2022 birželio 25 d. šeštadienis, 19:06
Reklama  |  facebook

Buvę Klaipėdos apskrities viršininko administracijos darbuotojai turės atlyginti žalą

2021-10-28 08:54
Regionų apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Lietuvos valstybės, atstovaujamos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, pareiškimą dėl žalos atlyginimo priteisimo, nusprendė, kad Lietuvos valstybei regreso tvarka turi būti grąžinta dalis priteisto žalos, atsiradusios dėl valdininkų I.R. ir A.N. padarytų neteisėtų veiksmų, atlyginimo.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
Neringos savivaldybė,
Verslo investicijų projektų centras, UAB
Meirona, UAB

Istorija prasidėjo, kaip rašoma teismo pranešime, kai Neringos savivaldybės taryba 2002 m. liepos 19 d. sprendimu patvirtino žemės sklypo Neringoje detalųjį planą. Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyrius 2004 m. balandžio 26 d. išdavė statybos leidimą AB poilsio namams „Ąžuolynas“ statyti jachtklubą, žuvų restoraną, jachtininkų viešbučius. AB poilsio namams „Ąžuolynas“ nebaigus minėtų pastatų statybos, 2004 m. liepos 26 d. pirkimo–pardavimo sutartimi jie buvo perleisti UAB „Verslo investicijų projektų centras“, tarp šių pastatų – ir nebaigtas statyti jachtininkų viešbutis (baigtumas 8 proc.). UAB „Verslo investicijų projektų centras“, įsigijęs nurodytą turtą, užbaigė pastatų statybas ir Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Statinių pripažinimo tinkamais naudoti komisija 2005 m. rugpjūčio 5 d. Jachtklubą-žuvų restoraną pripažino tinkamu naudoti.

Teismas priteisė 1 149 349,83 Eur žalos atlyginimą bei 5 proc. dydžio metines palūkanas

Klaipėdos apygardos teismas 2009 m. balandžio 10 d. pripažino negaliojančiu Neringos savivaldybės tarybos 2002 m. liepos 19 d. sprendimą, kuriuo buvo patvirtintas sklypo Neringoje detalusis planas; pripažino negaliojančiu Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus 2004 m. balandžio 26 d. išduotą statybos leidimą; pripažino negaliojančiu Klaipėdos apskrities viršininko 2005 m. rugpjūčio 5 d. patvirtintą Jachtklubo-žuvų restorano pripažinimo tinkamu naudoti aktą, kuriuo buvo užbaigta Jachtklubo-žuvų restorano statyba.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2015 m. gegužės 19 d. solidariai iš Lietuvos valstybės, atstovaujamos Statybos inspekcijos ir Neringos savivaldybės, pareiškėjai UAB „Meirona“ (UAB „Verslo investicijų projektų centras“ teises į žalos atlyginimą perėmė UAB „Meirona“) priteisė 1 149 349,83 Eur žalos atlyginimą bei 5 proc. dydžio metines palūkanas, jas skaičiuojant nuo bylos iškėlimo teisme 2013 m. liepos 19 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas konstatavo, kad byloje yra įrodyti Lietuvos valstybės ir Neringos savivaldybės neteisėti veiksmai, valdžios institucijoms priimant atitinkamus administracinius aktus (sprendimus). 

Nesiėmė veiksmų dėl neteisėto pastato pripažinimo tinkamu naudoti akto atšaukimo

Teisingumo ministerija 2015 m. lapkričio 9 d. pervedė UAB „Meirona“ visą teismo priteistą sumą. Lietuvos valstybės, atstovaujamos Statybos inspekcijos, manymu, neteisėtus veiksmus atliko Klaipėdos apskrities viršininko administracijoje dirbę asmenys, todėl Regionų apygardos administracinio teismo iš jų regreso tvarka buvo prašoma priteisti žalos atlyginimą.

Regionų apygardos administracinio teismo 2021 m. spalio 25 d. sprendime, kaip rašoma pranešime, akcentuojama, kad nagrinėjamoje byloje yra nustatyta dviejų buvusių Klaipėdos apskrities viršininko administracijos darbuotojų kaltė. Dar prieš pasirašant pastato pripažinimo tinkamu naudoti aktą, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija raštu informavo Klaipėdos apskrities viršininko administraciją ir jos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrių apie tai, kad nepritaria aktui, kadangi pažeidžiant galiojančius teisės aktus į parko direkciją oficialaus prašymo dėl sąlygų išdavimo minėtam statiniui nebuvo kreiptasi, parko direkcijos atstovai techninio projekto derinimo stadijoje nedalyvavo.

Nuolatinės statybos komisijos posėdžio metu (dėl statinio pirmojo priėmimo etapo) nepritarimo grafoje buvo įrašyta direkcijos atstovo pastaba „Oficialiai pateikti statinio techninį projektą parko direkcijai peržiūrėti ir pateikti išvadas“, tačiau to nei planavimo organizatoriai, nei rengėjai neatliko. Klaipėdos apskrities viršininko administracijoje tuo metu dirbę asmenys nesiėmė jokių veiksmų dėl neteisėto pastato pripažinimo tinkamu naudoti akto atšaukimo, o tokie jų veiksmai pažeidė gero viešojo administravimo principą, todėl jų kaltės laipsnis, kaip rašoma pranešime, yra pakankamas materialinei atsakomybei kilti.

Abu valdininkai, teismo nuomone, nebuvo pakankamai atidūs ir rūpestingi, todėl netinkamai vykdė jiems priskirtas pareigas. Dėl to Regionų apygardos administracinis teismas nusprendė pareiškėjai Lietuvos valstybei, atstovaujamai Statybos inspekcijos, priteisti iš atsakovės I.R. 11054,34 Eur bei iš atsakovo A.N. 6798,51 Eur padarytai turtinei žalai atlyginti. Pagal teisinį reglamentavimą, iš žalą valstybei padariusio valstybės tarnautojo ar kito darbuotojo, dėl kurio netyčinių veiksmų atsirado žala, galima reikalauti priteisti ne daugiau kaip devynis vidutinius valstybės tarnautojo darbo užmokesčius.

Regionų apygardos administracinio teismo sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas, rašoma Regionų apygardos administracinio teismo pranešime.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-06-23 10:31
Nuo liepos 1 dienos įsigalios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti teisės aktų pakeitimai, kurie sumažins darbdavio galimybę piktnaudžiauti ir išmokėti skirtingas dienpinigių sumas.
nuotrauka
2022-06-23 09:50
Šių metų gegužę visos pramonės produkcijos vertė sudarė 2,9 mlrd. EUR to meto kainomis ir, palyginti su balandžiu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, sumažėjo 7,6 proc. palyginamosiomis kainomis (nepašalinus – 6,1 proc.).
nuotrauka
2022-06-23 09:26
Finansų sektorius jau ne vienerius metus laikosi Europos žaliojo kurso diktuojamos tvarumo krypties. Bendraudami su savo klientais, bankai tampa žaliųjų idėjų ambasadoriais – komentuodami savo politiką verslo atstovams, kartu jiems perteikia ir pasaulio lūkesčius dėl tvarumo. Tačiau žaliosios ekonom...
nuotrauka
2022-06-23 07:55
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena, kad fiziniai asmenys, norintys gauti kompensaciją pasikeitus taršius šilumos įrenginius į šilumos siurblius ar biokuro katilus pagal 2021m. rugsėjo 1 d. skelbtą kvietimą iki liepos 1 d. privalo įsirengti atsinaujinančius energijos išteklius naudojan...
nuotrauka
2022-06-22 09:06
Kaip ir kasmet rugsėjį įvyks vienas didžiausių ir svarbiausių metų renginių Lietuvos statybininkų bendruomenei – Statybininkų dienos šventė. Šios šventės metu tradiciškai pagerbiami statybos inžinieriai.
nuotrauka
2022-06-21 11:22
„Civinity“ grupės valdybai nusprendus transformuoti klasikiniu modeliu veikiančią pastatų priežiūros grupę į technologijų įmonę, pristatomi pirmieji darbai – įkurta nekilnojamojo turto technologijų įmonė „Smart Technologies“, kuriai vadovauti ėmėsi skaitmeninės rinkodaros ir finansinių technologijų ...
nuotrauka
2022-06-21 11:12
Kultūros ministerija, siekdama sustiprinti kultūros paveldo apsaugą ir patobulinti jo teisinį reglamentavimą, pradėjo naujos Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo redakcijos rengimo procesą.
nuotrauka
2022-06-21 10:35
Lietuvos bankas pateikė savo poziciją Finansų ministerijai dėl siūlomo visuotinio nekomercinio nekilnojamojo turto (NT) mokesčio projekto. Ekspertai pateikia ir siūlomas priemones, kad mokestis mažintų turtinę nelygybę, skatintų savivaldybes investuoti į infrastruktūrą ir reikšmingai prisidėtų prie ...
nuotrauka
2022-06-21 10:13
Bendrovės „Realco“ duomenimis, beveik kas antras jaunas žmogus turi nuosavą būstą, o būsto nesibaimina keisti vis daugiau gyventojų.
nuotrauka
2022-06-20 16:42
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą dėl nekilnojamojo turto vystytojo pareigos pateikti garantinio laikotarpio prievolių įvykdymo užtikrinimą būsto pirkėjams.
nuotrauka
2022-06-20 09:36
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir AB „Klaipėdos energija“ dėl įmonės geriamojo vandens pašildymo kainos taikymo bei mokėjimų už 2022 m. sausio ir vasario mėn. eilutėje „vandens pašildymas“ apskaičiavimo.
nuotrauka
2022-06-20 09:27
Apleista ir neprižiūrima žemė niekam nedaro garbės, o ir naudos iš jos mažai. Tačiau Lietuvoje pastaruoju metu ir toliau mažėja apleistų žemės sklypų - šiuo metu šalyje suskaičiuojama per 40 tūkst. apleistų sklypų, o bendras apleistos žemės plotas siekia 24 tūkst. hektarų. Didžiausi apleistos žemės ...
nuotrauka
2022-06-20 09:09
Tobulėjančios statinių technologijos bei inovacijos gali tapti ir privalumu įmonėms plečiant veiklos apimtis, ir kliūtimi tai daryti. Viskas priklauso nuo to, kaip tokius objektus apibrėžia teisės aktai. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad teisinis reglamentavimas nėra aiškus, tad tikėtina, jog inovatyv...
nuotrauka
2022-06-20 06:44
Neretai kyla klausimų dėl keliamų reikalavimų mėšlinių ir srutų kauptuvų statybai. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kokiais atvejais reikalingi leidimai, norint įrengti organinių trąšų (mėšlo ir srutų) laikymui skirtą...
nuotrauka
2022-06-17 13:03
Vis daugiau jaunų porų, planuodamos įsigyti naują būstą, turi dar vieną planą – kurti šeimą. Tokiu atveju, keliami kriterijai naujam būstui yra kitokie: labiau atsižvelgiama į tai, kas gali būti aktualu ne tik suaugusiam, bet ir vaikui. Pasak psichologės ir nekilnojamo turto (NT) eksperto, labai sva...
nuotrauka
2022-06-17 12:03
Už „Rail Baltica“ projekto Lietuvoje įgyvendinimą atsakinga bendrovė „LTG Infra“ pasirašė sutartis su dviejų konkursų laimėtoju. Pagal vieną jų bus suplanuota Panevėžio geležinkelio mazgo infrastruktūra, pagal antrąją – rengiami regioninių stočių ir inžinerinių sistemų projektavimui reikalingi dokum...
nuotrauka
2022-06-16 11:26
Rekonstruojant Neries krantinę ir nuėmus dalį asfalto dangos P. Vileišio gatvėje, rastas akmenimis grįstas senovinis grindinys. Pagal pirminius archeologo vertinimus, tai tarpukariu (1930 m.) klota gatvė, besidriekianti palei upės krantą.
nuotrauka
2022-06-16 07:12
Vilniaus apygardos administracinis teismas, kaip rašoma teismo pranešime, išnagrinėjęs pareiškėjos VšĮ Inovacijų agentūra skundą atsakovui Registrų centrui, nusprendė, kad atsakovas Inovacijų agentūrai turės grąžinti 252 559,44 Eur, nepagrįstai sumokėtus už Registrų centro teiktus registrų ir valsty...
nuotrauka
2022-06-16 07:01
Regionų apygardos administraciniame teisme, rašoma šio teismo pranešime, birželio 14 d. buvo numatyta tęsti administracinės bylos nagrinėjimą pagal pareiškėjos Kauno m. savivaldybės administracijos skundą dėl atsakovo Kultūros paveldo departamento 2021 m. rugsėjo 1 d. reikalavimo stabdyti Vilniaus g...
nuotrauka
2022-06-16 06:46
Visą mėnesį gyventojai kviečiami teikti paraiškas paramai dėl senų šildymo katilų keitimo. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė naują paramos etapą, kuriame maksimali paramos suma pareiškėjui siekia net 14,5 tūkst. eurų, tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybė sostinės gyventojams savo r...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos