2024 vasario 26 d. pirmadienis, 13:02
Reklama  |  facebook

Architektai pataria: kaip išsirinkti tinkamiausią biurą?

2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
Jurgita Ragaišė, bendrovės „Newsec“ nuotr.


Minimos įmonės
Aketuri architektai, UAB
Newsec, UAB
Capitalica Asset Management, UAB
„Šiandien svarbi ne tik verslo centro lokacija, bet ir tai, kaip pasirinkti architektūriniai sprendimai prisidės prie jaukios ir į biurą atvykti kviečiančios atmosferos kūrimo. Ir šeimos ar šuniukų nuotraukos čia nebepadės. Po pandemijos biuruose įsivyravus bendroms darbo erdvėms, jaukumą tenka kurti pasitelkiant kitas priemones“, – teigia pranešime cituojamas architektas Lukas Rekevičius ir kartu su kitais nekilnojamojo turto ekspertais dalijasi įžvalgomis bei patarimais, kaip pasiūlymų gausoje sėkmingai atrasti savo svajonių biurą.

Anksčiau norintieji modernaus ir tarptautiniais sertifikatais įvertinto biuro Vilniuje galėjo tiesiog pasižiūrėti į tai, kas šiuo metu statoma ar jau pastatyta sostinės centre. Šiandien situacija, anot architekto, pasikeitė – pirmiausia, kalbant apie geografiją.

„Vilniaus centras plečiasi. Konstitucijos prospekte esantiems verslo centrams nei kiek nenusileidžia Šnipiškėse statomi projektai. Todėl ieškant naujo biuro sostinėje apsiriboti vien tik Konstitucijos prospektu ar Lvivo gatve būtų neprotinga. Tokios pačios A+ klasės verslo centrų jau galima rasti ir kitur, tik už konkurencingesnę kainą“, – teigia Lukas Rekevičius, architektūros studijos „Aketuri architektai“ direktorius.

Aketuri architektaiLukas Rekevičius,
Tomo Kaunecko nuotr.
 
Biuras – ne pramogų parkas

Architektas taip pat pastebi, jog biurai jau kurį laiką tapo konkurencijos tarp įmonių įrankiu:

„Tai ypatingai matyti IT sektoriuje. Esminis lūžis, sakyčiau, įvyko po pandemijos – išmokome ir supratome, kad galime dirbti iš namų, todėl dažnoje įmonėje atsirado daugiau darbuotojų nei darbo vietų. Todėl vietą biure gaudavo tas, kas pirmas į jį ateidavo. Dingo asmeniškumas, ant darbo stalo jau nebegalėjai pasidėti šeimos nuotraukos, nes visur – bendra darbo erdvė. Pastebime, kad šį praradimą šiuo metu bandoma kompensuoti kuriant minkštesnių ir gyvenimiškų struktūrų, natūralių, su aplinka darniai derančių medžiagų pastatus.“

Pasak architekto, jaukus, patogus ir, svarbiausia, susikaupti darbui padedantis biuras – tai, ko šiandien ieško darbdaviai, norintys ne tik pritraukti trūkstamų talentų, bet ir susigrąžinti jau turimus darbuotojus iš namų į biurą.

Jo teigimu, „Darbo vieta turi padėti susikaupti. Biuras – ne pramogų parkas. Jis turi būti ramus, jaukus. Kolegos turi negirdėti vienas kito pokalbių telefonu, erdvės turi padėti nesiblaškyti. Visa tai galima pasiekti pasitelkus tinkamus architektūrinius bei interjero sprendimus".

Kaip išsirinkti „tą vienintelį“

„Renkantis naują biurą, posakiu „neskubėk ir būsi pirmas“ geriau nesivadovauti“, – pataria pranešime cituojama Jurgita Ragaišė, „Newsec“ tarpininkavimo grupės Lietuvoje vadovė.

Anot jos, geriausia biuro ieškoti dar tik vystomuose projektuose: „Taip galėsite patys išsirinkti, kaip atrodys jūsų darbo vieta – nuo vietos pastate iki struktūros. Tuo nauji verslo centrai ir pranašesni už jau pastatytus, nes pastaruosiuose, deja, tenka rinktis iš to, kas yra likę.“

Naujo biuro ieškantiems ekspertė taip pat pataria neatmesti projektų, turinčių aukštesnę nuomos kainą: „Neretai pateikiama pradinė kaina už biuro plotą neatitinka to, ką galiausiai tenka sumokėti pridėjus visus papildomus mokesčius po pilno biuro įrengimo. Šios iš anksto dažnai nenurodomos lėšos kiekvienais metais gali būti vis kitokios, priklausyti nuo paties pastato, todėl įvertinant, ar planuojamo nuomotis ar įsigyti biuro kaina yra išties gera, visada verta apsvarstyti galimybę į pagalbą pasitelkti šios srities profesionalus.“

„Standartiškai vienas aukštas gali būti pritaikomas 3-4 nuomininkams. Pavyzdžiui, šiuo metu Šnipiškėse kylantį „Sand Office“ verslo centrą projektavome taip, kad kiekvieno pastato aukšto centre liktų tokios bendrosios erdvės kaip susitikimų kambariai, kuriose nereikia nuolatinės dienos šviesos. Pastato kraštuose – darbo vietos, iš kurių būsimiems darbuotojams ne tik atsivers miesto panorama, bet ir džiugins natūrali saulės šviesa, kurios Lietuvoje mums visiems taip trūksta. Svarbiausia, kiekvienas projekto vystymo metu norą keltis į pastatą išreiškęs nuomininkas turės galimybę įsitraukti į planavimo procesą ir taip kartu kurti savo darbo vietą“, – sako architektas L. Rekevičius.

Šiuo metu biuro ieškantiems ekspertai taip pat pataria aiškiai įsivardinti vidinius komandos norus, poreikius bei galimybes: „Svarbu net ir tokie, regis, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingi dalykai kaip tai, ar dauguma komandos narių į darbo vietą atvyksta automobiliu, ar viešuoju transportu. Jei automobiliu – ar turi, kur jį patogiai pasistatyti. Reikia pagalvoti net ir apie tai, ar su komanda pietus mėgstate užsisakyti į biurą, ar verčiau tai darote kavinėse bei restoranuose mieste. Todėl nepamirškite nuoširdžiai pasikalbėti su kolegomis. Pasidarius namų darbus bus lengviau rinktis naujus namus iš daugybės pasiūlymų rinkoje“, – teigia J. Ragaišė.

Capitalica Asset ManagementAndrius Barštys, 
bendrovės
„Capitalica Asset Management“ 
nuotr.
 
Galvoti ir apie rytojų

Anot šiuo metu verslo centrą vystančios investicijų valdymo bendrovės „Capitalica Asset Management“ bendraturčio ir valdybos pirmininko Andriaus Barščio, renkantis naują biurą svarbu galvoti ir apie tai, ar jis patenkins komandos poreikius ne tik šiandien, bet ir po 5 ar 10 metų: „Tokie pastato rodikliai kaip A+ energinė klasė, tarptautiniai sertifikatai, įrodantys pastato kokybę bei tvarumą, verslo centro architektų bei vystytojų patirtis įgyvendinant panašius projektus – kriterijai, kurių privalu ieškoti jus dominančiose vietose. Nors niekas negali garantuoti, kad po 10 metų šiandien pasirinktas biuras bus tinkamas jūsų organizacijai, bet šie kriterijai bent jau padidins tikimybę, jog naujos vietos ieškoti neteks dėl netikėtai pakilusių pastato eksploatavimo išlaidų ar dėl to, jog biure darbuotojai jaučiasi nepatogiai.“

Anot A. Barščio, šiuolaikiniam verslui svarbu viskas – nuo to, kaip pastatas atrodys, kokia bus jo infrastruktūra, iki to, ar netoliese yra patogus susisiekimas viešuoju transportu, ar verslo centras atitinka aukštus reikalavimus, keliamus norint gauti tokius tarptautinius sertifikatus kaip, pavyzdžiui, BREEAM Excellent.

„Todėl, norint išsirinkti biurą, kuris tarnautų ne vienus, ne du, o dešimt ir daugiau metų, patartina susidaryti individualų savo įmonės prioritetų sąrašą ir rinktis naujus namus rinktis būtent pagal jį“, – sako pranešime cituojamas Andrius Barštys.
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.
nuotrauka
2024-02-05 10:35
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) savivaldybių vyriausiesiems architektams pristatė nuo vasario 1 d. įsigaliojusius pokyčius, susijusius su Lietuvos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimu.
nuotrauka
2024-02-02 12:38
Naujas postūmis siekiant atgaivinti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą – Klaipėdos savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios biudžetinės įstaigos Kultūros infrastruktūros centro atstovai aptarė artimiausius galimus žingsnius, kad procesas pajudėtų. Pačiame pašto komplekse vykusio susitikimo ...
nuotrauka
2024-01-31 15:08
Ne paslaptis, kad svajojant apie nuosavus namus, neretai kyla daugybė klausimų. Žvalgomės geriausio varianto – ieškome būsto su potencialu, kuriame galėtume realizuoti savo idėjas ir sukurti saugią, jaukią bei visiems poreikiams lanksčią erdvę. Natūralu, kad šių svajonių išsipildymui koją dažnai pak...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-24 14:07
Klaipėdos savivaldybė praneša numačiusi šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti, kad Klaipėdos centrinis paštas galėtų atgimti. Planuojama, kad Kultūros ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras artimiausiu metu pradės cen...
nuotrauka
2024-01-22 16:43
Praėjusią savaitę Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) buvo pristatyti beveik dešimtmetį trukę skliautų tapybos restauravimo darbai. Pagrindinės navos skliautuose atsivėrė unikalūs sienų tapybos kūriniai.
nuotrauka
2024-01-17 16:03
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose.
nuotrauka
2024-01-16 14:22
Daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Norvegijos sostinėje Osle kylantis Vyriausybės kvartalas savo šalyje sulaukia ne mažiau dėmesio ir diskusijų nei A. Goštauto kvartalo transformacijos projektas Lietuvoje. Iššūkiai ir klausimai, kuriuos sprendžia norvegai panašūs: susisiekimas, saugumas, siekis kurti n...
nuotrauka
2024-01-15 14:47
Dažų gamintojas „PPG Tikkurila" 2024-ųjų metų spalva išrinko persikinio atspalvio „Nude in Nizza". Šis atspalvis spinduliuoja šilumą, atspindi gerumą, meilę ir žaismingumą.
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...
nuotrauka
2024-01-08 13:36
Nuo sausio mėnesio Vilniaus miesto savivaldybės specialistai analizuos, kaip praktiškai pritaikomas ir įgyvendinamas pagrindinis miesto teritorijų planavimo dokumentas – bendrasis miesto planas. Į stebėsenos procesą įsitrauks ir nepriklausomi ekspertai.
nuotrauka
2024-01-03 13:59
Valgomo baldai ir jų akcentas – valgomojo stalas – itin svarbūs kiekvienuose namuose. Pastarieji suburia šeimą, artimuosius ir draugus kartu minėti gražiausias metų šventes, sukaktis ar tiesiog kartu pavakarieniauti. Interjero dizainerė pastebi, renkantis naują valgomojo stalą, o kartu su juo – ir k...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras