2025 m. liepos 18 d. penktadienis, 0:58:13
Reklama  |  facebook

Visus reikalavimus atitinkantis A klasės pastato apšiltinimas: sienos Video

2017-03-30 10:35
Šilumos praradimas per sienas individualiuose namuose yra didžiausias pastato nuostolių šaltinis, kuris proporcingai didėja aukštėjant pastatams, nes sienų plotas tik didėja. Tinkamas ir efektyvus sienų apšiltinimas yra greičiausias būdas sumažinti šilumos nuostolius. Energiškai efektyviame pastate sienos izoliacija turi atlikti daugiau funkcijų negu D, C ar B klasės name, todėl jos parinkimui ir teisingam įrengimui reikia skirti ypatingą dėmesį.
nuotrauka
Bendrovės „Finnfoam“ nuotr.


Minimos įmonės
Finnfoam, UAB
City Projects, UAB

Pasirenkant šiltinimo sistemą sienoms būtina įvertinti šiuos dalykus:

1. Sienos estetinis vaizdas – apdaila. Būtent nuo to turėtų prasidėti šiltinimo sistemos parinkimas, nes skirtingai apdailai reikalingos skirtingos konstrukcijos ir medžiagos, skiriasi jų tvirtinimo būdas. Galima išskirti 3 pagrindines apdailos rūšis:

     a. Dekoratyvinis tinkas – plačiai paplitusi, ekonomiška, daug spalvų ir faktūrų turinti apdaila. Ją įrengti gan paprasta, šilumos tilteliai minimalūs, bet labai svarbu įrengimo kokybė ir po kurio laiko tokį fasadą reikia atnaujinti. Apšiltinimui paprastai naudojama polistirolo plokštės arba kieta mineralinė vata.

     b. Lakštinės medžiagos – medžiagų ir spalvų pasirinkimas daug didesnis ir platesnis: medinės, plastikinės dailylentės, fibrocementinės, HPL, aliuminio kompozito, skalūno, keraminės, plieninės, varinės plokštės, o taip pat akmens masės, molinės plytelės ir daugelis kitų. Plokščių tvirtinimui reikalingas karkasas, kuris energetiniu požiūriu yra didelis šilumos tiltelis. Paprastai yra įrengiama ventiliuojamasis fasadas panaudojant vatą arba pakabinamas fasadas, panaudojant FF-PIR ar kitas kietas plokštes.

      c. Apdailinės plytos – keraminės, silikatinės, klinkerio ar kitos plytos. Tokių sienų šiltinimui taikoma trisluoksnio mūro konstrukcija, kai šiltinimo sluoksnis yra įrengiamas tarp laikančiosios sienos ir apdailinių plytų. Apšiltinimui tinka beveik visos izoliacinės medžiagos.

2. Šiltinimo medžiagos efektyvumas. Norint padidinti sienų šiluminę varžą lengviausias būdas tai padaryti yra tiesiog pastorinti šilumos izoliacijos sluoksnį, bet tai ne visada įmanoma padaryti tiek dėl technologinių, tiek dėl komforto (estetinių) apribojimų. Atsiranda poreikis efektyvesnėms medžiagoms, kurių šilumos perdavimo koeficientas būtų geresnis. Tarkim FF–PIR poliizociunerato plokštės šilumos laidumas λD yra 0,022 W/mK, todėl jų reikės iki 2 kartų mažiau, nei tradicinių medžiagų arba FF–EPS (ar kitas polistirolis su grafitu), kuris yra apie 25 proc. efektyvesnis, nei paprastas baltas polistirenas.

3. Tvirtinimo elementai. Teisingai įrengtame fasade jie yra vieninteliai šilumos tilteliai, kertantys izoliacinį sluoksnį. Tvirtinimo detalės yra geri šilumos laidininkai, todėl jų kiekį reikia kaip galima labiau sumažinti, o pačius elementus rinktis iš kaip galima šilumai mažiau laidžių medžiagų. Metalines detales keisti plastikinėmis ar stiklo pluošto, smeiges įgilinti į šiltinimo medžiagą ir uždengti izoliaciniais dangteliais, naudoti šiltinimo medžiagoje įsukamus tvirtinimo elementus ir pan.

Karkasas ventiliuojamame fasade yra didelis šilumos tiltelis, per jį prarandama daugiau nei 20 proc. visos šilumos – reikia papildomai 20 proc. storinti izoliacinę medžiagą, kad kompensuotų šiuos nuostolius. Todėl vietoje minkštos izoliacijos, kur karkasas būtinas, patariama rinktis pakabinimo fasado sistemą su kieta apšiltinimo medžiaga, kur karkasas tvirtinamas ant šiltinimo medžiagos, o šiltinimo sluoksnį kerta tik varžtai.Atsiranda ir sistemų, kur tvirtinimo elementai nenaudojami, o jų funkciją atlieka klijai.

4. Sandarumo užtikrinimas. Pastato sandarumas reikalingas šilto vidaus oro išlaikymui patalpose ir šalto oro užtvėrimui patekti į pastato vidų ir niekaip nesusijęs su prasta oro cirkuliacija, oro kokybe ar mistiniu namo „kvėpavimu“. Oro kokybė patalpose priklauso nuo mechaninės (ar natūralios) ventiliacijos sistemos, o energiškai efektyviuose pastatuose rekuperacija yra privaloma.

Norint pasiekti sandarumo reikalavimus reikia ne tik kruopščiai užsandarinti sujungimus, ertmes ir pan., bet ir užtikrinti, kad pati sienos plokštuma būtų sandari. Tą gali atlikti arba laikančiosios sienos (blokeliai, plytos, gelžbetonis, tinkas ir kt.), arba tinkamai parinktos ir sumontuotos sandarios izoliacinės medžiagos. Medžiagų sandarumą apibūdina vandens garų varžos faktorius – kuo jis didesnis, tuo medžiaga sandaresnė. Todėl visos konstrukcijos su vata (=1) turi būti sandarinamos kitais būdais (plėvelėmis, sandarinimo medžiagomis, vidiniu tinku ir t.t.), o konstrukcijų su polimerinėmis izoliacinėmis medžiagomis (polistirenas = 40–80, PIR = 60–150) papildomai sandarinti nereikia.

UAB „City projects“ architektas Simas Glinskis

„Architektūroje visada siekiame kuo grakštesnių formų. Laimei, technologijos vystosi, todėl susiduriame su tokiu paradoksu – nors ir reikalavimai pastatų energinei klasei kyla vos ne kas metus, tačiau bendrą sienų šilumos storį su pažangiomis ir novatoriškomis medžiagomis galime netgi sumažinti. Be abejonės, kuo medžiaga turi geresnes savybes, tuo mažesnio jos storio pakanka užtikrinti šilumos izoliacijos reikalavimus. Vienos tokių medžiagų – poliuretano plokštės. Jos nepakeičiamos ir atliekant rekonstrukcinius projektus. Bendrai sienos šiluminei varžai turi įtakos visi tvirtinimo elementai, todėl, be abejonės, naudojant technologiją su kuo mažiau smeigių ir kitų tvirtinimo elementų pasiekiami dar geresni bendri sienos rodikliai“, – teigia UAB „City projects“ architektas Simas Glinskis.

Įvertinus visus sienų izoliacijai keliamus reikalavimus bendrovė „Finnfoam“ siūlo šias apšiltinimo sistemas:

Siena su plonasluoksnio tinko apdaila ir FF–EPS

Labai populiari, ekonomiška ir šiluminiu požiūriu efektyvi konstrukcija – apšiltinta polistireniniu putplasčiu ir padengta dekoratyviniu tinku. FF–EPS yra pilkasis polistirenininis putplastis su pagerintomis šilumos savybėmis (λD = 0,031 W/mK), kurios apie 25 proc. geresnės nei balto polistireno, o tai reiškia ne tik plonesnį storį, bet ir 25 proc. mažesnes CO2 išlakas jam pagaminti, transportuoti ir utilizuoti. FF–EPS plokštės gaminamos specialiose formose, o ne pjaustomos iš blokų kaip įprastas polistirenas, todėl jų kokybiniai parametrai geresnį, matmenų stabilumas didesnis, o visu perimetru yra speciali užrakto sistema, padedanti įrengti vientisą ir sandarų šiltinimo sluoksnį.

Šiltinant šia sistema pasiekiami visi sienos šilumos išsaugojimui keliami reikalavimai: efektyvi medžiaga, nedideli šiluminiai tilteliai (tik per plastikines smeiges), paprastas montavimas, ištisinis sandarus izoliacijos sluoksnis, be to tokia siena atitinka visus priešgaisrinius reikalavimus.

Pakabinamas (ventiliuojamas) fasadas su FF-PIR

Apdailai pasirinkus lakštines apdailos medžiagas (ypač dažnai jos naudojamos visuomeniniuose pastatuose ir daugiabučiuose) estetinis vaizdas gali būti gražesnis, įdomesnis, įvairesnis, o sienos ilgaamžiškesnės ir nereikės jų atnaujinti, bet joms tvirtinti neišvengiamai reikalingas plieninis, aliuminis ar medinis karkasas. Karkasas yra labai didelis šilumos tiltelis, kuris kompensuojamas 20 proc. ir daugiau storinant izoliacinę medžiagą.

Todėl „Finnfoam“ siūlo naują fasado apšiltinimo sistemą – pakabinamą fasadą – kurią sudaro itin efektyvios FF–PIR plokštės (λD = 0,022), medinis arba aliumininis karkasas, kuris tvirtinamas ant šiltinimo medžiagos ir nekerta šiltinimo sluoksnio, bei bet kokia lakštinė apdailos medžiaga.

Šilumos tilteliai minimizuojami kronšteinus pakeičiant tvirtinimo varžtais (nerūdijančio plieno), be to, FF–PIR plokštės yra sandarios, todėl padeda užtikrinti ir viso pastato sandarumą. PIR plokštės atsparios atmosferos drėgmei, todėl nereikia papildomų priešvėjinių plėvelių ar kitų medžiagų, jose nevyksta vidinė konvekcija. Gautos konstrukcijos nereikia vėdinti ir ji atitinka priešgaisrinius reikalavimus.

Trisluoksnio mūro konstrukcija su FF–EPS arba FF–PIR apšiltinimu

Įrengiant trisluoksnes konstrukcijas svarbiausia yra tinkamai parinkti ir sumontuoti šilumos izoliaciją ir parinkti kaip galima efektyvesnius lanksčiuosius ryšius (stiklo pluošto). Naudojant sistemą su FF–EPS tokių konstrukcijų įrengimas bus ekonomiškas, o FF–PIR padės kaip galima labiau sumažinti sienos storį.

Karkasinė konstrukcija su FF–PIR

Siekiant sumažinti karkasinės sienos storį, jos šiltinimui rekomenduojama naudoti kaip galima efektyvesnes medžiagas (FF–PIR) ir papildomai iš vidaus įrengti ištisinį sandarų sluoksnį iš 50–100 mm storio plokščių. Konstrukcija bus ne tik mažai laidi šilumai, bet ir sandari be jokių papildomų plėvelių. FF–PIR plokštės tvirtinamas karkase iš visų pusių jas užsandarinant elastingomis PU sandarinimo putomis.

Kitame straipsnyje apžvelgsime A klasės namų stogų šiltinimą.

Kviečiame parsisiųsti visas rekomenduojamas konstrukcijas su mūsų medžiagomis, kurios atitinka A klasės reikalavimus: dwg brėžinius, šilumos tiltelių skaičiavimus ir kt.

Statybunaujienos.lt

Finnfoam sprendimas. Montavimas




Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2025-07-17 13:46
Laisvėjančios pinigų skolinimosi sąlygos, pozityvūs gyventojų lūkesčiai ir kainų augimo perspektyva toliau skatina būsto rinkos aktyvumą, o tai atsispindi ir realiuose sandorių skaičiuose, skelbiama „Ober-Haus“ būsto rinkos apžvalgoje. VĮ Registrų centro duomenimis, 2025 metų antrąjį ketvirtį Lietuv...
nuotrauka
2025-07-17 09:44
Tendencija darbo rinkoje – į Lietuvą pirmąjį pusmetį atvyko dirbti 4 tūkst. mažiau trečiųjų šalių piliečių. Daugiau darbo rinkoje šiemet skaičiuojama pradėjusių dirbti Europos Sąjungos piliečių (1,7 tūkst.) nei pernai tokiu pat laikotarpiu.
nuotrauka
2025-07-17 08:00
Tinkamas lango angos montavimas ir sandarinimas lemia namų šilumos ir akustines savybes. Dėl nesandarios lango–sienos jungties atsiranda šalčio tilteliai, taip prarandant šilumą. „SOUDAL Window System“ (SWS) – tai profesionali langų ir durų montavimo sistema, sukurta spręsti šias problemas.
nuotrauka
2025-07-17 07:43
Šiuolaikinėje statybos ir architektūros praktikoje vis svarbesnį vaidmenį įgyja ne atskiri sprendimai, o sklandus, tarpusavio pasitikėjimu grįstas komandos darbas. Statybininkų ir architektų bendradarbiavimas tampa kertiniu projekto sėkmės veiksniu, o jo esmė – derinti kūrybines vizijas su inžinerin...
nuotrauka
2025-07-16 12:13
Fondo „Lords LB Management“ valdoma bendrovė „PN Management“, vykdanti „Preses Nama Kvartāls“ plėtrą Rygoje, ir buvęs statybų partneris AS „UPB“ pasirašė taikos sutartį, kuria išsprendžiami visi ilgalaikiai nesutarimai tarp šių bendrovių.
nuotrauka
2025-07-15 15:00
Liepos 15 d. Vilniaus Žirmūnų rajone iškilmingai įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms. Šis simbolinis gestas pažymėjo jau vykstančias moderniausio ir didžiausio lengvosios atletikos maniežo Vilniuje statybas – tai vienas svarbiausių sporto infrastruktūros projektų Lietuvoje.
nuotrauka
2025-07-15 10:41
Po itin nerezultatyvių 2024 metų Lietuvos komercinio nekilnojamojo turto investicinių sandorių rinkoje 2025 metais jau fiksuojamas augimas. „Ober-Haus“ duomenimis, per 2025 m. pirmąjį pusmetį Lietuvoje buvo įsigyta modernaus srautinio komercinio turto (biurai, prekybinės, sandėliavimo ir gamybinės p...
nuotrauka
2025-07-15 07:17
Sanatorijos „Gradiali“ atnaujinimo ir plėtros darbai Palangoje šiandien vertinami kaip vienas ambicingiausių pastarųjų metų sveikatingumo infrastruktūros projektų Lietuvoje. Projektą etapais įgyvendino generalinis rangovas – UAB „Rekana“ iš Šiaulių. Po trejų metų intensyvaus darbo sanatorijos plotas...
nuotrauka
2025-07-14 10:03
PS „MB.MS" – jungtinės veiklos įmonė, įsteigta UAB Merko statyba ir SIA Merko Būve (AS Merko Ehitus grupės dukterinių įmonių) bei SIA WPR 2, – pasirašė rangos sutartį dėl vėjo jėgainių parko statybos Latvijoje, Smiltenės rajone. Sutarties vertė – daugiau kaip 30 mln. eurų.
nuotrauka
2025-07-11 06:44
Europos Komisijai pradėjus viešąsias konsultacijas dėl karinio mobilumo paketo, Lietuva aktyviai sieks daugiau Europos Sąjungos (ES) investicijų strateginiams projektams, gerinantiems Baltijos šalių regiono susisiekimą ir karinio mobilumo jungtis su Europa.
nuotrauka
2025-07-10 12:42
Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pardavė 218 būstų ir komercinių patalpų Vilniuje ir Kaune. Šis skaičius beveik pasiekė visų 2024-ųjų metų rezultatą, kai buvo parduoti 239 objektai, ir gerokai viršija visų 2023 metų pardavimus, k...
nuotrauka
2025-07-09 06:55
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) sprendimas nutraukti narystę Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK) sulaukė viešo dėmesio. Liepos 3 d. LSA paskelbė apie išėjimą iš organizacijos, su kuria ją siejo net 35 metų partnerystė. Po šio žingsnio abi pusės pateikė savo vertinimus – LSA akcentavo...
nuotrauka
2025-07-08 09:02
Dar prieš porą metų Kauno tarpukario architektūrai patekus į UNESCO paveldo sąrašą daugelio kauniečių ir miesto svečių akys atsigręžė į jų kasdien praeinamus istorinius pastatus. Visgi, nors kultūrinio paveldo požiūriu tokie pastatai yra vertybė, energetiškai jie gali būti vieni nuostolingiausių.
nuotrauka
2025-07-08 07:34
Pasibaigus Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuotiems Metų renovacijos projekto rinkimams, paaiškėjo, kad vienas iš trijų daugiausiai visuomenės balsų surinkusių projektų – penkiaaukštis daugiabutis Marijampolėje. Pastatą atnaujino generalinis rangovas UAB „Coner“, o jo transformacija...
nuotrauka
2025-07-07 08:17
Naujamiestis – vienas iš greičiausiai augančių sostinės rajonų ir strateginė Vilniaus teritorija, kur sprendimai dėl plėtros šiandien gali nulemti ne tik šio rajono, bet ir miesto gyvybingumo ateitį, sako NT ir verslo ekspertai. Sparčiai besikeičiantis buvęs pramoninis rajonas vis dar neturi aiškaus...
nuotrauka
2025-07-03 20:05
Skiriasi šalies statybų sektoriaus įmones vienijančios Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) keliai – LSA taryba liepos 3 d. priėmė sprendimą išstoti iš Lietuvos pramonininkų konfederacijos.
nuotrauka
2025-07-03 15:36
Kaune, A. Juozapavičiaus pr. 57, duris atvėrė atnaujintas Turto banko administracinis pastatas, kuriame patogesnėmis darbo sąlygomis jau džiaugiasi 6 valstybės įstaigos. Atlikti darbai leido reikšmingai pagerinti pastato energinį naudingumą nuo F iki A klasės. Teigiami pokyčiai leidžia energijos sąn...
nuotrauka
2025-07-03 09:52
2024-ieji Elinta Charge komandai tapo kryptingo virsmo metais. Reaguodama į rinkos pokyčius ir augančius klientų lūkesčius, įmonė perorientavo pardavimų strategiją, sustiprino fokusą į B2B segmentus ir performavo komandą. Šie sprendimai tapo pagrindu investicijoms į produktų kokybę, sertifikavimą, n...
nuotrauka
2025-07-02 13:13
Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) pasirašė 19-ąją stambaus investicinio projekto sutartį su bendrove „Pentasweet“, kuri Vilniuje plėtos gamybos projektą, paremtą pažangiomis biosintezės technologijomis. Įgyvendinant projektą planuojama investuoti 44 mln. eurų.
nuotrauka
2025-07-02 12:07
Vilniaus oro uostas tęsia keleiviams skirtų erdvių modernizavimo darbus – senosiose išvykimo erdvėse prasidėjo pertvarkos. Nuo keleivių atitvertose patalpose vyksta pasiruošimo rekonstrukcijai etapas. Planuojama, kad po maždaug pusantrų metų senoji erdvė pasikeis neatpažįstamai – terminalas taps ne ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas