2021 rugsėjo 28 d. antradienis, 14:15
Reklama  |  facebook

Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija pirmąjį etapą įrengs grupės „EPSO-G“ įmonė „Tetas“

2021-09-13 11:37
Svarbiausiuose maždaug 111 kilometrų ilgio sienos su Baltarusija ruožuose fizinio barjero statybos darbus atliks grupės UAB „EPSO-G“ įmonė UAB „Tetas“. Tam pritarė Ministrės Pirmininkės vadovaujama Projekto priežiūros komisija, pirmadienį patvirtinusi esmines sutarties su šia bendrove sąlygas.
nuotrauka
LR vyriausybės / FB nuotr.


Minimos įmonės
EPSO-G, UAB
Tetas, UAB
Įgyvendinant projekto pirmąjį etapą, kaip pranešė Vyriausybės Spaudos tarnyba, svarbiausiuose ir didžiausią grėsmę dėl neteisėtų migrantų keliančiuose Druskininkų, A. Barausko ir Adutiškio pasienio užkardų ruožuose darbus „Tetas“ ketina pradėti rugsėjo antroje pusėje.

Sutartyje su UAB „Tetas“ numatyta, kad bendrovė už maždaug 30 mln. eurų be PVM (36,3 mln. eurų su PVM) įrengs fizinį barjerą 111 kilometrų pasienio ruože, įskaitant projektavimą, medžiagas, statybos ir kitus susijusius darbus pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pateiktą techninę užduotį. Remiantis sutartimi darbai turi būti užbaigti ne vėliau kaip iki 2022 metų balandžio 30 dienos.

Pirmojo etapo statybų darbams UAB „Tetas“ buvo pasirinkta vadovaujantis rugpjūtį Seimo priimtomis įstatymo nuostatomis, atsižvelgiant į būtinybę projekto įgyvendinimą pradėti kuo anksčiau. Ilgametę patirtį įgyvendinant infrastruktūros projektus turinčioje bendrovėje dirba maždaug 400 savo srities specialistų, turinčių visą reikiamą kvalifikaciją darbams atlikti. Be to, kaip valstybės valdomai įmonei, šiai bendrovei nėra būtinas papildomas vertinimas dėl atitikties nacionalinio saugumo interesams – taip taupomas laikas projektui įgyvendinti.

Bendras fizinio barjero prie sienos su Baltarusija ilgis sudarys mažiau nei 500 kilometrų. Tikslus jo ilgis paaiškės vykdant projektavimo ir statybos darbus – siena nebus statoma pelkėtose vietovėse ar kitose dėl sudėtingų gamtos sąlygų neįveikiamose vietose. Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 kilometrai, daugiau nei 100 kilometrų siena eina upių ir ežerų krantais, kur fizinis barjeras nenumatytas.

Ruošiantis antrajam, maždaug 400 kilometrų ilgio, fizinio barjero statybos etapui, kaip rašoma pranešime, „EPSO-G“ praėjusią savaitę Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje paskelbė pagrindines planuojamo antrojo fizinio barjero etapo statybos darbų pirkimo sąlygas, įskaitant VSAT kartu su „EPSO-G“ specialistais parengtą techninę specifikaciją.

Po rinkos konsultacijos, kurios metu siekiama gauti išsamų grįžtamąjį ryšį iš rinkos dalyvių, bus pabaigti rengti pirkimo dokumentai ir rugsėjo antroje pusėje paskelbtas antrojo fizinio barjero etapo statybos darbų pirkimas. Jo pabaigoje sutartis bus pristatoma Projekto priežiūros komisijoje ir, gavus sutikimą, ketinama pasirašyti sutartis su keliomis darbus numatytais terminais galinčiomis atlikti bendrovėmis.

Turto valdymo ir ūkio departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (TVŪD) pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos įgaliojimą dar liepos mėnesį pradėjo vykdyti kompleksinį pirkimą, siekiant padengti koncertinos piramide pasienio ruožą su Baltarusija. Maksimali ruožo padengimo kaina su visomis medžiagomis bei darbais siektų 32 mln. eurų. Pirkimo sąlygose numatyta, kad kiekvienai pirkimo daliai bus sudaromos preliminarios sutartys, o prekės bei darbai bus perkami pagal faktinį poreikį. Šiuo metu jau žinoma, kad realus poreikis bus mažesnis, nes Lietuva sulaukė tarptautinės pagalbos – dalį koncertinos dovanojo Estija, Ukraina, o darbus labiausiai migrantų kertamuose ruožuose suskubo atlikti Lietuvos kariuomenės kariai bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai.

Pasiūlymus dėl TVŪD vykdomo pirkimo pateikė beveik 30 potencialių tiekėjų, kurie skirtingose pirkimų dalyse varžosi dėl komplektinių dalių tiekimo bei darbų atlikimo. Preliminarios sutartys bus sudarytos su visais reikalavimus atitinkančiais tiekėjais, o dėl kiekvieno konkretaus užsakymo tiekėjai varžysis tarpusavyje. Baigus vertinti pasiūlymus, preliminarių sutarčių vykdymas bus perduotas už projekto įgyvendinimą atsakingai bendrovei „EPSO-G“.

Projekto priežiūros komisijai vadovauja Ministrė Pirmininkė, į šios komisijos sudėtį taip pat įeina vidaus reikalų, energetikos, krašto apsaugos, aplinkos bei finansų ministrai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkas, projektą vykdančios „EPSO-G“ grupės atstovas. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-28 11:27
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), dėl to, jog vartotojas nesutiko su ESO apskaitytu neįprastai dideliu elektros energijos kiekiu objekte, nutarė, jog vartotojo prašymas nepagrįstas, nes skaitikl...
nuotrauka
2021-09-28 09:22
Savo įmonę galimai tyčia prie bankroto privedęs direktorius teisme aiškinsis ir dėl pasisavintų 200 tūkst. eurų. Kreditoriams padaryta žala siekia beveik 3,1 mln. eurų. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. Tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos...
nuotrauka
2021-09-28 06:58
Statybos inspekcija paaiškino, kokiais atvejais pastato kapitaliniam remontui privalomas statybą leidžiantis dokumentas (SLD).
nuotrauka
2021-09-28 06:43
„Mūsų šiuo metu tikslas – padengti 82 kilometrus pavojingiausiame valstybės sienos ruože, o įrengti fizinį barjerą yra įsipareigojusi energetikos sektoriaus valstybės įmonė per metus”, – teigė vidaus reikalų ministrė, VESK pirmininkė Agnė Bilotaitė.
nuotrauka
2021-09-28 06:34
Efektyviai energiją vartojančios ir šį procesą audituojančios pramonės, transporto, paslaugų ir žemės ūkio įmonės gali teikti paraiškas ir gauti kompensacijas už sutaupytą elektros energiją, šilumą bei gamtines dujas. Ši speciali paramos priemonė yra orientuota į tuos juridinius asmenis, kurie šiais...
nuotrauka
2021-09-28 05:59
Paveldimas turtas, ypač jei jis nekilnojamasis, dažnai įvertinamas ir keliais šimtais tūkstančių eurų. Nors, atrodytų, tai gali ilgam užtikrinti finansinę gerovę, tačiau pasitaiko atvejų, kai atsiradusi mokestinė našta gali prislėgti itin stipriai.
nuotrauka
2021-09-27 06:26
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos