2020 rugsėjo 23 d. trečiadienis, 2:25
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vilniaus GKG Nr. 3. Viena iš didžiausių Lietuvos gelžbetonio gamyklų sėkmingai veikia vidaus rinkoje

2018-10-04 07:30,      LSA signatarė 2018-10-04 07:30
„Mes esame gelžbetoninių konstrukcijų gamintojai. Ir mums svarbu gerai žinoti, ko iš mūsų laukia tie, kurie naudoja mūsų produkciją, tai yra statybininkai. Kaip tik dėl tos priežasties 2013 m. lapkričio 7 d. tapome Lietuvos statybininkų asociacijos nariais“, – sako Viktoras Žuravliovas, AB „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ komercijos ir marketingo direktorius, akcentuodamas rinkos dalyvių būtinybę bendradarbiauti.
nuotrauka
Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr.3. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus 3-ioji gelžbetoninių konstrukcijų gamykla, AB
Bendrovė taip pat yra ir Lietuvos statybos industrijos asociacijos narė. Šiuo atveju svarbus profesionalus bendravimas, nes betonas, gelžbetonis, kaip pastebi V. Žuravliovas, nors ir yra tradicinės medžiagos, tačiau jų savybės, panaudojimo galimybės nuolat teikia iššūkių.
Akcinė bendrovė „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ veikia jau 63-jus metus, tad jos gaminiai naudoti statant daugelį dabar jau istoriniais laikomų unikalių objektų, kaip: viešbutis „Lietuva“, Vilniaus televizijos bokštas, Vilniaus greitosios pagalbos ligoninė, Lietuvos Respublikos Seimo pastatas, Santariškių ligoninių kompleksas ir kt. Įmonė turi senas surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų, prekinio betono ir skiedinio gamybos tradicijas.

Gelžbetonio gaminiai – nuo standartinių iki individualių

Dabar gamykla gamina gelžbetonio gaminius nuo pamatų iki stogo, tai kiaurymėtosios perdengimo plokštės (gaminamos nepertraukiamuoju formavimo būdu); įvairių tipų sieninės plokštės pagal užsakovo pageidavimus; kolonos; sijos; cokolinės plokštės; sąramos; pamatų elementai; aplinkos tvarkymo elementai, laiptų, šulinių, tvorų elementai; mišiniai ir statybiniai skiediniai; betoniniai blokeliai; balkonai; kelio plokštes.

Nuotraukoje – Viktoras Žuravliovas, AB „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ komercijos ir marketingo direktorius

Gamykloje gaminami ne tik standartizuoti, bet ir individualūs gaminiai – pagal atskirus užsakymus, individualius klientų poreikius gaminami surenkamieji betono ir gelžbetonio gaminiai. Gamykla teikia ir transportavimo paslaugas: gaminiai operatyviai pakraunami ir atvežami į objektą, iškraunami. Įmonė turi 28 automobilius, turi licenciją verstis krovinių vežimu vidaus maršrutais.

„Kai pastatai, statiniai tokie įvairūs, verstis vien standartinių gaminių gamyba, bent jau Lietuvos rinkoje, neįmanoma, todėl nestandartinių, individualių gelžbetonio gaminių gamyba yra būtina, – sako V. Žuravliovas. – Be abejo, kur kas paprasčiau ir pigiau būtų gaminti standartinius gaminius, bet mums tenka paisyti rinkos reikalavimų. Gelžbetonio gamyba, kaip tik ir dėl nestandartinių gaminių, reikalauja didesnių laiko sąnaudų, reikia nemažai rankų darbo. Tai yra būtinybė ir mes individualius užsakymus vykdome laiku ir kruopščiai.“

Nuo 2014 m. įmonės apyvarta nuolat auga. Tai rodo, kad gamykla atliepia rinkos poreikius.

Gamybininkai ieško efektyviausių sprendimų

Pagrindiniai įmonės „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ klientai yra Lietuvoje, čia parduodama ir pati didžiausia produkcijos dalis. Tačiau įmonė taip pat dalį produkcijos eksportuoja į užsienį. Gamyklos klientais yra tiek įmonės, tiek privatūs asmenys.

Lietuvoje gaminamų gaminių įvairovė visiškai atitinka statybos poreikius ne tik šalies, bet ir Skandinavijos, kitų šalių rinkose. Tačiau gamybininkai, bendradarbiaudami su mokslininkais, nesiliauja ieškoti efektyviausių sprendimų gaminamiems gaminiams.

GKG 3„Mums yra svarbu ne šiaip sau gaminti, o rinkai pasiūlyti gaminius, kurie idealiai atitiktų projektuotojų ir statybininkų lūkesčius, kad užsakovai nepermokėtų, kad gautų tiksliai tokią kokybę, kokios reikia, – sako V. Žuravliovas. – Betono mišinių yra daugybė rūšių – projektuotojams dažnai sudėtinga apsispręsti, kokiai statinio daliai kurį mišinį reikėtų naudoti, tad apsidrausdami jie surašo visus žinomus reikalavimus. Mums ne problema pagal juos pagaminti, tačiau kyla kaina, nes mums reikia daugiau lėšų bandymams ir atitikties įvertinimo procedūroms. Taigi mes ne tik gaminame, bet gaminame mąstydami, dalyvaujame mokslinėse konferencijose, domimės praktika, nes labai gerai suvokiame, kad svarbiausia gaminti kokybiškai ir efektyviai, galvojant ne tik apie gamybos sąnaudas, gamybos efektyvumą, bet ir gaminti taip, kad klientas liktų patenkintas gaminiu ir grįžtų pas mus. Mūsų gaminiai turi kokybės sertifikatus.“

Technologijos kompensuoja darbuotojų trūkumą

Gamykloje įdiegta daug naujų technologijų, veikia trinkelių gamybos linija „HESS“ (Vokietija); žiedų gamybos linija „SCHLUSSELBAUER“; nepertraukiamo formavimo plokščių gamybos linija „ELEMATEC“ (Suomija).

GKG 3Naujos technologijos, pasirinktas gamybos vadybos modelis sudaro sąlygas mažinti ir darbuotojų skaičių. Jeigu 1990 m. įmonėje dirbo 800 žmonių, 2006–2007 m. – per 500 žmonių, tai dabar gamykloje dirba apie 260 darbuotojų. Tačiau kaip ir visos Lietuvos įmonės, „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“ turi spręsti tokias pat problemas, kurių viena iš skaudžiausių – trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Todėl gamyklos vadovas V. Žuravliovas sako, kad įmonės sėkmė – tai jos darbuotojai, žmonės, kurie turi sukaupę didelę šios srities patirtį. Įmonė skatina darbuotojus tobulintis, siunčia į seminarus, kursus, susijusias parodas. 

Nuo savo srities naujovių gamykla ir jos specialistai nelieka nuošalėje ir dėl aktyvaus dalyvavimo Lietuvos statybos industrijos asociacijos dalykiniuose renginiuose – tarptautinėse betono ir gelžbetonio konferencijose, bendradarbiauja su universitetų mokslininkais. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-09-22 07:33
Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė armatūra, o polipropileno fibros. Viso gyvavimo ciklo metu šis pasirinkimas į aplinką išmetamo anglies dvideginio ...
nuotrauka
2020-09-21 09:24
Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukštai iškėlė panašių inžinerinių projektų vadybos kartelę.
nuotrauka
2020-09-18 08:38
„Continental Automotive Lithuania“ paskelbė, jog įmonės gamykla Kaune buvo apdovanota LEED aukso sertifikatu. Tai aukščiausias LEED įvertinimas gamykliniam pastatui Lietuvoje iki šiol. Gamykla Kaune tapo ir pirmąja „Continental“ korporacijos lokacija pasaulyje gavusia tokį aukštą įvertinimą pastato ...
nuotrauka
2020-09-17 07:50
3D erdvėje galima ne tik atvaizduoti atskirus statinius, bet ir itin tiksliai atgaminti miestus su visomis kultūrinėmis vertybėmis. Tokią galimybę jiems suteikia DRONETEAM.lt komanda.
nuotrauka
2020-09-15 11:05
Penktadienį, rugsėjo 11 d., virtualaus susitikimo metu Turto banko, įvairių ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų suinteresuotų organizacijų atstovai aptarė tolesnius veiksmus, siekiant Lukiškių komplekso dalies panaudojimo edukacijai švietimo, kultūros, inovacijų ir technologijų srityse...
nuotrauka
2020-09-14 09:00
Pradėti rekonstruoti Klaipėdos uosto simboliai – bangolaužiai. Nuo jūros bangų uostą saugantys bangolaužiai pastatyti prieš pusantro šimto metų. Juos atnaujinus bei išgilinus laivybos kanalą iki 17 metrų gylio, Klaipėdos uostas atsivers didžiausiems laivams, galintiems įplaukti į Baltijos jūrą.
nuotrauka
2020-09-14 08:30
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kurias skiriamas finansavimas kogeneracijos projektams Jonavoje, Vilniuje, Visagine bei Alytuje. Visiems šiems projektams skirta suma siekia daugiau nei 19 mln. eurų ir prisideda prie Ateities ekonomikos DNR plano skatinimo.
nuotrauka
2020-09-14 07:51
Lietuviška konstrukcijų projektavimo bendrovė „INHUS Engineering“, priklausanti „INHUS“ įmonių grupei bei eksportuojanti inžinerines paslaugas į įvairias šalis, naujausia plėtros kryptimi pasirinko egzotišką ir kultūros požiūriu visai kitokią Pietų Korėjos rinką.
nuotrauka
2020-09-10 09:23
Klaipėdiečiai, „Baltic Tech Park“ įkūrėjai, įgyvendina ambicingą plėtros viziją – 2020 rugpjūčio mėn. patvirtintas 5,47 mln. vertės projektas Baltijos skaitmeninių inovacijų centro statyboms. Dalinis finansavimas – ES fondų lėšomis.
nuotrauka
2020-09-10 07:30
Covid-19 priminė, kad virusai ir bakterijos yra pavojingi. Jeigu nuo koronaviruso ginamės kaukėmis, tai legionelės, sukeliančios sunkią plaučių uždegimo formą, gali tykoti kiekvienuose namuose ir bet kur, kur įrengtas vandentiekis.
nuotrauka
2020-09-09 14:57
Naujojo Registrų centro duomenų centro įrengimo projektas juda į priekį - trečiadienį Vyriausybė oficialiai įmonei perdavė Vilniuje, Studentų g., esančias patalpas. Šiose patalpose pagrindinius šalies registrus ir informacines sistemas tvarkantis Registrų centras ketina įrengti šiuolaikinius saugumo...
nuotrauka
2020-09-08 10:05
Kaune veikiantis Vytauto Didžiojo karo muziejus šią vasarą pasirašė dvišalę sutartį su konkursą laimėjusia įmone UAB „Statybų laikas“. Pagal sutartį bus pradedami svarbaus muziejaus akcento – kariliono bokšto ir arkados remonto darbai. Remonto darbams Krašto apsaugos ministerija skyrė 455 tūkst. eur...
nuotrauka
2020-09-08 09:54
Rugsėjo 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje viceministras Eimutis Misiūnas ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonn pasirašė sutartį, pagal kurią Vokietija Lietuvai skirs iki 500 tūkst. eurų naujų amunicijos sandėlių Lietuvos kariuomenėje projektuoti. Šios lėšos Lietuvai neatlygintinai skir...
nuotrauka
2020-09-07 16:07
Vyriausybės kanceliarijoje buvo pristatyta futbolo stadiono Vilniuje, Žvėryno rajone (J. I. Kraševskio g. 2) galimybių studija.
nuotrauka
2020-09-07 14:58
Naujai kylančiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione Kaune įsibėgėja veiksmas: į teritoriją jau atvyko bendrovės „Autokausta“ technika. Aplink tarptautinius standartus atitiksiantį stadioną iš esmės pasikeis visa plačiai aprėpianti Žaliakalnio erdvė.
nuotrauka
2020-09-07 09:58
Ilgai lauktas gyventojų ir miesto svečių, rugsėjo 4-ąją Tauragėje atidarytas pirmasis baseinas su pirčių erdve. Modernus suaugusiųjų, šeimų su vaikais bei senjorų pramogoms bei laisvalaikiui pritaikytas kompleksas bus skirtas ir gyventojų plaukimo bei sveikatinimo užsiėmimams organizuoti.
nuotrauka
2020-09-04 08:12
Vilniaus pataisos namuose baigiama pertvarkyti iš uždaryto Lukiškių kalėjimo perkelto tardymo izoliatoriaus infrastruktūrą. Rekonstruotos patalpos nuteistiesiems užtikrins aukščiausius tokioms įstaigoms taikomus higienos, sanitarijos, buitinių sąlygų standartus.
nuotrauka
2020-09-02 15:06
AB Panevėžio statybos trestas (PST) pateikė prašymą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui atnaujinti teisminį procesą dėl konkurencijos įstatymo pažeidimo. Bendrovė pažymi, kad nepaisant šio žingsnio, jau vykdo paskirtos baudos mokėjimus pagal sutartą grafiką.
nuotrauka
2020-09-02 08:30
UAB „Concretus group“, valdanti vieną didžiausių aplinkotvarkos produktų gamintojų Lietuvoje UAB „Betono mozaika“ bei SIA „Betono mozaika“ Latvijoje, įsigijo 100 proc. Latvijos kompanijos AS „NordBrik“ akcijų. Šis žingsnis leis sustiprinti prekinio ženklo pozicijas Latvijos rinkoje.
nuotrauka
2020-09-01 10:23
5,6 mln. tonų – tokį į aplinką išmesto anglies dvideginio kiekį per visą savo veiklos istoriją nuo įkūrimo 1941-aisiais užfiksavo stogo langų ir jų priedų gamintoja – „VELUX Grupė“. Tačiau bendrovė pasiryžo net tik suskaičiuoti poveikį aplinkai, bet ir imtis radikalių pokyčių: iki šimtojo veiklos ju...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Grinda“ išaugo Vilniaus rūbą

Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukš...