2021 gegužės 14 d. penktadienis, 14:25
Reklama  |  facebook

Elektrėnų komplekso kaminų demontavimas – pirmasis toks Baltijos šalyse Video

2021-03-24 13:27
Važiuojant pro Elektrėnus jau galima pastebėti, kad pastarosiomis dienomis ėmė trumpėti vienas iš dviejų nebenaudojamų Lietuvos elektrinės kaminų. Šių 250 ir 150 m aukščio kaminų ardymo projektas yra išskirtinis regione, kadangi tokio aukščio konstrukcijų demontavimas nei Lietuvoje, nei Baltijos šalyse dar nėra vykdytas.
nuotrauka
„Ignitis gamybos“ nuotr.


Minimos įmonės
Ignitis gamyba, AB
Vilniaus BDT, UAB
Du iš trijų elektrinės kaminų yra visiškai nebenaudojami nuo 2014 m., kai buvo konservuoti ir pradėti demontuoti pirmieji šeši elektrinės blokai, statyti 1962-1968 metais. Praėjusiais metais atlikti kaminų demontavimo projektavimo ir paruošiamieji darbai, pradėtas demontuoti kaminų vidinis sluoksnis.

Išorinio gelžbetoninio pagrindo ardymas, kaip praneša „Ignitis grupė“, pradėtas nuo viduriniojo 250 metrų aukščio kamino, kuris yra prasčiausios būklės. Nuo viršaus nuardyta jau apie 40 metrų, todėl dūmtraukio mažėjimas matomas vizualiai. Greitai bus demontuojamas ir mažesnis – 150 metrų aukščio – kaminas, o šį unikalų projektą planuojama baigti šių metų rudenį.

„Kaminai ne tik buvo nebenaudojami, bet ir kėlė grėsmę aplinkai. Prieš keletą metų atlikti tyrimai parodė, kad šie du kaminai yra pernelyg smarkiai paveikti ardančio aplinkos poveikio ir nebegali būti laikomi saugiais. Investuoti į nenaudojamų kaminų remontą ir būtiną priežiūrą nėra racionalu, todėl buvo nuspręsta juos demontuoti. Saugumas ir veiklos efektyvumas yra vieni svarbiausių mūsų prioritetų”, – cituojamas „Ignitis gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Elektrėnų elektrinė

„Ignitis gamybos“ nuotr. 

Kaminų demontavimo darbus atlieka viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Vilniaus BDT“. Siekdami, kad viskas vyktų sklandžiai, rangovai darbus vykdo kartu su partneriais iš Čekijos, kurie padeda užtikrinti aukščiausią darbų kokybę ir saugumą. Partneriai turi sukaupę nemažą patirtį atliekant panašaus pobūdžio darbus. Jiems yra tekę atlikti kelių gelžbetoninių kaminų demontavimo darbus Lenkijoje, kurių aukščiausias siekė 225 metrus.

Pagal parengtą demontavimo darbų planą, kaip raššoma pranešime, pirmiausia demontuojamas vidinis plytų sluoksnis, tuomet – išorinis gelžbetoninis sluoksnis. Visos demontuotos medžiagos surenkamos į kamino vidų, iš kurio vėliau išgabenamos. Demontavimo darbus atlieka specialus įrenginys, kuris trupina kamino konstrukcijas. Įrenginį valdo vietoje esantis operatorius.

Demontavus kaminus, bus sumažinta nelaimingų atsitikimų rizika ir sutaupytos lėšos šiems statiniams prižiūrėti – bendrovės skaičiavimais, vien tik viduriniojo kamino išorės kapitalinis remontas kainuotų ne mažiau kaip 1 mln. eurų.

„Lietuvos elektrinės kaminai daug kam kelia asociacijas su Elektrėnų miestu, tačiau jie taip pat yra ir savotiškas taršos simbolis – ne paslaptis, kad kuo aukštesnis kaminas, tuo toliau išmetamas medžiagas jis paskleidžia. Per pastaruosius keletą metų Elektrėnų komplekse įvyko daug reikšmingų pokyčių susitvarkymo kontekste – atsisakyta mazuto naudojimo, todėl šių kaminų poreikio nebeliko, jau baigti ardyti šeši nebenaudojami elektrinės blokai, intensyviai tvarkomi taršos šaltiniai nebenaudojamame mazuto ūkyje, optimizuojamas elektros ūkis, sutvarkyta Obenių teritorija ją pritaikant 4 MW saulės elektrinių parkui įrengti. Taigi, Elektrėnai tampa vis švaresniu miestu”, – cituojamas R. Kalvaitis.

Baigus dviejų nenaudojamų kaminų demontavimo darbus, Elektrėnų komplekse liks stovėti vienas 250 m aukščio kaminas, per kurį šalinami 7-ojo ir 8-ojo elektrinės blokų degimo produktai. Šio kamino rekonstrukcija atlikta 2014 metais. Rezervinės elektrinės 7-asis ir 8-asis blokai yra svarbūs visai šalies energetikos sistemai, šiemet 482 MW apimtimi užtikrinantys Lietuvos tretinio aktyviosios galios rezervo poreikį.
Statybunaujienos.lt

Elektrėnų komplekso kaminų demontavimas

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-05-13 14:08
Išanalizavusi 226 dideles Europos Sąjungos gamybos įmones, tyrėjų komanda iš Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos nustatė, kad įmonių tvarumo ataskaitose iš žiedinės ekonomikos principų daugiausiai minimas išteklių naudojimo efektyvumas ir atliekų mažinimas. Tačiau kiti produkto gyvavimo ciklo principai, ...
nuotrauka
2021-05-12 14:00
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė komitetuose apsvarstyti sprendimą statomo daugiafunkcio Lazdynų sveikatinimo centro veiklą vykdyti organizuojant operatoriaus atranką koncesijos būdu. Koncesijos (viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė) sutartis planuojama ne ilgesniam kaip 14 metų peri...
nuotrauka
2021-05-12 09:20
Vilniuje, Arsenalo gatvėje esantis Pilininko namas bus prikeltas viešam naudojimui. UAB „Aplan“ projektuotojai pateikė sprendinius, kurie padės išlaikyti pastato autentiškumą ir tuo pačiu pritaikyti jį muziejinei veiklai. Planuojama, kad pastate bus įkurta Lietuvos istorijos ekspozicija.
nuotrauka
2021-05-11 07:51
Kelis sykius nesėkmingai bandytas parduoti didelis – beveik 20 000 kv. m bendro ploto – „Nemuno“ sanatorijos kompleksas pagaliau turi šeimininkus. Žymiausią Druskininkų pastatą–vaiduoklį už 3,63 mln. Eur miesto savivaldybės skelbtame aukcione įsigijo „Citus“ įmonių grupė.
nuotrauka
2021-05-10 16:07
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovuojant, modernizuojant pastatus.
nuotrauka
2021-05-10 08:01
Pirmasis Baltijos šalyse ir vienintelis Lietuvoje. Tai yra darbuotojų gerovės pastato sertifikatas „Fitwel“ su 3 žvaigždutėmis, kurios atitinka aukščiausią įvertinimą. Šie titulai priskirti Kaune įsikūrusiam biurų centrui BLC 2, kurį valdo SBA Grupės NT plėtros bendrovė „SBA Urban“ (anksčiau – „Urba...
nuotrauka
2021-05-07 14:36
Virsmas iš buvusios karinės teritorijos į pramonės inovacijų zoną – tokia parko vizija gvildenama Aleksoto inovacijų pramonės parko (AIPP) urbanistinėje galimybių studijoje. Aleksoto rajono širdyje siekiama sukurti kompaktišką, žalią ir bendravimą skatinantį inovacijų slėnį, kuris atitiktų šiuolaiki...
nuotrauka
2021-05-07 10:47
Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparu...
nuotrauka
2021-05-06 10:43
Praėjusio amžiaus antroje pusėje aukšti, daugiau nei keliolikos aukštų gyvenamieji pastatai buvo užsitarnavę ne pačią geriausią reputaciją, tačiau išplėtojus naujas technologijas dangoraižio tipo daugiabučiai pastaruoju metu tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje išgyvena renesansą.
nuotrauka
2021-05-06 10:33
„Mitnijos“, vienos didžiausių Lietuvos statybos kompanijų, vadovas Julius Gendvilis baigia karjerą bendrovėje ir generalinio direktoriaus pareigas perduoda įmonės statybų direktoriui Valentinui Cilciui. Julius Gendvilis bendrovei vadovavo vienuolika metų.
nuotrauka
2021-05-05 15:38
Per keliasdešimt metų plynoje vietoje išaugusios Vilniaus dalies – Balsių – gyventojai tikisi greitu laiku čia turėti ir daugiafunkcį bendruomenės centrą, kuris leistų sumažinti poreikį keliauti į kitą miesto dalį dėl kasdienių ar specifiškesnių rūpesčių.
nuotrauka
2021-05-05 09:59
Studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje iškilsiantis naujas unikalus tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras KTU „M-Lab“ Kaune skelbia statybų pradžią – šiuo metu čia prasidėjo griovimo darbai. Planuojama, kad KTU Studentų miestelio vaizdą pakeisiantis inovatyvių laboratorijų komp...
nuotrauka
2021-05-04 14:36
Ne paslaptis, kad statybos metu – net ir projektavimo stadijoje kelis kartus kuriant bei tvarkant tuos pačius duomenis – sunaudojama daug išteklių. Šiandien vis dar yra naudojamos skirtingos projektavimo programos, kurios tarpusavyje nesisieja – pastačius statinį gautų duomenų ir informacijos neįman...
nuotrauka
2021-05-04 09:25
Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras aukciono būdu parduoda Tyzenhauzų g. 17, Vilniuje esantį veikloje nenaudojamų 8 administracinių-gamybinių ir sandėliavimo pastatų kompleksą, įsikūrusį 0,75 ha ploto valstybiniame žemės sklype.
nuotrauka
2021-05-04 09:06
Bendrovės „Omberg“ vykdomoji direktorė Dalia Andrulionienė nuo gegužės 3 d. paskirta įmonių grupę valdančios UAB „Omberg group“ vadove ir UAB „Omberg“ direktore.
nuotrauka
2021-05-04 07:32
Netoli Sedos esanti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia ir jos pastatų kompleksas paskelbtas kultūros paminklu. Šių metų balandžio pabaigoje Kultūros paveldo departamento (KPD) sudaryta komisija priėmė varpinės tvarkybos darbus, atliktus 2018 m. pagal Sedos Švč. M. Marijos bažnyčios varpinė...
nuotrauka
2021-05-03 09:13
Švedijos investicijų bendrovė „Eastnine“ iš tarptautines nekilnojamojo turto (NT) bendrovės „Vastint“ („Interogo Holding“), įsigijo du objektus – verslo centrą „UNIQ“ Vilniuje ir „Zala 1“ biurų pastatą Rygoje. Sandorį, kurio suma siekia 35,5 mln. Eur, tikimasi uždaryti š. m. II ketvirtį.
nuotrauka
2021-05-03 07:25
Individualių namų statytojai žino – palengvinti ir paspartinti perdengimo darbus galima tik pasirinkus šiuolaikines perdangas. „Teriva“ sistema leidžia neįtikėtinai lengvai ir greitai sumontuoti perdangas esant bet kokiam, net ir įmantriam pastato išplanavimui ar nepatogioms montavimo sąlygoms – tie...
nuotrauka
2021-04-29 14:21
Šią savaitę Lietuvos oro uostai pasirašė rangos sutartį su Latvijos statybų kompanija „A.C.B.“, kuri planuoja jau šių metų rudenį rekonstruoti Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo, taip pat riedėjimo taką bei kai kurias perono dalis.
nuotrauka
2021-04-27 09:21
Prekybos centro „Europa“ savininkas „Baltic Horizon Fund“ į „Europos“ rekonstrukciją investuoja 5 mln. eurų. Tai iki šiol didžiausia šiam prekybos centrui skirta investicija, leisianti įgyvendinti reikšmingiausią pokytį „Europos“ istorijoje.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Stotelėse saugesnė judėjimo galimybė riboto judumo asmenims

Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotel...