2021 gruodžio 5 d. sekmadienis, 0:56
Reklama  |  facebook

Didžiąją pardavimų pajamų dalį planuoja skirti valstybės turto atnaujinimui ir modernizavimui

2021-07-02 10:41
Per pirmąjį šių metų pusmetį valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas jau pardavė nekilnojamojo turto už 19,85 mln. eurų, t.y. už didesnę sumą nei per visus praėjusius metus.
nuotrauka
Turto banko iliustr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,

Didžioji dalis lėšų, gautų pardavus valstybei nereikalingą turtą, bus nukreipta įvairiems modernizavimo ir atnaujinimo projektams.

Iš viso per pirmąjį pusmetį parduota 225 objektai, kurių didžioji dalis – gyvenamosios paskirties, esantys įvairiausiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Šiais metais Turto bankas planuoja parduoti ne mažiau kaip 600 objektų ir gauti dvigubai daugiau pajamų nei pernai – 39 mln. eurų.

„Šių metų tikslai ambicingi, tačiau palanki rinkos situacija ir pirmojo pusmečio rezultatai leidžia tikėtis, kad užsibrėžti tikslai bus pasiekti ir turėsime rekordiškai gerus metus. Reaguodami į didelį rinkos dalyvių aktyvumą, stengiamės parengti ir pateikti pardavimui kuo didesnį ir įvairesnį kiekį objektų“, – cituojama Guoda Gurauskaitė, Turto banko Pardavimų departamento direktorė.

Didžiąją dalį šių metų pardavimų pajamų, t.y. apie 25 mln. eurų, planuojama nukreipti valstybės turto atnaujinimo bei modernizavimo projektams, tokiems, kaip administracinio policijos pastato Sietyno g., Vilniuje ar VUL Santaros klinikų Pediatrijos korpuso statyboms. Iš viso šiuo metu Turto bankas įgyvendina 7 tokius projektus, jų darbų vertė siekia beveik 30 mln. eurų. Likusios iš pardavimų gautos lėšos pateks į valstybės biudžetą.

Rinkos dalyvių aktyvumą liudija ir iš pirmo aukciono parduotų objektų dalis. Jei pernai per pirmąjį aukcioną parduota apie 39 proc. objektų, tai šįmet maždaug pusė visų siūlomų objektų parduodama jau pirmojo aukciono metu. Taip pat išaugo aukcionų dalyvių skaičius. Pernai dažniausiai aukcionuose būdavo vos po vieną dalyvį, šįmet daugiausiai aukcionų įvyksta, kur varžosi 2–5 dalyviai, tačiau ir tai jau nebe taisyklė. Štai praėjusią savaitę iš 30 skelbtų aukcionų, devyniuose buvo nuo 10 iki 60 dalyvių. Šįmet yra įvykę ir rekordinių pagal dalyvių skaičių aukcionų, kai varžėsi daugiau nei 100 dalyvių.

„Natūralu, kad tokiu atveju turtą pavyksta parduoti gerokai brangiau, nei nustatyta pradinė kaina“, – aiškina G. Gurauskaitė. Visais atvejais Turto banko parduodamo turto pradinę kainą nustato nepriklausomi vertintojai. Tais atvejais, kai turto nepavyksta parduoti pirmo aukciono metu, jis siūlomas pakartotinai. Kelissyk nepavykus parduoti turto aukcionuose, jo kaina, vadovaujantis nustatyta tvarka, gali būti mažinama. Tačiau kartais net ir tai negelbėja, ir tie patys objektai aukcionuose sukasi po keliolika kartų.

Turto bankas, kaip pranešama, parduoda tik tokį turtą, kuris yra nebereikalingas valstybės funkcijoms vykdyti, taip pat paveldėtą turtą. Parduodamo nekilnojamojo turto portfelyje daugiausia yra gyvenamosios paskirties turto, tad jo ir parduodama daugiausia, tačiau yra ir neįprastų objektų, pvz.: arteziniai šuliniai, pasienio postas, areštinė, žvejybinis laivas ir kt.

Nekilnojamojo turto vertė taipogi labai skirtinga: nuo kelis milijonus kainuojančių statinių su žemės sklypais iki nedidelių objektų ar jų dalių įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose, kurių kaina kartais tesiekia keliasdešimt eurų. Tai lemia ir skirtingus aukcionų rezultatus, vieną savaitę aukcionų pajamos tesiekia keliasdešimt tūkstančių eurų, o kitą viršija kelis milijonus eurų.

Šįmet Turto bankas rinkai dar ketina pasiūlyti keletą įdomesnių bei stambesnių objektų, kurie turėtų sulaukti nekilnojamojo turto vystytojų dėmesio. Tai ir buvusios Infekcinės ligoninės pastatų kompleksas su žemės sklypu Birutės g., prestižiniame sotinės Žvėryno rajone, į metų pabaigą tikimasi paruošti pardavimui kelis naujus didesnius objektus P. Širvio, Rukainių bei Pamėnkalnio gatvėse, Vilniuje, taip pat nemažas objektas su žemės sklypu Kauno mieste, Partizanų gatvėje. Keletą naujų objektų aukcionuose išvys ir tie, kas domisi pajūrio objektais: ruošiami pardavimui keli objektai Neringoje ir keletas Palangoje. Dvarų medžiotojams bus siūloma įsigyti Baltosios Vokės, Kalnaberžės ir kt. vietovėse esančias dvaro sodybas.

Valstybei priklausantis nekilnojamasis turtas parduodamas tik tokiu atveju, kuomet Vyriausybė apsisprendžia, kad jis nėra reikaligas valstybės funkcijoms vykdyti ir turi būti parduotas. Toks turtas įtraukiamas į parduodamo turto sąrašą. Turto bankas paruošia dokumentus ir organizuoja tokio turto pardavimo viešus aukcionus, o gautos lėšos keliauja į valstybės biudžetą. Turto bankas taip pat parduoda valstybei priklausantį nekilnojamąjį turtą, už kurį gautos pajamos atskiru Vyriausybės nutarimu, atitenka esamų pastatų atnaujinimo ir naujų statinių vystymo projektams. Dar viena parduodamo turto grupė – tai paveldėtas ir bešeimininkis turtas (šios grupės turto pardavimai praėjusiais metais sudarė 1 mln. eurų).

Praėjusiais metais, dalijasi Turto bankas, iš viso buvo parduoti 564 valstybei priklausantys objektai, iš viso už juos gauta 19,53 mln. eurų, t.y. 9 proc. arba 1,6 mln. eurų daugiau nei buvo nustatyta pradinė šio turto pardavimo kaina. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka
Aktualijos

nuotrauka
2021-12-03 10:05
Sparčiai augančiuose ir tankiai gyvenamuose Vilniaus rajonuose (Bajoruose, Pašilaičiuose ir Perkūnkiemyje) bus statomos naujos ugdymo įstaigos. Jų projektams skelbiami architektūrinės idėjos konkursai.
nuotrauka
2021-12-03 08:31
Nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka priešpaskutinį šių metų mėnesį kiek aprimo - bendras įregistruotų NT sandorių skaičius buvo penktadaliu kuklesnis nei spalį. Nepaisant to, šie metai pagal sandorių skaičių jau aplenkė iki tol rekordiniais buvusius 2019-uosius, skelbia įregistruotų NT sandorių ...
nuotrauka
2021-12-02 14:29
Valstybinė darbo inspekcija (DVI) š. m. spalį atliko įmonių, kurios priima laikinai dirbti komandiruotus užsienio šalių piliečius, patikrinimus ir nustatė 41 pažeidimą, tarp kurių ir trys nelegaliai įdarbinti užsienio šalių piliečiai.
nuotrauka
2021-12-02 11:36
Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ 2022 m. planuoja 240 mln. eurų vertės investicijas – 10 proc. didesnes, palyginti su šiais metais. Įmonės prioritetais lieka sklandų judėjimą užtikrinanti infrastruktūra, veiklos efektyvinimas ir plėtra bei eismo saugu...
nuotrauka
2021-12-01 13:57
Susisiekimo ministerija, siekdama padidinti viešųjų pirkimų proceso efektyvumą ir skaidrumą, atkreipia dėmesį į būtinybę plėsti nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių ketinamų sudaryti sandorių patikrą ir numatyti galimybę patikrinti ne tik sandorio šalį, bet ir subrangovus.
nuotrauka
2021-12-01 10:56
Lapkritį Vilniuje rezervuota 466 naujibutai ir kotedžai, spalį – 454, rugsėjį ir rugpjūtį, atitinkamai, 437 ir 435. Didesnis skaičius rezervacijų, 633, buvo liepą, birželį skaičius taip pat buvo panašus – 484. Jei tendencija nepasikeis ir gruodį, paskutinis ketvirtis gali būti prastesnis nei pernai ...
nuotrauka
2021-12-01 09:45
Valstybės įmonė Turto bankas kartu su partneriais konsultacijų bendrove „Newsec“ kviečia nekilnojamojo turto rinkos dalyvius į konsultaciją dėl galimos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) būstinės Vilniuje nuomos ar įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-30 16:35
Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo Palangos savivaldybės administracijos skundą ir nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.
nuotrauka
2021-11-30 16:06
Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą.
nuotrauka
2021-11-30 12:02
Lietuvos užimtumo tarnybos duomenimis, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas pastaraisiais metais šalyje tapo kritinis ir išaugo tiek, kad daugiau nei dvigubai viršija nekvalifikuotų darbuotojų paklausą. Šios problemos sprendimo būdų ieškota, įgyvendinant komunikacijos kampaniją „Profesijos, pritaikytos ...
nuotrauka
2021-11-30 11:29
Lietuvos apeliacinis teismas atsižvelgė į Kauno apygardos prokuratūros apeliaciniame skunde išdėstytus argumentus, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje dėl kyšininkavimo nuteistos bankroto administratorės atžvilgiu būtų taikomas išplėstinis turto konfiskavimas. Iš nuteistosios bus ko...
nuotrauka
2021-11-30 11:18
Anykščių centre elektroninio aukciono būdu parduodamas buvusios bibliotekos pastatas su galimybe rekonstruoti objektą į daugiabutį. NT objekto pradinė kaina aukcione – 315 tūkst. Eur (neįskaitant PVM). Aukcioną organizuoja bendrovė „Newsec".
nuotrauka
2021-11-30 09:30
Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva per šiuos metus sostinėje atnaujinta 10 ugdymo įstaigų aikštynų. Savivaldybė iš viso skaičiuoja per dvejus metus atnaujinusi 22 stadionus ir planuoja atnaujinti dar 13 kitąmet.
nuotrauka
2021-11-30 09:18
Vėjo energetikai sparčiai plečiantis Europoje, sektoriaus dalyviai imasi veiksmų, kad užtikrintų maksimalų vėjo energetikos žalumą. Nors jau yra perdirbama iki 90 proc. vėjo elektrinių detalių, iššūkį kelia iš kompozitinių medžiagų pagamintos, todėl sunkiau perdirbamos jų mentės. Vėjo energetikos se...
nuotrauka
2021-11-29 12:29
Tarptautinės kėlimo platformų federacijos IPAF mobiliųjų darbinių kėlimo platformų (MDKP) operatorių mokymo programa – pirmą kartą prieinama ir Baltijos šalių regione. Nuo šių metų lapkričio mėnesio IPAF mokymus šalyje rengia naujai akredituotas darbuotojų saugos ir sveikatos bendrovės „Verslo Aljan...
nuotrauka
2021-11-29 10:13
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio padidėjimas 1,2 proc., statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos padidėjimas 0,9 proc., pranešė Statistikos departamentas.
nuotrauka
2021-11-29 09:36
  REGISTRACIJA Kviečiame į nemokamą ILAW LEXTAL vebinarą „Naujovės statybų sektoriuje: nuo rangovų atsakomybės iki statybininko ID“, kuriame aptarsime dvi svarbias naujienas, skirtas statybų sektoriui. Nuo lapkričio 1 dienos rangovas tapo atsakingas už darbo užmokesčio mo...
nuotrauka
2021-11-26 13:57
Siekdama plėtoti tvarių energijos išteklių kūrimą, taip mažinant aplinkos taršą ir didinant šalies energetinę nepriklausomybę, Lietuva aktyviai ruošiasi jūrinio vėjo energetikos plėtrai Baltijos jūroje. Šiandien į uostamiestį susirinkusi Klaipėdos jūrų uosto plėtojimo taryba, pirmininkaujama susisie...
nuotrauka
2021-11-26 08:36
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo Biržų rajono savivaldybėje. Įtarimai pareikšti 5 asmenims, tarp kurių – Biržų rajono savivaldybės meras, buvęs savivaldybės administracijos direktorius ir buvęs Seimo...
nuotrauka
2021-11-26 06:25
Seimas po svarstymo pritarė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama padidinti būsto šildymo išlaidų kompensacijos gavėjų aprėptį, būsto šildymo išlaidų kompensacijos adekvatumą ir taip sumažinti finansinę naštą nepasiturintiems gyventoj...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos