2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 9:32
Reklama  |  facebook

Buvusioje „Švyturio“ alaus darykloje Klaipėdoje – daugiafunkcis centras

2021-10-05 11:18
Buvusioje „Švyturio“ alaus darykloje Klaipėdoje pradedami paruošiamieji rekonstrukcijos darbai. Planuojama, kad jau 2022 m. ketvirtą ketvirtį čia įsikurs 15 000 kv. m dydžio daugiafunkcis centras, kuriame bus įrengtos bendradarbystės ir biurų erdvės, išskirtinės ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje renginių salės, trumpalaikei nuomai skirtos gyvenamosios patalpos bei gyvenamieji lofto tipo būstai, taip pat bendros atviros erdvės Klaipėdos bendruomenei, maitinimo įstaigų ir sporto veiklų erdvės.
nuotrauka
„Tech Zity“ iliustr.


Projekto vystytojas „Tech Zity“ planuoja erdvę Klaipėdoje, kaip ir kitas iki šiol kurtas erdves, pirmiausia pritaikyti Lietuvos startuolių bendruomenei ir taip prisidėti prie jos augimo šalyje. Planuojamos bendros investicijos į projektą siekia daugiau nei 10 mln. Eur.

„Tech Zity“ projektui Klaipėdoje – pirmųjų startuolių palaikymas

Startuolių bendruomenė Lietuvoje auga ypatingai sparčiai, tačiau didysis augimas juntamas sostinėje, todėl lig šiol trūkstant tinkamos infrastruktūros Klaipėdoje, šį miestą veiklai pradėti ar plėsti pasirinko vos viena kita startuolių įmonė. „Kilo.Health“ yra vienas iš startuolių, kuris jau ne vienerius metus besinaudodamas „Tech Zity“ infrastruktūra Vilniuje, planuoja kartu keliauti ir į Klaipėdą. Čia, planuojama, galės dirbti tiek esami įmonės darbuotojai, tiek nauji, galbūt vietiniai klaipėdiečiai.

„Darbo vieta Klaipėdoje – turbūt geriausias sprendimas, siekiant tobulo balanso tarp darbo ir laisvalaikio. Uostamiestyje gyvenimo tempas lėtesnis ir tai savaime sukuria tam tikro atsipalaidavimo jausmą, ko Vilniuje kartais daugelis pasigendame. Be to, karantino laikotarpiu, kai keliones į užsienį planuoti sudėtingiau, Klaipėda yra tas miestas, iš kurio galima dirbti per nuotolį, turėti jūrą šalia ir taip pakeisti savo kasdienybę“, – pranešime cituojamas „Kilo.Health“ vadovas Tadas Burgaila. Vieną didžiausių „Tech Zity“ Klaipėda projekto pliusų T. Burgaila įvardija erdvės lokaciją: čia viskas lengvai ir patogiai pasiekiama pėstute ar dviračiu – miesto centras, kavinės, perkėla, jūra. 

Naujas startuolis, prisijungiantis prie „Tech Zity“ bendruomenės yra „Ondato“, kuris būtent pačią bendruomenę ir įvardino kaip esminį elementą, kodėl plėtrai Klaipėdoje buvo pasirinkta būsima „Tech Zity“ erdvė.

Ruošiama patogi infrastruktūra yra dar vienas svarbus aspektas, dėl ko plėtrai Klaipėdoje buvo pasirinkta „Tech Zity“ erdvė. 

Naujienos Klaipėdos maitinimo sferoje

„Tech Zity“ Klaipėda projekte maitinimo verslui planuojama skirti daugiau nei 1000 kv. m. Čia ruošiamos išskirtinės erdvės restorano veiklai su unikaliu vidiniu kiemu, daugiau nei 600 kv. m kartu su lauko terasomis bus skirti pirmajai Klaipėdoje maisto halei (angl. food hall). Tokio koncepto maitinimo erdvės sulaukė didelio pasisekimo Vilniuje, tad tikimasi, kad klaipėdiečiai bei miesto svečiai jas įvertins.

„Maisto erdvės planuojant bendrą projekto infrastruktūrą yra ne mažesnės svarbos nei kitos, tad mes skiriame labai daug dėmesio tiek planuojant pačias erdves, tiek renkantis partnerius, kuriems patikėsime vykdyti šią veiklą. Kalbant apie maitinimą, tai mūsų projekte numatomos kelios skirtingos veiklos – maisto halės veikla, restorano bei kavinės veikla ir konferencijų centro aptarnavimas. Turime daug ambicijų sukurti išskirtinę maisto vietą – pajūryje per pastaruosius metus atsidarė gana daug gerų maitinimo įstaigų, tik visos jos nutolusios nuo Klaipėdos centro, tad mūsų siekis yra būtent čia pasiūlyti unikalią maisto patirtį. Šiuo metu esame parnerių pasirinkimo procese, tad vis dar ieškome norinčių bendradarbiauti ir kurti šias patirtis kartu“, – cituojamas „Tech Zity“ vadovas Darius Žakaitis.

Svarbus pokytis uostamiesčio konferencinių erdvių rinkoje

Po pandemijos suvaržymų grįžtant į įprastas renginių organizavimo vėžes, grįžtama ir prie problematikos, kuri buvo žinoma jau ne vienerius metus – Klaipėdoje nėra didelį kiekį žmonių talpinančių konferencijų salių. Šis klausimas bus sprendžiamas naujajame „Tech Zity“ projekte, nes čia konferencijų centrui bus skiriama net 2800 kv. m.

„Klaipėda, kaip miestas, dar turi labai daug potencialo plėtoti tiek konferencinį turizmą (juk šalia yra tiek oro, tiek vandens, tiek sausumos transportas), tiek stiprinti ir Lietuvos lygmeniu konkurencinį pranašumą organizuojant renginius. „Tech Zity“ Klaipėdoje įrengs multifunkcinį renginių centrą, kuriame viena salė talpins 600 žmonių, o kitos dvi – po 90 žmonių. Iš jau įvykdytų savo projektų išmokome, kaip svarbu renginių erdves įrenginėjant paskaičiuoti, atrodo, net ir mažiausias smulkmenas. Įrenginėjant tokį konferencijų centrą ypač atsakingai į tai žiūrime, todėl įrengimo klausimais konsultuojamės su Lietuvos renginių organizavimo ekspertais, turinčiais ilgametę patirtį šioje srityje“, – teigia D. Žakaitis.

Planuojama, kad čia vienas kitam netrukdant vienu metu galės vykti kelis skirtingi renginiai, o papildomam komfortui bus įrengtos ir dvi poilsio zonos renginių dalyviams, atskira erdvė vakarėliams ar neformaliam laikui po renginių.

Kadangi Klaipėdos projektas yra daugiafunkcis ir neapsiriboja vien tik darbo erdvėmis, jame bus įkurtas ir sporto klubas. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-30 08:03
Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo moli...
nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas