2024 gruodžio 14 d. šeštadienis, 15:11
Reklama  |  facebook

„Daugiau nei pastatai“: KTU įrengtos inovatyvios iššūkiais grįsto mokymosi erdvės

2024-10-22 10:30
Inovatyvios mokymo(si) erdvės tampa vienu svarbiausių šiuolaikinio aukštojo mokslo transformacijos elementų. Kauno technologijos universitetas (KTU) Studentų g. 50 įrengė unikalias iššūkiais grįsto mokymosi metodams pritaikytas erdves, kurios ne tik modernizuoja infrastruktūrą, bet ir iš esmės keičia mokymo(si) procesą.
nuotrauka
Čia ir žemiau: Kauno technologijos universiteto nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

Kuriant iššūkiais grįsto mokymosi (angl. challenge-based learning, CBL) erdves, daugybė idėjų buvo atsivežta iš įvairių pasaulio institucijų, tokių kaip Leveno katalikiškasis universitetas, Hasso Plattnerio skaitmeninės inžinerijos institutas ir Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) Idėjų skvero inovacijų kūrimo erdvės.

„Ši transformacija apima ne tik KTU infrastruktūrą, bet ir esminį požiūrį į mokymą(si) bei bendradarbiavimą. Naujos erdvės – tai daugiau nei tik pastatai. Jos simbolizuoja bendrystę ir kūrybiškumą, skatindamos augimą, inovacijas bei sprendimus globaliems iššūkiams įveikti. Integracija į Europos universitetų aljansą sustiprins KTU tarptautinį prestižą ir matomumą. Esu labai dėkingas universiteto bendruomenei ir partneriams už jų indėlį į šiuos pokyčius. Kiekviena nauja erdvė buvo kruopščiai apgalvota, derinant estetiką ir funkcionalumą, o aplinka neabejotinai veikia mūsų elgesį," – teigia pranešime cituojamas KTU rektorius Eugenijus Valatka.

Kauno technologijos universitetasPalankios sąlygos tarptautiniams studentams

Projekto metu KTU įrengtos inovatyvios auditorijos ir laboratorijos, leidžiančios vykdyti iššūkiais grįstą ir hibridinį mokymąsi, įskaitant mišraus mokymosi ir virtualios realybės (VR) erdves. Šios patalpos aprūpintos pažangiausiomis technologijomis, tokiomis kaip išmanieji ekranai bei moderni vaizdo ir garso įranga, užtikrinančiomis aukštos kokybės studijų procesą.

„Šios erdvės yra transformuojamos ir gali būti pritaikytos skirtingiems poreikiams, mokymo metodams bei veikloms. Daug stebėjome, analizavome ir mokėmės iš kitų institucijų, o sukauptas idėjas pritaikėme čia, KTU. Tai geriausi pavyzdžiai ir sprendimai, kuriuos sėkmingai įgyvendinome. Tokios erdvės yra unikalios ne tik Lietuvoje, bet ir platesniu mastu. Mums pavyko sukurti iš tiesų išskirtines mokymosi erdves", – džiaugiasi pranešime cituojama KTU Studijų prorektorė Kristina Ukvalbergienė.

KTU Studijų prorektorė pažymi, kad šios erdvės leidžia įgyvendinti iššūkiais grįstą mokymąsi pilna apimtimi, kai studentų grupės auditorijose ir laboratorijose susijungia su tarptautinėmis tarpdisciplininėmis komandomis iš kitų ECIU universiteto partnerių universitetų. Dėl naujausių technologijų integracijos, tiek Lietuvos, tiek užsienio studentai gali jaustis lygiaverčiai ir efektyviai dalyvauti mokymosi procese, nepaisant jų fizinės vietos, o atstumo barjerai tampa nepastebimi.

Kauno technologijos universitetas„Projekto idėja kilo 2019 metais, kai Universitete pradėjome diegti iššūkiais grįstą mokymąsi. Šių erdvių galimybės iš tiesų yra unikalios, jos transformuoja mokymosi procesą ir studentų elgesį, todėl aplinka tampa neatsiejama mokymosi dalimi. Čia sujungiame studentus ir dėstytojus, skatindami bendrakūrą, inovacijas ir tarpdisciplininius sprendimus", – sako ji.

Pasak K. Ukvalbergienės, modernių technologijų diegimas ir jų valdymas erdvėse buvo nemenkas iššūkis. Įdiegti tokie pažangūs sprendimai kaip automatiškai dėstytoją ir studentus sekančios kameros bei aukštos kokybės mikrofonai.

„Įvaldžius šių technologijų teikiamas galimybes, jos padeda įveikti fizinius atstumus ir kurti kitokią mokymo(si) patirtį, leidžiančią studentams efektyviai bendrauti bei bendradarbiauti tarptautinėse komandose sprendžiant realaus pasaulio iššūkius. Tai dar labiau priartina nuotolinio mokymosi patirtį prie tradicinio, sumažinant skirtumus ir užtikrinant vienodą mokymosi kokybę", – pažymi KTU Studijų prorektorė.

Kauno technologijos universitetas

Užtikrinamos aukščiausio lygio transliacijos

KTU EDU_Lab Mokymo ir mokymosi kompetencijų centro vadovė Asta Daunorienė dalijasi, kad šiose erdvėse kiekviena studentų grupė gali dirbti atskirai, nesukeldama triukšmo kitoms grupėms. Akustinės sistemos užtikrina privatumo ir komforto pojūtį, o tai leidžia studentams susikoncentruoti į savo užduotis.

Kauno technologijos universitetas„Dėstytojams lengva valdyti įrangą dėl jos intuityvaus dizaino, todėl mokymosi procesas vyksta sklandžiai ir be techninių trikdžių. Šios erdvės leidžia rengti aukščiausio lygio paskaitų, konferencijų ir kitas transliacijas, prilygstančias geriausių pasaulio universitetų standartams," – pažymi ji.

Pranešime cituojama A. Daunorienė teigia, kad tokio pobūdžio įranga ne tik pagerina dėstytojų galimybes, bet ir keičia tradicinę mokymo dinamiką. Dėstytojas nebėra centrinė figūra auditorijoje – jis dirba 360 laipsnių kampu, nuolat bendraudamas su studentais ir tapdamas lygiaverčiu proceso dalyviu. Tai skatina studentų ir dėstytojų bendradarbiavimą bei leidžia kurti lygiavertes mokymosi sąlygas.

Dėstytojo tribūna yra lanksti, leidžianti demonstruoti įvairius ekranus bei keisti jų turinį, taip kuriant dinamišką ir kūrybišką mokymosi patirtį. Tokiu būdu formuojama interaktyvi mokymosi aplinka, kurioje visi proceso dalyviai yra įtraukiami ir aktyviai dalyvauja.

„Auditorijos yra pritaikytos ne tik standartiniam mokymui, bet ir konferencijoms bei svečių paskaitoms. Dėl unikalios vaizdo ir garso įrangos paskaitas galima lengvai transliuoti internetu, suteikiant auditorijai galimybę dalyvauti iš bet kurios pasaulio vietos", – aiškina A. Daunorienė.

Taip pat šiose erdvėse patogiai jaučiasi ir asmenys su specialiais poreikiais, nes jose įrengtos plačiai atsidarančios durys, Brailio raštas bei kiti pritaikyti sprendimai.

Kauno technologijos universitetasTarp inovatyvių erdvių – ir VR laboratorija

Pasak K. Ukvalbergienės, įgyvendinant projektą buvo įkurtos kelios specializuotos laboratorijos: „Inno-Lab" studijų inovacijų laboratorija, „Digi-Lab" skaitmeninė laboratorija ir VR bendradarbiavimo laboratorija. Šios erdvės suteikia dėstytojams ir studentams galimybę išbandyti naujas mokymo(si) metodikas, taikyti pažangiausias informacines technologijas bei patirti bendradarbiavimą virtualioje aplinkoje.

Taip pat atnaujinta vaizdo paskaitų laboratorija, kurioje kuriami aukštos kokybės edukaciniai vaizdo įrašai, skirti nuotoliniam mokymuisi.

„Siekėme sukurti saugią ir atvirą erdvę tiek dėstytojams, tiek studentams. Auditorijų lankstumas padarė šią erdvę ne tik patrauklia darbo vieta, bet ir savotišku traukos centru. Universiteto dėstytojai turi galimybę išbandyti naujas technologijas ir plėtoti savo kompetencijas", – sako KTU Studijų prorektorė.

Ji papildo, kad projekto svarba atsispindi ne tik KTU bendruomenėje, bet ir platesnėje Baltijos šalių akademinėje erdvėje, kur tokios inovatyvios erdvės ir sprendimai yra unikalūs bei itin vertinami.

„Sukurta ekosistema, apimanti mišrų, hibridinį ir nuotolinį mokymąsi, padeda efektyviau spręsti realaus gyvenimo iššūkius bei ugdo XXI a. kompetencijas", – teigia KTU Studijų prorektorė K. Ukvalbergienė. 
Statybunaujienos.lt



Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-12-14 06:56
Vieni eglutę Kalėdoms perka supakuotą dėžėje prekybos centre, kiti – vazone, o treti ima kirvį į rankas ir leidžiasi į tobulos žaliaskarės paieškas netoliese esančiame miške. Pastarasis variantas Lietuvoje draudžiamas – už savavališką eglutės ar šakų kirtimą svetimame miške gali grėsti net 300 eurų ...
nuotrauka
2024-12-14 06:41
Ruošdamiesi gražiausioms metų šventėms dauguma šventinę nuotaiką kuria puošdami ne tik namus, bet ir biurus, rinkdami dovanas kolegoms, verslo partneriams. Specialistai neabejoja – iš anksto planuojant ir veikiant kūrybiškai, gamtai palankesnes šventes biuruose galima sukurti net ir neatsisakant įpr...
nuotrauka
2024-12-12 10:48
Šįvakar, gruodžio 12 d., atgims vienas gražiausių Vilniaus baroko palikimų – Vilniaus šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedros bazilikos Valavičių (Karališkoji) koplyčia. Tai paskutinė vartus tikintiesiems ir šventovės svečiams atverianti Vilniaus arkikatedros koplyčia, restauruota pači...
nuotrauka
2024-12-11 14:17
Kultūros paveldo departamentui patvirtinus Medinių Šnipiškių ribas, nustačius vertingąsias šios vietos savybes, vilniečiams kyla klausimų apie vietovės pokyčius. Ar tikrai bus saugomi visi mediniai pastatai, net lauko tualetai? Ar bus galima statyti naujus pastatus ir rekonstruoti senus? Ar mediniai...
nuotrauka
2024-12-09 09:26
Kasmetinės apklausos apie Kalėdas duomenimis, beveik pusė Lietuvos gyventojų per šventes planuoja pasikviesti svečių. Nors penktadaliui apklaustųjų patinka rengti susibūrimus savo namuose, maždaug tiek pat pripažįsta, kad tai kelia pernelyg daug streso, ir mieliau Kalėdas švęstų kitur. Interjero diz...
nuotrauka
2024-12-06 10:13
Daugybę metų buvo manoma, kad darbo aplinka turėtų būti sterili – kad niekas neblaškytų žmonių dėmesio ir nemažintų jų produktyvumo. Tačiau pastaraisiais metais vis daugiau tyrimų bei studijų rodo, kad yra priešingai – meno kūriniai, laisvalaikio erdvės ir kuo jaukesnė aplinka gerina darbuotojų savi...
nuotrauka
2024-12-05 15:54
Prie vienos pirmųjų nepriklausomybės atkūrimo laikotarpiu įkurtos architektūros projektavimo įmonės „Architektūros linija“ partnerių komandos prisijungė du nauji vardai – Simonas Čaikauskas ir Faustas Lasys. Šie jauni architektai tampa svarbia daugiau nei tris dešimtmečius veikiančios įmonės raidos ...
nuotrauka
2024-12-04 15:03
Dešimt pareiškėjų – įmonės ir privatūs asmenys – kreipėsi į Regionų administracinį teismą, kad būtų panaikintas Vilniaus miesto Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos spalio 25 d. priimtas aktas, kuriuo patikslintos kultūros paveldo vietovės – Vilniaus miesto istorinės dalies, vadinamos ...
nuotrauka
2024-12-04 09:48
Kiekvienais metais kartu su artimaisiais džiaugdamiesi gražiausiomis žiemos šventėmis, į savo namus pakviečiame ir dar vieną ypatingą viešnią – tviskančią žaliaskarę. Pasiūla – kiekvieno poreikiams: namus dabinsime gyva ar dirbtine eglute, galbūt puošime žaliaskarės šaką ar vazone įsitaisiusią eglę....
nuotrauka
2024-12-03 14:34
Prieš metus Lietuvoje bendrovės „Spinter tyrimai" atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa atskleidė, kad šaltuoju sezonu beveik pusė (49 proc.) lietuvių prisipažįsta nerimaujantys dėl išlaidų būsto šildymui. Tačiau priemonių šiai problemai spręsti imamasi vangiai. Galime pasiguosti, kad mes tokie ...
nuotrauka
2024-12-03 12:19
Vilniaus senamiestyje įsikūręs Paupio rajonas tradiciškai pasipuošė gražiausioms metų šventėms. Šį kartą rajono gyventojus bei svečius pasitiks net iki 4 metrų aukščio išstypę ir spalvingai apsirengę Kalėdų senelio palydovai elniai, kuriuos sutikti bus galima visame rajone.
nuotrauka
2024-12-02 11:30
Penktadienį, lapkričio 29 d., Klaipėdos piliavietėje įvyko iškilminga ceremonija, pažyminti svarbų Klaipėdos pilies bokšto atkūrimo projekto etapą – rekonstruoto bokšto viršūnėje įtvirtinta simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms.
nuotrauka
2024-12-02 10:20
2024 m. lapkričio 25 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė nutartį byloje dėl gaisro padarytos žalos rekonstruotam Tytuvėnų vienuolyno ansambliui atlyginimo, rašoma LAT pranešime.
nuotrauka
2024-11-28 13:50
Šiuolaikinis menas sostinėje neapsiriboja tik galerijomis. Netikėtose miesto erdvėse įgyvendinti kūrybines idėjas kviečianti meno rėmimo programa „Kuriu Vilnių" Vilniaus viešosioms erdvėms atrinko trylika naujų meno kūrinių ir instaliacijų. Daugelis šių metų darbų kalba apie darną, bioįvairovę, gamt...
nuotrauka
2024-11-26 14:03
Vilniaus būsto rinkoje terasiniai butai yra retenybė, sudaranti vos apie 2 proc. visos butų pasiūlos. Šiuo metu iš bendros 4 850 butų pasiūlos sostinėje yra tik apie 100 terasinių butų. Vidutinė terasinio buto kvadratinio metro kaina siekia apie 4 250 Eur – tai yra 25 proc. daugiau nei vidutinė kain...
nuotrauka
2024-11-21 10:54
Vilniaus Šnipiškėse pokyčiai: Skanseno, vilniečių dar vadinamo Šanchajumi, pavadinimas keičiamas į Medines Šnipiškes – tokį akto pakeitimą šią savaitę užregistravo Kultūros paveldo departamentas. Skansenas apėmė dabartines S. Fino, Giedraičių, Šilutės, Krokuvos, Daugėliškio, Širvintų, Saracėnų, Kalv...
nuotrauka
2024-11-20 15:07
Klimato kaitos padariniai gamtai ir mūsų kasdienybei yra nenuginčijami, ji veikia visas gyvenimo sritis. Ne išimtis ir architektūra bei statybos – naujausios tendencijos vis dažniau atsigręžia į tvaresnius ir ilgaamžius sprendimus. Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Gintaras Balčytis pataria, ...
nuotrauka
2024-11-19 12:33
Rudenį ir žiemą šviesusis paros metas yra ypač trumpas, tad natūralios šviesos labai trūksta. Šis trūkumas kompensuojamas dirbtiniu apšvietimu. Tačiau norint sukurti išties funkcionalų, savijautą gerinantį ir natūralius šviesos svyravimo ciklus atitinkantį apšvietimą, vien ryškesnio šviestuvo neužte...
nuotrauka
2024-11-18 14:49
Ko gero sutiksite, kad apšvietimas vonios kambaryje yra itin svarbus. Jis ne tik kuria atpalaiduojančią nuotaiką, bet atlieka ir praktinę funkciją. Tad kaip greitai ir paprastai pasirūpinti kokybišku vonios kambario apšvietimu? Vonios spintelės su įmontuotomis LED lempomis – puikus sprendimas tokiai...
nuotrauka
2024-11-18 11:38
Lietuvos oro uostai (LTOU) skelbia atvirą tarptautinį architektūrinį konkursą Vilniaus naujo atvykimo terminalo idėjai atrinkti. Įgyvendinti geriausią architektų idėją bus siekiama iki 2028 metų pabaigos planuojamame pastatyti naujame sostinės atvykimo terminale bei jo prieigose. Konkursą organizuot...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Svarbus žingsnis tvaresnės aplinkos link: Šiaulių rajone pastatytas pažangus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas

Šiaulių rajone rugsėjo 24 d. oficialiai atidarytas modernus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas, kurio tikslas – efektyviai mažinti atliekų kiekį sąvartynuose bei sumažinti šiltnami...