2021 lapkričio 29 d. pirmadienis, 7:39
Reklama  |  facebook

Buvusioje „Švyturio“ alaus darykloje Klaipėdoje – daugiafunkcis centras

2021-10-05 11:18
Buvusioje „Švyturio“ alaus darykloje Klaipėdoje pradedami paruošiamieji rekonstrukcijos darbai. Planuojama, kad jau 2022 m. ketvirtą ketvirtį čia įsikurs 15 000 kv. m dydžio daugiafunkcis centras, kuriame bus įrengtos bendradarbystės ir biurų erdvės, išskirtinės ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje renginių salės, trumpalaikei nuomai skirtos gyvenamosios patalpos bei gyvenamieji lofto tipo būstai, taip pat bendros atviros erdvės Klaipėdos bendruomenei, maitinimo įstaigų ir sporto veiklų erdvės.
nuotrauka
„Tech Zity“ iliustr.


Projekto vystytojas „Tech Zity“ planuoja erdvę Klaipėdoje, kaip ir kitas iki šiol kurtas erdves, pirmiausia pritaikyti Lietuvos startuolių bendruomenei ir taip prisidėti prie jos augimo šalyje. Planuojamos bendros investicijos į projektą siekia daugiau nei 10 mln. Eur.

„Tech Zity“ projektui Klaipėdoje – pirmųjų startuolių palaikymas

Startuolių bendruomenė Lietuvoje auga ypatingai sparčiai, tačiau didysis augimas juntamas sostinėje, todėl lig šiol trūkstant tinkamos infrastruktūros Klaipėdoje, šį miestą veiklai pradėti ar plėsti pasirinko vos viena kita startuolių įmonė. „Kilo.Health“ yra vienas iš startuolių, kuris jau ne vienerius metus besinaudodamas „Tech Zity“ infrastruktūra Vilniuje, planuoja kartu keliauti ir į Klaipėdą. Čia, planuojama, galės dirbti tiek esami įmonės darbuotojai, tiek nauji, galbūt vietiniai klaipėdiečiai.

„Darbo vieta Klaipėdoje – turbūt geriausias sprendimas, siekiant tobulo balanso tarp darbo ir laisvalaikio. Uostamiestyje gyvenimo tempas lėtesnis ir tai savaime sukuria tam tikro atsipalaidavimo jausmą, ko Vilniuje kartais daugelis pasigendame. Be to, karantino laikotarpiu, kai keliones į užsienį planuoti sudėtingiau, Klaipėda yra tas miestas, iš kurio galima dirbti per nuotolį, turėti jūrą šalia ir taip pakeisti savo kasdienybę“, – pranešime cituojamas „Kilo.Health“ vadovas Tadas Burgaila. Vieną didžiausių „Tech Zity“ Klaipėda projekto pliusų T. Burgaila įvardija erdvės lokaciją: čia viskas lengvai ir patogiai pasiekiama pėstute ar dviračiu – miesto centras, kavinės, perkėla, jūra. 

Naujas startuolis, prisijungiantis prie „Tech Zity“ bendruomenės yra „Ondato“, kuris būtent pačią bendruomenę ir įvardino kaip esminį elementą, kodėl plėtrai Klaipėdoje buvo pasirinkta būsima „Tech Zity“ erdvė.

Ruošiama patogi infrastruktūra yra dar vienas svarbus aspektas, dėl ko plėtrai Klaipėdoje buvo pasirinkta „Tech Zity“ erdvė. 

Naujienos Klaipėdos maitinimo sferoje

„Tech Zity“ Klaipėda projekte maitinimo verslui planuojama skirti daugiau nei 1000 kv. m. Čia ruošiamos išskirtinės erdvės restorano veiklai su unikaliu vidiniu kiemu, daugiau nei 600 kv. m kartu su lauko terasomis bus skirti pirmajai Klaipėdoje maisto halei (angl. food hall). Tokio koncepto maitinimo erdvės sulaukė didelio pasisekimo Vilniuje, tad tikimasi, kad klaipėdiečiai bei miesto svečiai jas įvertins.

„Maisto erdvės planuojant bendrą projekto infrastruktūrą yra ne mažesnės svarbos nei kitos, tad mes skiriame labai daug dėmesio tiek planuojant pačias erdves, tiek renkantis partnerius, kuriems patikėsime vykdyti šią veiklą. Kalbant apie maitinimą, tai mūsų projekte numatomos kelios skirtingos veiklos – maisto halės veikla, restorano bei kavinės veikla ir konferencijų centro aptarnavimas. Turime daug ambicijų sukurti išskirtinę maisto vietą – pajūryje per pastaruosius metus atsidarė gana daug gerų maitinimo įstaigų, tik visos jos nutolusios nuo Klaipėdos centro, tad mūsų siekis yra būtent čia pasiūlyti unikalią maisto patirtį. Šiuo metu esame parnerių pasirinkimo procese, tad vis dar ieškome norinčių bendradarbiauti ir kurti šias patirtis kartu“, – cituojamas „Tech Zity“ vadovas Darius Žakaitis.

Svarbus pokytis uostamiesčio konferencinių erdvių rinkoje

Po pandemijos suvaržymų grįžtant į įprastas renginių organizavimo vėžes, grįžtama ir prie problematikos, kuri buvo žinoma jau ne vienerius metus – Klaipėdoje nėra didelį kiekį žmonių talpinančių konferencijų salių. Šis klausimas bus sprendžiamas naujajame „Tech Zity“ projekte, nes čia konferencijų centrui bus skiriama net 2800 kv. m.

„Klaipėda, kaip miestas, dar turi labai daug potencialo plėtoti tiek konferencinį turizmą (juk šalia yra tiek oro, tiek vandens, tiek sausumos transportas), tiek stiprinti ir Lietuvos lygmeniu konkurencinį pranašumą organizuojant renginius. „Tech Zity“ Klaipėdoje įrengs multifunkcinį renginių centrą, kuriame viena salė talpins 600 žmonių, o kitos dvi – po 90 žmonių. Iš jau įvykdytų savo projektų išmokome, kaip svarbu renginių erdves įrenginėjant paskaičiuoti, atrodo, net ir mažiausias smulkmenas. Įrenginėjant tokį konferencijų centrą ypač atsakingai į tai žiūrime, todėl įrengimo klausimais konsultuojamės su Lietuvos renginių organizavimo ekspertais, turinčiais ilgametę patirtį šioje srityje“, – teigia D. Žakaitis.

Planuojama, kad čia vienas kitam netrukdant vienu metu galės vykti kelis skirtingi renginiai, o papildomam komfortui bus įrengtos ir dvi poilsio zonos renginių dalyviams, atskira erdvė vakarėliams ar neformaliam laikui po renginių.

Kadangi Klaipėdos projektas yra daugiafunkcis ir neapsiriboja vien tik darbo erdvėmis, jame bus įkurtas ir sporto klubas. 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-11-26 10:19
Liubavo dvaro sodybos muziejus (Vilniaus r.) netrukus pasipildys dar vienu restauruotu pastatu – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigiama tvarkyti buvusi dvaro arklidė, ji bus pritaikyta kultūros ir viešosioms reikmėms.
nuotrauka
2021-11-24 10:30
UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“ (Baltic FEZ) pradeda įgyvendinti naują infrastruktūros plėtros etapą. Baigti ir Marijampolės savivaldybei įgyvendinti perduoti bendrovės užsakymu atlikti žiedinės sankryžos, naujo kelio, pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros projektai. J...
nuotrauka
2021-11-24 09:40
„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kv. metrų ploto industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.
nuotrauka
2021-11-23 14:55
Artėjant žiemai, Neries dešinės krantinės ruožas ruošiamas naujiems rangovams, kurie pavasarį užbaigs tvarkyti teritoriją ties Olimpiečių gatve. Šią savaitę darbus atlikusi įmonė „Skominta“ išveš dalį nepasodintų želdynų ir statybines medžiagas, krantinėje likusias nutrūkus rangos sutarčiai.
nuotrauka
2021-11-22 10:25
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ investuotojams „East Capital Real Estate AS“ pardavė sostinės Žalgirio gatvėje pastatytą modernų verslo centrą „Naujasis Skansenas Ž“. Šiuolaikiško 5 aukštų, 7550 kv. m ploto verslo centro statybos darbai bus užbaigti iki šių metų pabaigos.
nuotrauka
2021-11-22 07:14
Latvijos įmonė „PreferRent“ sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kuri suveda statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos bendroves ir įmones, kurioms šios technikos reikia darbui.
nuotrauka
2021-11-19 11:46
Susisiekimo infrastruktūros įmonių grupės „Panevėžio keliai“ antrinės įmonės UAB „Aukštaitijos traktas“ ir UAB „Ukmergės keliai“, vykdydamos visos grupės pertvarką ir efektyvindamos veiklą, mažina darbuotojų skaičių. UAB „Aukštaitijos traktas“ atsisveikins su 20 darbuotojų, „Ukmergės keliai“ – su 15...
nuotrauka
2021-11-19 10:11
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ su investuotoju „Hili Properties plc“ sudarė sutartį dėl Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pagal „Build-to-suit“ modelį pastatytos Vokietijos polimerų kompanijos „Rehau“ gamyklos įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-19 07:16
Didžiausios Estijos statybų bendrovės investavo į šioje šalyje lyderio pozicijas užimančią ir Lietuvoje vis aktyviau naudojamą statybos projektų biudžetų kontrolės ir valdymo programinės įrangos platformą „Bauwise“. Su šia platforma sėkmingai dirba generaliniai rangovai, nekilnojamojo turto vystytoj...
nuotrauka
2021-11-18 16:59
Projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovė „Baltic Engineers“, išplėtusi paslaugų spektrą, keičia pavadinimą į „Be Live“. Naujasis prekės ženklas atspindi faktą, jog įmonė visas paslaugas grindžia tvariomis vertybėmis ir nuolat tobulėjančiomis technologijomis.
nuotrauka
2021-11-18 10:39
Vokietija ir Lietuva nutarė vystyti bendrą projektą – Rukloje bus kuriama nauja infrastruktūra, statomos kareivinės, tiesiami keliai ir kita. Išvystyta infrastruktūra bus skirta brigados „Geležinis Vilkas“ Artilerijos ir Logistikos batalionams bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.
nuotrauka
2021-11-17 16:06
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su UAB „Vilniaus vystymo kompanija" užbaigė krepšinio arenos, įsikūrusios šalia Vilniaus Žemynos progimnazijos, statybas. Komplekso operavimą taryba nusprendė perduoti savivaldybės įstaigai „Active Vilnius".
nuotrauka
2021-11-17 16:02
Panevėžyje duris atvėrė Pusiaukelės namai, įkurti buvusio policijos pastato patalpose. Pusiaukelės namai – tai pataisos įstaigos specialus, atviro tipo padalinys.
nuotrauka
2021-11-17 15:05
Vilniaus oro uosto teritorijoje oficialiai pradėta „DHL Lietuva“ skubių siuntų terminalo statyba. Inovatyvaus ir į tvarumą orientuoto terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF).
nuotrauka
2021-11-16 08:46
UAB „Empower-Fidelitas“ pranešė lapkričio 10 dieną oficialiai pakeitusi pavadinimą. Juridinių asmenų registre VĮ Registrų centras įregistruotas naujas pavadinimas – UAB „Enersense“.
nuotrauka
2021-11-15 12:04
Tarptautinė internetinės prekybos platforma verslui „Merxu“ skelbia pritraukusi stambų investuotoją – vos prieš metus veiklą Centrinėje ir Rytų Europoje pradėjęs startuolis sudomino pasaulinio lygio grandą „Prosus Venture“.
nuotrauka
2021-11-15 07:10
Lapkričio 17 d. Akademijos miestelyje (Studentų g. 9A, Kauno r.) įvyksiančioje iškilmingoje Prezidento Valdo Adamkaus sporto centro atidarymo ceremonijoje bus pristatomas šiuo metu didžiausias šalyje įvairioms sporto šakoms ir poreikiams pritaikytas universitetinis sporto kompleksas
nuotrauka
2021-11-11 14:39
Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigtas tvarkyti Lopacinskių rūmų (Bernardinų g. 8, Vilnius) šiaurinės dalies korpusas, kuriame dabar įsikūrusi VšĮ ,,Teatras MENO FORTAS“
nuotrauka
2021-11-11 10:37
Spalio pabaigoje po dviejų metų pertraukos duris atvėręs Keistuolių teatras žiūrovus pasitiko stipriai atsinaujinęs – pastatytos patogesnės kėdės, įrengta geresnė vėdinimo sistema, nauja apšvietimo sistema ir moderniausia garso įranga.
nuotrauka
2021-11-10 14:06
Investicinė bendrovė „Pirmoji investavimo įmonė“ jai priklausančių komercinės paskirties pastatų valdymą patikėjo tarptautinei nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovei „Newsec“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Business Garden“ projekte – aplinkotvarkos elementų ir augalų dermė

Vilniuje baigiamas statyti „Do architects“ projektuotas biuro pastatų kompleksas „Business Garden Vilnius“, kurio aplinkos sutvarkymo klausimus spręsti ir įgyvendinti padėjo UAB „Betono moza...