2024 balandžio 26 d. penktadienis, 13:47
Reklama  |  facebook

Filtrų iššūkis: kaip efektyviai išvalyti orą su mažiausiomis energijos sąnaudomis

2021-09-30 07:10
Filtras yra viena iš esminių vėdinimo sistemos dalių. Todėl labai svarbu parinkti tinkamą. Tam, anot Sauliaus Jurevičiaus, UAB „Technogaja“ direktoriaus pavaduotojo, reikia žinoti du esminius dalykus: pastato vietą ir pastate vykdomą veiklą.
nuotrauka
UAB „Technogaja“ nuotr.


Minimos įmonės
Technogaja, UAB

UAB „Technogaja“ gamina įvairios paskirties pastatams ir skirtingoms veikloms skirtus vėdinimo sistemų filtrus: nuo įprastų iki specifinių, kokie paprastai naudojami vadinamosiose švariose patalpose – gydymo įstaigose, laboratorijose, specialios paskirties patalpose. Neretai tokiose patalpose šalia bendrosios įrengiamos atskiros vėdinimo sistemos, kuriose montuojami nestandartiniai aukšto efektyvumo filtrai. Įmonė gamina ir specializuotus filtrus, kokių pagal technologinius procesus reikia, pvz., dažymo cechuose, medienos ar metalo apdirbimo patalpose, maisto pramonėje, žemės ūkio paskirties pastatuose ir statiniuose.

 
„Mūsų nuostata aiški: privalu pagaminti tokį filtrą,
kad klientas galėtų išspręsti veiklos problemas
be drastiškų pokyčių.
Todėl pokalbį su klientu pradedame
ne nuo kainos, o nuo poreikio.
Mums abiem svarbu,
kad filtras būtų efektyvus, ilgai tarnautų,
kuo mažiau naudotų elektros energijos –
mums naudinga bus tik tuo atveju,
jeigu naudą pajus ir klientas“, –
akcentuoja UAB „Technogaja“
direktoriaus pavaduotojas
Saulius JUREVIČIUS.

 

„Renkantis oro filtrą, pirmiausia reikia paisyti vėdinimo sistemų ir naujojo oro filtrų standarto ISO 16890:2016 reikalavimų, kurių griežtai laikosi įrenginių gamintojai, – aiškina S. Jurevičius. – Minėtas standartas nustato filtrų klasifikavimą pagal tai, kaip jie filtruoja skirtingų dydžių daleles. Ši sistema leidžia geriau nustatyti, kiek efektyvūs jie yra vėdinimo sistemoje, o vartotojui – labiau suprasti, nuo kokių dalelių jį saugo filtras.“

Filtras turi turėti galiojančią standarto žymą ir tai patvirtinantį galiojantį sertifikatą, kurie užtikrina, kad gaminys yra toks, kaip deklaruojama, nes rinkoje esama nemažai padirbinių, kuriuose vietoj filtravimo medžiagų sudėti pigūs pakaitalai.

Monitoringas gali padėti išvengti per brangaus pirkinio

S. Jurevičius akcentuoja, kad naujasis oro filtrų standartas ISO 16890:2016 yra liberalesnis, bet vartotojui aiškesnis, nes nurodo, kokio tipo dulkės sulaikomos. Į klases filtrai skirstomi pagal vidutinį sugautų dalelių kiekį per tam tikrą laiką.

TECHNOGAJA filtrai„Sakykim, vienas viešbutis yra Birštone, o kitas – Vilniaus centre. Birštono pastatui reikės filtro, kuris apsaugotų nuo žiedadulkių, o Vilniaus – ir nuo suodžių, ir nuo transporto taršos. Taigi pastato paskirtis ta pati, filtras turi atlikti tą pačią – oro valymo – funkciją, bet jo specifiką šiuo atveju lemia pastato vieta“, – sako įmonės atstovas ir akcentuoja, kad pasirinkimą lemia ne vien filtro klasė, bet ir aplinka, taršos pobūdis.

„Technogaja“ turi specialią mobilią Vokietijos gamintojo PALAS laboratorinę įrangą, oro monitoringui patalpoje arba išorėje atlikti. Įranga veikia analogiškai kaip meteorologinė stotis: nustatytą laiką matuoja oro daleles, pateikia jų charakteristikas. Šie duomenys leidžia tiksliai parinkti filtrus ne tik naujai montuojamoms vėdinimo sistemoms, bet ir tuose pastatuose, kuriuose jau veikia vėdinimo sistemos, o pastatų paskirtis pasikeitė. Toks monitoringas leidžia išvengti per brangių, netinkamų objektui oro filtrų pirkimo.

„Jei filtrus rinksitės vien pagal standarto reikalavimus, gali pasirodyti, kad reikia aukštesnės klasės filtrų, kurie naudoja ir daugiau elektros energijos, tačiau ne visada taip būna. Svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus minėtus rodiklius, pravartu konsultuotis su specialistais“, – dalinasi patirtimi S. Jurevičius ir įspėja apie grėsmę permokėti už brangesnius filtrus.

Kokią įtaką daro filtrų medžiagų teisingas parinkimas

Be minėtų parametrų, kurie svarbūs renkantis filtrus, S. Jurevičius taip pat mini filtro dulkių sulaikymo talpą, energijos sąnaudas, mechanines savybes, kurios lemia, kiek ilgai filtras tinkamai atliks savo funkcijas. Galima įsigyti aukštos klasės filtrą, kurio tarnavimo laikas priklausys nuo to, iš kokios medžiagos jis pagamintas ir kiek sluoksnių turi. Priklausomai nuo pastato vietos, toks filtras gali tarnauti tik mėnesį, o pasirinkus iš daugiasluoksnės medžiagos – iki pusės metų ar net metus.

Taigi, renkantis filtrą, svarbi ne vien jo klasė, kuri nustatoma pagal vidutinį sugautų dalelių kiekį. Filtro parinkimą lemia ir tai, kokio taršumo aplinkoje jis veiks. Tačiau labai svarbūs ir patalpoje vykstantys technologiniai procesai. Pavyzdžiui, dažymo ceche paprastą filtrą greitai užblokuos lipnūs dažai, o baseine įrengtas filtras, kuris neskirtas drėgnoms aplinkoms, gali tapti pelėsio veisykla. Dar daugiau rizikos kyla, parenkant netinkamus filtrus pieno ar mėsos cechuose. Išeitis – parinkti veiklos pobūdį atitinkančias daugiasluoksnes filtravimo medžiagas. „Technogaja“ naudoja sertifikuotas, atsparias mikroorganizmams medžiagas, kurios tiekiamos iš Vokietijos gamintojų.

Filtrai – ir kovoje su COVID

Per pandemiją daug „Technogajos“ filtrų eksportuota į Vakarų Europą bei Skandinaviją. Gydymo įstaigose naudojami HEPA filtrai, kurie filtruoja oru sklindančius drėgmės lašelius su pernešamu COVID virusu. Išmaniai panaudojus naujos kartos žaliavų filtrus, virusus galima sugaudyti ir esamose sistemose: be drastiškų keitimų – vien parinkus naujas filtravimo medžiagas. Pandemijos metu „Technogaja“ pasiūlyti sprendimai tapo paklausūs užsienyje. Džiugu paminėti, kad didieji Lietuvos užsakovai taip pat yra susidomėję naujomis galimybėmis ir pandemijos metu sukurtais gaminiais. Jie vertina naująsias filtrų savybes ir yra imlūs naujovių, nes „Technogaja“ gali aptarnauti turimas vėdinimo sistemas, nekeisdama pačių vėdinimo įrenginių – vien panaudodama oro filtrus iš naujųjų žaliavų.

Kaip pastebi S. Jurevičius, pandemija parodė, kad turi keistis ir vėdinimo sistemų projektavimas bei aptarnavimas. Vartotojai turi būti mokomi nenaudoti recirkuliacinių vėdinimo sistemų, saugant, kad šalinamas oras nebūtų grąžinamas atgal kartu su COVID virusu į patalpas. Ši informacija turi pasiekti visus.

Kaip mažinti sąnaudas, neprarandant efektyvumo

Efektyvus oro išvalymas, kenksmingų dalelių sulaikymas yra itin susijęs su energijos sąnaudomis. Galima naudoti labai gerai sulaikančius filtrus, bet sunaudoti per daug elektros energijos, ir atvirkščiai. Filtrų gamintojo užduotis – rinkai pasiūlyti efektyvų, bet mažai energijos naudojantį filtrą. Energiškai efektyvūs filtrai leis sutaupyti iki 30% eksploatavimo sąnaudų: retesnis filtrų keitimas, mažesnės elektros sąnaudos, mažiau transporto išlaidų.

TECHNOGAJA filtraiĮveikdama šiuos iššūkius, „Technogaja“ naudoja inovatyvias žaliavas, kurias eksportuoja ne iš abejotinos kokybės rytų šalių gamintojų, o iš Vokietijos, Italijos, Suomijos. Šiuo atveju įmonė veikia patikimoje žaliavų tiekimo grandinėje, o tai labai svarbu dirbant su reikliais klientais. Be to, garantuojami trumpesni tiekimo terminai bei galimybė pasiūlyti inovatyvias sertifikuotas medžiagas.

Dar viena dedamoji – skaitmeniniai įmonės sprendimai. Įmonėje veikia nauja ERP sistema, kurioje klientų gaminiai ir specifiniai užsakymai išsaugomi, todėl gali būti greitai pagaminami pakartotinai. Automatizuota gamyba leidžia su brangesnėmis ir inovatyviomis medžiagomis patiekti oro filtrus klientams nedidinant kainos. Įmonės skaitmenizacija leidžia įmonei sparčiai augti.

„Patikimus, mažai energijos naudojančius filtrus mūsų įmonė gamina ne pigių medžiagų ir pigaus darbo sąskaita, o ieškodama efektyvių sprendimų“, – sako S. Jurevičius.

Įmonė atliepia ir žaliąjį kursą: daugelis panelinių filtrų gaminami su rėmeliais iš perdirbto kartono. Mažinamas ir klijų kiekis – įprastai senuose filtruose klijai sudaro apie pusę filtro svorio.

Išskirtinumą rinkoje lemia ir nestandartiniai gaminiai

Nestandartinė gamyba, kuriai skirta dalis įmonės resursų, yra „Technogajos“ išskirtinis ženklas. Tokia vadyba leidžia lanksčiai ir greitai reaguoti į specifinius klientų poreikius, ypač dirbant su vėdinimo sistemų gamintojais, kurie pageidauja nestandartinių filtrų įvairiems gaminiams. Įmonė yra prisitaikiusi greitai pagaminti reikiamų medžiagų ir dydžių filtrus.

technogaja filtrai„Mums tokie klientai labai svarbūs, – sako įmonės direktoriaus pavaduotojas. – Ką, pavyzdžiui, daryti 20–30 metų veikiančiam paukštynui, kuriame reikia keisti filtrus? Juk neretai net senųjų gamintojų nebėra. Arba lazerių gamintojai – jiems prisireikė greitai ir itin efektyvių filtrų, kuriuos pagaminome per 2 savaites. Dar vienas pavyzdys – elektrinė: filtrų tektų ieškoti labai ilgai ir įvairiose šalyse, o mes visada randame sprendimą.“

Ypač daug problemų kyla senos statybos skirtingos paskirties pastatuose, kur sumontuota daug įvairių sistemų, nestandartinių gaminių. „Technogaja“ pagamina filtrus pagal individualius poreikius, pritaiko prie pastato, veiklos, esančių sistemų.

„Mūsų nuostata aiški: privalu pagaminti tokį filtrą, kad klientas galėtų išspręsti veiklos problemas be drastiškų pokyčių. Todėl pokalbį su klientu pradedame ne nuo kainos, o nuo poreikio. Mums abiem svarbu, kad filtras būtų efektyvus, ilgai tarnautų, kuo mažiau naudotų elektros energijos – mums naudinga bus tik tuo atveju, jeigu naudą pajus ir klientas“, – akcentuoja UAB „Technogaja“ direktoriaus pavaduotojas S.Jurevičius.

UAB „Technogaja“ nuotr.

Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-25 07:08
Statybos įmonei ARCHIS šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis iš statybininkų reikalauja skirti ypatingą dėmesį detalėms ir tradicijoms.
nuotrauka
2024-04-24 06:18
Lietuvių įmonė „Acrylicon Baltic“, kuri specializuojasi įrengdama pramoninių grindų dangas, užsienio rinkose vykdo daugiau negu pusę visų užsakymų. 20 metų veiklą vykdanti įmonė pastaruosius 17 metų projektus įgyvendina ne tik Europoje, bet ir Amerikoje, Azijoje, Afrikoje.
nuotrauka
2024-04-23 14:19
„Primostar“ specializuojasi požeminių gelžbetoninių konstrukcijų hidroizoliacijos srityje ir yra didžiausias savo srities žaidėjas Estijoje. Įmonės tikslas – sumaniai naudoti hidroizoliacines medžiagas, siekiant ne tik optimalaus rezultato, bet ir sumažinti medžiagų sąnaudas bei tausoti aplinką.
nuotrauka
2024-04-23 07:34
„Nemokamas sūris tik pelėkautuose" – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas. Visgi net ir augti pasiryžusi organ...
nuotrauka
2024-04-22 13:47
Praėję metai atsinaujinančios energetikos bendrovei „Smartecon“ buvo ryškūs ir pilni svarbių įvykių. Įmonė tapo platesnio masto rangovu ir pradėjusi dirbti su didelių saulės energetikos parkų vystytojais ėmė augti dar sparčiau, taip pat plėtėsi Skandinavijoje, pasiūlė inovatyvius sprendimus namų ūki...
nuotrauka
2024-04-19 12:36
Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė įsigijo Estijos bendrovės „Voglers Eesti“ kontrolinį akcijų paketą. Toks žingsnis leidžia įmonei ne tik sustiprinti paslaugų plėtrą už Lietuvos ribų, bet ir suteikia galimybę perimti svarbius procesus „Milsa“ įmonių grupė...
nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 10:11
Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

INSTITA dalyvavo infrastruktūros projekte, kuris keičia sostinės nekilnojamojo turto vystymo kryptis ir mažina taršą

INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. Tai itin reikšminga veikla, kuri, užsak...