„YIT Kausta“ kuria erdvę kokybiškam gyvenimui mieste
Pro namo langus atsiveria Gedimino pilies vaizdas
Vilniuje, Žirmūnuose, pastatytas gyvenamųjų namų kvartalas „Naujoji Rivjera“ šiemet buvo apdovanotas „Lietuvos metų gaminio 2017“ aukso medaliu. Kvartalas įkurdintas išskirtinėje vietoje – dešiniajame Neries krante, priešais Vilniaus senamiestį.
Žirmūnai laikomi vienu iš patraukliausių sostinės rajonų: puikiai išvystyta infrastruktūra, šalia – verslo ir prekybos centrai, mokyklos, darželiai, Neries upė. Ji tarsi gyvybinė linija jungia aplink esančius objektus ir suteikia malonumą mėgautis gamta gyvenant miesto centre.
Sklype kompleksą sudaro trijų skirtingų aukščių namai. Jie pastatyti taip, kad vienas kitam neužstotų vaizdo į kitą upės krantą.
„Sutikite, galimybė projektuoti daugiabutį, pro kurio langus matosi ir Lietuvos upių motina Neris, ir Lietuvos valstybingumo simbolis – Gedimino pilis, ir Trijų kryžių kalnas – pasitaiko ne kiekvieną dieną. Todėl nuo pat pradžių ieškojome projektinių sprendinių, kurie užtikrintų butų savininkams aukščiausią gyvenimo kokybę“, – sako projekto architektas Tumas Mazūras („Unitectus“). Aštuoniasdešimt dviejų butų gyventojų patogumui ir poilsiui įrengti erdvūs balkonai, pirmuosiuose aukštuose – terasos, iš kurių gyventojai gali grožėtis vaizdu į upę bei senamiesčio panorama ir patekti į kiemą.
„Naujosios Rivjeros“ namai itin šilti, nes vidinės sienos ir perdangos tarp butų yra papildomai apšiltintos, namų langai – mediniai. Tokie sprendimai sumažina šildymo išlaidas ir saugo gyventojus nuo triukšmo. Kiekviename 34–94 kv. m ploto bute įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema užtikrinanti gaivų orą namuose. Po pastatais įrengta dviejų lygių požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, sandėliukai bei dviračių saugojimo patalpa.
Namų bendruomenė gali jaukiai leisti laiką trijuose kiemuose, kur įrengtos poilsio zonos ir saugios vaikų žaidimo aikštelės. Pagrindinė erdvė – vieta susitikimams. Vakarinėje sklypo dalyje įrengta ramaus poilsio zona su atsiveriančiais puikiais vaizdais, apsodinta augalais ir atribota nuo gatvių triukšmo. Pietinėje dalyje įrengta aktyvaus poilsio erdvė: saugi žaidimo aikštelė vaikams, pasivaikščiojimo takai, sumontuoti jaukūs mediniai suoliukai, ant kurių prisėdę tėvai galės bendrauti, kol vaikai žais.
„Lietuvos metų gaminio 2017“ apdovanojimai. Nuotr. iš kairės: premjeras S.Skvernelis, apdovanojimą pelniusios įmonės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas ir Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis
Prekybos slėnyje įkurdino skandinavišką dvasią
Naujausioje Vilniaus prekybinėje erdvėje, šalia „IKEA“ baldų centro ir vienos svarbiausių Vilniaus transporto arterijų – Pietinio aplinkkelio, bendrovė „YIT Kausta“ pastatė modernų mažmeninės prekybos slėnį NØRDIKA, kuris šiemet apdovanotas „Lietuvos metų gaminio 2017“ aukso medaliu.
Prekybos centras 10 ha teritorijoje užima beveik 41 tūkst. kv. m plotą. NØRDIKA automobiliu gali pasiekti apie 200 tūkst. žmonių vos per 5–10 minučių.
Šalia prekybos slėnio įrengta 1 092 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje įrengta kintamo apšvietimo sistema. Dėl jos taupyti elektros energiją galima reguliuojant apšviestumo lygį pagal natūralų šviesos kiekį lauke bei prekybos centro darbo laiką.
Pastato išorės ir vidaus erdvių vaizdas atspindi šiaurietišką, skandinavišką dvasią. Prekybos slėnyje daug natūralios šviesos, holuose įrengtos poilsio saleles su suoliukais ir želdiniais.
Verslo namai „Duetto“ pripažintas geriausiu visuomeninių pastatų BIM projektu
Didelis dėmesys buvo skiriamas pastate dirbančių žmonių bei lankytojų komfortą sukuriančioms ir efektyviai energiją naudojančioms sistemoms. Pastate sumontuota rekuperatorinė vėdinimo sistema su oro filtrais, sulaikančiais dulkes ir žiedadulkes, kurios gali patekti iš lauko. Taip pat – orinė šildymo ir dviejų tipų vėsinimo sistemos, kurios tolygiai paskirsto orą pastate. Lankytojų ir darbuotojų saugumui užtikrinti pastate įrengta moderni gaisro gesinimo sistema su integruotais vandens rezervuarais.
Tinkamą visų inžinerinių sistemų veikimą garantuoja integruota centrinė pastato valdymo sistema, kuri apjungia šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, gaisro gesinimo, dūmų šalinimo, apšvietimo, apskaitos surinkimo sistemas.
Prekybos slėnio NØRDIKA projektavimo ir statybos procesas vyko pasitelkiant BIM technologiją, todėl projekto valdymas ir koordinavimas vyko paprasčiau bei efektyviau. Reikiami medžiagų kiekiai buvo užsakyti net 98 proc. tikslumu, o projektas pastatytas per penktadaliu trumpesnį laiką. NØRDIKA, kurią projektavo „Unitectus“, statybai panaudota daugiau nei 1000 tonų metalo. BIM įrankio dėka net ir tokiuose aukšto lygio pastatuose buvo išvengta neatitikimų ar klaidų, o lankytojai ir darbuotojai gali mėgautis dar didesniu komfortu.
Verslo namai – pagal įmonių poreikius
Verslo namai „Duetto“ nominuoti dukart. Šis projektas pripažintas geriausių visuomeninių pastatų BIM projektu ir „žaliausiu“ pastato Lietuvoje.
Verslo namai „Duetto“
„Duetto“ verslo namai vystyti laikantis darnios plėtros reikalavimų. Dešimties aukštų, daugiau nei 8 tūkst. kv. m ploto pastatas yra svarbiausia Viršuliškių skersgatvyje bendrovės „YIT Kausta“ sukurto kvartalo dalis ir esminis jo akcentas. Kiekvienam iš 1500-tų čia dirbančių darbuotojų maksimaliam komfortui sukurta visa paslaugų sistema – nuo tobulai išvystytos infrastruktūros iki šalia pastatų įrengtos žaliosios ir poilsio zonos. Čia komfortas įgyja daug platesnę reikšmę, nei patogus gyvenimas.
Įmonės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas pasakoja, kad pradėję planuoti „Duetto“ verslo namus, turėjo viziją sukurti visomis prasmėmis šiuolaikišką pastatą – patogų čia dirbsiantiems žmonėms, galintį atitikti bei prisitaikyti prie individualių įmonių poreikių ir tausojantį aplinką. „YIT Kausta“ tikslas – statyti tvarius pastatus.
Be „Duetto“ bendrovė sklype pastatė pirmąjį Baltijos šalyse A energinio efektyvumo klasės verslo centrą „Grand Office“, prekybos centrą ir gyvenamuosius namus „Solo City“. Bendras verslo komplekso plotas siekia beveik 17 tūkst. kv. m, o po kiekvienu iš pastatų įrengta po 200 vietų turinčią automobilių stovėjimo aikštelę.Kaip sako K. Vanagas, augant ekonominiam sąmoningumui, poreikis įsikurti tvariame, kartu ir ekonomiškai efektyviame pastate, – vis aktualesnis. Kokybiškas planavimas naudojant BIM sistemą padėjo išvengti klaidų, efektyviau panaudoti energiją taupančius sprendimus ir pagreitinti projekto įgyvendinimo trukmę. Tai milžiniškas žingsnis pirmyn, padedantis teikti užsakovams aukštos kokybės paslaugas ir plėsti siūlomų paslaugų asortimentą.
Verslo centras „Duetto“, kurį suprojektavo architektas Miroslaw Szejnicki („Architektūros Linija“), įvertintas ne tik kaip puikus BIM projektas, bet ir kaip darnios plėtros objekto pavyzdys. Biurų pastatas šiemet laimėjo „žaliausio“ biurų pastato ir „žaliausio“ pastato Lietuvoje apdovanojimus konkurse „Žalieji pastatai 2017“.
Žalieji plotai užima net 24,4 proc. visos teritorijos ploto. „Duetto“ A biurų pastate visoms darbo vietoms yra užtikrinamas natūralus ir dirbtinis apšvietimas. Čia dirbantieji turi galimybę individualiai valdyti tiek apšvietimą, tiek ir temperatūrą.
Bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas
Bendrovės „YIT Kausta“ generaliniam direktoriui Kęstučiui Vanagui – aukštas apdovanojimas
Baigiantis metams, bendrovės „YIT Kausta“ generaliniam direktoriui Kęstučiui Vanagui buvo suteikta Petro Vileišio nominacija. Jis buvo apdovanotas Petro Vileišio skulptūriniu portretu bei jo aukso medaliu. Šis prestižinis Lietuvos pramonininkų konfederacijos apdovanojimas K. Vanagui buvo suteiktas už darnią lyderystę versle ir asmeninį indėlį į Lietuvos statybų verslo vystymą, aukštos darbo kultūros ir socialinės atsakomybės ugdymą, mecenavimą, aktyvų dalyvavimą visuomeninėje veikloje.
Bendrovėje „YIT Kausta“ Kęstutis Vanagas pradėjo dirbti 2008 metais. Karjerą pradėjęs kaip projektų valdymo direktorius, netrukus jis tapo bendrovės „YIT Kausta“ generalinio direktoriaus pavaduotoju, o galiausiai – generaliniu direktoriumi.
„Statybų verslas nėra lengvas, reikia sugebėti suvaldyti sudėtingas situacijas, dažnai užsispirti, atkakliai kovoti dėl norimo rezultato, o kartais ir susidurti su neatsakingumu, atsainiu požiūriu. Bet kur kitur gali matyti darbo rezultatą, kurį galėsi parodyti ir savo vaikams, sakydamas, kad prie jo prisidėjai; keisti savo miesto veidą; įnešti savo indėlį, kad žmonės gyventų patogiau ir gražiau. Statyti visada smagiau, nei griauti, ir tai įkvepia“, – portalui Statybunaujienos.lt yra sakęs statybos inžinierius ir ekonomistas, bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.
Bendrovės „YIT Kausta“ nuotr.