2021 rugsėjo 21 d. antradienis, 15:26
Reklama  |  facebook

Elektrėnų komplekso kaminų demontavimas – pirmasis toks Baltijos šalyse Video

2021-03-24 13:27
Važiuojant pro Elektrėnus jau galima pastebėti, kad pastarosiomis dienomis ėmė trumpėti vienas iš dviejų nebenaudojamų Lietuvos elektrinės kaminų. Šių 250 ir 150 m aukščio kaminų ardymo projektas yra išskirtinis regione, kadangi tokio aukščio konstrukcijų demontavimas nei Lietuvoje, nei Baltijos šalyse dar nėra vykdytas.
nuotrauka
„Ignitis gamybos“ nuotr.


Minimos įmonės
Ignitis gamyba, AB
Vilniaus BDT, UAB
Du iš trijų elektrinės kaminų yra visiškai nebenaudojami nuo 2014 m., kai buvo konservuoti ir pradėti demontuoti pirmieji šeši elektrinės blokai, statyti 1962-1968 metais. Praėjusiais metais atlikti kaminų demontavimo projektavimo ir paruošiamieji darbai, pradėtas demontuoti kaminų vidinis sluoksnis.

Išorinio gelžbetoninio pagrindo ardymas, kaip praneša „Ignitis grupė“, pradėtas nuo viduriniojo 250 metrų aukščio kamino, kuris yra prasčiausios būklės. Nuo viršaus nuardyta jau apie 40 metrų, todėl dūmtraukio mažėjimas matomas vizualiai. Greitai bus demontuojamas ir mažesnis – 150 metrų aukščio – kaminas, o šį unikalų projektą planuojama baigti šių metų rudenį.

„Kaminai ne tik buvo nebenaudojami, bet ir kėlė grėsmę aplinkai. Prieš keletą metų atlikti tyrimai parodė, kad šie du kaminai yra pernelyg smarkiai paveikti ardančio aplinkos poveikio ir nebegali būti laikomi saugiais. Investuoti į nenaudojamų kaminų remontą ir būtiną priežiūrą nėra racionalu, todėl buvo nuspręsta juos demontuoti. Saugumas ir veiklos efektyvumas yra vieni svarbiausių mūsų prioritetų”, – cituojamas „Ignitis gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Elektrėnų elektrinė

„Ignitis gamybos“ nuotr. 

Kaminų demontavimo darbus atlieka viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Vilniaus BDT“. Siekdami, kad viskas vyktų sklandžiai, rangovai darbus vykdo kartu su partneriais iš Čekijos, kurie padeda užtikrinti aukščiausią darbų kokybę ir saugumą. Partneriai turi sukaupę nemažą patirtį atliekant panašaus pobūdžio darbus. Jiems yra tekę atlikti kelių gelžbetoninių kaminų demontavimo darbus Lenkijoje, kurių aukščiausias siekė 225 metrus.

Pagal parengtą demontavimo darbų planą, kaip raššoma pranešime, pirmiausia demontuojamas vidinis plytų sluoksnis, tuomet – išorinis gelžbetoninis sluoksnis. Visos demontuotos medžiagos surenkamos į kamino vidų, iš kurio vėliau išgabenamos. Demontavimo darbus atlieka specialus įrenginys, kuris trupina kamino konstrukcijas. Įrenginį valdo vietoje esantis operatorius.

Demontavus kaminus, bus sumažinta nelaimingų atsitikimų rizika ir sutaupytos lėšos šiems statiniams prižiūrėti – bendrovės skaičiavimais, vien tik viduriniojo kamino išorės kapitalinis remontas kainuotų ne mažiau kaip 1 mln. eurų.

„Lietuvos elektrinės kaminai daug kam kelia asociacijas su Elektrėnų miestu, tačiau jie taip pat yra ir savotiškas taršos simbolis – ne paslaptis, kad kuo aukštesnis kaminas, tuo toliau išmetamas medžiagas jis paskleidžia. Per pastaruosius keletą metų Elektrėnų komplekse įvyko daug reikšmingų pokyčių susitvarkymo kontekste – atsisakyta mazuto naudojimo, todėl šių kaminų poreikio nebeliko, jau baigti ardyti šeši nebenaudojami elektrinės blokai, intensyviai tvarkomi taršos šaltiniai nebenaudojamame mazuto ūkyje, optimizuojamas elektros ūkis, sutvarkyta Obenių teritorija ją pritaikant 4 MW saulės elektrinių parkui įrengti. Taigi, Elektrėnai tampa vis švaresniu miestu”, – cituojamas R. Kalvaitis.

Baigus dviejų nenaudojamų kaminų demontavimo darbus, Elektrėnų komplekse liks stovėti vienas 250 m aukščio kaminas, per kurį šalinami 7-ojo ir 8-ojo elektrinės blokų degimo produktai. Šio kamino rekonstrukcija atlikta 2014 metais. Rezervinės elektrinės 7-asis ir 8-asis blokai yra svarbūs visai šalies energetikos sistemai, šiemet 482 MW apimtimi užtikrinantys Lietuvos tretinio aktyviosios galios rezervo poreikį.
Statybunaujienos.lt

Elektrėnų komplekso kaminų demontavimas

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...
nuotrauka
2021-09-06 06:45
Daugiau nei 500 km ilgio fizinio barjero įrengimo projektas bus įgyvendinamas dviem etapais, o pirmieji darbai svarbiausiame 100 km ruože prasidės jau rugsėjo antroje pusėje. Taip šeštadienį, rugsėjo 4 d., nusprendė Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projekto priežiūros komisija, patvirtinus...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:10
Vykdydama investavimo strategiją nekilnojamojo turto rinkoje Baltijos šalyse, „BTA Baltic Insurance Company AAS“ (toliau – BTA) sudarė reikšmingą sandorį su statybų bendrove „YIT“ dėl penkių daugiabučių nuomai statybos Baltijos šalyse. Šis sandoris – iki šiol didžiausias šiame sektoriuje.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos