2023 kovo 20 d. pirmadienis, 18:43
Reklama  |  facebook

Dėl ko susitarta ketvirtajame šiemet LNTPA narių ir Vilniaus mero susitikime

2022-12-22 06:11
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Vilniaus miesto savivaldybės vadovybės susitikime NT verslo bendruomenė ir miesto valdžia tęsė konstruktyvų dialogą apie miesto urbanistinės plėtros tobulinimą, abiejų šalių bendradarbiavimo efektyvumą, verslo aplinkos gerinimą, pokyčius ir naujoves. Jau ketvirtą kartą šiais metais įvykęs LNTPA narių ir mero susitikimas tampa pažangia tradicija, siekiant apčiuopiamų miesto plėtros rezultatų.
nuotrauka
Mindaugas Statulevičius, LNTPA prezidentas


Minimos įmonės
LNTPA (Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija),
Vilniaus m. savivaldybė,
Paskutiniame šių metų susitikime pagrindiniai akcentai buvo dedami statybos dokumentų derinimo procedūrų supaprastinimo, užsitęsusių terminų bei dokumentacijos automatizavimo tematikoje. Taip pat itin aktualus abiem pusėm tampa stringantis dialogas su kitomis statybų procese dalyvaujančiomis valstybės institucijomis: Aplinkos ministerija bei Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI).

„Turėjome pagrįstų lūkesčių dėl Aplinkos ministerijos iniciatyvų ir veiklumo sprendžiant NT rinkai opius klausimus. Deja, tenka pripažinti, kad aktualūs ir svarbūs ne tik verslui, bet ir miestui, visuomenei klausimai apleisti ministerijos koridoriuose ir neturi šeimininko – problemų apimtys auga, sprendimai vilkinami. Maža to, prisikuriama naujų reguliacinių tvarkų bei statybų procesus griežtinančių sąlygų. Tokie pokyčiai yra net tik neišdiskutuoti su verslu, savivaldybe, bet ir neturi logiško pagrindo“, – apie situaciją su Aplinkos ministerija kalba LNTPA pranešiem cituojamas asociaicijos vadovas Mindaugas Statulevičius.

„Ar ministerija palaiko miesto urbanistinę kryptį? Iki šiol neturime jokio supratimo, kuria kryptimi žiūri Aplinkos ministerija. Kol kas tik stebime ministerijos nenuoseklų toną ir urbanistinės vizijos neturėjimą“, – priduria Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Vienas daugiausiai nesusipratimų keliančių klausimų tiek NT plėtotojams, tiek savivaldybei – Aplinkos ministerijos sprendimas dėl želdynų plotų normų padidinimo. Pasak vyriausiojo Vilniaus miesto architekto Mindaugo Pakalnio, labai tikėtina, kad nepasikeitus dabartiniams planams sulauksime momento, kai, pavyzdžiui, Naujamiestyje, nebus galima statyti jokio gyvenamosios paskirties objekto:

„Negali keisti normų neišsiaiškinęs pasekmių. Bendrajame miesto plane numatėme 2-3 kvadratus želdynų ploto vienam žmogui. Ministerijos norai siekia 10 kvadratų. Jei bus patvirtintos tokios normos, gyvenamojo NT plėtra bus tiesiog neįmanoma kai kuriuose miesto rajonuose, nes neužteks plotų želdynams. Ir kas tada? Vėl statysime svečių namus?“ – apie ministerijos planus kalba M. Pakalnis.

Svarbių ir nesprendžiamų situacijų fone LNTPA kartu su Vilniaus miesto valdžia sutarė apjungti pajėgas dialoge su Aplinkos ministerija: „Tikslas yra bendras: sveika ir logiška verslo aplinka, procedūrų pagrįstumas bei sklandumas miesto urbanistinėje plėtroje. Todėl norime kartu su savo socialiniu partneriu, Vilniaus miesto savivaldybe, bendromis jėgomis kalbėtis su ministerija, kad turėtume stipresnius svertus dialoge su atsakingomis institucijomis“, – teigia M. Statulevičius.

Taip pat pasiektas susitarimas dėl bendro NT plėtotojų ir savivaldybės balso kalbantis su VTPSI vadovybe: „Pastebime, kad kitas įstaigas reguliuojančios institucijos, tokios kaip VTPSI, neretai išsikelia sau didesnius lūkesčius nei iš jų reikalauja teisės aktai. To rezultatas – perteklinių dokumentų reikalavimai: jie prašo iš mūsų, o mes – iš verslo. Todėl ir tampame visi nepagristų lūkesčių įkaitais“, – kalba Vilniaus miesto vyr. architektas, pripažindamas, kad savivaldybė dėl tokios situacijos iš NT plėtotojų taip pat prašo perteklinių dalykų, kurių visai nereikia.

Ieškodami sklandesnių statybų derinimo sprendimų LNTPA nariai išgirdo savivaldybės siekį, kuo skubiau suvienodinti dokumentacijos vertinimo ir sudarymo reikalavimus, kad atskirų skyrių specialistai NT plėtotojų pateiktus dokumentus vertintų pagal vienodus kriterijus taip išvengiant perteklinės informacijos ir pastabų dubliavimosi.

„Mūsų atsakymas į verslui iškilusius klausimus tampa savivaldybės įsipareigojimas elgtis taip, kaip atsakėme. Jei pažadėjome ir neįgyvendinome savo pažado, imkite mus už kupros ir beskite pirštu į faktą. Atsiprašysime ir padarysime, kaip priklauso“, – kalba R. Šimašius.

Meras priduria, kad šiuo metu savivaldybė siekia kuo efektyviau įgyvendinti derinimo procesus: labai aiškiai apibrėžti terminai, dokumentacijos tikrinimas apsiribotų vienu specialistu, nebūtų pakartotinai siunčiamos skirtingos pastabos. 

Savivaldybė taip pat įvardino, kad nuo šiol vienu kvartalu galima laikyti tik 1 hektaro plote įgyvendintą NT projektą. Kalbėdama apie atleidimą nuo infrastruktūros mokesčio, miesto valdžia akcentavo, kad nuo mokesčio gali būti atleisti tie plėtotojai, kurie įgyvendina tos pačios paskirties socialinius objektus (darželius, mokyklas ir pan.) kaip ir savivaldybė. Bet jei yra statomas, pavyzdžiui universitetas, o savivaldybė tokių projektų neplėtoja, tokiu atveju NT verslas nėra atleidžiamas nuo infrastruktūros mokesčio.

LNTPA pristatė savo iniciatyvą dėl MIPIM parodos: asociacijos nariai renka lėšas, kad Vilniaus miestas turėtų savo reprezentacinį stendą vienoje svarbiausių ir garsiausių NT paradų pasaulyje, kuri kovo mėnesį vyks Kanuose. Pasak LNTPA vadovo, dalyvavimas tokios reikšmės renginyje meistui yra būtinas ne tik įvaizdine ir žinomumo kontekste, bet ir potencialių investicijų pritraukimo procese.

Kitas LNTPA ir Vilniaus miesto savivaldybės susitikimas planuojamas sausio mėnesį. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2023-03-20 10:00
Darbuotojų saugos ir sveikatos padėtis Lietuvos statybvietėse reikalauja realių pokyčių: daugelyje įmonių reikalingas dėmesys ir apmokymai vis dar yra tik formalumas, siekiant atitikti minimalius reikalavimus.
nuotrauka
2023-03-18 10:05
Susisiekimo ministerija ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) siekia paskatinti Lenkijos kelių tiesimo įmones dalyvauti įgyvendinant stambius Lietuvos transporto infrastruktūros projektus ir kviečia dalyvauti rangos darbų viešųjų pirkimų konkursuose.
nuotrauka
2023-03-17 11:50
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atlikusi mokslo paskirties pastato Mokslininkų g., Vilniuje avarijos tyrimą ir nustačiusi, kad statinio griūtis įvyko dėl statybos dalyvių kaltės, kreipėsi į Statybos sektoriaus vystymo agentūrą (...
nuotrauka
2023-03-17 11:43
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) kreipėsi į viešąją įstaigą Statybos sektoriaus vystymą agentūrą (SSVA), prašydama įvertinti neteisėtai ypatingojo statinio – daugiabučio gyvenamojo namo Krivūlės g. 9, esančio kultūros paveldo ter...
nuotrauka
2023-03-17 11:06
Užimtumo tarnybos finansuojamos mokymosi priemonės praėjusiais metais tapo itin populiarios. 2022-aisias paramos mokymuisi priemonėse dalyvavo 2,3 karto daugiau klientų nei užpernai. Ypatingai didelį dėmesį parodė užimti darbo rinkos dalyviai, norėję keisti kvalifikaciją ar įgyti kompetenciją.
nuotrauka
2023-03-17 09:24
2023 m. sausį šalyje atlikta statybos darbų už 265,9 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 1,5 proc. palyginamosiomis kainomis daugiau nei 2022 m. gruodį (nepašalinus – 40,7 proc. mažiau).
nuotrauka
2023-03-16 15:52
Turto bankas baigė būtiniausius Sporto rūmų konservavimo darbus – suremontuota nesandari stogo danga, apskardinti parapetai, demontuotos nenaudojamos ant stogo esančios konstrukcijos, demontuotos nesaugios pakabinamų lubų plokštės, suremontuoti betoninių fasadų trūkiai ir ištrupėjimai, pastatas užsa...
nuotrauka
2023-03-16 15:47
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkė Edita Janušienė aptarė bendradarbiavimo galimybes mažinant šešėlį skirtinguose sektoriuose: statybos, medienos prekybos ir atliekų tvarkymo.
nuotrauka
2023-03-16 11:58
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) gavus skundą patikrino Vilniaus rajono savivaldybės administracijos 2021-05-26 išduotą statybą leidžiantį dokumentą (SLD) pagal projektuotojo UAB „Framels“ parengto gyvenamosios paskirties (dviejų...
nuotrauka
2023-03-16 10:09
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) kovo 15 d. nutartimi paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo patenkintas Konkurencijos tarybos prašymas kartelį sudariusios bendrovės „Biržų ranga“ vadovui Stanislovui Mačiulskiui apriboti teisę 3 metus užimti vadovau...
nuotrauka
2023-03-16 05:26
Aplinkos ministerijai nuo šių metų sausio perėmus Nacionalinės žemės tarnybos pavaldumą ir išanalizavus Specialiųjų tyrimų tarnybos antikorupcinio vertinimo išvadas bei Žemės ūkio ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus rekomendacijas, pateiktas 2022 m. vasario 28 d. ataskaitoje, buvo apti...
nuotrauka
2023-03-15 14:40
Statybų sektoriaus darbuotojai Lietuvoje vis dar išlieka itin paklausūs – šiuo metu įdarbinti būtų galima net keletą tūkstančių naujų darbuotojų, – teigia specialistai. Tačiau didelė tokių specialistų paklausa išlieka ir užsienyje, kur kai kuriems lietuviams tiek siūlomos darbo sąlygos, tiek darbo u...
nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2023-03-14 09:38
2022-ieji NT rinkoje buvo intensyvūs ir naujakurius į kampą spaudžiantys metai. Dalis būsto pirkėjų vadovavosi nuostata „dabar arba niekada“, kiti situaciją vertino atsargiau ir dėmesį sutelkė į galimos finansų krizės prognozes, o treti tarsi taip ir liko iki galo neapsisprendę, ką toliau daryti – p...
nuotrauka
2023-03-14 09:30
2022 m. ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su trečiuoju, naujos statybos būstai pabrango 5,9 proc.Iš jų butai daugiabučiuose namuose pabrango 6,1 proc., vienbučiai ir dvibučiai namai – 5,4 proc. Ankstesnės statybos būstai, kaip ir vienbučiai, dvibučiai namai bei butai daugiabučiuose namuose, atpigo po 0...
nuotrauka
2023-03-14 07:22
Verslas iš profesinio mokymo laukia kvalifikuotų, iniciatyvių darbuotojų. Mokiniai tikisi įgyti specialybę, leisiančią lengvai susirasti darbą arba patiems imtis verslo ir uždirbti orų atlyginimą. Tad profesinio mokymo įstaigos populiarumas priklauso nuo gebėjimo patenkinti abiejų pusių poreikius. V...
nuotrauka
2023-03-13 09:21
Klaipėdos apygardos prokuratūra atsisakė taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinio Užkanavės g. 31, Palangoje.
nuotrauka
2023-03-09 16:17
Artimiausiu metu planuojantiems savo daugiabučio namo atnaujinimą geros žinios – Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) pradeda įgyvendinti ES 2021-2027 m. investicijų programą daugiabučių renovacijos srityje, atnaujindama finansines priemones naujo laikotarpio lėšomis ir skelbia informaciją ap...
nuotrauka
2023-03-09 11:11
Vilniuje, Lvivo gatvėje, bendrovės RELEVEN vystomas gyvenamosios ir biurų paskirties aukštuminis kvartalas nuo šiol bus žinomas „Horizontų“ pavadinimu. Modernų gyvenimo ir darbo būdą siūlysiančiam projektui bendrovė numatė skirti 200 mln. EUR. Tai – viena didžiausių investicijų į tokio tipo nekilnoj...
nuotrauka
2023-03-08 14:44
Lietuvos veiksmus įgyvendinant nuo karo ir kitų nelaimių nukentėjusių valstybių atstatymo paramos iniciatyvas nuo šiol koordinuos VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra, iš Aplinkos ministerijos taip pat perimanti pažangos ir plėtros skatinimo statybose politiką.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos