2022 rugpjūčio 11 d. ketvirtadienis, 18:35
Reklama  |  facebook

Elektrėnų komplekso kaminų demontavimas – pirmasis toks Baltijos šalyse Video

2021-03-24 13:27
Važiuojant pro Elektrėnus jau galima pastebėti, kad pastarosiomis dienomis ėmė trumpėti vienas iš dviejų nebenaudojamų Lietuvos elektrinės kaminų. Šių 250 ir 150 m aukščio kaminų ardymo projektas yra išskirtinis regione, kadangi tokio aukščio konstrukcijų demontavimas nei Lietuvoje, nei Baltijos šalyse dar nėra vykdytas.
nuotrauka
„Ignitis gamybos“ nuotr.


Minimos įmonės
Ignitis gamyba, AB
Vilniaus BDT, UAB
Du iš trijų elektrinės kaminų yra visiškai nebenaudojami nuo 2014 m., kai buvo konservuoti ir pradėti demontuoti pirmieji šeši elektrinės blokai, statyti 1962-1968 metais. Praėjusiais metais atlikti kaminų demontavimo projektavimo ir paruošiamieji darbai, pradėtas demontuoti kaminų vidinis sluoksnis.

Išorinio gelžbetoninio pagrindo ardymas, kaip praneša „Ignitis grupė“, pradėtas nuo viduriniojo 250 metrų aukščio kamino, kuris yra prasčiausios būklės. Nuo viršaus nuardyta jau apie 40 metrų, todėl dūmtraukio mažėjimas matomas vizualiai. Greitai bus demontuojamas ir mažesnis – 150 metrų aukščio – kaminas, o šį unikalų projektą planuojama baigti šių metų rudenį.

„Kaminai ne tik buvo nebenaudojami, bet ir kėlė grėsmę aplinkai. Prieš keletą metų atlikti tyrimai parodė, kad šie du kaminai yra pernelyg smarkiai paveikti ardančio aplinkos poveikio ir nebegali būti laikomi saugiais. Investuoti į nenaudojamų kaminų remontą ir būtiną priežiūrą nėra racionalu, todėl buvo nuspręsta juos demontuoti. Saugumas ir veiklos efektyvumas yra vieni svarbiausių mūsų prioritetų”, – cituojamas „Ignitis gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Elektrėnų elektrinė

„Ignitis gamybos“ nuotr. 

Kaminų demontavimo darbus atlieka viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Vilniaus BDT“. Siekdami, kad viskas vyktų sklandžiai, rangovai darbus vykdo kartu su partneriais iš Čekijos, kurie padeda užtikrinti aukščiausią darbų kokybę ir saugumą. Partneriai turi sukaupę nemažą patirtį atliekant panašaus pobūdžio darbus. Jiems yra tekę atlikti kelių gelžbetoninių kaminų demontavimo darbus Lenkijoje, kurių aukščiausias siekė 225 metrus.

Pagal parengtą demontavimo darbų planą, kaip raššoma pranešime, pirmiausia demontuojamas vidinis plytų sluoksnis, tuomet – išorinis gelžbetoninis sluoksnis. Visos demontuotos medžiagos surenkamos į kamino vidų, iš kurio vėliau išgabenamos. Demontavimo darbus atlieka specialus įrenginys, kuris trupina kamino konstrukcijas. Įrenginį valdo vietoje esantis operatorius.

Demontavus kaminus, bus sumažinta nelaimingų atsitikimų rizika ir sutaupytos lėšos šiems statiniams prižiūrėti – bendrovės skaičiavimais, vien tik viduriniojo kamino išorės kapitalinis remontas kainuotų ne mažiau kaip 1 mln. eurų.

„Lietuvos elektrinės kaminai daug kam kelia asociacijas su Elektrėnų miestu, tačiau jie taip pat yra ir savotiškas taršos simbolis – ne paslaptis, kad kuo aukštesnis kaminas, tuo toliau išmetamas medžiagas jis paskleidžia. Per pastaruosius keletą metų Elektrėnų komplekse įvyko daug reikšmingų pokyčių susitvarkymo kontekste – atsisakyta mazuto naudojimo, todėl šių kaminų poreikio nebeliko, jau baigti ardyti šeši nebenaudojami elektrinės blokai, intensyviai tvarkomi taršos šaltiniai nebenaudojamame mazuto ūkyje, optimizuojamas elektros ūkis, sutvarkyta Obenių teritorija ją pritaikant 4 MW saulės elektrinių parkui įrengti. Taigi, Elektrėnai tampa vis švaresniu miestu”, – cituojamas R. Kalvaitis.

Baigus dviejų nenaudojamų kaminų demontavimo darbus, Elektrėnų komplekse liks stovėti vienas 250 m aukščio kaminas, per kurį šalinami 7-ojo ir 8-ojo elektrinės blokų degimo produktai. Šio kamino rekonstrukcija atlikta 2014 metais. Rezervinės elektrinės 7-asis ir 8-asis blokai yra svarbūs visai šalies energetikos sistemai, šiemet 482 MW apimtimi užtikrinantys Lietuvos tretinio aktyviosios galios rezervo poreikį.
Statybunaujienos.lt

Elektrėnų komplekso kaminų demontavimas





Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-08-11 13:05
Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organi...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 13:28
Arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių pastatų, jų liekanų ir kitų statinių komplekso Pilininko namas stovi šiaurės vakarinėje Pilies kalno papėdėje, teritorijos dalyje, kurioje, kaip manoma, XVI a. viduryje stovėję tarnybiniai kunigaikščių rūmų pastatai. Pilininko namas su keturiais...
nuotrauka
2022-08-09 08:12
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų pirmą pusmetį pasiekė 34 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (24 mln. eurų).
nuotrauka
2022-08-05 10:11
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai vykdant uosto kanalo gilinimo darbus, dalis smėlio bus panaudota povandeniniam pylimui ties I Melnrage suformuoti. Šios krantotvarkos priemonės įgyvendinimas jau įgavo pagreitį, beveik pusė planuojamo supilti smėlio kiekio nugulė formuojamame povandeniniam...
nuotrauka
2022-08-04 14:01
2022 m. rugpjūčio 2 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „Eika Green Energy Fund“ (toliau EGEF) steigimo dokumentams. Tai bus jau ketvirtasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas, steigiamas siekiant ...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-04 09:37
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įkūrė naują uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą komercinio nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Z114 Real Estate Fund“. Jo veiklai liepos mėn. pritarė Lietuvos Bankas.
nuotrauka
2022-08-03 16:46
Gerindama ir plėsdama Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, Krašto apsaugos ministerija įgyvendina ypatingos svarbos projektus – Lietuvoje statys tris naujus karinius miestelius. Jau gautas statybų leidimas kariniam miesteliui Šilalės rajone, o artimiausiu metu statybos prasidės ir Vilniaus rajone be...
nuotrauka
2022-08-03 11:26
AB „Panevėžio statybos trestas“ per Nasdaq Baltic šiandien, rugpjūčio 3 d., pranešė apie naujai gautą užsakymą AB „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamykloje.
nuotrauka
2022-08-02 10:37
Didysis baseinas Lazdynų daugiafunkciame komplekse pilnai užpildytas vandeniu ir pradėtas šildyti. Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad užbaigta didžioji dalis – 90 proc. – komplekso rangos darbų.
nuotrauka
2022-08-02 08:43
Plėtojant žaliausią Rygos biurų kompleksą „Verde“ pasiektas šiuo metu svarbiausias projekto plėtros etapas – užbaigtas statyti ir jau atiduotas eksploatuoti pirmasis komplekso pastatas. Komplekso vystytoja SBA grupės bendrovė „Capitalica Asset Management“ įgyvendino pirmąją investicinio Latvijos sos...
nuotrauka
2022-08-01 11:24
Liepos mėnesį Tvarkybos darbų priėmimo komisija priėmė Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios tvarkybos darbus.
nuotrauka
2022-07-29 12:02
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą, investavimo periodu pasirašė 2 mln. eurų vertės finansavimo sutartį su inžinerinius sprendimus pramonės ir šilumos gamybos įmonėms teikiančia bendrove „Energijos taupymo centras“.
nuotrauka
2022-07-28 14:50
Trys Krašto apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos – Gynybos resursų agentūra, Infrastruktūros valdymo agentūra bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas – persikėlė į naujas patalpas „Cloud Offices“ biurų pastate, Vilniaus Šnipiškių mikrorajone.
nuotrauka
2022-07-28 11:42
Šiaulių bankas suteikė 3,6 mln. eurų kreditą Klaipėdos Malūno parko teritorijoje plėtojamam „Parko pakrantės" daugiabučių namų kompleksui. Projektą vystanti nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas" uostamiesčio būsto rinkai pasiūlys 100 įvairaus ploto butų.
nuotrauka
2022-07-27 14:57
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas jau netrukus pradės pastato, esančio Vytauto g. 28, Marijampolėje kapitalinį remontą bei modernizaciją. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos Sąjungos fondų lėšomis, sieks 2,7 mln. eurų, o ats...
nuotrauka
2022-07-27 08:46
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 5 mln. eurų finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos ir statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis Fondo investavimo periodu pasirašyta sutartimi, Fondas p...
nuotrauka
2022-07-26 08:42
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įsigijo logistikos centrą Rygoje, šalia oro uosto. Tai jau trečioji fondo „Capitalica Green Logistics Fund“ investicija pastaraisiais metais. Fondas ir toliau tęsia plėtrą Baltijos šalių logistikos rinkoje ir per ateinančius metus ke...
nuotrauka
2022-07-22 13:48
Rudenį į KTU studentų miestelį sugrįžtantys studentai ir pirmakursiai galės mėgautis modernizuotomis universiteto erdvėmis: šiemet duris atvėrė naujasis studentų infocentras, daugiafunkcis centras su integruota biblioteka, o dvylikaaukščio bendrabučio atnaujinimo darbų pabaiga – ranka pasiekiama.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas