2023 gruodžio 1 d. penktadienis, 2:31
Reklama  |  facebook

Dizainerės patarimai, kaip sukurti gražius ir funkcionalius vidaus apšvietimo sprendimus Fotogalerija

2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
Pranešimo autorių nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Interjero dizainerė Gabija Naudžiūtė sako, kad itin svarbu apgalvoti kiekvienos namų erdvės paskirtį ir apšvietimą derinti prie jos, kad namai būtų harmoningi ir jaukūs.

Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai pastebi, kad namus įrengiantys klientai vis dažniau interjero ir apšvietimo projektavimą patiki profesionalams.

Jie gali patarti, kaip pasirinkti tinkamus šviestuvus, kokį apšvietimo sprendimą taikyti skirtingiems kambariams ir erdvėms, parengti apšvietimo planą. Tinkamai apšviestas veidrodis, niša, virtuvės ar vonios spintelės suteikia jaukumo ir padeda sukurti erdvės įspūdį.

Interjero dizainerė apžvelgia kelis svarbius veiksnius, kad pavyktų sukurti patogią ir funkcionalią gyvenamąją erdvę.

Apšvietimo sprendimai

Pranešimo autorių nuotr.

Atsižvelkite į kambarių funkcijas

Pradėjus galvoti apie apšvietimo projektavimą, visų pirma G. Naudžiūtė siūlo įvertinti kambarių funkcijas.

„Juk skirtingi kambariai naudojami skirtingoms veikloms. Todėl ir apšvietimo sprendimai juose turi būti skirtingi. Vienaip apšviečiamas gyvenamasis kambarys, kitaip – darbo ar vaikų kambariai. Virtuvėje reikia dar kitokio apšvietimo“, – kalba interjero dizainerė.

Ji pataria numatyti skirtingus ir šviestuvų tipus ar skaičių. Kiekviename kambaryje turėtų būti gerai jį apšviečiantis bendras šviestuvas. Jis patogus tvarkantis ar imantis darbų, kuriems reikia daug šviesos.

„Vis dėlto bendruoju apšvietimu neužtenka apsiriboti. Verta pagalvoti apie paslėptus nišinius šviestuvus, kurie padeda sukurti jaukią ir romantišką atmosferą. Akcentiniam apšvietimui rinkitės stalinius arba sieninius šviestuvus, ant grindų pastatomus toršerus. Tokiu būdu visada turėsite galimybę pasirinki jūsų nuotaiką ir veiklą atspindintį apšvietimą“, – pataria specialistė.

Patariama pagalvoti ir apie šviesos šilumą visų namų šviestuvuose. Darbo vietoje ji gali būti šaltesnė, tačiau gyvenamuosiuose namuose rekomenduojama rinktis 3000 kelvinų lemputes. Jos suteikia jaukų apšvietimą, derantį tiek su tamsesniu, tiek su šviesesniu interjeru.

Turi derėti prie bendro interjero

Šviestuvai ir toršerai yra neatsiejama namų interjero dalis. Jie turi įsilieti į bendrą erdvę. Bet renkantis šviestuvus, taip pat reikia įvertinti erdvės dydį. Prekybos tinklo specialistai pataria pirmiausia apibrėžti turimą biudžetą, pagal jį projektuoti techninius apšvietimo sprendimus ir rinktis šviestuvus.

Pasak G. Naudžiūtės, šviestuvus reikėtų pasirinkti tokius, kurie papildytų interjero stilių. Geriausia derinti visų namų šviestuvų apdailą, formas ir dydį.

„Didelis sietynas mažoje svetainėje gali užgožti erdvę, o mažas pakabinamas šviestuvas didelėje erdvėje jos neužpildys. Visuomet verta įsigyti bent vieną akcentinį namų šviestuvą, kuris būtų sukurtas dizainerio, pelnęs dizaino apdovanojimą ir turėtų išliekamąją vertę“, – įvardija G. Naudžiūtė.

Vis dėlto, jei biudžetas nedidelis, specialistė pataria rinktis minimalistinius sprendimus, kurie atrodys skoningai ir prisidės prie bendro namų stiliaus.

Apšvietimo sprendimai
Pranešimo autorių nuotr.

Populiarėja išmanusis apšvietimas

Pastaruoju metu moderniosios technologijos neaplenkia namų dizaino srities, itin populiarėja ir išmanusis namų apšvietimo valdymas. Tai yra praktiškas ir tvarus pasirinkimas.

Išmanusis apšvietimas yra naudingas ne tik dėl praktiškumo, bet ir dėl patogumo. Pavyzdžiui, lovoje paskaitę knygą, galite išjungti šviesą nuotoliniu būdu. Be to, galima nuotoliniu būdų iš anksto užprogramuoti, kada šviesa išsijungs ar įsijungs, sumažinti jos ryškumą ar naudoti dar daugiau praktiškai pritaikomų išmaniojo apšvietimo valdymo būdų.

Pasak ekspertų, populiarūs yra ir kiti modernūs šiuolaikiško interjero apšvietimo spendimai. Klientai renkasi magnetinius, į lubas bėgeliais įleidžiamus šviestuvus su kryptiniais prožektoriais. Taip pat populiarumo nepraranda ir į baldus ar sienas integruojamos LED juostos, į lubas įleidžiami ar priglaistomi šviestuvai.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-11-30 09:55
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos (KPD) įgyvendina projektą „Kultūros paveldo informacinių sistemų konsolidavimas ir modernizavimas“.
nuotrauka
2023-11-29 13:25
Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas. Namų dekoratorė Karolina Kandrotė siūlo nepamiršti ir kalėdinio stalo dekoro – pasirinkti tinkamas spalvas, medžiagas ir šventiškai paserviruoti.
nuotrauka
2023-11-29 12:41
Kultūros infrastruktūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami teikti projektų įgyvendinimo planus ir pretenduoti į paramą objektui atnaujinti.
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-28 09:37
Rusijai tęsiant karą prieš Ukrainą, Lietuvoje netyla svarstymai apie šalies saugumui būtinos infrastruktūros pokyčius. Vienas jų – nuo šių metų sausio įsigaliojęs reikalavimas įrengti priedangas ar slėptuves naujos statybos viešosios paskirties objektuose ir aukštesniuose nei penkių aukštų daugiabuč...
nuotrauka
2023-11-23 10:04
Vietoje Pavilnyje esančio avarinės būklės bibliotekos pastato numatyta įkurti naują bendruomenės centrą, atitinkantį vietos gyventojų ir visų vilniečių poreikius. Vilniaus vystymo kompanija visuomenei pristato keturiolika viešame konkurse gautų architektūrinių idėjų pasiūlymų.
nuotrauka
2023-11-21 13:23
Vonios kambarys yra ta vieta, į kurią užsukame ne vieną kartą per dieną, todėl norėtųsi, kad jis būtų kuo jaukesnis ir patogesnis. Tokią aplinką sukurti tikrai yra įmanoma – tereikia pasitelkti kelias paprastas gudrybes. Šį kartą atskleisime pagrindines paslaptis, kurios padės sukurti malonesnę voni...
nuotrauka
2023-11-21 10:45
Į Vilniaus miesto savivaldybės skelbtą tarptautinį Žirmūnų irklavimo bazės architektūrinės idėjos konkursą atsiliepė net 13 projektavimo įmonių. Iš 8 reikalavimus atitikusių pasiūlymų viena idėja dėl funkcionalumo ir darnios integracijos į aplinką lenkė kitus pasiūlymus. Vertinimo komisija daugiausi...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-10 06:05
XVII Lietuvos urbanistiniame forume diskutuojama, kaip siekiant tvarumo urbanistikoje teoriją paversti praktika, kokių įrankių, kompetencijų trūksta, kad miestų erdvės būtų sparčiau ir efektyviau transformuojamos į tvarias ir geriau atspindinčias kasdienius gyventojų poreikius. Aptarti iššūkiai, su ...
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-08 12:45
Turto bankas skelbė atvirą tarptautinį urbanistinį-architektūrinį A. Goštauto kvartalo Vilniuje konkursą. Apie 2,7 ha ploto teritorijoje Vilniaus centre Turto bankas planuoja sukurti kvartalą, kuriame įsikurs ministerijos ir kitos valstybės įstaigos. Bendras pastatų plotas siektų apie 55 000 kv. m. ...
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-11-06 09:11
Artimiausiu metu kultūros paminklų ir valstybės saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą papildys nauji objektai. Jau rengiami kultūros ministro įsakymai Didžiosios Daunoravos dvaro sodybos, Libertavos dvaro sodybos, Staškūniškio dvaro sodybos ir Panevėžiuko dvaro sodybos paskelbimo valstybės saugoma...
nuotrauka
2023-11-03 13:07
Televizijos laidų ir renginių vedėjas, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis kartu su tėčiu nesenai įsigijo savo svajonių sodybą. Visgi jos vaizdas iš pirmo žvilgsnio tikrai nepriminė poilsiui skirto kampelio, todėl nusprendė ją atnaujinti, išsaugant autentišką stilių.
nuotrauka
2023-10-26 12:54
Vilniaus miesto savivaldybė atnaujina finansavimo tvarką, skirtą kultūriškai vertingų pastatų išorės tvarkymui. Nuo šiol į dalinį finansavimą galės pretenduoti ne tik Senamiestyje, bet ir kituose rajonuose esančių istorinių pastatų savininkai.
nuotrauka
2023-10-25 13:06
Sparčiai vėstantant orams ir ilgėjant vakarams namuose praleidžiame vis daugiau laiko. Psichologų teigimu, pastangos puoselėti patrauklią aplinką ne tik džiugina akį, bet ir prisideda prie mūsų emocinės gerovės. Susikurti jaukumą padeda šiaurietiško laimės būdo „hygge“ paslaptys. Tad kaip kurti namu...
nuotrauka
2023-10-20 11:39
Statistiniai duomenys rodo, kad darbingo amžiaus žmonės kasdien namuose praleidžia apie 11 valandų. Todėl natūralu, kad savo namuose norime sukurti jaukią atmosferą bei dažnai pagalvojame apie namų atnaujinimą arba tam tikrus interjero pakeitimus.
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras