2020 balandžio 3 d. penktadienis, 23:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Konsolė“ Klaipėdoje įgyvendino modernios turgavietės projektą

2018-10-10 07:30
„Konsolė“ baigia beveik dvejus metus trukusį projektą – atliekami paskutiniai darbai. Įmonė Klaipėdą papuošė turgaviete – atnaujintu moderniu prekybos paviljonu. Klaipėdiečiai statybininkai turėjo kaip reikiant pasukti galvas, kad įgyvendintų architektų sumanymus. „Tačiau dabar žinome, kad visa galima įgyvendinti, reikia tik geros komandos, gerų projektuotojų ir kantraus užsakovo“, – sako bendrovės „Konsolė“ direktorius Povilas Mikašauskas.
nuotrauka
Naujoji Klaipėdos turgavietė. Vizualizacijų autorius Vilius Kazlauskas (MB „sprik“)


Minimos įmonės
Konsolė, UAB
sprik, MB

Bendrovės „Naujasis turgus“ užsakymu, „Konsolė“, kaip generalinis statybos rangovas, prekybos paviljono statybą Klaipėdoje pradėjo 2016 m. liepą, darbai vyko dviem etapais.

Pagal MB „sprik“ architektų sumanymą, statybos rangovai turėjo pastatyti dviejų tipų prekyvietes – uždaras ir atviras, dėstomas uždarame paviljone, po stogine arba lauke po atviru dangumi.

Uždara turgavietės dalis sudalinta vienodo dydžio moduliais. Jų konstrukcijai panaudotas metalinis karkasas. Prekyvietėms netaikomi energinio naudingumo reikalavimai, tad vidaus patalpų komfortą padeda užtikrinti rekuperacinė sistema.

Vienas iš įėjimų į turgų įrengtas kaip pasažas. Vienoje pasažo pusėje įkurdinti kioskai, kitoje – vietos automobiliams. Pasažo viduryje po stogine išdėstytos poilsio salelės su suoliukais, želdiniais.

Lauko paviljone visu perimetru įrengtos prekyvietės, į kurias patenkama iš lauko. Sujungus lauko modulį su vidaus, prekyvietė gali būti praeinama.

Laužytų formų stogas tapo iššūkiu projektuotojams ir statybininkams

Uždaras paviljonas dengtas dviejų lygių stogu – viduryje stogas pakeltas aukščiau, taip įleidžiant natūralios šviesos. Šio stogo įrengimas „Konsolei“ tapo nemenku iššūkiu. Stogas įrengtas iš gelžbetoninių konstrukcijų, iš apačios apdailintas termomedienos dailylentėmis ir integruotais šviestuvais.

„Sudėtingiausia buvo ne pagaminti kintamo skerspjūvio gelžbetoninius (monolitinius) elementus – kolonas ir 6,5–7,1 m ilgio šakas - sijas, o pagaminti specifinius kintamo skerspjūvio klojinius, kad galima būtų išbetonuoti skirtingų išmatavimų, formų elementus laužytų formų stogui. Prisiėjo klojinius gaminti patiems“, – pasakojo bendrovės „Konsolė“ direktorius P. Mikašauskas. 

Tad iššūkių turėjo ir projektuotojai-konstruktoriai, kurie darbo brėžiniuose darė detalizacijas, kūrė mazgų sprendinius, kad galima būtų įgyvendinti architekto sumanymą, rengė atskirus konstrukcinių elementų darbo brėžinius. Analogiškos patirties įmonė turėjo, bet kiekviena patirtis, kaip sako P. Mikašauskas, visada unikali.

Įmonė turi kvalifikuotų specialistų, kurie išmano darbą, turi pakankamai mažosios mechanizacijos. Tačiau įgyvendinant prekyvietės projektą, buvo nemažai spręstinų klausimų, tad efektyvesniam komunikavimui su architektais ir projektuotojais „Konsolė“ specialiai šiam turgavietės projektui pasamdė konstruktorių. 

Teko suvaldyti dideles darbų apimtis ir darbuotis veikiančiame objekte

Lauko turgus santykinai suskirstytas į penkias zonas: turgaus aikštė, aplink kurią sukasi atvira ir uždara turgavietės, pasažas ir prieigos. Svarbiausias lauko akcentas – turgaus aikštė: atvira erdvė greta alėjos. Aikštėje įrengta vaikų žaidimo aikštelė, poilsio zona su medžiais. 

„Projekto apimtis nemaža – lauke reikėjo įrengti daug skirtingų erdvių su skirtingomis dangomis. Tai skirtingų raštų betoninės ir klinkerio trinkelės, rėminančios ir atskiriančios vieną nuo kitos skirtingas erdves. Įrengėme ir mažosios architektūros elementų, betoninių lauko gaminių“, – pasakojo P. Mikašauskas.

Visi darbai buvo vykdomi veikiančiame objekte – turgaus veikla buvo tik apribota, išlaikant darbų saugos reikalavimus. 

Pagal architektų sumanymą „Konsolė“ Klaipėdoje įgyvendino universalios lauko prekyvietės koncepciją. Visus darbus atliko pats generalinis rangovas – „Konsolė“, išskyrus elektros ir santechnikos, kuriems buvo pasamdyti subrangovai. Objektas jau yra finišo tiesiojoje – užbaigiami paskutiniai darbai – įrenginėjamas grindinys prie bokšto laikrodžio.

„Didžiausi iššūkiai, įgyvendinant šį projektą, buvo keli. Pirmiausia tai specifinis laužytų konstrukcijų statinys, kurį realizuoti technologiškai sudėtinga. Efektyvinant komunikaciją su architektais ir projektuotojais, teko specialiai šiam projektui samdyti konstruktorių. Ne paskutinis dalykas ir specifinės medžiagos, kurių prisiėjo nemažai laukti. Laiko faktorių lėmė ir sezoniškumas. Darbai vyko dideliame plote, tačiau turgus nebuvo uždarytas, tad teko dirbti veikiančioje prekyvietėje – apribojus veiklą“, – sakė bendrovės „Konsolė“ direktorius P. Mikašauskas. 

Vizualizacijų autorius Vilius Kazlauskas (MB „sprik“)

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-04-02 15:44
Dėl koronaviruso Lietuvoje paskelbus karantiną, statybų sektorius susiduria su iššūkiais – statybinių medžiagų vėlavimu, darbo jėgos iš užsienio pasitraukimu, vietinių darbuotojų saugumo užtikrinimu ir, svarbiausia, užsakymų krepšelio mažėjimu.
nuotrauka
2020-04-01 07:50
Civilizacija suteikia ne tik galimybių, bet kelia ir grėsmių, kurių viena – grunto tarša pavojingomis atliekomis. Problema dažnai sprendžiama paprastuoju būdu: užterštą gruntą išveža, naują atveža. Tačiau tai nedera su tvarumu, prieštarauja žiedinės ekonomikos principui, reikalauja papildomų sąnaudų...
nuotrauka
2020-03-27 10:07
Sklandus darbo organizavimas, pasiekiami duomenys, nenutrūkstanti gamybos grandinė – tokiais skaitmenizuotos veiklos privalumais galėjo pasinaudoti įmonės, kai valstybė paskelbė karantiną dėl COVID-19. Tikima, kad ateityje skaitmenizacija bendrovėms taps vis reikalingesnis įrankis. Įmonėms, siekianč...
nuotrauka
2020-03-25 15:33
Nei mūsų valstybė, nei verslas su tokio pobūdžio krize dar nebuvo susidūrę – ji didesniu ar mažesniu mastu palietė visas įmones ir organizacijas, privertė atsiversti sutartis ir imtis pokyčių. Daugeliui tapo neaišku, kaip elgtis sustojus arba apribojus veiklas, kaip spręsti su darbo teise susijusius...
nuotrauka
2020-03-25 15:17
Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien, kovo 25 d., priėmė sprendimą atleisti nuo nekilnojamojo turto, žemės bei valstybinės žemės nuomos mokesčių mokėjimo gyventojus, turinčius nekilnojamojo turto ar žemės sklypus, taip pat valstybinės žemės nuomininkus, kuriuose vykdoma kultūros, laisvalaiki...
nuotrauka
2020-03-23 11:46
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ praėjusiais metais didino savo infrastruktūros verslo apimtis. Iš viso infrastruktūros plėtros srityje bendrovė 2019 m. įgyvendino beveik dvi dešimtis projektų, už beveik 64 mln. eurų. Šiemet bendrovė ketina toliau stiprinti savo infrastruktūr...
nuotrauka
2020-03-20 13:08
Penktadienio, kovo 20 d., rytą į Vilkaviškį užsukę keleiviai turėjo nustebti. Autobusas juos vežė nebe į laikinąją, o į rekonstruotą, išskirtine architektūra pasižyminčią, Vilkaviškio autobusų stotį. Po daugiau nei metus trukusių statybų architekto Gintaro Balčyčio projektuota stotis pradėjo darbą.
nuotrauka
2020-03-18 07:40
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir AIVA SISTEMA įmonės patirtimi, nagrinėja darbo su klientais valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami klientų paklausim...
nuotrauka
2020-03-16 10:31
Europos Komisija kovo 13 d. parengė atsaką, kuriuo siekiama sušvelninti socialinį ir ekonominį COVID-19 protrūkio poveikį, daugiausia dėmesio skiriant vieningam ir koordinuotam reagavimui visos Europos mastu.
nuotrauka
2020-03-10 10:32
Lietuvos pramonei skaitmeninti Ekonomikos ir inovacijų ministerija skiria dar 15,35 mln. eurų. Pramonės įmonės pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“ galės įsivertinti gamybos procesų skaitmeninimo galimybes ir įsidiegti įrangą su integruotomis skaitmeninimo te...
nuotrauka
2020-03-09 13:34
Užbaigta Vilniaus licėjaus rekonstrukcija – nuo šiandien į moderniai atnaujintas klases jau sugrįžo mokiniai. Pastatas rekonstruotas iš esmės – nuo stogo – iki kondicionierių klasėse ir terasos lauke. Licėjus sostinėje veikia nuo 1990-ųjų, ir iki šiol jis nebuvo nė karto remontuotas.
nuotrauka
2020-03-07 09:19
Ketvirtadienį, kovo 5 d., Kretingos rajono savivaldybės administracija iš Kretingos sporto ir sveikatingumo kompleksą stačiusios bendrovės „LitCon“ paėmė visus nebaigto statyti komplekso durų raktus, o objektą saugoti pradėjo trečiadienį, kai vieną subrangovą užtiko bandant išsivežti nesumontuotą ba...
nuotrauka
2020-03-05 14:22
Dirbtinio intelekto algoritmo principu veikiantis liokajus ponas Jenkinsas, kuris praeinantiems darbuotojams nuolat primena jų tikslus ir rezultatų rodiklius. Inovatyvus susitikimų kambarys-baseinas, kuriame tarp plastikinių burbulų gali posėdžiauti 8 žmonių komanda arba žaisti darbuotojų vaikai. 20...
nuotrauka
2020-03-04 12:54
Atvirumas inovacijoms, veiklos skaidrumas ir darbuotojų kompetencijų ugdymas išaugino UAB „Grinda“ 2019 metų pajamas iki 22,211 mln. eurų ir padėjo uždirbti 1,613 mln. eurų. Uždirbtą pelną įmonė skirs miestui ir jo gyventojams – būtinų paslaugų teikimo kokybei gerinti. Planuojama atnaujinti Vilniaus...
nuotrauka
2020-03-03 15:32
Didžiausio prekybos centro RYO Panevėžyje savininkams EfTEN Real Estate Fund IV 2020-tieji prasidėjo sėkmingai. Įsipareigoję valdyti savo nekilnojamą turtą tvariai ir taip mažinti neigiamą poveikį aplinkai, RYO sėkmingai užbaigė pirmąjį sertifikavimo etapą bei tapo pirmuoju prekybinės paskirties pas...
nuotrauka
2020-03-03 13:30
Lankytojams siūlomų pramogų spektrą plečiantis prekybos ir pramogų centre „Ozas“ pristato dar vieną naujovę – jame jau vyksta baseino įrengimo darbai, kuris, planuojama, pradės veikti rugsėjį. Lankytojams naujai atveriamose patalpose, kurios iki šiol buvo neprieinamos, bus įrengtas 25 metrų ilgio, 4...
nuotrauka
2020-03-02 13:33
Daugiafunkcio sporto komplekso su nacionaliniu stadionu statybų ant Šeškinės kalvos konkurso laimėtoju oficialiai pripažintas koncesininkas „Axis Industries“. Toks sostinės savivaldybės, Vidaus reikalų ministerijos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovų Komisijos sprendimas reiškia, jog...
nuotrauka
2020-02-25 08:46
Neilgai trukus Šventojoje prasidės modernaus viešbučio su gydomuoju SPA centru statybos.
nuotrauka
2020-02-21 09:01
Bendrovė „Baltisches Haus“ ir Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė paramos sutartį, pagal kurią bendrovė finansuos naujos autobusų stoties techninį projektą ir užtikrins statybų vykdymo priežiūros paslaugas. Bendra paramos suma – 123 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-02-19 10:44
Penktoji Interchemie werken „De Adelaar“ gamykla, įsikūrusi Kauno LEZ, gamybinę veiklą pradės vasario mėnesį. 1500 kv. m ploto patalpose sumontuotos dvi gamybos linijos: tirpiųjų ir geriamųjų produktų, galinčios per parą pagaminti iki 6 tonų produkcijos. Tiek technologijomis, tiek įranga Kauno padal...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos