2020 rugsėjo 30 d. trečiadienis, 18:17
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Ar mus dar gali nustebinti gipso kartono plokščių gamintojai?  2 Video

2016-10-17 12:00
Vienas iš svarbiausių gipskartonio sistemų montavimo procesų yra plokščių sujungimo siūlių glaistymas. Tokios siūlės turi būti ne tik stiprios, kad maksimaliai sumažintų įtrūkių atsiradimo tikimybę, bet ir lygios, kad paviršius būtų estetiškas. Dažnai glaistymo klaidos išryškėja pasikeitus apšvietimui, šviesos kritimo kampui. Montuojant pertvaras iki 3 m aukščio jokių problemų nekyla, nes tokį aukštį galima uždengti viena ištisa plokšte, taigi nereikia įrenginėti ir horizontalių siūlių. Jei pertvaros aukštis didesnis arba sudėtinga ilgas plokštes pateikti į darbo vietą (pvz., daugiabučiuose jos ne visada telpa į liftą), plokštes reikia jungti, t.y įrenginėti horizontalias siūles.
nuotrauka
Nuožulnios 4PRO plokštės briaunos leidžia pasiekti maksimalų paviršiaus lygumą – nereikia glaistyti viso paviršiaus. „Saint-Gobain“ nuotr.


Minimos įmonės
Saint-Gobain statybos gaminiai, UAB
Ko gero, daugiausia problemų patiria kabamųjų gipskartonio lubų montuotojai. Montuojant tokias lubas horizontalių siūlių išvengti praktiškai neįmanoma (nebent patalpa labai maža). Norėdami sumažinti horizontalių siūlių skaičių, montuotojai norėtų naudoti kuo ilgesnes plokštes, bet tokių plokščių montavimui reikia daugiau darbo rankų arba specialios plokščių kėlimo įrangos. Geriausia išeitis – 4PRO plokštė. 4PRO plokštė – tai gipskartonio plokštė su keturiomis nuožulniomis PRO briaunomis.

Kartu su „Gyproc“ pardavimų vadovu Vygantu Stankevičiumi pabandėme išskirti pagrindinius naujojo produkto pranašumus.

Pirma, nuožulnios 4PRO plokštės briaunos leidžia pasiekti maksimalų paviršiaus lygumą (nereikia glaistyti viso paviršiaus). „Naudodami 4PRO plokštes, plokščių skersinių briaunų sandūrose išvengsime iškilimo ir tokiu būdu lengviau pasieksime Q3 ar Q4 paviršiaus lygumo klasę, kuri atitiks aukštus estetinius reikalavimus. Standartinių plokščių su stačiomis (trumposiomis) briaunomis naudojimo atveju norint pasiekti Q3 ar Q4 paviršiaus lygumo klasę reikia papildomo paviršiaus glaistymo, o tai reiškia – daugiau laiko ir medžiagų“, – sako pašnekovas.

Aurimas Misiūnas, apdailosgrupe.lt projektų vadovas, 4PRO plokštes išbandė statybinių medžiagų tiekėjo siūlymu. „Bet koks daugiau patirties turintis apdailos specialistas paminės vieną nenuginčijamą faktą – jei plokštuma bus nuolat apšviečiama įvairių šviesos šaltinių, ji privalo būti maksimaliai lygi. Suteikdami garantijas dėl apdailos darbų kokybės ir ilgaamžiškumo, visas gipso kartono plokščių siūles mes privalome armuoti. Geriausiu armavimo variantu tradiciškai buvo laikomas būdas naudojant specialų glaistą ir popierinę juostą, tačiau ji užima nemažai vietos“, – aiškina pašnekovas.

Gipskartonio plokštėsAntras privalumas – didesnis sandūrų stiprumas sumažina įtrūkių atsiradimo riziką. 4PRO briaunos suteikia galimybę plokščių sandūras armuoti siūlių juosta, kuri leidžia pasiekti maksimalų siūlių stiprumą. Armavimo juosta yra netoli paviršiaus, didžiausių tempimo įtempių zonoje. Tyrimais nustatyta, kad PRO sandūros siūlių stiprumas yra daugiau nei du kartus didesnis už pjautos (stačios) briaunos – atitinkamai 560 N/m ir 266 N/m.

Trečia, greitesnis ir paprastesnis 4 PRO plokščių siūlių glaistymo procesas leidžia sutaupyti ir laiko sąnaudų. Kaip sako V. Stankevičius, gipskartonio plokštės su pjautomis (stačiomis) briaunomis reikalauja išankstinio jų apdirbimo – briaunos turi būti apipjaustomos peiliu ar apdorojamos specialiu obliuku, po to sudrėkintos, tokių siūlių glaistymui reikia daugiau glaistymo operacijų. 4PRO plokštėms tokio specialaus paruošimo nereikia. Palyginimui, jei montavimo plotas siekia maždaug 100 kv. m, pasirinkę 4PRO vien šiame darbų etape sutaupote apie 36 minutes.

Dar vienas dėmesio vertas 4PRO plokščių privalumas – siūlių įrengimo medžiagų taupymas. Lyginant su standartinėmis plokštėmis, sutaupoma apie 23 proc. siūlių glaisto ir apie 15 proc. baigiamojo glaisto per visą montuojamą paviršių. „Pjautų briaunų užglaistymas reikalauja ilgo ir tikslaus darbo, o ypač nemėgstamo ir purvino darbo – paviršiaus šlifavimo. 4PRO plokštes pasirinkę rangovai pabrėžia daug mažesnes medžiagų išeigas ir darbų atlikimo švarumą“, – sako ekspertas.

Gipskartonio plokštėsPasak A. Misiūno, 4PRO plokštės leidžia lengvai armuoti visas siūles nesukant galvos dėl paviršiaus iškilumų. „Šiame segmente rinkoje 4PRO plokštės konkurencijos neturi, nes patys dirbdami su šio modelio plokštėmis sutaupėme ne mažiau 20 proc. paviršiaus paruošimo dažymui laiko ir ženklų kiekį išlyginamųjų mišinių, kurie reikalingi kruopščiai kelis kartus lyginant paviršiaus nelygumus, susidarančius dviejų armuojamų įprasto gipso kartono plokščių siūlėse“, – sako apdailosgrupe.lt atstovas.

Plokštės 4PRO puikiai tinka didelių, gerai apšviestų paviršių aptaisymui patalpose, kurioms keliami aukšti eksploatacijos ir estetikos reikalavimai, t.y. galerijose, sporto paskirties objektuose, mokyklose, ligoninėse, kino teatruose, pasyviuose pastatuose. Šiuo metu prekyboje galima rasti standartines ir padidinto atsparumo drėgmei plokštes.

Saint-Gobain“ – tai viena didžiausių pramonės korporacijų, patenkanti į pirmąjį pramonės įmonių šimtuką pasaulyje. Viena iš daugelio „Saint-Gobain“ veiklos sričių – gipskartonio plokščių bei gipskartonio sistemų montavimo priedų (profiliai, detalės, glaistai, tinkai ir t.t) gamyba ir pardavimas. „Saint-Gobain“ koncernas yra gipskartonio plokščių gamybos lyderis pasaulyje.

UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ Lietuvoje atstovauja šio koncerno gipskartonio plokščių gaminius su GYPROC, RIGIPS ženklais.

Gipskartonio plokštės Reklama

Statybunaujienos.lt

Ar mus dar gali nustebinti gipso kartono plokščių gamintojai?
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Remigijus
2016-10-24 08:08
Seniai tokių reikėjo
Mantas
2016-10-18 20:14
Jokios informacijos apie pačią plokštę, labai sausas straipsnis vis kartojantis tuos pačius teiginius.

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-09-28 09:40
Lubos yra svarbus interjero elementas, tačiau dažnai jų dizainas gana vienodas – nuglaistytos, nugruntuotos ir nudažytos gipso plokštės, pakabinamos ar įtempiamos lubos. Tai klasikinis, įprastas būdas. Tačiau yra daug modernesnių ir svarbiausia, palankesnių žmogaus sveikatai ir aplinkai sprendimų už...
nuotrauka
2020-09-25 11:22
Jei turėtumėte galimybę, kokią suprojektuotumėte svajonių koncertų salę ir įrašų studiją Kaune? Kas joje grotų? Kaip užtikrintumėte garso izoliaciją bei geriausią akustikos kokybę? Šie klausimai jau sukasi daugiau nei 70 Lietuvos moksleivių ir 10 mokytojų galvose.
nuotrauka
2020-09-08 15:55
Lietuvių kompanija „Ryterna modul“ paskelbė kasmet organizuojamo tarptautinio architektūros konkurso nugalėtojus, kuriais tapo lietuvių dizainerių duetas. Organizatoriai sulaukė paraiškų iš net 58 šalių, o architektų kūryba atskleidė labai skirtingas vizijas.
nuotrauka
2020-08-14 10:29
Įsirenginėjant namus sukate galvą, kokias interjero detales pasirinkti, kurios spalvos geriausiai derėtų ar kaip nusimatyti tinkamiausią apšvietimą, tačiau trūksta ir kompetencijos, ir resursų. Tokioje situacijoje galima pasitelkti profesionalus arba tiesiog patyrinėti technologijų galimybes.
nuotrauka
2020-08-13 15:31
Po antrą kartą liepos pabaigoje vykusio viešo daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektinių pasiūlymų svarstymo, Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius nusprendė pritarti pataisytiems projektiniams pasiūlymams. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pakore...
nuotrauka
2020-08-12 11:32
Naujakuriai atsisako sovietmečiu itin populiaraus daiktų pertekliaus ir pirmenybę teikia „mažiau yra daugiau“ filosofijai. Dauguma lietuvių, įsirengdami būstą, rinktųsi modernaus minimalizmo (33 proc.), klasikinį (23 proc.) arba skandinavišką (20 proc.) interjerą. Tokią tendenciją atskleidė vienos d...
nuotrauka
2020-08-10 10:50
Pergolėmis vadinamos patobulintos pavėsinės, kurių kilmė siejama dar su senovės Romos laikais. DEXTERA gaminamos pergolės išsiskiria funkcionaliu dizainu, yra lengvesnės nei tradicinės pavėsinės, tačiau tuo pat metu yra ypač patvarios: laikančioji konstrukcija pagaminta iš aliuminio, kolonose įrengt...
nuotrauka
2020-08-07 09:02
Panevėžio miesto savivaldybėje visuomenei pristatyti vieno žymiausių Lietuvos architekto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko architektų studijos parengti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai.
nuotrauka
2020-07-21 13:07
Vilniaus stoties rajonas artėja prie didelių pokyčių – įvairių sričių ekspertai atliko daugiau kaip 30 ha rengiamo teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detaliojo plano strateginio pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV) ir pateikė savo rekomendacijas. Iš pateiktų trijų teritori...
nuotrauka
2020-07-15 14:50
„Švyturys-Utenos alus“ uostamiesčio miestui pateikė naują Klaipėdos „Švyturio“ daryklos teritorijos vystymo projektą. Bendrovė siūlo atgaivinti ir atnaujinti senamiesčio erdvę, kuri būtų pritaikyta skubančiam ir patogumą vertinančiam šiuolaikiniam miesto žmogui.
nuotrauka
2020-07-10 12:30
Prasidėjus intensyviems projektavimo darbams, naujausi Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2) rekonstrukcijos projekto sprendiniai palankiai sutikti Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET). Susitikime pristatyti pagrindiniai techniniai pastato parametrai, susiję s...
nuotrauka
2020-07-10 10:53
Visuomenės vertinimui darkart keliauja savivaldybės kartą jau atmesti daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektiniai pasiūlymai. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pateikė juos viešinti, pakoregavusi pagal ankstesniuose svarstymuose (jų, privalomų ir neprivalomų, įvyko jau keturi...
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-06-19 10:30
Vienas iš dažnai atidėliojamų ir ilgiausiai planuojamų darbų yra būsto remontas ar atnaujinimas. Nors šią vasarą daugelis turės daugiau laiko imtis šio darbo, tai savo ruožtu gali atimti ir nemažai pinigų, kurių kartais tenka skolintis. Todėl architektas Irmantas Petrauskas pasakoja, kaip būstą atsi...
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 11:39
„Lietuviams dar nėra įprasta poilsiauti ar dirbti ant stogo, daugelis net neįsivaizduoja, kad stogas gali būti panaudojamas kaip puiki bendro laisvalaikio ar pramogų erdvė. Daugiabučių stogų kultūra pas mus dar tik kuriasi, tai naujas reiškinys. Kitaip nei tokiuose pasaulio didmiesčiuose kaip London...
nuotrauka
2020-06-10 10:13
Statotės, remontuojatės namus, ir pagaliau atėjo laikas šviesos jungikliams bei kištukiniams lizdams. Greičiausiai neketinote tam skirti daugiau laiko kaip užsukti pakeliui po darbo į specializuotą parduotuvę. Tačiau ar tik bežiūrint į milžinišką jungiklių asortimentą nekyla įtarimas, kad visa tai –...
nuotrauka
2020-06-08 10:35
Ambicingam iššūkiui – pateikti savo sprendimą rekonstruoti Vokiečių gatvei – Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos architektų sąjungos kovo mėnesį paskelbtam tarptautiniam architektūros konkursui idėjas pateikė net 18 dalyvių, dalijasi sostinės savivaldybė. Tai solidus skaičius, palyginti su kita...
nuotrauka
2020-06-01 07:47
Vilniaus miesto savivaldybė rengiasi visuomenei dar kartą pristatyti tris Stoties rajono modernizavimo alternatyvas, parengtas detaliojo plano rengėjų – savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“.
nuotrauka
2020-05-26 09:59
Kairiajame Nemuno krante, greta Vytauto Didžiojo tilto suprojektuotas M. K. Čiurlionio koncertų centras išsiskirs ne tik puikia akustika, bet ir drąsiais architektūriniais sprendimais. Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su projektuotojais. Netrukus šiam unikaliam projektui viliamasi sulaukti ...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...