2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 5:53
Reklama  |  facebook

D. Libeskind Prancūzijoje projektuos pirmąjį Tulūzos dangoraižį bei Nicos traukinių stotį

2017-03-22 13:21
Multifunkcinį kompleksą „k18B” dešiniajame Neries krante bei Modernaus meno centrą Vilniuje projektuojantis Daniel Libeskind paskelbė apie du naujus projektus Prancūzijoje. Žymaus architekto vadovaujama „Studio Libeskind“ projektuos 150 metrų aukščio dangoraižį su sodais verslo kvartalo centre Tulūzoje bei mišrios paskirties komercinį centrą, sujungtą su Thiers traukinių stotimi Nicoje.
nuotrauka
Bendrovės „Studio Libeskind“ iliustracija


Minimos įmonės
Danieliaus Libeskindo studja,

Tulūzoje žymaus architekto vadovaujama „Studio Libeskind“ suprojektavo skulptūrišką Oksitanijos bokštą, kuris iškils 150 metrų virš Canal du Midi kanalo, verslo kvartalo centre. Tai bus pirmasis šio pietų Prancūzijos miesto dangoraižis. Į gracingą jo formą įsiterps žalumos spiralė, kylanti nuo gatvės lygio iki pat 40-to aukšto. Dangoraižyje bus 11 000 kv. m. biurų ploto, „Hilton“ viešbutis, iki 120 apartamentų, restoranas su panoraminiais vaizdais, komercinė erdvė parduotuvėms ir Prancūzijos geležinkelių bendrovės SNCF biurai pirmajame aukšte.

Fasadas, integruotas į bendrą pastato formą, ir vieša platforma yra tęstinis vertikalus kraštovaizdis. Ši vertikali žalia juosta primena įspūdingą, per miestą vingiuojantį Canal du Midi kanalą. Pastato platformą ribos medžiai, o sodų juosta drieksis aplink stiklinį fasadą iki pat viršaus. Vertikalius sodus kurs kraštovaizdžio architektas Nicolas Gilsoul.

„Studio Libeskind“ projektai

Bendrovės „Studio Libeskind“ vizualizacija

Unikalų projektą puoš kabantys sodai

„Su kabančiais sodais, keičiančiais savo spalvas kiekvieną sezoną, švelnus sidabriškas fasado stiklas atspindės rausvus Tulūzos atspalvius, o šios medžiagos ryškumas keis erdvės suvokimą priklausomai nuo šviesos intensyvumo, – pasakojo architektas Daniel Libeskind. – Bokštas bus unikalus statinys milžiniškoje miesto erdvėje – jis taps ne tik traukos objektu, bet ir apibrėžta viešąja erdve“.

Bokštas bus statomas Gare Matabiau, ankstesnio pašto paskirstymo centro vietoje. Pastatas bus į rytus nuo miesto centro, atokiau nuo Garonos upės, iš jo bus matyti mažiau nei už 100 km esantys Pirėnų kalnai. Projekto tikslas yra tapti vartais į augantį miesto verslo kvartalą. Kurdami šį dangoraižį, „Studio Libeskind“ bendradarbiaus su Tulūzos architektu Francis Cardete. Statybų pradžia numatyta 2018 metais. Projektas bus baigtas iki 2022 metų.

Nicoje „Studio Libeskind“, bendradarbiaujanti su „Fevrier Carre Architectes“ ir kraštovaizdžio architektu Jean Mus, laimėjo Nicos miesto finansuojamą tarptautinį konkursą sukurti „Gare Thiers-Est“ (Rytų Thiers stotį). Projektas apima virš 18 tūkst. kv. m. aukščiausio lygio komercinio ploto projektą, kuriame bus parduotuvės, restoranas su panoraminiu miesto vaizdu, taip pat „Hilton“ viešbutis, 600 vietų salė, bendro darbo erdvės ir kavinių terasos. Bendra projekto investicijų suma – 61,5 mln. eurų.

Siekia sukurti simbolinį architektūrinį objektą

„Šis projektas parodo, kad Nicos miestas galvoja apie ateitį, siekia sukurti stambų simbolinį architektūrinį objektą ir pagyvinti Thiers stoties aplinką šiame istoriniame mieste, – sakė architektas D. Libeskind. – Nicoje mano tikslas buvo suprojektuoti pastatą, kuris būtų matomas iš visų pusių – jis turi tapti jungiamuoju dviejų sektorių audiniu ir sujungti du rajonus. Jis padės atspindėti miestą, šviesą ir kraštovaizdį“.

Įkvėptos mineralo azūrito formų visos viršūnės sumanytos kaip harmoningi kristalai, kurių briaunos dera su Jean Médecin gatve. Atspindintis fasadas bus padengtas metalo briaunomis ir žvynais su vaizdais ant langų, atspindinčių greta stovinčius pastatus, dangų ir Nicos kraštovaizdį. Rezultatas – skulptūriška betono, plieno ir stiklo konstrukcija, suprojektuota tarsi deimantas su daugybe plokštumų, iškylanti beveik 40 metrų ir paslepianti geležinkelio bėgius.

Stiprus projekto architektūrinis braižas bus matomas iš Thiers ir Jean Médecin gatvių bei iš geležinkelio teritorijos. Stogą laikant penktuoju fasadu, šis pastatas įsilies į Nicos urbanistinės aplinkos kraštovaizdį ir bus matomas nuo kalvų. Vienas iš įspūdingų elementų bus jo išsikišęs kabantis pagrindinis fasadas Jean Médecin gatvės pusėje: kartu tai bus dengtas praėjimas tarp geležinkelio stoties ir Jean-Médecin tramvajų stoties. Objekto statybas planuojama pradėti 2017 m. pabaigoje ir tikimasi baigti 2019 m. pabaigoje.

Abu projektus „Studio Libeskind“ vykdo nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Compagnie de Phalsbourg“ užsakymu. Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-13 08:48
Aiškėja naujojo daugiabučių namų kvartalo Vilniuje, J. Basanavičiaus gatvėje, statybos vizija. Pasiūlymus, kaip istoriniu ir urbanistiniu požiūriu unikalioje sostinės vietoje turėtų atrodyti planuojamas vystyti gyvenamasis rajonas, pateikė trys architektų biurai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras