2023 birželio 1 d. ketvirtadienis, 8:22
Reklama  |  facebook

Buvusioje „Švyturio“ alaus darykloje Klaipėdoje – daugiafunkcis centras

2021-10-05 11:18
Buvusioje „Švyturio“ alaus darykloje Klaipėdoje pradedami paruošiamieji rekonstrukcijos darbai. Planuojama, kad jau 2022 m. ketvirtą ketvirtį čia įsikurs 15 000 kv. m dydžio daugiafunkcis centras, kuriame bus įrengtos bendradarbystės ir biurų erdvės, išskirtinės ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje renginių salės, trumpalaikei nuomai skirtos gyvenamosios patalpos bei gyvenamieji lofto tipo būstai, taip pat bendros atviros erdvės Klaipėdos bendruomenei, maitinimo įstaigų ir sporto veiklų erdvės.
nuotrauka
„Tech Zity“ iliustr.


Projekto vystytojas „Tech Zity“ planuoja erdvę Klaipėdoje, kaip ir kitas iki šiol kurtas erdves, pirmiausia pritaikyti Lietuvos startuolių bendruomenei ir taip prisidėti prie jos augimo šalyje. Planuojamos bendros investicijos į projektą siekia daugiau nei 10 mln. Eur.

„Tech Zity“ projektui Klaipėdoje – pirmųjų startuolių palaikymas

Startuolių bendruomenė Lietuvoje auga ypatingai sparčiai, tačiau didysis augimas juntamas sostinėje, todėl lig šiol trūkstant tinkamos infrastruktūros Klaipėdoje, šį miestą veiklai pradėti ar plėsti pasirinko vos viena kita startuolių įmonė. „Kilo.Health“ yra vienas iš startuolių, kuris jau ne vienerius metus besinaudodamas „Tech Zity“ infrastruktūra Vilniuje, planuoja kartu keliauti ir į Klaipėdą. Čia, planuojama, galės dirbti tiek esami įmonės darbuotojai, tiek nauji, galbūt vietiniai klaipėdiečiai.

„Darbo vieta Klaipėdoje – turbūt geriausias sprendimas, siekiant tobulo balanso tarp darbo ir laisvalaikio. Uostamiestyje gyvenimo tempas lėtesnis ir tai savaime sukuria tam tikro atsipalaidavimo jausmą, ko Vilniuje kartais daugelis pasigendame. Be to, karantino laikotarpiu, kai keliones į užsienį planuoti sudėtingiau, Klaipėda yra tas miestas, iš kurio galima dirbti per nuotolį, turėti jūrą šalia ir taip pakeisti savo kasdienybę“, – pranešime cituojamas „Kilo.Health“ vadovas Tadas Burgaila. Vieną didžiausių „Tech Zity“ Klaipėda projekto pliusų T. Burgaila įvardija erdvės lokaciją: čia viskas lengvai ir patogiai pasiekiama pėstute ar dviračiu – miesto centras, kavinės, perkėla, jūra. 

Naujas startuolis, prisijungiantis prie „Tech Zity“ bendruomenės yra „Ondato“, kuris būtent pačią bendruomenę ir įvardino kaip esminį elementą, kodėl plėtrai Klaipėdoje buvo pasirinkta būsima „Tech Zity“ erdvė.

Ruošiama patogi infrastruktūra yra dar vienas svarbus aspektas, dėl ko plėtrai Klaipėdoje buvo pasirinkta „Tech Zity“ erdvė. 

Naujienos Klaipėdos maitinimo sferoje

„Tech Zity“ Klaipėda projekte maitinimo verslui planuojama skirti daugiau nei 1000 kv. m. Čia ruošiamos išskirtinės erdvės restorano veiklai su unikaliu vidiniu kiemu, daugiau nei 600 kv. m kartu su lauko terasomis bus skirti pirmajai Klaipėdoje maisto halei (angl. food hall). Tokio koncepto maitinimo erdvės sulaukė didelio pasisekimo Vilniuje, tad tikimasi, kad klaipėdiečiai bei miesto svečiai jas įvertins.

„Maisto erdvės planuojant bendrą projekto infrastruktūrą yra ne mažesnės svarbos nei kitos, tad mes skiriame labai daug dėmesio tiek planuojant pačias erdves, tiek renkantis partnerius, kuriems patikėsime vykdyti šią veiklą. Kalbant apie maitinimą, tai mūsų projekte numatomos kelios skirtingos veiklos – maisto halės veikla, restorano bei kavinės veikla ir konferencijų centro aptarnavimas. Turime daug ambicijų sukurti išskirtinę maisto vietą – pajūryje per pastaruosius metus atsidarė gana daug gerų maitinimo įstaigų, tik visos jos nutolusios nuo Klaipėdos centro, tad mūsų siekis yra būtent čia pasiūlyti unikalią maisto patirtį. Šiuo metu esame parnerių pasirinkimo procese, tad vis dar ieškome norinčių bendradarbiauti ir kurti šias patirtis kartu“, – cituojamas „Tech Zity“ vadovas Darius Žakaitis.

Svarbus pokytis uostamiesčio konferencinių erdvių rinkoje

Po pandemijos suvaržymų grįžtant į įprastas renginių organizavimo vėžes, grįžtama ir prie problematikos, kuri buvo žinoma jau ne vienerius metus – Klaipėdoje nėra didelį kiekį žmonių talpinančių konferencijų salių. Šis klausimas bus sprendžiamas naujajame „Tech Zity“ projekte, nes čia konferencijų centrui bus skiriama net 2800 kv. m.

„Klaipėda, kaip miestas, dar turi labai daug potencialo plėtoti tiek konferencinį turizmą (juk šalia yra tiek oro, tiek vandens, tiek sausumos transportas), tiek stiprinti ir Lietuvos lygmeniu konkurencinį pranašumą organizuojant renginius. „Tech Zity“ Klaipėdoje įrengs multifunkcinį renginių centrą, kuriame viena salė talpins 600 žmonių, o kitos dvi – po 90 žmonių. Iš jau įvykdytų savo projektų išmokome, kaip svarbu renginių erdves įrenginėjant paskaičiuoti, atrodo, net ir mažiausias smulkmenas. Įrenginėjant tokį konferencijų centrą ypač atsakingai į tai žiūrime, todėl įrengimo klausimais konsultuojamės su Lietuvos renginių organizavimo ekspertais, turinčiais ilgametę patirtį šioje srityje“, – teigia D. Žakaitis.

Planuojama, kad čia vienas kitam netrukdant vienu metu galės vykti kelis skirtingi renginiai, o papildomam komfortui bus įrengtos ir dvi poilsio zonos renginių dalyviams, atskira erdvė vakarėliams ar neformaliam laikui po renginių.

Kadangi Klaipėdos projektas yra daugiafunkcis ir neapsiriboja vien tik darbo erdvėmis, jame bus įkurtas ir sporto klubas. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...
nuotrauka
2023-05-02 11:09
Bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 191 būstai ir fiksuota 40 sutarties nutraukimų. Didžioji dalis parduotų būstų yra pastatytuose projektuose. 95 būstai parduoti ekonominiame, 86 vidutiniame ir 10 prestižiniame segmente. Pasak ekspertų, pirkėjus nu...
nuotrauka
2023-05-01 20:20
Balandžio pabaigoje Turto bankas paskelbė apie aukcionuose parduodamus net keturis milijono eurų ir didesnės vertės valstybei nereikalingo turto objektus Vilniaus mieste. Vienas iš jų – buvusių ligoninės pastatų kompleksas su žemės sklypu prestižiniame sostinės Antakalnio rajone. Pradinė šio išskirt...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas