioms buvo taikomi ir ankstesnės Nefinansinės informacijos atskleidimo direktyvos (NFRD) reikalavimai, jau 2025-aisiais už fi...
nuotrauka
2024-06-17 14:34
Kauno apygardos teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl turto pasisavinimo ir iššvaistymo, apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo pripažintas anksčiau už analogiškas nusikalstamas veikas nė karto neteistas kaunietis. Ikiteisminis tyrimas pradėtas po bankroto administratoriaus k...
nuotrauka
2024-06-17 13:37
Nespėjusiems pasinaudoti parama, atsisakant SND balionų daugiabučiuose namuose, geros žinios. Pakeitus teisės aktus, atnaujintas paraiškų priėmimas – daugiabučių namų atstovai kviečiami teikti paraiškas iki birželio 28 d.
nuotrauka
2024-06-17 13:35
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja apie atvertą naują rizikos kriterijų VMI kliento profilyje. Verslas nuo šiandien gali matyti, ar įmonė deklaruoja nuostolius.
nuotrauka
2024-06-17 13:16
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) informuoja apie LR viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – VPĮ) ir LR pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ir pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo (toliau – PĮ) pakeitimus. Atkreiptinas dėmesys, kad VPĮ pakeitimai įsigalios, kai įstatymą...
nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:03
Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas.
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 10:29
Klaipėdos gyvenamųjų namų kvartaluose – vis daugiau laisvalaikio erdvių. Pernai nauja poilsio ir laisvalaikio zona buvo įrengta Giruliuose, o šiemet panašūs darbai jau startuoja Paupių gyvenamajame rajone. Čia, panašiai kaip ir Giruliuose, bus įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė, kurioje bus galima...
nuotrauka
2024-06-14 10:24
Daugiabučių renovacijos projektus administruojanti Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „Atnaujinkime miestą" kartu su „Vakarų medienos grupės" technologais sostinės gyventojams pristatė naujieną Lietuvoje – skydinę renovaciją.
nuotrauka
2024-06-13 15:41
Praėjusiais metais Europos Sąjungoje (ES) pristatyta įmonių Tvarumo ataskaitų teikimo direktyva (angl. CSRD) netrukus įsigalios ir Lietuvoje, ją perkeliant į šalies nacionalinę teisę iki šių metų liepos – pakeitimai jau aktyviai svarstomi Seime. Įsigaliojus direktyvos nuostatoms, verslas bus įpareig...
nuotrauka
2024-06-13 13:30
Seimas pritarė Finansų ministerijos ir Lietuvos banko siūlymams, įpareigojantiems kredito įstaigas užtikrinti kiekvienam nekilnojamojo turto (NT) paskolos gavėjui realią galimybę pasirinkti palūkanų rūšį. Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, šis įsigaliojęs sprendimas suteiks realią naudą neki...
nuotrauka
2024-06-13 10:55
Nuo š. m. sausio pradėjusioje veikti Aplinkos ministerijos sukurtoje Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS) jau yra užsiregistravę daugiau nei 1 tūkst. vartotojų: apie 550 organizacijų atstovų ir panašus skaičius privačių asmenų, turinčių individualius nuotekų tvarkymo įrenginius.
nuotrauka
2024-06-13 10:42
Nuo liepos 1 d. griežtėja bausmės už nelegaliai įdarbintus darbuotojus. Darbdaviams, su darbuotojais nesudariusiems darbo sutarties ar nepranešusiems „Sodrai“ mažiausiai prieš vieną darbo dieną iki darbo pradžios apie darbuotojo priėmimą į darbą, net kelis kartus didės finansinės baudos, o nelegalia...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos