2019 rugpjūčio 23 d. penktadienis, 18:18
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Žmonių išteklių vadybos ekspertė apie Kalėdų vakarėlius darbe: nepamirškite, kad ateis rytojus

2018-12-11 10:39
Artėjančios Kalėdos įsuka ir šventinių vakarėlių darbovietėse karuselę. 2018 m. JAV atliktas tyrimas parodė, kad 1 iš 3 darbuotojų per šventinį vakarėlį padaro kažką, dėl ko vėliau gailisi. Žmonių išteklių vadybos ekspertė Lina Girdauskienė šio tyrimo rezultatus vertina su šypsena. Vis dėlto ji skatina vakarėlių įmonėse iniciatorius atlikti rimtus namų darbus, o darbuotojams pataria neignoruoti tokio pobūdžio renginių.
nuotrauka
Pexels.com iliustr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

Galimybė pažinti kolegas

Paskaičiuota, kad amerikietis, apsilankęs darbo vakarėlyje, vidutiniškai papozuoja šešioms grupinėms nuotraukoms, sužino septynis su darbu susijusius naujus gandus, o maždaug trys iš dešimties darbuotojų nėra praleidę nė vienos darbe organizuotos kalėdinės šventės. Tokius duomenis lapkričio pabaigoje paskelbė portalas „SWNS Digital“, apibendrindamas 2 tūkst. darbuotojų patirtį.

Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) Vadybos katedros docentė, žmonių išteklių vadybos studijų programos dėstytoja L. Girdauskienė akcentuoja tokių renginių naudą. Jos teigimu, kiekvienas organizacijos parodytas dėmesys savo darbuotojams yra sveikintinas.

Pexels.com iliustr.

Pasak jos, labiausiai laukiamas darbo vakarėlių poveikis – pagerėjusi komunikacija tarp darbuotojų, kurią lemia asmeniškesnis kolegų pažinimas. „Tada ir darbas tampa efektyvesnis. Pradedame bendrauti ne su pareigomis, o su asmenimis. Susipažinę artimiau komunikuojame nebe su „vadybininku“, „ekspertu“ ar „vadovu“, bet, pavyzdžiui, Rasa, Tomu ar Saule“, – sako L. Girdauskienė. 

Ji primena, kad darbo vakarėliai – puiki proga visiems organizacijos nariams susitikti, neformaliai pabendrauti. „Tai galimybė pabendrauti ne darbo aplinkoje ir ne darbo temomis, geriau pažinti kolegas iš kitų skyrių“, – teigia KTU dėstytoja.

Paklausta, kaip elgtis darbo vakarėlyje, kai įprasta elgsena susirinkimų metu šokių aikštelėje tarsi nebetinka, L. Girdauskienė pataria nepamiršti konteksto.

„Tai darbo vakarėlis, kuo viskas ir pasakyta. Panašiose situacijose daug lemia organizacijos kultūra. Jei tai atvira, bendradarbiaujanti, eksperimentuojanti ir nebijanti kritikos organizacija, tuomet žmonės ir vakarėlio metu jausis taip pat gerai, kaip ir dienos metu darbe. Jei organizacija uždara, biurokratinė, kur įsigalėjęs hierarchinis pavaldumas ar vadovo despotizmas – natūralu, kad ir vakarėlio metu teks visiems dėvėti kaukes, o tai vargina“, – teigia žmonių išteklių vadybos ekspertė.

Blogiausia – darbuotojų „rūšiavimas“

Ne vienam vadovui, personalo specialistui ar kitiems už vakarėlių organizavimą atsakingiems asmenims teko susidurti su darbuotojų vangumu – kai kada darbuotojai į vakarėlius eina nenoromis, jausdami pareigą. 

Pasak L. Girdauskienės, priežasčių, kodėl taip nutinka, gali būti daugybė – pradedant nuo prasto organizacijos mikroklimato, neteisingos vadovų elgsenos, blogai veikiančių įvairiausių sistemų ir baigiant tiesiog netinkamai parinktu vakarėlio laiku. Viena dažniausių priežasčių – didelis darbo krūvis, kuris atstumia darbuotojus ir mažina jų įsitraukimą į panašias veiklas.

Kita vertus, savų iššūkių gali patirti organizacijos, kuriose dirba kartu itin skirtingo amžiaus ar pomėgių darbuotojai. „Tokiu atveju visiems tas pats vakarėlio turinys netinka. Kas gali pritraukti jaunų žmonių dėmesį, tas gali nedominti vyresnių“, – pastebi L. Girdauskienė.

Jos teigimu, universalaus recepto geram vakarėliui nėra. „Bet kuo mažiau formalumo, tuo daugiau poilsio ir gero laiko. Juk šventės tikslas yra suteikti džiaugsmą kitiems“, – nerašytą dėsnį įvardija L. Girdauskienė.

Pasak jos, nebūtina mestis į kraštutinumus ir atsisakyti formaliosios šventės dalies, kuri skirta pasidžiaugti metų pasiekimais, darbuotojų įvertinimu. Bet ir tai turi būti pateikiama patrauklia forma. „Kalbančios galvos“ gali erzinti, ir kitą kartą darbuotojai tiesiog nebeateis, manydami, kad jų laukia nuobodžios kalbos.

Kaip vieną didžiausių klaidų L. Girdauskienė įvardija darbuotojų skirstymą. „Mano patarimas – nesukurkite sąlygų atsirasti „išrinktųjų kastai“. Tenka stebėti ne vieną organizaciją, kurioje kalėdinius vakarėlius turi administracija, o kiti darbuotojai – ne. Tuomet dar labiau ryškėja atskirtis tarp „jie“ ir „mes“.

Pasak mokslininkės, tyrimais yra įrodyta, kad dabar bene trečdalį darbo jėgos sudaranti Y karta vis labiau nori iš savo vadovų palaikymo asmeninių problemų metu. „Ką tai sako? Kad mes norime draugauti su savo vadovais, kad hierarchiniai ryšiai atskleidžia tik atsakomybės ir kompetencijos kiekį, bet ne baimę ar paklusnumą. Tad mano patarimas ir vadovams, ir darbuotojams, kaip elgtis vakarėlių metu būtų labai paprastas – ateis rytojus ir reikės dirbti su tais pačiais žmonėmis. Ir tai pasako viską“.
L. Girdauskienė skeptiškai vertina ir perdėtą išteklių taupymą. „Jei organizuojamas vakarėlis, geriau negailėti išlaidų maistui. Jeigu bus paskaičiuotas vieno kąsnio sumuštinukas per visą vakarą, tai darbuotoją ne motyvuos, o demotyvuos. Jeigu daryti, tai daryti gerai“, – priduria ji.

Patarimas vadovams – dėmesys ne tik per šventes

L. Girdauskienė ragina nežiūrėti atsainiai ir dar prieš imantis veiklos matuoti organizacijos „temperatūrą“. „Sakoma, nespręsk už klientą, ko jis nori. Tiesiog paklausk jo. Manau, šis patarimas puikiai veiktų ir kalbant apie Kalėdų vakarėlius darbe“, – sako KTU docentė.

Nuotraukoje – KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto Vadybos katedros docentė, žmonių išteklių vadybos studijų programos dėstytoja L. Girdauskienė 

Vis dėlto L. Girdauskienė net ir patyrusius nesėkmių organizatoriaus ragina nedaryti skubotų išvadų ir nenutraukti vakarėlių tradicijos. Ji pataria išdrįsti paklausti, kas nepavyko ankstesnių vakarėlių metu.

„Sužinokite, o kokios šventės norėtų patys darbuotojai? Gal visi geriau jaustųsi atskirų padalinių vakarėliuose, o ne viename dideliame? Išsiaiškinkite, kodėl vakarėliai darbe nepopuliarūs. Gal netinkamas laikas? Gal darbuotojai nemotyvuoti? Gal neįdomu? Žmonės juk mėgsta pailsėti ir atsipalaiduoti. Tad jei tai nepatinka, vadinasi, yra kažkokia problema, kurią identifikavus, atsiranda galimybė ją pašalinti“.

Apibendrindama L. Girdauskienė primena: „Mylėkite ir rūpinkitės savo darbuotojais visus metus ir kalėdinės šventės jie tikrai lauks. Gerą nuotaiką atsineš savo širdyse ir puikią atmosferą sukurs patys. Tuomet organizacijai nereikės galvoti, kaip pralinksminti, nes visiems ir taip bus gera pabūti kartu“. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-08-22 15:22
Lietuvos valstybės valdomos įmonės (VVĮ) – perpus mažiau patrauklus darbdavys palyginus su užsienio valstybių valdomomis įmonėmis, 4 kartus atsiliekantis nuo tarptautinio kapitalo įmonių. Viena pagrindinių tokio vertinimo priežasčių – maži atlyginimai. Gyventojų nuomone, specialistams ir vadovams VV...
nuotrauka
2019-08-22 15:08
Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, darbo ginčų komisijos per šių metų pirmąjį pusmetį gavo daugiau nei 3,7 tūkst. prašymų dėl darbo ginčų nagrinėjimo, t. y. beveik 13 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Apie 20 proc. (iki 4,5 tūkst.) išaugo ir prašymuose keltų bei išnagrinėtų reikalavimų...
nuotrauka
2019-08-22 14:58
Prasidėjo registracija į nekilnojamojo turto objektų aukcioną, kurį organizuoja „Newsec“. Rugsėjo 26 dieną įvyksiančiame aukcione parduodamų 26 objektų bendra kaina viršija 3 mln. eurų (be PVM). Brangiausių trijų parduodamų objektų kaina sudaro daugiau nei pusę šios sumos, o kai kurie iš jų šįkart s...
nuotrauka
2019-08-22 14:21
Rugpjūčio 21 d. Statybininko (STATREG) kortelės įteiktos pirmiesiems „Veikmės statybos“ brigadininkams, susirinkusiems prie sparčiai kylančio NOVA verslo centro Vilniuje.
nuotrauka
2019-08-22 11:49
Konkuruojančioms įmonėms susibūrus į asociaciją, kyla rizika, kad joje priimti sprendimai gali riboti jos narių elgesio rinkoje savarankiškumą. Konkurencijos taryba primena, kad asociacijų narės neturėtų dalytis individualia strategine informacija, nes tokie mainai gali būti prilyginami konkurenciją...
nuotrauka
2019-08-22 10:16
Sostinės savivaldybė paskelbė viešą atvirą paslaugų pirkimo konkursą – kviečia projektuotojus ir visas projektavimo paslaugas teikiančias įmones prisidėti prie miesto infrastruktūros gerinimo. Iki šiol didžiąją dalį projektavimo darbų atlikdavo viena savivaldybės įmonė „Vilniaus planas".
nuotrauka
2019-08-22 08:19
Planuojant kapitalinę stogo renovaciją, dažnai išaiškėja, kad galima būtų pakeisti tik pačią stogo dangą (dažniausiai skardą, asbestinį banguotą lakštą „šiferį“), o laikančiosios stogo konstrukcijos yra išlikusios geros būklės. Svarbiausias klausimas, norint pasirinkti čerpių stogo dangą – ar konstr...
nuotrauka
2019-08-21 14:05
Besirengdama Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkai bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia jaunimą kurti meninę savo ateities stoties viziją. Rugsėjo 6 dieną rengiamose moksleivių kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk savo ateities stotį“ gabūs jaunuoliai turės progą pademonstruoti meninius...
nuotrauka
2019-08-19 13:42
Paaiškėjo, kas per artimiausius 15 mėnesių parengs galutinio viso Gedimino kalno sutvarkymo projektą ir atliks reikalingus tyrimus. Tarptautinį viešojo pirkimo konkursą šioms paslaugoms atlikti laimėjo UAB „Hidroterra“, su kuria buvo pasirašyta 2,18 mln. eurų vertės sutartis.
nuotrauka
2019-08-19 11:49
Š. m. rugpjūčio 19 d. duomenimis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) piniginių srautų įsipareigojimai pagal sutartis ir administravimo išlaidos 2019 m. valstybinės reikšmės keliams administruoti, prižiūrėti ir tiesti jau sudaro 404,8 mln. eurų arba ...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 10:33
Įmonių vagystės, kai prisidengiant kitais asmenimis ir pateikus suklastotus dokumentus bandoma perimti įmonės akcijas ir valdymą, taip sukeliant nuostolių tikriesiems įmonės savininkams, nuo šių metų tapo pagrindiniu Registrų centro prevencinio darbo taikiniu. Sustiprinus pajėgas siekiama visiškai e...
nuotrauka
2019-08-16 07:55
Šiaulių miesto savivaldybėje pristatyta iniciatyva surengti laisvą Prisikėlimo aikštėje numatomo statyti paminklo „Tautos Laisvei“ idėjų konkursą. Siūlymus teikti gali ne tik architektai, menininkai ar dizaineriai, bet ir visi bendruomenės atstovai.
nuotrauka
2019-08-16 07:31
Lietuvos aukščiausiasis teismas paskelbė, kad atsisako priimti nagrinėti UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo pašalinti bendrovę iš Daugiafunkcio komplekso koncesijos konkurso.
nuotrauka
2019-08-14 11:10
Rugsėjo 6 d. Klaipėdoje įvyks jau tradicine tapusi Statybininkų dienos šventė, kurią organizuoja Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).
nuotrauka
2019-08-14 10:00,      papildyta 2019-08-14 11:52, Papildyta „YIT Lietuva“ komentaru
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcijos) tęsiamas kelių kokybės auditas atskleidžia vis naujas kai kurių rangovų piktnaudžiavimo detales.
nuotrauka
2019-08-14 09:41
2019 m. antrąjį ketvirtį šalyje, paskelbė Statistikos departamentas, atlikta statybos darbų už 874,1 mln. EUR to meto kainomis. Tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 2,4 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei pirmąjį ketvirtį (nepašalinus – 61,2 proc. daugiau).
nuotrauka
2019-08-14 09:19
2019 m. antrąjį ketvirtį baigti statyti 1 836 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 10,6 proc. daugiau nei 2018 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2019-08-13 10:44
Kaip praneša Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (toliau - VPĮ) 82 straipsnio 8 dalimi „Centrinė perkančioji organizacija ketvirčiui pasibaigus per 5 darbo dienas privalo pateikti Viešųjų pirkimų tarnybai informaciją apie perkančiųjų organizacij...
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...