2021 balandžio 15 d. ketvirtadienis, 4:42
Reklama  |  facebook

Pramoninės betoninės grindys užkariauja biurų ir gyvenamąją aplinką. Ką verta žinoti? Fotogalerija

2020-10-22 07:45
Šlifuotos pramoninės betoninės grindys iš sandėlių, logistikos pastatų vis intensyviau keliasi į biurus ir gyvenamąsias erdves. Tadas Nausėda, UAB „Tatoma“ direktorius, sako, kad tai lemia ne tik grindų dangų mada, jos tendencijos, bet ir itin paprasta jų priežiūra.
nuotrauka
TATOMOS nuotr.


Minimos įmonės
Tatoma, UAB

Rinkoje sutinkami trys pagrindiniai pramoninių betoninių grindų tipai: šlifuotos, lauko aikštelių ir pagrindas kitoms dangoms. Naujausia tendencija, kuri tampa itin ryški – šlifuotos dangos, anksčiau naudotos tik sandėliavimo, logistikos patalpose, tampa įprasta biuruose ir gyvenamosiose patalpose. Specialistai įsitikinę: tai lemia aplinkybė, kad šios dangos yra ne tik vizualiai patrauklios, bet ir itin paprastai prižiūrimos, valomos, šluojamos.

Įrengiant šlifuotas betonines pramonines grindis, vienas svarbiausių pasirinkimų yra tinkama betono markė ir profesionalus tokio betono tiekėjas.

Nes kaip tik šios dedamosios, kaip akcentuoja įmonės „Tatoma“ vadovas T. Nausėda, lemia galutinį rezultatą, dangos vizualinį patrauklumą, ilgaamžiškumą, lygų paviršių ir kokybę. 

„Betono markė kiekvienam objektui parenkama pagal jo tipą, paskirtį. Dangą projektuojame patys arba įrengiame pagal jau parengtą projektą. Jame pagal funkcijas turi būti parinktas betoninių grindų storis, armavimo tipas, – vardina įmonės vadovas T. Nausėda. – Armavimui paprastai naudojamas metalinis armatūros tinklas, plieninė fibra. Kartais naudojama ir Lietuvoje vis dar naujiena esanti polipropileninė fibra, nors pasaulyje šis būdas jau žinomas seniai.“

Teisingai parinktos pramoninių grindų dedamosios, tarp kurių yra ir lauko bei vidaus sąlygos, lemia jų ilgaamžiškumą. Nors profesionalų patarimai gali padėti įsirengti dangą, kuri tarnaus 10–20 metų, ne vienas užsakovas pasirenka pigesnius, todėl ir trumpesnius eksploatavimo be remonto variantus, kai danga nusidėvi 2–3 kartus greičiau: remonto prisireikia jau po 5–7 metų. Ilgaamžiškumą lemiantis kainų skirtumas siekia 20–30 proc. ar net mažiau. 

„Jeigu užsakovas į grindų dangą investuoja, pvz., 30 tūkst. eurų, o ilgaamžiškumui užtikrinti reikia pridėti 2 tūkst. eurų ir gauti geresnį variantą, neretai atsisakoma“, – neefektyviais taupymo variantais dalijasi T. Nausėda.

Įrengiant šlifuotas grindų dangas įvairios paskirties pastatuose, naudojamos tos pat medžiagos, paviršiaus užbaigimo būdas – skiriasi tik dangos storis, armavimo tipas, barstomi pabarstai ir betoną apsauganti chemija, kuriuos lemia naudojimas arba trintis. Beje, įdomi profesionalų pastebėta detalė: žmogus taip greitai „nuvaikšto“ grindis, kad jas tenka įrengti taip pat, kaip logistikos sandėliui. Todėl svarbu tokias dangas papildomai sutvirtinti mineraliniais betono paviršiaus kietikliais (pabarstais). 

Šlifuotos grindys gali būti įvairių raštų, spalvų: jos dažomos arba į betoną maišomas spalvotas kietiklis, todėl ilgaamžiškumui tai neturi jokios reikšmės. Biurų grindų danga paprastai papildomai poliruojama dėl estetinio vaizdo, siekiant intensyvesnio blizgumo, kuris gali siekti 30–70 proc.

Lauko aikštelėms taip pat vis dažniau renkamasi ne asfalto, o betono danga. Kaip ir šlifuotų grindų atveju, svarbu parinkti tinkamą betono markę. Kaip pastebi T. Nausėda, Lietuvoje įprasta rinktis tradicinę markę, kuri be remonto bus tinkama tik 3–5 metus, vėliau paviršius gali tapti duobėtas, nepatrauklus akiai. Svarbu ir tinkamai parengti žemės gruntą, nes jis gali lemti įdubas ir betono lūžius. Jeigu gruntas bus tinkamai sutankintas, mažiau lėšų reikės skirti ir betonui, akcentuoja T. Nausėda. Jo žodžiais, tinkamai suderinus visas lauko aikštelės dedamąsias, danga tarnaus 30–40 metų, nors paprastai Lietuvoje ji remonto prašosi jau po 10–15 metų. Trukmę lemia ir priežiūra, ir naudojimo sąlygos, ir tinkamas projektas, kuris turi atitikti naudojimo sąlygas. Todėl jau prieš keletą metų „Tatoma“ parengė ir vis tobulina Betoninių pramoninių grindų priežiūros žinyną klientams.

Trečia sritis, kurią išskiria T. Nausėda, – pagrindo kitoms dangoms įrengimas. Tai yra jau minėti objektai, tačiau juose ant pramoninio betoninio pagrindo įrenginėjamos kitos dangos. 

Ką svarbu žinoti, renkantis betonines pramonines grindis:
  • Kiek apkrauta bus danga – kokia veikla, vaikščios ar važinės, kokio svorio technika.
  • Pasirengimas – pastatas turi būti užsandarintas, nes įrengiant šlifuotas grindis, reikia vengti kritulių, didelių skersvėjų, intensyvios saulės.
  • Teisingai įrengtos grindys bus ilgaamžės.
  • Priežiūra – galima plauti tik su vandeniu, be jokių agresyvių priemonių.
TATOMOS nuotr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Žymės  Grindų danga
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-04-08 10:41
Sakoma, kad atnaujinti vonios kambario interjerą žmonės ryžtasi gana retai – maždaug kas dešimt metų, todėl įsirenginėjant svajonių ramybės oazę būtina atsižvelgti ne tik į vyraujančias tendencijas, bet ir tinkamai įvertinti kokybinį technikos svertą.
nuotrauka
2021-04-08 09:31
Vilniuje, šalia Lukiškių aikštės esanti Kražių arba dar kitaip vadinama Montvilos kolonija – vienas pirmųjų Vilniaus mikrorajonų. Šis nedidelis gyvenamųjų namų kvartalas 1911–1913 metais pastatytas bankininko, filantropo, žymaus visuomenės veikėjo Juozapo Montvilos užsakymu.
nuotrauka
2021-03-31 14:33
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė miesto autobusų stoties su požemine automobilių stovėjimo aikštele projekto įgyvendinimui.
nuotrauka
2021-03-31 14:16
Vilniaus miesto taryba šiandien, kovo 31 d., priėmė svarstymui komitetuose siūlymą papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus.
nuotrauka
2021-03-31 13:43
Sapiegų parko atnaujinimo planai atidedami – vienintelį architektūriniam parko ir jo prieigų tvarkybos konkursui pateiktą darbą konkurso įgyvendintojo, „Vilniaus vystymo kompanijos", viešųjų pirkimų komisija šiandien, kovo 31 d., atmetė dėl pasiūlytos kainos – ji (447 700,00 Eur) viršija projektui s...
nuotrauka
2021-03-31 13:28
Kaip atlikti būsto apdailą, kad erdvė būtų lanksti pokyčiams, darbui skirtą vietą nesudėtinga perkelti ir susikurtumėme patogią aplinką gyventi? Klausimai, į kuriuos dažnai atsakymo ieško naujakuriai.
nuotrauka
2021-03-30 10:59
1250 SEB grupės paslaugų centro („SEB Global Services“) darbuotojų kraustosi į naują biurų pastatą NOVA. Tai Suomijos nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Technopolis“ pastatytas 9 aukštų A+ energinio efektyvumo klasės biurų pastatas, suprojektuotas ir pastatytas pagal LEED aukso naujos statybos r...
nuotrauka
2021-03-25 10:46
Vonios kambaryje prasideda mūsų rytiniai ritualai, o vakare – pasiruošimas poilsio metui. Todėl norint įsirengti šią asmeninę erdvę ne tik jaukiai, bet ir patogiai, verta atkreipti dėmesį į dažniausiai kylančias vonios kambario dilemas.
nuotrauka
2021-03-24 11:29
Šeimos pagausėjimą planuojančios poros neretai ieško nuosavo, lūkesčius atitinkančio būsto, kuriame būtų erdvės ir vaiko kambariui. Interjero dizainerė Paulina Biežytė ir šeimos finansų ekspertė Giedrė Štuopė dalijasi patarimais, apie ką reikėtų pagalvoti įrengiant vaiko kambarį bei kaip elgtis, kad...
nuotrauka
2021-03-23 08:23
Kranto alėjos prieigose Kaune iki šiol besidriekiantį žvyrkelį pakeisianti tvarkinga gatvelė nepalieka abejingų. Į šančiškių pastabas ir pageidavimus įsiklausę projektuotojai kauniečiams pristatys planą, kaip turėtų būti atnaujinta vaizdinga erdvė Nemuno krantinėje. Atnaujinti projektiniai sprendini...
nuotrauka
2021-03-17 10:09
Sausį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija sutartį dėl sostinės ledo arenos architektūrinio projektavimo pasirašiusios UAB „Projektų rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“ pristatė pirmuosius pastato planus ir vizualizacijas. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia visuomenę susipažinti su pir...
nuotrauka
2021-03-15 10:51
Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC) lankytojus pakvies jau 2023 metais. Šis projektas išsiskiria estetika ir modernumu, o saikingumas – išskirtinis jo bruožas. Apie architektūrinę SEMC idėją, pastato ypatybes ir išskirtinius architektūrinius sprendimus pasakoja vienas projekto autorių – archit...
nuotrauka
2021-02-25 15:04
JUNG stengiasi, kad vartotojas galėtų susipažinti su jų įrenginiais kuo patogiau ir tam pasitelkia išmaniąsias technologijas. Nuo šiol jungiklius, kištukinius lizdus ir kitus produktus ant savo sienos galima pamatyti per akimirką.
nuotrauka
2021-02-22 12:10
Kovo mėnesį visuomenei bus pristatytas daugiau kaip 30 ha teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detalusis planas, kuriuo siekiama modernizuoti ir humanizuoti teritoriją. Vilniaus miesto savivaldybė kartu su SĮ „Vilniaus planas" kviečia susipažinti su Geležinkelio stoties ir...
nuotrauka
2021-02-12 13:44
Vilniaus miesto savivaldybė suderino projektą, pagal kurį Lvovo g. 21a iškils naujas modernus biurų pastatas. Vasario 22-ąją visuomenės, o vėliau – ir savivaldybės, vertinimo lauks ir gretimuose sklypuose planuojamo verslo centro vystytojai.
nuotrauka
2021-01-27 08:36
Precedento šalyje neturinti Kauno paveldotvarkos programa per šešerius metus prisidėjo prie 130 pastatų atnaujinimo. Ryškiomis spalvomis atgyjantys jų fasadai vis gausiau puošia miestą. Vien per 2020 metus jungtinėmis gyventojų ir savivaldybės pastangomis sutvarkyti 22 pastatai. Vienas jų – apie 187...
nuotrauka
2021-01-26 07:30
Ryte džiaugiamės nauja diena, o vakare pailsę merkiame akis – taip, miegamasis yra vienintelis toks kambarys namuose, kuriame pradedame ir pabaigiame savo dieną, teigia lovų, miegamojo aksesuarų ir čiužinių gamintojas LONAS.
nuotrauka
2021-01-16 08:00
Kompanija „Tikkurila“ metų spalva išrinko ramybę spinduliuojančią žydrą spalvą „Cumulus“ (Y354). 2021 metų spalva ir spalvų kolekcija žadina viltį ir skatina kartu projektuoti giedresnę rytdieną. Ji skelbia: „Nesustokime. Priešaky – giedras dangus.“
nuotrauka
2021-01-07 12:10
Kuriant namų interjerą, svarbu ne tik atsižvelgti į vyraujančias dizaino tendencijas. Taip pat verta pagalvoti apie savo asmeninės erdvės kūrimą, apie namų praktiškumą bei individualumą.
nuotrauka
2021-01-07 08:42
Vilniaus miesto savivaldybė grąžino korekcijoms Pavilnyje, Džiaugsmo gatvėje, planuojamo prekybos centro projektą.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras