2023 spalio 1 d. sekmadienis, 0:46
Reklama  |  facebook

Ekspertė atsako: ar reikėtų parduoti turimą būstą prieš perkant naują

2023-07-18 10:18
Planuodami įsigyti naują būstą, žmonės dažnai susiduria su pasirinkimu – ar iš pradžių pirkti naują nekilnojamąjį turtą ir tuomet parduoti turimą, o gal geriau pasielgti priešingai? Žinoti, kaip tinkamai pasielgti, ypač aktualu tiems, kurie parduodamą būstą įsigijo su paskola. „Luminor“ banko būsto paskolos produkto vadovė Žydra Rakauskaitė paaiškina, kokio eiliškumo geriausia laikytis tokioje situacijoje.
nuotrauka
Žydra RAKAUSKAITĖ, „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė


Minimos įmonės
Luminor bankas,
Nusprendus pirkti naują būstą, pirmiausia patartina atidžiai įvertinti jo būklę, teigia ekspertė. Jei būsto būklė leidžia iš karto į jį įsikelti, patartina rezervuoti naująjį ir tuo pačiu metu parduoti esamą, o už pardavimą gautas lėšas panaudoti naujam būstui įsigyti.

„Tačiau gali būti, kad ketinamo įsigyti būsto rezervavimo sutarties sudaryti nepavyks, nes, pavyzdžiui, pardavėjas pirmenybę teikia pirkėjui, kuris jau turi būstui įsigyti reikalingų lėšų ir gali iš karto už jį atsiskaityti. Tuomet verta apsvarstyti, ar galite mokėti mėnesio įmokas už dvi paskolas vienu metu“, – pataria Ž. Rakauskaitė.

Galimas dviejų paskolų mokėjimas vienu metu

Pasak ekspertės, tokiu atveju būtina itin atsakingai įsivertinti savo finansines galimybes ir nepamiršti, kad visi namų ūkio finansiniai įsipareigojimai negali viršyti 40 proc. jo pajamų. Bankas į tai atsižvelgs vertindamas galimybę suteikti antrą būsto paskolą. Kiekvieno kliento paraiška bankui vertinama individualiai, o nurodytas palūkanų dydis gali būti tikslinamas, atsižvelgiant į konkrečią paskolos gavėjo situaciją.

„Banko patirtis rodo, kad šį variantą klientai renkasi gana dažnai: jei jau turimos būsto paskolos likutis ir mėnesio įmoka palyginti nedideli, laikinai mokamos dviejų paskolų įmokos neturėtų kelti problemų. Kai naujasis būstas bus įrengtas ir galėsite į jį persikelti, esamas butas ar namas bus parduotas arba išnuomotas“, – pataria ekspertė.

Tačiau ne visada klientai gali vienu metu sudaryti dvi būsto paskolos sutartis, nes bendra įmokų suma dažnai viršija 40 proc. gaunamų pajamų ribą. Tokiu atveju Ž. Rakauskaitė rekomenduoja kreiptis į banką ir aptarti savo galimybes įsigyti būstą – antrai paskolai gali būti pasiūlomos individualios esamos paskolos grąžinimo sąlygos. Banko sprendimas daugiausia priklauso nuo paties kliento – kaip greitai jis nori parduoti turimą būstą ar įsigyti naują.

„Šia galimybe dažnai naudojamasi, pavyzdžiui, norint įsigyti būstą naujame projekte. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad įsigyjant tokį būstą reikės sumokėti apie 15 proc. dydžio pradinį įnašą. Šiuo atveju esamą būstą galima parduoti, kai tik bus baigtas naujas projektas“, – sako būsto paskolų ekspertė.

Ką verta žinoti visiems, ketinantiems įsigyti antrą būstą

Visais atvejais, ketinantiems bent kurį laiką nuosavybėje turėti du nekilnojamojo turto objektus, Ž. Rakauskaitė pataria tam atsakingai pasiruošti.

„Nekilnojamojo turto rinkoje kartais pasitaiko vėlavimų, todėl labai svarbu turėti atsarginį planą, kaip su jais susidoroti nepatiriant didelio streso. Tai gali būti papildomos santaupos dvigubiems mokesčiams ir priežiūros išlaidoms“, – pataria „Luminor“ banko būsto paskolos produkto vadovė.

Ketinantiems parduoti būstą, įsigytą su paskola, taip pat verta žinoti, kad dažniausiai būsto paskolos sutartyse numatyta, kad už išankstinį jos grąžinimą nereikia mokėti jokio mokesčio. Ekspertės teigimu, sutartys gali skirtis, tačiau jei apie sutarties nutraukimą pranešama iš anksto, grąžinimas paprastai yra nemokamas. 
Statybunaujienos.ltNT projektai

nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 11:23
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sostinės Naujamiesčio rajone planuoja pradėti naujo gyvenamojo kvartalo statybas. Vilniaus miesto savivaldybei pateiktas prašymas 4 korpusų pastato statybų leidimui gauti. Numatomos kompanijos investicijos į šį projektą – 35 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-27 13:10
Istorinėje Vilniaus Senamiesčio dalyje, kiek į rytus nuo „Tamstos“ klubo, Žiupronių gatvėje, 2026 m. iškils du daugiabučiai gyvenamieji namai. Pastatai įsikurs vietoje, kurioje anksčiau stovėjo apleisti garažai, ir papildys nedideles naujų Senamiesčio būstų gretas.
nuotrauka
2023-09-19 15:18
Lietuvos bankas pateikė pasiūlymus ir įgyvendins priemones, kurios praplės būsto paskolų gavėjų pasirinkimo galimybes, sumažins refinansavimo ir palūkanų maržos peržiūros naštą vartotojui, gerins vartotojų informuotumą ir kels jų finansinio raštingumo lygį.
nuotrauka
2023-09-19 14:53
Sostinės Bajorų rajone, Vanaginės draustinio pamiškėje pradėtos trečiojo ir paskutinio gyvenamojo projekto „Bajorų lajos" etapo statybos. Vienos iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group" projekte statomi du daugiabučiai.
nuotrauka
2023-09-15 15:51
Rinkdamiesi būstą Lietuvos didmiesčių gyventojai vis dažniau žvalgosi į užmiestį ir toliau nuo centro nutolusius rajonus. Būstui toliau nuo centro nutolusiuose rajonuose pirmenybę teiktų 40 proc. didmiesčiuose gyvenančių lietuvių, o dar 31 proc. rinktųsi gyventi priemiestyje ar už miesto ribos – 3 p...
nuotrauka
2023-09-11 14:23
„Eika“ grupė rugsėjo 6 d. oficialiai atvėrė šiuo metu didžiausių ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje bendro gyvenimo namų „Solo Society City House Vilnius“ duris.
nuotrauka
2023-08-31 13:17
Investicija į nekilnojamąjį turtą yra gyventojų įvardijama kaip viena patraukliausių, be to, yra nesudėtingai valdoma. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nuostolių, susijusių su būstu. Praėjusiais metais buvo atlyginta daugiau nei 22 mln. eurų būsto nuostoliams padengti, rodo „Lietuvos draudimo“ duom...
nuotrauka
2023-08-30 05:47
Nekilnojamojo turto (NT) vystytojas „Amirex“ į Vilnių atnešė atitikmens neturintį kurortinio stiliaus projektą, kuris labiau primena vilą pajūryje nei būstą sostinėje. „Ežero vilos“ ant Buivydiškių tvenkinio kranto – ramybės sinonimas: projektas yra apsuptas miško ir vandens, o terasinis landšaftas ...
nuotrauka
2023-08-28 09:56
Jaunesnio amžiaus žmonės, besidomintys galimybe gauti paskolą nekilnojamam turtui, dažniausiai klausinėja apie paskolos išdavimo procedūrą, taip pat teiraujasi, ar galėtų gauti bendrą paskolą, jei su partneriu nėra susituokę, bei kokio dydžio pradinį įnašą reikėtų sukaupti. Tokie klausimai dominavo ...
nuotrauka
2023-08-25 07:06
Vieno pirmaujančių Baltijos regione nekilnojamojo turto plėtotojų „Pro Kapital Group“ dukterinė įmonė UAB „Pro Kapital Vilnius Real Estate“ pateikė Vilniaus miesto savivaldybei projektinius pasiūlymus dėl ant sostinės senamiesčio kalvos esančio buvusio Vilniaus kolegijos pastato pritaikymo gyvenamaj...
nuotrauka
2023-08-22 10:46
Visapusiškai tiek nuomininkų, tiek ir patalpų ar kitų nuomojamų nekilnojamojo turto (NT) objektų savininkų teisių ir interesų apsaugą užtikrina tik sudarytos nuomos sutarties įregistravimas Nekilnojamojo turto registre ir tokiu būdu fakto apie tai paviešinimas. Registrų centro analitikai pastebi, ka...
nuotrauka
2023-08-22 10:15
Netrukus prasidėsiantis rugsėjis ir nauji mokslo metai kaskart pagyvina šalies didžiųjų miestų būstų nuomos rinkas – jas užplūsta studentai. Tačiau tiek butus nuomojantis, tiek ir nuomojant visada tikėtini įvairūs iššūkiai ar nelaimingi įvykiai. Specialistai skaičiuoja, kad būsto užliejimas vandeniu...
nuotrauka
2023-08-22 10:11
Artėjant vasaros pabaigai, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) gyventojams primena svarbiausią informaciją apie tai, kaip teisingai vykdyti gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto nuomos veiklą.
nuotrauka
2023-08-16 10:06
Vilniaus senamiestyje, Paupyje, startuoja priešpaskutinis, 9-asis plėtros etapas. Planuojama, kad iki 2024 metų pabaigos vilniečių pamėgtas rajonas pasipildys 4 aukštų namu su komercinėmis patalpomis ir 13 išskirtinių butų. Į plėtrą bendrovė „Darnu Group“ investuos 3,5 mln. eurų.
nuotrauka
2023-08-08 10:40
Nekilnojamojo turto (NT) rinką pastarąjį pusmetį stabdant aukštoms palūkanų normoms, renesansą išgyvena išperkamosios būsto nuomos (angl. rent to buy) rinka. Paslaugos Lietuvoje pradininkės „Hanner“ duomenimis, per pirmus 7 šių metų mėnesius fiksuojamas 35 proc. augimas, palyginus su rekordiniu visų...
nuotrauka
2023-08-03 09:12
Namai turi ypatingą reikšmę žmonių būsenai, o netinkama gyvenamoji aplinka didina įvairių fizinių ir emocinių sutrikimų riziką. Ekspertai pasakoja, kaip namai gali paveikti mūsų savijautą bei į ką renkantis būstą verta atkreipti dėmesį, kad būtume kuo sveikesni.
nuotrauka
2023-07-31 09:35
Europos centriniam bankui (ECB) vis keliant paskolų palūkanų normas ir EURIBOR artėjant prie piko, dažnas, planuojantis įsigyti pirmąjį būstą, nusprendžia kuriam laikui šį sprendimą atidėti. Nors palūkanų didinimas gali kelti baimę, visgi, tinkamai pasiruošus, jis neturėtų atbaidyti nuo būsto pirkim...
nuotrauka
2023-07-31 09:29
„Realco“ planuoja tolesnę plėtrą sostinės Pašilaičių mikrorajone, kur Justiniškių g. 126 ketina statyti daugiabučių kvartalą. Vilniaus miesto savivaldybei po viešinimo procedūrų pritarus projektiniams pasiūlymams, NT vystytoja ruošiasi statybos leidimo gavimui. Jį bendrovė tikisi gauti 2024 m. pirmą...
nuotrauka
2023-07-31 08:44
„SBA Urban” šalia Palangos, Kunigiškėse, vysto būsto poilsiui prie jūros projektą „Kopų slėnis“. Beveik hektarą siekiančioje teritorijoje, pušyno apsuptyje, iškils 5 namai. Statybos darbai Užkanavės gatvėje jau prasidėjo. Planuojama, kad naujakuriai į pilnai įrengtus pajūrio apartamentus įsikels jau...

Statybunaujienos.lt » NT projektai