2021 balandžio 10 d. šeštadienis, 17:07
Reklama  |  facebook

Suabejojo teisiniu reglamentavimu dėl vėjo jėgainių poveikio aplinkai vertinimo

2021-04-01 13:40
Kovo 31 d. Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija svarstė parlamentinės kontrolės klausimą „Dėl institucijų veiksmų galimai stabdant vėjo jėgainių plėtros projektus“. Minėtą parlamentinės kontrolės klausimą įtraukti į darbotvarkę paskatino gauti raštai iš Lietuvos verslo konfederacijos (LVF) ir Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos (LAIEF).
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacija, VŠĮ
Aplinkos apsaugos agentūra,
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos,
LVF kreipėsi į Komisiją pažymėdama, kad parengtu aplinkos ministro įsakymu Planuojamos ūkinės veiklos (vėjo jėgainių įrengimo) poveikio aplinkai vertinimo (PAV) rekomendacijų pakeitimo projektu siekiama apriboti naujų vėjo elektrinių statybą Lietuvos teritorijoje. Nuogąstaujama, kaip rašoma Seimo pranešime, kad tai sukels ypatingai neigiamas pasekmes verslo aplinkai, valstybės ekonomikai ir finansams.

LAIEF rašte reiškiamas nepasitikėjimas Aplinkos apsaugos agentūros ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovaujančių ir jiems pavaldžių asmenų veiksmais. Teigiama, kad jie savo sprendimuose naudoja galimai nepagrįstus bei subjektyvius argumentus ir neįsigaliojusių teisės aktų nuostatas, kurios nukreiptos prieš vėjo jėgainių plėtros projektus.

Aplinkos ministerijos atstovai, atsižvelgdami į Rekomendacijų projekto nesuderinamumą su Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategija, vertinimo kriterijų subjektyvumą, perteklinį vertinimą ir t.t. pristatė Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo priedų pakeitimo projektą ir patobulintą Rekomendacijų projektą. Ministerijos atstovai pristatė Nacionalinio kraštovaizdžio tvarkymo planą ir pateikė „trijų taisyklių“ pasiūlymą, kaip atpažinti reikšmingą neigiamą poveikį. „Trijų taisyklių“ pasiūlymu siekiama geometriniais skaičiavimais pakeisti vizualinį modeliavimą, kurie, pasak pranešėjų, suteiktų teisinio aiškumo visoms pusėms. Pažymėtina ir tai, kad ypač saugomo šalies vizualinio estetinio potencialo kraštovaizdžio arealai, kuriuose būtina taikyti griežčiausius vizualinės apsaugos reikalavimus, įskaitant draudimą statyti pavienes vėjo jėgaines ir pramoninius vėjo jėgainių parkus, taip pat labai didelio ir didelio vizualinio estetinio potencialo, kuriuose kraštovaizdžio estetinė kokybė negali būti bloginama, užima apie 32 proc. šalies teritorijos.

Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijoje numatyta, rašoma pranešime, kad viena iš pagrindinių strateginio atsinaujinančių energijos išteklių srities tikslo pasiekimo krypčių yra didinti vartojamos elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių dalį, palyginti su galutiniu elektros energijos suvartojimu, iki 45 proc. 2030 metais ir 100 proc. 2050 metais. XVIII Vyriausybės programa numato, kad bus plėtojama elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamyba ir planuojama 2025 m. turėti iki 1,2 GW galios įrengtų vėjo elektrinių tinklą. 2021 m. sausio 1 d. duomenimis, esamų vėjo elektrinių įrengtoji galia siekia 540 MW.

Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas Justinas Urbanavičius, cituojamas pranešime, pabrėžia, kad tam, jog būtų eliminuotas subjektyvus sprendimų priėmimas dėl vėjo jėgainių plėtros projektų ir suteikta daugiau aiškumo šių projektų vystytojams, Aplinkos ministerija turi kuo skubiau parengti ir pateikti kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės vertinimo „baltų zonų“ žemėlapius, kuriuose būtų numatytos prioritetinės vietos vėjo jėgainių statyboms. 
Statybunaujienos.lt
Infrastruktūra

nuotrauka
2021-04-08 15:43
Saulės energetikai skaičiuoja, kad pastaruoju metu vis daugiau saulės elektrines įsirengusių žmonių nori montuoti papildomus saulės modulius. Dabar tuo domisi maždaug kas septintas pasistatęs saulės elektrinę. Dažniausios priežastys – karantino laikotarpiu išaugusios arba pirmos elektrinės įrengimo ...
nuotrauka
2021-04-08 09:40
Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė paskirstė Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo rezervą – 19,3 mln. eurų. Ministerijai planuojant kitais metais taikyti naują KPPP finansavimo modelį, šiemet siekiama padėti savivaldybėms baigti pradėtus darbus, todėl daugiausia rezervo ...
nuotrauka
2021-04-07 15:05
Siekiant užtikrinti saugią ir nepertraukiamą Palangos oro uosto veiklą bei išvengti skrydžių ribojimų dėl susidėvėjusios infrastruktūros, šio oro uosto lėktuvų kilimo ir tūpimo bei riedėjimo takams ir peronui rekonstruoti skiriama 10,25 mln. eurų. Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė pritarė,...
nuotrauka
2021-04-07 12:07
Nemažai gyventojų savo būstuose pasirenka naudoti saulės elektrinės energiją. Nekilnojamojo turto savininkams, nusprendusiems pasirinkti saulės energiją, pirmiausia aktualu žinoti, ar šis energijos šaltinis priskirtinas prie atsinaujinančių energijos šaltinių ir ar su saulės elektrinėmis galima pasi...
nuotrauka
2021-04-02 11:36
Prasideda naujas paramos teikimo etapas gyventojams, norintiems įsirengti nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrines arba jas įsigyti iš elektrinių parko, o taip pat seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – nuo kovo 31 d. iki balandžio 30 d.
nuotrauka
2021-03-30 11:44
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) paslaugų teikėjus kviečia dalyvauti rinkos konsultacijoje dėl valstybinės reikšmės magistralinio kelio A14 Vilnius–Utena ruožo nuo 21,50 iki 39,20 km rekonstravimo.
nuotrauka
2021-03-29 13:24
Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ), kaip rašoma įmonės pranešime, po daugelio planinių ir papildomų bandymų bei nepriklausomų ekspertų vertinimų įrodė, kad atitinka aukščiausius aplinkosaugos standartus, taikomus visoje Europos Sąjungoje.
nuotrauka
2021-03-29 08:28
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl dar 9 Tauralaukio kvartalinių gatvių ar jų ruožų rekonstravimo. Didžiąją dalį darbų numatoma atlikti per šiuos ir ateinančius metus.
nuotrauka
2021-03-23 11:18
„LTG Infra“ ėmėsi 26 geležinkelio pervažų modernizavimo bei rekonstrukcijos į dviejų lygių pervažas projektus. Vien šiemet į pervažų saugumo didinimo projektus ketinama investuoti 7,88 mln. eurų.
nuotrauka
2021-03-23 08:15
Klaipėdos uoste prisišvartavo laivas, į Lietuvą atplukdęs 13 įspūdingo dydžio vėjo elektrinių bokštų. Šios elektrinės bus galingiausios šalyje, o savo aukščiu prilygs maždaug dviejų futbolo stadionų ilgiui.
nuotrauka
2021-03-22 16:58
Nustatyta tvarka ir sąlygos, pagal kuriuos elektros vartotojai galės patys organizuoti ir samdyti rangovus elektros skirstomųjų tinklų įrengimui, rekonstravimui bei perkėlimui tais atvejais, kai skirstomieji elektros tinklai, kliudo statinių statybai ar dėl kitų priežasčių.
nuotrauka
2021-03-22 16:45
Baigėsi laikas teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams – iš viso paraiškas pateikė 15 savivaldybių ir jų valdomos įmonės, o prašoma paramos suma siekia beveik 7 mln. eurų.
nuotrauka
2021-03-22 11:43
Norint klientui nutraukti sutartį ir pakeisti jau pasirinktą nepriklausomą elektros energijos tiekėją, tai padaryti taip pat greita ir paprasta, kaip ir renkantis pirmą kartą. Atkreipiamas dėmesys, kad sutarties nutraukimo sąlygos turi būti aptariamos su tiekėju pasirašomoje sutartyje.
nuotrauka
2021-03-18 12:38
Įpusėjus kovui, po žiemos technologinės pertraukos Klaipėdoje atnaujinami gatvių rekonstrukcijos darbai. Šiais metais gatvėms atnaujinti ir prižiūrėti skiriama daugiau nei 26 mln. eurų.
nuotrauka
2021-03-18 10:02
Įmonė „Inregnum“ informavo savo klientus, kad nuo šių metų balandžio 1 dienos nutraukia savo, kaip nepriklausomo elektros energijos ir gamtinių dujų tiekėjo, veiklą. Klientams energijos tiekimas nenutrūks ir bus užtikrintos tos pačios sąlygos.
nuotrauka
2021-03-18 07:18
Šiuo metu Lietuvoje yra eksploatuojama maždaug 4000 tiltų ir viadukų, kurių bendras ilgis siekia apie 93 km. Didžioji dauguma jų jungia automobilinius kelius ir tik maždaug 14% tiltų yra pastatytų geležinkelio transportui. Gelžbetonio tiltai sudaro maždaug 95% visų Lietuvos tiltų.
nuotrauka
2021-03-15 13:17
Kovo 15 d. baigiasi technologinė pertrauka ir oficialiai, jei orų sąlygos tinkamos, prasideda kelių statybos darbų sezonas. Šiais metais pagal sutartis numatyta pabaigti didžiąją dalį darbų, vykdomų kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, taip pat pradėti vykdyti kitus reikšmingus kelių plėtros ir prieži...
nuotrauka
2021-03-04 09:40
Tiesiant Lietuvą ir Lenkiją sujungsiantį GIPL dujotiekį, išbandyti 102 jau įrengtos naujosios dujų jungties kilometrai. Visas dujotiekio ilgis – 165 km. Atlikus hidraulinius bandymus, patvirtinta, kad vamzdynas išlaiko maksimalaus numatyto slėgio apkrovas. GIPL dujotiekio slėgis šioje atkarpoje siek...
nuotrauka
2021-03-02 10:38
Kaune ties Ugniakuro gatve baigti požeminio tunelio pėstiesiems po geležinkeliu įrengimo darbai.
nuotrauka
2021-02-24 13:22
Lietuvos geležinkelio infrastruktūrą valdanti AB „LTG Infra“, įgyvendindama programą „Triukšmą mažinančių priemonių įrengimas geležinkeliuose“, šiemet net septynių miestų triukšmingiausiose vietose, pastatys naujas triukšmą slopinančias sieneles.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra