2022 rugpjūčio 9 d. antradienis, 14:19
Reklama  |  facebook

„Bigbank“ finansavo Lietuvoje dar visai naują verslo modelį – co-living būsto nuomos projektą „Chapters”

2022-06-09 13:26
Bankas „Bigbank“ finansavo vieną didžiausių Lietuvoje bendro gyvenimo (angl. co-living) projektų „Chapters”, įsikūrusį Vilniuje. Jį išplėtojo nekilnojamojo turto projektų vystytojas „Baltic Asset Management“, kuriam bankas suteikė 12 mln. eurų finansavimą.
nuotrauka
„Baltic Asset Management“ generalinis direktorius Ugnius Latvys. Įmonės nuotr.


Minimos įmonės
Baltic Asset Management, UAB
Projektas pradėtas įgyvendinti praėjusių metų pradžioje sostinės Naujamiestyje (Smolensko g.) ir Konstitucijos pr. verslo centrų zonoje (Slucko g.). Pirmieji gyventojai įsikėlė dar praėjusių metų vasaros pabaigoje.

Pasak bendrovės „Baltic Asset Management“ generalinio direktoriaus Ugniaus Latvio, co-living projektų Lietuvoje trūksta, ypač centrinėse didmiesčių dalyse.

„Lietuvoje co-living verslo modelis dar menkai išplėtotas, tačiau įvairiose Europos šalyse jis yra itin populiarus ir sutinkamas bene kiekviename gausiai apgyvendintame mieste. Pagrindinė priežastis, lėmusi mūsų apsisprendimą Vilniuje pasiūlyti co-living projektą – didelė studentų ir jaunų specialistų koncentracija. Ši auditorija į būsto nuomą žiuri ne kaip į gyvenamosios vietos, o kaip į gyvenimo būdo pasirinkimą“, – cituojamas projektą išplėtojusios bendrovės vadovas U. Latvys.

Anot jo, pandemija gal net kiek prisidėjo prie co-living projektų atsiradimo Vilniuje.

„Per karantiną sumažėjęs mūsų sostinę lankančių svečių skaičius tiesiogiai paveikė Vilniaus viešbučius. Gerose miesto lokacijose esantys nebegyvybingi pastatai labai tinkami co-living projektų plėtojimui. Todėl, padedant mūsų finansiniam partneriui „Bigbank“, įsigijome viešbutį, kurį greičiau nei per metus įveiklinome, taikydami co-living modelio principą. Pastatas atgijo ir vėl tapo traukos centru. Be to, apskritai esame laimingi, kad pavyko įsigyti šį viešbutį, nes jau kuris laikas susiklosčiusi situacija, kad labai sunku pradėti plėtoti projektus centrinėje Vilniaus dalyje, nes paprasčiausiai trūksta nekilnojamojo turto, kurį plėtotojai galėtų įsigyti“, – projekto sėkme džiaugiasi U. Latvys.

Deividas ŽukasNuotraukoje –
Deividas Žukas,
„Bigbank“ verslo paskolų skyriaus vadovas

Esminis co-living tipo projektų išskirtinumas priklausyti bendruomenei, mėgaujantis įvairiausių bendrų erdvių ir paslaugų gausa, bet tuo pačiu turėti ir savo privačią erdvę. „Chapters“ co-living projektuose nuomininkai savo privačiuose būstuose turi atskirą virtuvę ir vonios kambarį.

Bendrose erdvėse gyventojai kasdien gali naudotis kino teatru, sporto sale, meditacijų kambariu, skaitykla, stogo ir lauko terasomis, poilsio bei darbo erdvėmis, kompiuterinių žaidimų kambariu, sauna ir kitomis erdvėmis. Į nuomos kainą įskaičiuotos ir komfortiškam gyvenimui reikalingos paslaugos – šviežia kava, skalbyklos, daiktų ir dviračių saugyklos, kambarių priežiūra ir valymas, rašoma pranešime.

Viename iš „Chapters“ projektų (Slucko g.) įrengtas ne tik co-living, bet kartu veikia daugiau nei 1000 kv. m siekiančios bendradarbystės (angl. co-working) erdvės. Norintys nuomotis darbo vietą ar kabinetą taip pat gali naudotis visomis projekte siūlomomis bendromis laisvalaikio, sporto ir poilsio erdvėmis. Tai daugiausiai bendrų erdvių turinti bendradarbystės erdvė Lietuvoje.

Deividas Žukas, „Bigbank“ verslo paskolų skyriaus vadovas, teigia, kad jo atstovaujamas bankas palankiai žiūri į Lietuvoje atsirandančius naujus verslo modelius, tačiau finansuoja tuos, kurie yra apgalvoti ir turi rizikos valdymo saugiklius. Visa tai atitiko „Chapters“ idėja.

„Pastarasis projektas buvo naujas Lietuvoje, tačiau nebuvo naujas užsienyje. Be to, jis turėjo visus saugiklius: užstatą, srautą, gyvenamojo būsto rinką bei pastatų konversiją išmanantį NT vystytoją, įrodymus, kad projektas sėkmingai juda į priekį. Nuo pat „Chapters“ projekto starto iki dabar butų užimtumas siekia beveik 100 proc., kas rodo, kad projektas yra sėkmingas. Prognozuojame, kad tokių išnuomojamų butų niša ateityje turės dar didesnę paklausą“, – cituojamas finansų ekspertas.

Anot jo, sprendimą finansuoti „Chapters“ lėmė ir tai, kad rinkoje nebuvo būstų, kurie atitiktų jaunų, didesnę perkamąją galią turinčių ir komforto ieškančių specialistų poreikių.

„Pavyzdžiui, Vilniuje yra daug senos statybos daugiabučių, esančių atokiau nuo miesto centro. Studentai, jauni specialistai, kurie nori arba gali sau leisti gyventi tvarkingai įrengtame bute, nesirinks gyvenimo bet kur, o ieškos naujų projektų centrinėje Vilniaus dalyje, turinčių idėjas ar atitinkamas koncepcijas“, – sako jis.

Finansų ekspertas taip pat pastebi, kad šis projektas ypatingai patrauklus iš užsienio atvykusiems jauniesiems specialistams ir studentams, kurie nori sudaryti vidutinės trukmės nuomos sutartis.

„Į Lietuvą atvykstantys jaunieji specialistai ar studentai iš užsienio dažnai nežino ar liks čia gyventi metus, du ar ilgiau. Todėl jie nori sudaryti vidutinės trukmės sutartis bei jas pratęsia, kai apsisprendžia dėl savo ilgalaikių planų. Be to, rasti naujos statybos būstą geroje lokacijoje nėra paprasta. Tuo tarpu „Chapters“ projektas yra lankstus užsieniečiams ir, lyginant su jų šalyse vyraujančiomis nuomos kainomis, labai patrauklus“, – teigia „Bigbank“ verslo paskolų skyriaus vadovas.

Gyvenimą „Chapters“ renkasi tarptautinė auditorija – 60 proc. visų gyventojų sudaro užsienio piliečiai iš 37 skirtingų šalių. Naujamiestyje (Smolensko g.) yra įrengta 140, Konstitucijos pr. (Slucko g.) – 151 kambarys. Co-living projektas apima beveik 2000 kv. m bendrųjų erdvių. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-08-09 13:28
Arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių pastatų, jų liekanų ir kitų statinių komplekso Pilininko namas stovi šiaurės vakarinėje Pilies kalno papėdėje, teritorijos dalyje, kurioje, kaip manoma, XVI a. viduryje stovėję tarnybiniai kunigaikščių rūmų pastatai. Pilininko namas su keturiais...
nuotrauka
2022-08-09 08:12
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų pirmą pusmetį pasiekė 34 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (24 mln. eurų).
nuotrauka
2022-08-05 10:11
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai vykdant uosto kanalo gilinimo darbus, dalis smėlio bus panaudota povandeniniam pylimui ties I Melnrage suformuoti. Šios krantotvarkos priemonės įgyvendinimas jau įgavo pagreitį, beveik pusė planuojamo supilti smėlio kiekio nugulė formuojamame povandeniniam...
nuotrauka
2022-08-04 14:01
2022 m. rugpjūčio 2 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „Eika Green Energy Fund“ (toliau EGEF) steigimo dokumentams. Tai bus jau ketvirtasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas, steigiamas siekiant ...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-04 09:37
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įkūrė naują uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą komercinio nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Z114 Real Estate Fund“. Jo veiklai liepos mėn. pritarė Lietuvos Bankas.
nuotrauka
2022-08-03 16:46
Gerindama ir plėsdama Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, Krašto apsaugos ministerija įgyvendina ypatingos svarbos projektus – Lietuvoje statys tris naujus karinius miestelius. Jau gautas statybų leidimas kariniam miesteliui Šilalės rajone, o artimiausiu metu statybos prasidės ir Vilniaus rajone be...
nuotrauka
2022-08-03 11:26
AB „Panevėžio statybos trestas“ per Nasdaq Baltic šiandien, rugpjūčio 3 d., pranešė apie naujai gautą užsakymą AB „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamykloje.
nuotrauka
2022-08-02 10:37
Didysis baseinas Lazdynų daugiafunkciame komplekse pilnai užpildytas vandeniu ir pradėtas šildyti. Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad užbaigta didžioji dalis – 90 proc. – komplekso rangos darbų.
nuotrauka
2022-08-02 08:43
Plėtojant žaliausią Rygos biurų kompleksą „Verde“ pasiektas šiuo metu svarbiausias projekto plėtros etapas – užbaigtas statyti ir jau atiduotas eksploatuoti pirmasis komplekso pastatas. Komplekso vystytoja SBA grupės bendrovė „Capitalica Asset Management“ įgyvendino pirmąją investicinio Latvijos sos...
nuotrauka
2022-08-01 11:24
Liepos mėnesį Tvarkybos darbų priėmimo komisija priėmė Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios tvarkybos darbus.
nuotrauka
2022-07-29 12:02
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą, investavimo periodu pasirašė 2 mln. eurų vertės finansavimo sutartį su inžinerinius sprendimus pramonės ir šilumos gamybos įmonėms teikiančia bendrove „Energijos taupymo centras“.
nuotrauka
2022-07-28 14:50
Trys Krašto apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos – Gynybos resursų agentūra, Infrastruktūros valdymo agentūra bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas – persikėlė į naujas patalpas „Cloud Offices“ biurų pastate, Vilniaus Šnipiškių mikrorajone.
nuotrauka
2022-07-28 11:42
Šiaulių bankas suteikė 3,6 mln. eurų kreditą Klaipėdos Malūno parko teritorijoje plėtojamam „Parko pakrantės" daugiabučių namų kompleksui. Projektą vystanti nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas" uostamiesčio būsto rinkai pasiūlys 100 įvairaus ploto butų.
nuotrauka
2022-07-27 14:57
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas jau netrukus pradės pastato, esančio Vytauto g. 28, Marijampolėje kapitalinį remontą bei modernizaciją. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos Sąjungos fondų lėšomis, sieks 2,7 mln. eurų, o ats...
nuotrauka
2022-07-27 08:46
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 5 mln. eurų finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos ir statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis Fondo investavimo periodu pasirašyta sutartimi, Fondas p...
nuotrauka
2022-07-26 08:42
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įsigijo logistikos centrą Rygoje, šalia oro uosto. Tai jau trečioji fondo „Capitalica Green Logistics Fund“ investicija pastaraisiais metais. Fondas ir toliau tęsia plėtrą Baltijos šalių logistikos rinkoje ir per ateinančius metus ke...
nuotrauka
2022-07-22 13:48
Rudenį į KTU studentų miestelį sugrįžtantys studentai ir pirmakursiai galės mėgautis modernizuotomis universiteto erdvėmis: šiemet duris atvėrė naujasis studentų infocentras, daugiafunkcis centras su integruota biblioteka, o dvylikaaukščio bendrabučio atnaujinimo darbų pabaiga – ranka pasiekiama.
nuotrauka
2022-07-22 09:46
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas nekilnojamojo turto fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį dėl prekybos centro įsigijimo Rygoje, tai yra pirmoji fondo investicija kaimyninėje Latvijoje. Prekybos centre įsikūrę trys inkariniai nuomininkai – Maxima, P...
nuotrauka
2022-07-21 10:49
SEB bankas finansavo biurų komplekso „Verde” statybą Latvijos sostinės Skanstes verslo rajone. Projektą įgyvendinančiai SBA grupės investicijų valdymo įmonei „Capitalica Asset Management“ suteiktas 60 mln. eurų kreditas penkerių metų terminui.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas