BIOPORAS mažina anglies dvideginio poveikį aplinkai – skaičiai įspūdingi
Renkasi žaliavas, kurių gamybai naudojama atsinaujinanti energija
BIOPORAS yra pirmasis polistireninis putplastis Lietuvoje, gaminamas iš BASF koncerno žaliavos „Neopor BMB“. Gaminant BIOPORUI skirtą žaliavą, anglies dioksido į atmosferą išmetama apie 86 proc. mažiau, gaminant plokštes – apie 66 proc. mažiau, o per visą BIOPORO gyvavimo ciklą – apie 40 proc. mažiau.
LPK konkurse BIOPORAS laimėjo „Lietuvos metų gaminio 2023“ aukso medalį.Taip pagamintas BIOPORAS naudojamas pastatų fasadams, stogams ir grindims apšiltinti. Įmonėje „Ukmergės gelžbetonis“ pagamintas BIOPORAS turi statybos produktų poveikio aplinkai deklaraciją EPD (ang. Environmental Product Declaration), kuri parodo, kiek anglies dvideginio emisijos tenka šiam gaminiui, vertinant visą gaminio gyvavimo ciklą – nuo produkto gamybai reikiamų žaliavų išgavimo, gamybos proceso energijos sąnaudų iki eksploatavimui, utilizavimui ir perdirbimui reikalingų resursų.
Remiantis partnerių BASF duomenimis, jeigu 840 kv. m ploto gyvenamojo pastato fasadui apšiltinti naudotume 16 cm storio polistireninio putplasčio plokštes BIOPORAS EPS 80 (80 kN/kv. m), pagamintas iš „Neopor BMB“ žaliavos, arba 20 cm storio medžio plaušo plokštes (190 kg/kub. m, 0.043 (W/(m·K)), gautume, kad šiltinant BIOPORO plokštėmis, šio gyvenamo pastato globalinio atšilimo potencialas (GWP) siektų 57 [Kg CO2 eq]. O pasirinkus šiltinti medžio plaušo plokštėmis, šis skaičius padidėtų jau net keliais šimtais – 705 [Kg CO2 eq].
Anglies dioksido koncentracijos didėjimas atmosferoje skatina visuotinį atšilimą. Tad savo pasirinkimais kasdien darome didžiulę įtaką globaliniam atšilimui.
BIOPORO išskirtinumas, inovacijos ir tvarumas gamybos procesuose buvo įvertintas ir ekspertų: statybos ir statybos medžiagų pramonės kategorijoje ši šiltinimo medžiaga laimėjo „Lietuvos metų gaminio 2023“ aukso medalį.
Atraižas paverčia vertingu ištekliumi
Tiek gamybos proceso metu, tiek ir statant sunku išvengti atliekų ir atraižų. Pasirinkimas sekti tvarumo tendencijomis reiškia ir efektyvius procesus, kuriančius vertę gamybininkams, statybininkams ir visuomenei. Žiedinė ekonomika yra sprendimas gyventi tvariau ir švariau, naudoti išteklius efektyviau.
Atraižoms tvarkyti įmonė naudoja specialią įrangą, kurios pagalba apdorotos atraižos keliauja tolimesniam perdirbimui ir panaudojimui.Todėl „Ukmergės gelžbetonis“ ėmėsi iniciatyvos, kad polistireninio putplasčio atraižos, likusios statybvietėse, ne taptų mėtomomis atliekomis, o būtų panaudojamos – grįžtų į žiedinę ekonomiką.
Šias šiltinimo medžiagos atraižas „Ukmergės gelžbetonis“ nemokamai surenka ir priima ne tik iš juridinių, bet ir iš fizinių asmenų: atraižos iš objektų gali būti paimamos arba klientai gali atvežti patys.
Atraižoms tvarkyti įmonė naudoja specialią įrangą, kurios pagalba apdorotos atraižos keliauja tolimesniam perdirbimui ir panaudojimui.
Kaip pasiekti reikšmingų pokyčių
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ demonstruoja atsakingą verslo požiūrį tiek į gamybos procesus, tiek ir į klientų interesus. „Ukmergės gelžbetonis“ padeda verslui įgyvendinti tvarumo įsipareigojimus pagal savo kompetencijas.
Ir didesni ir mažesni, bet kasdien daromi veiksmai kaupiasi, ilgainiui lemdami reikšmingus pokyčius. „Ukmergės gelžbetonis“ rodo, kad įmanoma dirbti atsakingai, tvariai ir kuriant ekonominę naudą duodančius produktus.
UKMERGĖS GELŽBETONIO nuotr.