2024 balandžio 18 d. ketvirtadienis, 19:47
Reklama  |  facebook

YIT LIETUVA rekonstruos paskutiniuosius Smiltynės dviračių tako ruožus: medžiagas gabens keltu

2024-01-30 09:39
Kuršių nerijoje, vos tik leidus orams, bus pradėti rekonstruoti du paskutinieji populiaraus pėsčiųjų ir dviračių tako, jungiančio Smiltynę su Nida ruožai. Taip pat bus sutvarkyti takai, jungiantys Preilos ir Pervalkos miestelius su pagrindiniu krašto keliu bei pajūriu. Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu darbus už 12,5 mln. eurų atliks tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“, kuriai buvo patikėtas ir ankstesnis Smiltynės dviračių ir pėsčiųjų tako rekonstrukcijos etapas.
nuotrauka
Bendrovės „YIT Lietuva“ nuotr.


Minimos įmonės
Via Lietuva (iki 2024 m. Lietuvos automobilių kelių direkcija), AB
YIT Lietuva, UAB
Plentprojektas, UAB
Rekonstruoti dviračių tako ruožai, kaip ir jau suremontuotose atkarpose, taps gerokai erdvesni – jie bus praplėsti nuo 1,5 m iki 3,5 m, o Naglių gamtinio rezervato zonoje dėl galiojančių aplinkosauginių reikalavimų – iki 2,5 m pločio. Šalia dviračių tako keliautojų patogumui bus įrengtos poilsio aikštelės, informaciniai stendai, o vienoje daugiau kaip kilometro ilgio atkarpoje – 5,5 m pločio dviračių gatvė.

Iš viso paskutiniuose Smiltynė-Nida dviračių ir pėsčiųjų tako rekonstrukcijos etapuose bus suremontuota 15,6 km pagrindinio tako ir 5,7 km iš Preilos ir Pervalkos vedančių takų. Bendras Smiltynės dviračių tako ilgis siekia apie 50 km.

Senasis takas yra stipriai pažeistas medžių šaknų. Jame gausu nelygumų ir duobių, o važiavimas dviračiu nėra komfortiškas ir saugus. Siekiant apsaugoti naująją tako dangą nuo medžių šaknų poveikio paskutiniuose rekonstruojamuose ruožuose bus įrengta 28,7 tūkst. kv. m specialios geomembranos. Kelionės atnaujintu, itin populiariu taku jau šią vasarą taps ne tik patogesnės, bet ir ženkliai saugesnės.

„Kuršių Nerija neabejotinai yra vienas gražiausių poilsiautojų lankomų šalies kampelių. Nemažai jų pažinti ir grožėtis šia saugoma teritorija leidžiasi dviračiais. Tam reikalinga šiuolaikiška dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūra, kuri leistų patogiai ir saugiai keliauti per pusiasalį, aplankyti jo miestelius bei pajūrį. Užbaigus darbus Kuršių nerijos nacionaliniame parke bus sudarytos geresnės sąlygos tvariam turizmui ir aktyviam poilsiui“, – sako pranešime cituojamas bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Anot K. Vanago, kaip ir ankstesnės rekonstrukcijos metu, vykdant darbus bus laikomasi nacionaliniame parke galiojančių aplinkosauginių reikalavimų. Iššūkių kels ir tai, kad rekonstruojamas dviračių takas yra pasiekiamas tik keliomis siauromis gatvelėmis ir miško keliukais. Be to, visas rekonstrukcijai reikiamas medžiagas bei įrangą reikės transportuoti keltu, todėl darbus bus privaloma koordinuoti ir su Smiltynės perkėla. Visgi, K. Vanago teigimu, iššūkiams yra pasirengta, o ankstesnė patirtis leis darbus atlikti dar sklandžiau.

Praėjusių metų vasarą „YIT Lietuva“ baigė rekonstruoti 13,5 km. ilgio Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako dalį. Darbų metu takas buvo praplatintas iki 3,5 metro, jame įrengta papildoma apsauga nuo medžių šaknų ir sustiprinta dangos konstrukcija, užtikrinanti ilgametę tako eksploataciją. Parinkti infrastruktūros sprendimai ir parametrai sudaro galimybes nutiestu taku, esant būtinybei, pasinaudoti ir priešgaisrinės apsaugos sunkiasvorei technikai.

Atnaujintos ir visuomenei vasarą atvertos tako dalies ruožas, kaip ir paskutinės remonto laukiančios atkarpos, sutampa su tarptautinių dviračių trasų „EuroVelo 10“ (Baltijos jūros trasa) ir „EuroVelo 13“ (Geležinės uždangos takas) atkarpomis. Tad tako rekonstrukcija prisidės ir prie tarptautinio ekologiško turizmo skatinimo.
Paskutiniųjų Smiltynės dviračių ir pėsčiųjų tako ruožų, o tuo pačiu ir viso tako, rekonstrukcijos darbus, jei tik leis oro sąlygos, ketinama pradėti jau vasarį arba ankstyvą pavasarį, o užbaigti – šių metų spalį. Tačiau dviračių eismą planuojama leisti jau rugsėjį. Remonto darbai takuose iš Preilos ir Pervalkos bus užbaigti šių metų rugsėjį, o jais minti dviračiais turėtų būti galima jau nuo rugpjūčio.

Rekonstrukcijos projektinius darbus atliko bendrovė „Plentprojektas“. 
Statybunaujienos.ltInfrastruktūra

nuotrauka
2024-04-16 18:27
Žemės gelmėse slypi neišnaudotas potencialas, kurį galima paversti energijos šaltiniu. Bendradarbiaujant su tarptautinėmis įmonėmis, KTU „M-Lab“ įsikūręs „Geoenergy Lab“ paramos būdu gavo beveik 3 mln. eurų vertės programinę įrangą, leidžiančią efektyviai modeliuoti žemės gelmių reiškinius. Tai svar...
nuotrauka
2024-04-12 13:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" veikla rodo ryžtą tausoti aplinką. Prisijungusi prie ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją", įmonė savo aplinkosauginių iniciatyvų sąrašą papildė dar viena svarbia priemone. Pasak įmonės atstovų, šis žingsnis taps dar vienu būdu užtikrinti,...
nuotrauka
2024-04-12 10:00
Klaipėdoje atnaujinta dar viena viešoji infrastruktūra – baigti šaligatvio nuo Sausio 15-osios g. iki Tiltų g. remonto darbai. Suremontuoto šaligatvio ruožas yra reprezentacinėje miesto vietoje, kultūros paveldo teritorijoje, prie vienos pagrindinių uostamiesčio gatvių – Taikos prospekto rytinėje pu...
nuotrauka
2024-04-10 12:56
Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa...
nuotrauka
2024-04-08 10:44
Nepastovių orų lydima pavasario pradžia vis dar sunkina kelių su žvyro danga būklę. Nepaisant to, AB „Kelių priežiūra“ mechanizmai vien per šių metų kovo mėnesį jau sugreideriavo daugiau kaip 7 tūkst. kilometrų žvyrkelių. Kai kuriuose ypač sudėtinguose ruožuose darbai buvo kartojami kelis kartus. Be...
nuotrauka
2024-04-05 09:39
Turto bankas atidarė saulės parkus, kurie elektra aprūpina įmonės valdomus visuomeninės paskirties pastatus. Skaičiuojama, kad 2,21 MW suminės galios saulės parkai per 25 metų eksploatacijos laikotarpį CO2 emisiją sumažins kone 7 tūkst. tonų ir padengs didžiąją dalį elektros energijos poreikio pasta...
nuotrauka
2024-04-04 17:04
Pavasarį uostamiestyje skelbia intensyvėjantys miesto gatvių ir šaligatvių dangų atnaujinimo darbai. Kai kurios dangos nebuvo remontuotos jau kelis dešimtmečius – nuo tada, kai buvo paklotos. Atnaujintos dangos ne tik saugesnės pėstiesiems bei kitiems eismo dalyviams, bet ir atrodo estetiškiau.
nuotrauka
2024-04-03 13:11
Panevėžyje iki rudens planuojama pabaigti su europine magistrale „Via Baltica“ besijungiančios Smėlynės gatvės kapitalinio remonto darbus. Šiems darbams, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, 2024 m. skirta 722 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-29 15:29
Kauno oro uostui ilgalaikiame Lietuvos oro uostų tinklo plėtros plane (angl. master plan) iki 2052 m. numatytas svarbus vaidmuo. Oro uosto plėtra ir diegiamos inovacijos leis žengti svarbius žingsnius plėtojant konkurencingą Lietuvos oro uostų modelį ir gerinant efektyvumą. Kauno oro uosto plėtra tu...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-28 14:43
Šiauliuose po žiemos sezono startavo darbai tranzitinėse miesto gatvėse – kapitalinio remonto darbai prasidėjo intensyvioje Pramonės gatvėje, toliau rekonstruojama ir modernizuojama Aukštabalio gatvė. Abu šie valstybei svarbūs vietinės reikšmės kelių projektai iš dalies finansuojami Kelių priežiūro...
nuotrauka
2024-03-27 17:02
Penkios Armėnijoje įsikūrusios įstaigos, įskaitant vaikų darželius, kultūrinį centrą ir nacionalinį politechnikos universitetą, netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet".
nuotrauka
2024-03-27 16:57
Nepatvirtinta Seimo nario abejonė, kad leistinos generuoti galios rezervavimo ribojimai hibridinėms elektrinėms, kurias sudaro saulės ir vėjo elektrinės, yra neteisėti.
nuotrauka
2024-03-27 13:32
2024 m. Vilniaus miesto savivaldybės planuose – net 120 kilometrų ištisiniu būdu išasfaltuotų gatvių, apie 40 km sutvarkytų šaligatvių ir 12,5 km įrengtų dviračių takų. Šiemet sostinės susisiekimo infrastruktūros tvarkymui bus skiriama 74 mln. Eur.
nuotrauka
2024-03-26 09:51
Lietuvoje žaliąją elektros energiją jau perka daugiau nei kas dešimtas Lietuvos gyventojas. Labiausiai tarp jų išsiskiria 26-25 m. gyventojai, bendrai jie sudaro daugiau nei trečdalį (35,5 proc.) perkančiųjų žalią elektros energiją.
nuotrauka
2024-03-25 16:03
„Via Lietuva“ (anksčiau – Lietuvos automobilių kelių direkcija), Susisiekimo ministerijos siūlymu, parengė atnaujintus reikalavimus asfalto sluoksnių įrengimo darbams valstybinės reikšmės keliuose. Nurodoma, kad atnaujintas taisyklių projektas padidins naujų asfalto dangų tarnavimo laiką, sumažins k...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-25 13:46
Aplinkos ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos teikimo komisija patvirtino reikalavimus projektams, kuriais siekiama besivystančiose šalyse švelninti klimato kaitą ir diegti atsinaujinančius energijos išteklius perduodant Lietuvos patirtį.
nuotrauka
2024-03-22 12:53
Iki šiol viešojoje Lietuvos geležinkelių infrastruktūroje buvo naudojamos tokios garsą atspindinčios ir jį sugeriančios sienelės, kurios negeneruoja papildomos pridėtinės vertės, tik nuolatines sąnaudas. Tačiau tai pakeis šalyje vykdomas analogų neturintis pilotinis projektas – jo kūrėjai pasiūlė in...

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra