2023 birželio 2 d. penktadienis, 8:13
Reklama  |  facebook

„Akmenės cementas“ investuoja į alternatyvų kurą ir rengiasi betoninėms kelių dangoms

2018-10-16 07:30
„Akmenės cemento“ gamykla per metus vidutiniškai pagamina apie 1,1 mln. tonų cemento. 57 proc. produkcijos parduodama Lietuvoje, kita dalis eksportuojama. Net jeigu Lietuva cementą pirktų tik iš „Akmenės cemento“, įmonei vis tiek reikėtų ieškoti kitų rinkų, nes pagamina dvigubai didesnį kiekį cemento, negu jo per metus sunaudoja Lietuva, t. y. 800–900 tūkst. tonų.
nuotrauka
Pagrindiniai „Akmenės cemento“ klientai Lietuvoje yra gelžbetonio ir statybos pramonė, pakuotą cementą perka mažmenininkai. Pernai aktyviai pradėta bendradarbiauti su kelininkais. AKMENĖS CEMENTO nuotr.


Minimos įmonės
Akmenės cementas, AB
„Mums svarbu panaudoti visus gamybinius pajėgumus – per metus galime gaminti apie 1,5 mln. tonų cemento. Lietuvos klientai nuperka apie 57 proc. to, ką pagaminame. Apie 35,6 proc. parduodame Lenkijoje, Švedijoje, Suomijoje, dar apie 7,4 proc. – Baltarusijoje, – sako įmonės „Akmenės cementas“ generalinis direktorius Artūras Zaremba. – Mes esame lietuviška bendrovė, vietos rinka mums yra svarbiausia, bet dinamiški rinkos procesai pardavimus verčia diversifikuoti – situacija gali pasikeisti labai greitai: 2009 m. cemento poreikis per metus sumenko dvigubai. Tačiau per daug platus vartotojų ratas taip pat turi tam tikrų niuansų.“

Cementas gaminamas pagal kiekvieno kliento poreikius

Pagrindiniai „Akmenės cemento“ klientai Lietuvoje yra gelžbetonio ir statybos pramonė, pakuotą cementą perka mažmenininkai. Pernai aktyviai pradėta bendradarbiauti su kelininkais, gamyklai pradėjus gaminti naują produktą – hidraulinį kelių rišiklį HRB E4, kuris atitinka standarto LST EN 13282-1:2013 reikalavimus. Jis skirtas kelio, geležinkelio, oro uosto ar kitų infrastruktūros objektų pagrindo sluoksniams ir pasluoksniams bei viršutinius sluoksniams paruošti, taip pat naudojamas žemės darbų apdorojimui. 

Bendrovė gamina 8 tipų LST-EN 197-1:2011 standarto reikalavimus atitinkantį cementą: kelių rūšių bepriedį ir klinties portlandcementį, žematemperatūrį sulfatams atsparų šlakinį cementą. Bendrovė taip pat gamina cementą, kuris atitinka konkrečių užsakovų poreikius – cementą stogo dangai, sienų plokštėms ir pan.

Betoninė kelio danga – patogių kelių garantija

Jau daugelį metų kalbama apie betoninės dangos kelius Lietuvoje. Tokių kelių savikaina būtų didesnė negu įprastinių, tačiau ten, kur apkrovos didelės (pvz., magistraliniuose keliuose), betoninė danga įgyja kitų verčių: ji yra ilgaamžė, o priežiūra kur kas paprastesnė, patogesnė. Kaimyninės Lenkijos keliai, pastebi „Akmenės cemento“ generalinis direktorius A. Zaremba, renovuojami jau naudojant betoną.

„Kelių dangai nereikia kokio ypatingo cemento, tad pasirengti reikėtų tik kelininkams – įsigyti specialios įrangos. Užsakovas tokiuose projektuose paprastai yra valstybė, jei Lietuva tam pagaliau ryžtųsi, tai būtų sveikintinas žingsnis, kuriant tikrus, ilgaamžius kelius, – sako A. Zaremba pastebėdamas, kad nekalbama apie prastą pavyzdį, įrengiant betoninio pagrindo kelią Vilnius–Utena. – Mūsų gamykla jau žengė pirmą realų žingsnį – rinkai pasiūlė minėtą hidraulinį kelių rišiklį HRB E4. Jis nepamainomas surišant gruntą šlapiose vietose.“
Betoninė kelių danga sėkmingai naudojama pagrindinėse magistralėse Skandinavijoje, Lenkijoje, kur kas anksčiau ją išbandė ir naudoja Vokietija, Čekija, Prancūzija, Ispanija. Tai gera perspektyva ne tik Lietuvos cemento gamintojams ir tiekėjams, bet ir kelių naudotojams. Kiek brangesnę kelio dangą atperka ilgas naudojimas ir nereikli priežiūra.

„Akmenės cemento“ siekiamybė – alternatyvus gamybos kuras

2014 m. rugpjūtį paleidusi naują sauso būdo klinkerio gamybos liniją, kuri ne tik padidino gamybos apimtis iki 1,5 mln. tonų klinkerio per metus, bet ir sudarė sąlygas sumažinti kuro sąnaudas, tad ir sumažinti į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį, įmonė žengia dar žingsnį į priekį. 

padangų deginimas

„Jau kelerius metus mes deginame ir padangas, tačiau šiuo alternatyviu kuru yra keičiama vos 5–7 proc. viso kuro. Pranašumas tas, kad cemento gamybos krosnyse deginant padangas nelieka jokių atliekų“, – sako „Akmenės cemento“ generalinis direktorius A. Zaremba. Kaip skelbia oficialūs šaltiniai, ES šalyse 1,1 mln. tonų nenaudojamų padangų sudeginama cemento gamyklose (81 proc.), gaminant šilumą ir elektrą (19 proc.). „Akmenės cementas“ rengiasi išplėsti alternatyvaus kuro panaudojimo galimybes – investuoja į dozavimo, saugojimo įrenginius bei jų suderinimą su naudojamomis technologijomis. Bendrovė planuoja naudoti kitas alternatyvaus kuro rūšis – deginti ne tik smulkintas padangas, bet ir atliekas, kurios (taip pat ir medienos) nebegali būti niekur kitur naudojamos.

„Jeigu, kaip planuojame, sudegintume 20 tūkst. tonų atliekų, jos pakeistų apie 15 proc. dabar panaudojamos akmens anglies“, – dalijasi skaičiavimais bendrovės generalinis direktorius A. Zaremba, akcentuodamas, kad atliekos turi būti kaloringos, nes cemento gamybai reikia aukštos temperatūros. 

Akcinė bendrovė „Akmenės cementas“ yra viena iš didžiausių Baltijos šalyse ir vienintelė Lietuvoje bendrovė, gaminanti cementą. Cementas Akmenėje gaminamas nuo 1952 metų. Būdama viena iš stambiausių pramonės įmonių Lietuvoje, „Akmenės cementas“ strateginiu veiklos tikslu laiko darnų vystymąsi. Todėl nuolatinis dėmesys skiriamas ne tik produkto kokybei užtikrinti; bendrovės tikslas – racionaliai spręsti taršos problemas, atsakingai įgyvendinti investicinius projektus ir rūpestingai kelti personalo kvalifikaciją.

Nuo 1999 m. rudens dalyvaudama Lietuvos statybininkų asociacijos veikloje, AB „Akmenės cementas“ jau dešimtmetį – nuo 2008 m. liepos – yra ir pilnateisė Europos cemento asociacijos CEMBUREAU narė. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas