2020 spalio 22 d. ketvirtadienis, 3:24
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaune ekspertams pristatytas Kauno apskrities viešosios bibliotekos rekonstrukcijos projektas

2020-07-10 12:30
Prasidėjus intensyviems projektavimo darbams, naujausi Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2) rekonstrukcijos projekto sprendiniai palankiai sutikti Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET). Susitikime pristatyti pagrindiniai techniniai pastato parametrai, susiję su inžineriniais sprendimais, naujas erdvių išplanavimas ir eksterjero bei interjero vizualizacijos.
nuotrauka
Techninį rekonstrukcijos projektą rengia „Bendrieji Statybų Projektai“


Minimos įmonės
Bendrieji statybų projektai, UAB

Kaip praneša Kauno apskrities viešoji biblioteka, techninį rekonstrukcijos projektą rengia viešojo pirkimo konkursą laimėjusi įmonė „Bendrieji Statybų Projektai“, projekto vadovas (architektas) – Raimundas Labutis, architektai – Ramūnas Grubinskas ir Laura Amankavičiūtė. Interjero dizainą kuria Paulius Paskačimas ir Aistė Galaunytė. Projekto eigos klausimais konsultuoja bibliotekos pastato projekto autorius – architektas Boleslovas Zabulionis.

„Džiaugiuosi galimybe šiuo metu ištaisyti klaidas ir nepasiteisinusius sprendimus, kurie buvo padaryti bibliotekos statybų metu (1987 m.). Skurdus finansavimas, didelis medžiagų trūkumas apribojo tam tikrus architektūrinius ir inžinerinius interjero bei eksterjero sprendimus, kurie šiuo metu gali būti įgyvendinti“, – pranešime cituojamas projektavimo darbų eigą komentavęs pastato autorius, architektas B. Zabulionis.

Bibliotekos atstovai ir projektuotojai pristatė fasado sprendinius, kuriuose numatytas raudonų plytų mūras. Dar 2019 m. rengtame bibliotekos rekonstrukcijos piešprojektiniame pasiūlyme, kuris praėjusią vasarą buvo pristatytas visuomenei, siūlyta žalsva fasado spalva sukėlė daug diskusijų. Atnaujintame projekte siekiant, kad statinys išsaugotų savo estetinę ir kultūrinę vertę, raudonų plytų pastatui tapus savotišku miesto simboliu Kauno Žaliakalnio urbanistiniame kontekste, renovuojant fasadą, nuspręsta sugrįžti prie raudonų plytų spalvą ir raštą atkartojančios natūralios medžiagos. Šiuo metu svarstoma dėl dviejų fasado variantų – su juodais akcentais ir be jų. Kitų esminių tūrio bei fasado pakeitimų nenumatyta, išskyrus virš pagrindinių laiptų į biblioteką esančių balkonų įstiklinimą, kuriuose bus įrengtos patrauklios lankytojams erdvės.

Pastato interjere, kaip skelbia Kauno apskrities viešoji biblioteka, siekiama išsaugoti kuo daugiau autentiškų vertingų elementų, tokių kaip marmurinis dekoras, teraco ir medinio parketo grindys, unikalus piramidės formos šviestuvas, sugretinant šiuos elementus su šiuolaikišku interjeru, atveriant erdves ir pritaikant jas naujoms bibliotekos paslaugoms. Architektas B. Zabulionis labai džiaugėsi, kad patalpos bus erdvesnės, turinčios mažiau pertvarų, geriau atskleidžiančios interjero elementus. Taip pat architektas džiaugėsi šviestuvo išsaugojimu, kurį rekonstravus ir pritaikius šiuolaikines technologijas, jis dar labiau išryškėtų ir taptų vienu iš traukos elementų. Bibliotekos interjere vyraus medžio, baltos, žalios ir pilkos spalvų dermė. Siekiama, kad naujosios bibliotekos vizija kuo geriau atitiktų visuomenės poreikius.

„Norime ieškoti įdomių sprendimų, kurie sustiprintų bibliotekos, kaip traukos objekto vaidmenį, kad kiekvienas čia apsilankęs atrastų ką nors sau artimo, skatinančio leisti laisvalaikį, dirbti, mokytis ar kurti. Tikiu, kad dirbdami komandoje su projektuotojais ir dizaineriais, atrasime palankiausius sprendimus. Taip pat esame atviri įvairiems visuomenės pasiūlymams“, – kalbėjo bibliotekos direktorė Edita Urbonavičienė.

Pirmajame bibliotekos aukšte įsikurs vaikų ir jaunimo erdvės bei renginių salė, antrajame – konferencijų, kamerinė salės, mokymų klasė, kavinė ir Grožinės literatūros skaitykla, trečiajame aukšte – Teminės literatūros, Meno ir muzikos skaityklos, foto ir garso įrašų studijos, vaizdo ir video kūrybos erdvė, ketvirtajame – Senųjų ir retų spaudinių bei Kaunistikos skaityklos, Senosios knygos muziejus, edukacijų erdvės, skaitmeninimo centras, grupinio ir individualaus darbo, skaitytojų poilsio bei ekspozicijų erdvės. Taip pat bus galima pakilti ant bibliotekos stogo terasos, gurkšnojant kavą pasimėgauti Mažojo ąžuolyno vaizdais.

Bibliotekos erdvės planuojamos augimo principu – iš jauno į brandų. Garso atžvilgiu erdvės išdėstomos nuo triukšmingesnių pirmuosiuose aukštuose iki tylesnių viršutiniuose.

Rekonstrukcijos darbų pradžia numatoma 2021 m. pradžioje.

Interjero dizaino autoriai – Paulius Paskačimas ir Aistė Galaunytė

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-10-21 13:11
Svetainė – patalpa, kurioje susiburia visi šeimos nariai, kurioje renkasi draugai bei giminaičiai, vieta, kurioje mes poilsiaujame ir bendraujame. Visiškai natūralu, kad siekiant jaukiai jaustis tokioje svarbioje aplinkoje – reikia suderinti labai daug smulkmenų, apgalvoti labai daug niuansų bei ana...
nuotrauka
2020-10-20 14:13
Spalio 14 d. vykusiame visuotiniame eiliniame ataskaitiniame rinkiminiame Lietuvos architektų sąjungos suvažiavime išrinkta nauja Taryba ir pirmininkė. Ja antrai kadencijai tapo Rūta Leitanaitė.
nuotrauka
2020-10-05 14:30
Spalio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje išdalinti „Žvilgsnis į save 2019–2020“ – Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimai. Tradicinį „metrą“ lygiomis dalimis pasidalino nugalėtojai.
nuotrauka
2020-10-01 15:55
VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija buvo paskelbusi atvirą architektūrinės koncepcijos konkursą uosto radiolokacinės kontrolės sistemos bokšto koncepcijai sukurti. Kaip galėtų atrodyti uosto laivybos saugumui reikalingas statinys pasiūlymus pateikė keturi dalyviai, tačiau vienas pasiūlymas...
nuotrauka
2020-09-28 09:40
Lubos yra svarbus interjero elementas, tačiau dažnai jų dizainas gana vienodas – nuglaistytos, nugruntuotos ir nudažytos gipso plokštės, pakabinamos ar įtempiamos lubos. Tai klasikinis, įprastas būdas. Tačiau yra daug modernesnių ir svarbiausia, palankesnių žmogaus sveikatai ir aplinkai sprendimų už...
nuotrauka
2020-09-25 11:22
Jei turėtumėte galimybę, kokią suprojektuotumėte svajonių koncertų salę ir įrašų studiją Kaune? Kas joje grotų? Kaip užtikrintumėte garso izoliaciją bei geriausią akustikos kokybę? Šie klausimai jau sukasi daugiau nei 70 Lietuvos moksleivių ir 10 mokytojų galvose.
nuotrauka
2020-09-08 15:55
Lietuvių kompanija „Ryterna modul“ paskelbė kasmet organizuojamo tarptautinio architektūros konkurso nugalėtojus, kuriais tapo lietuvių dizainerių duetas. Organizatoriai sulaukė paraiškų iš net 58 šalių, o architektų kūryba atskleidė labai skirtingas vizijas.
nuotrauka
2020-08-14 10:29
Įsirenginėjant namus sukate galvą, kokias interjero detales pasirinkti, kurios spalvos geriausiai derėtų ar kaip nusimatyti tinkamiausią apšvietimą, tačiau trūksta ir kompetencijos, ir resursų. Tokioje situacijoje galima pasitelkti profesionalus arba tiesiog patyrinėti technologijų galimybes.
nuotrauka
2020-08-13 15:31
Po antrą kartą liepos pabaigoje vykusio viešo daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektinių pasiūlymų svarstymo, Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius nusprendė pritarti pataisytiems projektiniams pasiūlymams. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pakore...
nuotrauka
2020-08-12 11:32
Naujakuriai atsisako sovietmečiu itin populiaraus daiktų pertekliaus ir pirmenybę teikia „mažiau yra daugiau“ filosofijai. Dauguma lietuvių, įsirengdami būstą, rinktųsi modernaus minimalizmo (33 proc.), klasikinį (23 proc.) arba skandinavišką (20 proc.) interjerą. Tokią tendenciją atskleidė vienos d...
nuotrauka
2020-08-10 10:50
Pergolėmis vadinamos patobulintos pavėsinės, kurių kilmė siejama dar su senovės Romos laikais. DEXTERA gaminamos pergolės išsiskiria funkcionaliu dizainu, yra lengvesnės nei tradicinės pavėsinės, tačiau tuo pat metu yra ypač patvarios: laikančioji konstrukcija pagaminta iš aliuminio, kolonose įrengt...
nuotrauka
2020-08-07 09:02
Panevėžio miesto savivaldybėje visuomenei pristatyti vieno žymiausių Lietuvos architekto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko architektų studijos parengti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai.
nuotrauka
2020-07-21 13:07
Vilniaus stoties rajonas artėja prie didelių pokyčių – įvairių sričių ekspertai atliko daugiau kaip 30 ha rengiamo teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detaliojo plano strateginio pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV) ir pateikė savo rekomendacijas. Iš pateiktų trijų teritori...
nuotrauka
2020-07-15 14:50
„Švyturys-Utenos alus“ uostamiesčio miestui pateikė naują Klaipėdos „Švyturio“ daryklos teritorijos vystymo projektą. Bendrovė siūlo atgaivinti ir atnaujinti senamiesčio erdvę, kuri būtų pritaikyta skubančiam ir patogumą vertinančiam šiuolaikiniam miesto žmogui.
nuotrauka
2020-07-10 10:53
Visuomenės vertinimui darkart keliauja savivaldybės kartą jau atmesti daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektiniai pasiūlymai. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pateikė juos viešinti, pakoregavusi pagal ankstesniuose svarstymuose (jų, privalomų ir neprivalomų, įvyko jau keturi...
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-06-19 10:30
Vienas iš dažnai atidėliojamų ir ilgiausiai planuojamų darbų yra būsto remontas ar atnaujinimas. Nors šią vasarą daugelis turės daugiau laiko imtis šio darbo, tai savo ruožtu gali atimti ir nemažai pinigų, kurių kartais tenka skolintis. Todėl architektas Irmantas Petrauskas pasakoja, kaip būstą atsi...
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 11:39
„Lietuviams dar nėra įprasta poilsiauti ar dirbti ant stogo, daugelis net neįsivaizduoja, kad stogas gali būti panaudojamas kaip puiki bendro laisvalaikio ar pramogų erdvė. Daugiabučių stogų kultūra pas mus dar tik kuriasi, tai naujas reiškinys. Kitaip nei tokiuose pasaulio didmiesčiuose kaip London...
nuotrauka
2020-06-10 10:13
Statotės, remontuojatės namus, ir pagaliau atėjo laikas šviesos jungikliams bei kištukiniams lizdams. Greičiausiai neketinote tam skirti daugiau laiko kaip užsukti pakeliui po darbo į specializuotą parduotuvę. Tačiau ar tik bežiūrint į milžinišką jungiklių asortimentą nekyla įtarimas, kad visa tai –...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...