2023 birželio 2 d. penktadienis, 5:36
Reklama  |  facebook

Architektūrinį ministerijų miestelio konkursą organizuos Architektų sąjunga

2023-03-28 16:50
Turto banko skelbtą viešą atranką organizuoti A. Goštauto g. administracinio kvartalo architektūrinį konkursą laimėjo Lietuvos architektų sąjunga. Planuojama, kad kvartalo architektūrinis konkursas bus paskelbtas liepą. Jam įvykus paaiškės, kaip atrodys administracinis kompleksas, kuriame įsikurs dalis ministerijų ir kitų valstybės įstaigų.
nuotrauka
Turto banko iliustr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
Lietuvos architektų sąjunga,
Sutartį su Lietuvos architektų sąjunga, rašoma Turto banko pranešime, ketinama pasirašyti artimiausiu metu, architektūrinio konkurso organizavimas kainuos 64,7 tūkst. eurų.

„Tikimės, kad ilgametę patirtį turintis parneris užtikrins sklandų architektūrinio konkurso organizavimą. Administracinio kvartalo konversija pakeis miesto veidą šioje dalyje, todėl mums, kaip ir ministerijoms bei visuomenei, bus įdomu sulaukti profesionalų siūlomų vizijų“, – Turto bankopranešime cituojamas generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Administracinio kvartalo konversija A. Goštauto g. Vilniuje yra suskirstyta į 6 etapus, visą projektą ketinama baigti įgyvendinti 2028-aisiais. Siekiant paspartinti darbus ir finansuoti būsimus etapus, pirmojo etapo – pastato A. Goštauto g. 11 – kapitalinis remontas jau įgauna pagreitį. Šiuo metu rengiami projektiniai pasiūlymai, kurie apibrėš pastato išplanavimo koncepciją.

„Siekiame, kad sovietmečiu statyti pastatai atitiktų šiuolaikišką dvasią – taptu atviresni, draugiškesni aplinkai ir patogesni tiek darbuotojams, tiek miestiečiams. Projektinius pasiūlymus šiuo metu deriname su trijų ministerijų – Sveikatos apsaugos, Susisiekimo ir Žemės ūkio – atstovais“, – teigia M. Sinkevičius.

A. Goštauto g. 11 pastatas šiuo metu yra tuščias, todėl apsispręsta pirmiausia jį pritaikyti trijų ministerijų veiklai. Pirmąjį etapą planuojama užbaigti 2025 m. pirmąjį ketvirtį. Perkėlus ministerijas ir pardavus jų šiuo metu užimamas patalpas būtų užtikrintas finansavimas tolesniam projekto vystymui. Visa preliminari 1-ojo etako vertė siekia apie 16 mln. eurų.

Projektinius pasiūlymus pirmajam projekto etapui rengia „Do Architects“, laimėję atvirą viešąjį konkursą su mažiausia pasiūlyta kaina. Projektinių pasiūlymų parengimo vertė siekia 80 tūkst. eurų.

„Seną pastatą atverti, paversti šiuolaikišku nėra taip paprasta – kalbame apie dalies perdangų griovimą, konstrukcinius skaičiavimus, išplanavimo keitimą ir kitas sudedamąsias dalis. Pastatas pasikeis neatpažįstamai, tikimės, kad nauja koncepcija patiks ne tik ministerijų darbuotojams, bet ir visuomenei“, – aiškina M. Sinkevičius.

Suderintus projektinius 1-ojo projekto etapo sprendinius visuomenei ketinama pristatyti balandžio pabaigoje. Po projektinių pasiūlymų bus skelbiamas viešasis pirkimas techniniam darbo projektui parengti. Šiame projekte bus numatytas konkretus inžinerinių tinklų išdėstymas, darbo vietų skaičius, tikslus išplanavimas. Pagal šį projektą jau bus vykdomi rangos darbai. Techninis projektas turės būti parengtas iki 2024 1-ojo ketv., rangos darbų konkursą ketinama skelti 2024-ųjų balandžio mėn. Visi pirmojo etapo sprendiniai turės būti priderinti prie bendros architektūrinis vizijos po architektūrinio konkurso pabaigos.Lygiagrečiai A. Goštauto kvartalo projektui, Turto bankas vykdo ir dar vieno ministerijų pastato kapitalinį remontą Gedimino prospekte 38, Vilniuje. Kapitaliai remontuoti ketinama Ekonomikos ir inovacijų bei Energetikos ministerijos pastatą. Čia projektinius pasiūlymus rengia mažiausia kainą pasiūliusi „Viltekta“. Projektinių pasiūlymų parengimo darbų vertė – 85 tūkst. eurų.

„Kalbame apie viso Turto banko Vilniuje valdomo turto portfelio peržiūrą, optimizavimą ir modernizavimą. Šiuo metu vien sostinėje Turto bankas vykdo projektų, kurių vertė su pirmuoju A. Goštauto g. kvartalo etapu siekia apie 90 mln. eurų“, – teigia M. Sinkevičius.

Turto bankas šiuo metu valdo apie 750 tūkst. kv. m administracinio valstybės turto – t.y. apie 7,2 proc. viso valstybės turto. Didžioji dalis administracinių patalpų yra Vilniuje, o jų energetinė klasė yra F arba dar žemesnė. Įgyvendinus A. Goštauto g. administracinio kvartalo konversiją Vilniuje būtų atsisakoma beveik 90 tūkst. kv. m neefektyvaus ploto, o jį pardavus valstybė gautų apie 150 mln. eurų. Iš šių pinigų ketinama finansuoti administracinio kvartalo konversiją.

Turto banko skaičiavimu, įgyvendinus projektą kasmet valstybė taupytų apie 3 mln. eurų institucijų išlaikymo kaštų, tarnautojams būtų sukurtos šiuolaikiškos darbo sąlygos, o miestiečiams atsivertų naujos viešosios erdvės.

„Panašius projektus vykdome visoje Lietuvoje, tik jie yra gerokai mažesnės apimties. Turto banko tikslas kiekviename mieste ir miestelyje – sukelti įstaigas į vieną ar kelis modernizuotus ir šiuolaikinius standartus atitinkančius pastatus, o nereikalingą turtą parduoti, taip finansuojant projektus. Valstybei tai papildomai nekainuoja, taupomi išlaikymo kaštai, jau nekalbant apie papildomą darbuotojų motyvaciją dirbant šiuolaikiškuose biuruose“, – cituojamas M. Sinkevičius.

Šiuo metu turto bankas vykdo 32 atnaujinimo projektus, kurių bendra vertė siekia apie 150 mln. eurų. 
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-05-30 06:12
Turto bankas pristato pirmojo ministerijų miestelio etapo projektinius pasiūlymus: seną instituto pastatą A. Goštauto g. 11 Vilniuje ketinama paversti šiuolaikišku biuru su terasomis ant stogo, visuomenei atviru pirmuoju aukštu. Lygiagrečiai baigiama rengtis atviro tarptautinio architektūrinio-urban...
nuotrauka
2023-05-25 06:16
Šalia Vilniaus Konstitucijos prospekto iškils žinomos britų projektavimo įmonės „Rogers Stirk Harbour + Partners“ suprojektuotas 7 aukštų verslo centras su požemine dalimi. Po visuomenės pastabų Vilniaus miesto savivaldybė pritarė šio pastato projektiniams pasiūlymams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-19 09:51
Įsirenginėjant nedidelį būstą ar perprojektuojant dabartinį, gali kilti klausimų, kaip tinkamai susiplanuoti erdves, kad šios būtų kuo efektyviau išnaudotos bei atlieptų poreikius. Patariama atkreipti dėmesį į kelis dalykus: natūralų apšvietimą, elektros instaliacijos planą ir sudėlioti aiškius prio...
nuotrauka
2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?
nuotrauka
2023-04-25 13:48
Visos šeimos susibūrimo vieta ir netgi pačių namų vizitinė kortelė, kuriai svarbi estetika, grožis, patogumas bei funkcionalumas. Tokį vaidmenį vienos iš instagramo tinklaraščių autorės ir nuomonės formuotojos Monikos Vilčinskaitės bei jos artimųjų gyvenime vaidina virtuvė. Todėl norėdama šią erdvę ...
nuotrauka
2023-04-24 07:10
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir viceministrė Daiva Matusevičė, kartu su Aplinkos ministerijos komanda, susitiko su naujai išrinkta Lietuvos architektų rūmų taryba ir pirmininku. Susitikimo metu diskutuota apie teisėkūros procesus, architektų profesinės savivaldos įsitraukimą į juos kuo anksč...
nuotrauka
2023-04-19 14:00
Beveik prieš trejus metus miesto susigrąžinta ir jau iki šiol kosmetinių pokyčių sulaukusi Stoties turgaus teritorija ruošiasi kur kas ryškesniems pokyčiams. Balandžio 20 d. (ketvirtadienį) viešąjį konkursą laimėjusi architektų komanda rengia viešą projektinių pasiūlymų pristatymą visuomenei. Jų par...
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-04-13 07:55
Chrestomatinė frazė apie velnią, slypintį detalėse, gerai žinoma ne tik architektams. Viena detalė gali sugadinti net ir patį įstabiausią pastatą. Bet detalė taip pat gali tapti patraukliu, vizualiai jungiančiu pastato elementu. Viena pastarųjų – nestandartinės žaliuzės, įrengtos Vilniaus Paupyje.
nuotrauka
2023-04-09 09:41
Nemažai gyventojų renkasi įsikurti kompaktiškuose, nedidelio ploto būstuose, kuriuose ypač svarbus protingas erdvių išplanavimas ir ergonomiškas, funkcionalus interjero dizainas. Anot interjero dizainerės Viktorijos Matulevičienės, siekiant tokį sukurti savo namuose reikia nepamiršti keleto pagrindi...
nuotrauka
2023-04-07 11:55
Šnipiškių rajonas istoriniuose šaltiniuose įvardinamas ne tik kaip Vilniaus statyboms reikalingų plytų gamintojas bei miesto kūrybinio potencialo lopšys, bet ir kaip kaip kelio iš Lietuvos sostinės į Vakarų Europą pradžia. Toks Šnipiškių santykis su miestu ir šiandien yra panašus, tik jau labiau per...
nuotrauka
2023-04-06 10:20
Šiuolaikinis miestas – gyvas organizmas, kuriame nuolat kyla nauji pastatai, o jo istoriją mena senamiestis, saugomas paveldo organizacijų. Tačiau kaip išsaugoti unikalų miesto kraštovaizdį leidžiant kilti naujiems statiniams? KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) mokslo prodekanė Aušra Mlin...
nuotrauka
2023-04-05 13:24
Miegamasis – ramiausia namų dalis, skirta poilsiui. Tinkamai įrengta miegamojo erdvė padeda atsipalaiduoti ir gerina miego kokybę. Nesvarbu, ar įsikuriate naujuose namuose, ar atnaujinate dabartinį miegamąjį, yra kelios pagrindinės sritys, į kurias turėtumėte sutelkti dėmesį.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-26 07:02
Sostinės širdyje, prie Bernardinų sodo, esantiems XVII a. pr. Kirdiejų rūmams, kuriuose įsikurs Vilniaus miesto muziejus, architektūrinio konkurso metu pasiūlytos keturios sutvarkymo ir įveiklinimo idėjos.
nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-14 16:48
Namai – tai vieta, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis komfortu. Todėl jų apdaila yra vienas svarbiausių interjero dizaino aspektų, atliekančių esminį vaidmenį kuriant svajonių būstą. Jaukūs namai ne tik suteikia estetinę vertę gyvenamajai erdvei, bet ir teigiamai veikia nuotaiką, emocinę būseną.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras