2025 m. liepos 20 d. sekmadienis, 0:33:59
Reklama  |  facebook

Geidžiamo darbuotojo profilį šiandien sudaro keli svarbūs komponentai

Lina SLAVICKAITĖ, KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovė      2017-08-23 08:31
Bakalauro studijos – tik pirmasis laiptelis, parengiantis absolventą dirbti komandoje, prisiimti ir vykdyti tam tikras atsakomybes. Tai, jog be magistrantūros studijų šiandien negali tapti vadovu arba užimti aukštos pozicijos – nėra mitas. Vien tik gerų rezultatų ir atsiliepimų nepakanka, reikalingas įrodymas – magistro diplomas.
nuotrauka
Asociatyvi Kauno technologijos universiteto (KTU) nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

Geidžiamo darbuotojo profilį šiandien sudaro keli svarbūs komponentai. Visų pirma – žinios, noras, aiškus tikslo matymas ir kryptingas jo siekimas. Ambicija, kuri leidžia pajusti savo vertę ir, žinoma, kūrybiškumas, kuris gelbsti ne tik vadybinio pobūdžio darbuose, bet ir priimant inžinerinius sprendimus.

Darbdaviui svarbu, kad prie komandos prisijungęs darbuotojas būtų proaktyvus – rodytų iniciatyvą, įsigilintų į jam pateikiamas užduotis ir aiškiai atlieptų organizacijos poreikius. Po studijų dirbti pradėjusiam asmeniui svarbu likti atviram naujovėms ir mokymuisi, nes šie procesai nesibaigia universiteto baigimu, o tęsiasi visą gyvenimą.

Pradedant savo karjerą tenka mokytis įmonės ar organizacijos, tapusios darbdaviu, kultūros, procesų valdymo, darbo specifikos, nuolat atnaujinti kompetencijas.

Lina Slavickaitė, Karjeros ir ugdymo centro vadovė (KTU nuotr.)

Papildomas žingsnis vardan karjeros

Magistrantūros studijas renkasi subrendę žmonės, kurių asmenybė jau yra susiformavusi ir kuriems įtakos nebedaro tokie veiksniai, kaip spaudimas iš tėvų, draugų, aplinkos ar paprasčiausias neapsisprendimas, galbūt lėmę jų pasirinkimą stojant į bakalauro studijas.

Apsisprendimas studijuoti magistrantūroje demonstruoja žmogaus proaktyvumą ir tarsi sako: „Galiu gyventi ir be magistro laipsnio, bet pasirinksiu padaryti daugiau negu kitas“.

Tikriesiems talentams, motyvuotiems ir tikslingai siekiantiems tikslo žmonėms, kurie ateityje kurs inovacijas ir dalyvaus globalioje darbo rinkoje, magistrantūra visuomet bus reikalinga.

Puikus to pavyzdys – KTU absolventas Gediminas Nemanis, baigęs mechatronikos bakalauro studijas, sukūręs inovatyvią elektrinę pavarą dviračiams „Rubbee“ ir įsteigęs startuolį tokiu pat pavadinimu.

Suprasdamas, kad norint pristatyti rinkai savo išradimą, o save „parduoti“ kaip inovatorių, vien tik techninių ir mechaninių žinių jam neužteks, apgalvotas G. Nemanio pasirinkimas buvo Marketingo valdymo magistrantūros studijos.

Nedirbančių studijų rezultatai geresni

Verslo įmonės, verslo organizacijos vis labiau vertina tą žmogų, kuris turi magistro laipsnį, nes tai parodo, kad asmuo rimtai mokėsi, išsikėlė sau aukštus tikslus, nuveikė daugiau už kitus. Magistrantūra šiandien yra kokybės ženklas.

Demonstruodamas gerus rezultatus, KTU studentas šiandien gali gauti didžiausią Lietuvoje „Gifted“ talentų akademijos stipendiją, siekiančią 300 eurų, bei pretenduoti į Universiteto talento stipendiją, kuri siekia 250 eurų. Ši finansinė parama jaunuoliui leidžia susikoncentruoti į studijas ir nesiblaškyti tarp laikinos darbo vietos ir mokslų.

Prieš keletą metų MOSTA atliktos apklausos rezultatai parodė, kad nedirbantys studentai dažniau mokosi puikiais balais, o dirbantys tokių rezultatų pasiekia rečiau.

Apklausos duomenimis, studijų rezultatams įtakos turi ir tai, kokiu krūviu dirbama. Dirbantys visą darbo dieną statistiškai reikšmingai dažniau mokosi vidutiniais balais, rečiau pasiekia puikių mokymosi rezultatų. Nedidelis darbo krūvis (iki 20 val. per savaitę) neigiamos įtakos studijų pažangumui neturi.

Dažnai pamirštama, tačiau, kaip ir pirmosios pakopos, taip ir magistrantūros studijose, studentai motyvuojami ne tik stipendija, bet ir jiems siūlomomis papildomo ugdymo, papildomos veiklos galimybėmis. Pavyzdžiui, KTU studijuojantys magistrantai gali prisijungti prie jiems aktualių organizacijų, dalyvauti bendrųjų ir karjeros kompetencijų ugdymo programose, gauti papildomą stipendiją studijų semestrui ar praktikai užsienyje.

Siekis: studijos = darbas „pilnu etatu“

Studentas besimokantis pagal pažangesnį, pavyzdžiui, Europoje vyraujantį 3 (bakalauro) + 2 (magistrantūros) studijų modelį įgauna pranašumą ne tik studijų trukmės atžvilgiu, bet visų svarbiausia – kokybinį pranašumą. Studijas konstruojant pagal naujausias rinkos tendencijas, poreikius, mokslo pažangą, vykdomą bendradarbiaujant su socialiniais Universiteto partneriais, sparčiai kyla studijų kokybė.

Esant tokiai situacijai, studijų metai traktuojami kaip darbas pilnu etatu (angl. full-time job), nes studentas susitelkia į studijas, intensyviai mokosi ir rengia baigiamuosius projektinius darbus. Jo įgytos žinios nespėja pasenti ir esamuoju laiku yra pritaikomos darbo rinkoje, kuri keičiasi labai sparčiai, todėl ir studento įgyjamos žinios turi neatsilikti.

Per intensyvius mokslo metus gavęs koncentruotą, labai kokybiškų žinių srautą, absolventas jaustųsi užtikrintas, žengdamas į darbo rinką. Net ir nusprendus vienerius ar keletą metų praleisti dirbant ar keliaujant, tai padėtų jam įvertinti savo žinias ir grįžti į magistrantūrą labai tikslingai: susirinkti ar patobulinti žinias, kurios leistų judėti pirmyn ir tapti konkurencingu darbo rinkoje.

3+2 modelis iš karto po bakalauro studijų leidžia studentui drąsiau rinktis „laisvuosius“ metus (angl. gap year), kurių metu įžengiama į darbo rinką, susipažįstama su realiais darbo procesais, atpažįstamos sritys, kurias dar reikia tobulinti, įgyti žinių.

Tuomet labai tikslingai pasirenkamos magistrantūros studijos – užpildant trūkstamų žinių spragas ir pagilinant jau turimas. Tikrąją studijų vertę atskleidžia ne kuo ilgesni, o turiningesni ir intensyvesni studijų metai, praleisti universitete besimokant, ugdant kompetencijas, mezgant vertę kuriančius kontaktus ir į darbo rinką žengiant užtikrintai – kaip geidžiamam specialistui.

Magistrantūrai negalioja amžiaus limitas

Svarbu suprasti, jog studijų metu vyksta ne tik paskaitų lankymas, atsiskaitymai, įgyjamos profesinės žinios, bet ir formuojama žmogaus asmenybė, ugdomas jo, kaip ateities specialisto, charakteris.

Kalbėjimas prieš auditoriją formuoja asmens viešojo kalbėjimo įgūdžius, darbas komandoje, net jeigu teko ir nemažai dirbti individualiai, atneša suvokimą, kad visko padaryti vienas negali ir formuoja komandinio darbo įgūdžius, interakcija su profesoriais, akademikais moko adekvataus bendravimo su tam tikrų lygių, padalinių vadovais, kolegomis.

Žmogus turi įvertinti, kad po stadijų baigimo jis palieka universitetą kitoks negu atėjo, todėl studijos universitete visais atvejais – atsiperkanti investicija į save.

Dabartinė darbo rinka ir vadovai, valdantys geriausias kompanijas arba jų padalinius įvairiose užsienio šalyse, yra naujosios kartos atstovai, kurie supranta magistrantūros studijų ir žinių vertę.

Į universitetą ir magistrantūros studijas galima grįžti bet kada, nesvarbu, ar žmogui dvidešimt penki ar penkiasdešimt penki metai. Štai įmonių vadovai vis dažiau renkasi magistrantūrą, nors studijas yra baigę gerokai anksčiau, norėdami atnaujinti savo žinias ir neatsilikti nuo jaunosios, į inovacijas ir technologijas linkusios kartos.

Įmonės ir jų atstovai į universitetą vis dažniau sugrįžta ir kaip dėstytojai-praktikai ar unikalaus KTU magistrantūros studijų modelio „MA+“ partneriai. Suprasdami, kad investuodami į talentus, jie investuoja į savo būsimus darbuotojus, įmonių ir organizacijų atstovai dalinasi praktinėmis žiniomis, patirtimi ir patarimais su studentais, dažnu atveju net skatindami ir finansuodami jų magistrantūros studijas.  




Aktualijos

nuotrauka
2025-07-18 09:30
Aplinkos ministerija toliau nuosekliai stiprina esamų medžių apsaugos teisinį pagrindą statybų metu. Pasibaigus konsultacijų etapui su architektų, statybininkų ir nekilnojamojo turto plėtros atstovais bei sulaukus pirmųjų savivaldybių įžvalgų, pradedamas statybos teisės aktų koregavimas.
nuotrauka
2025-07-17 14:47
Didžioji dalis teisminių procesų tarp Lietuvos Respublikos ir Prancūzijos energetikos bendrovės „Veolia“ – baigti. Abi pusės susitarė taikiai, išvengdamos ilgų ir brangių bylų tarptautiniuose bei nacionaliniuose teismuose.
nuotrauka
2025-07-17 11:38
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Medienos kuro pelenų tvarkymo ir naudojimo taisyklių pakeitimo projektą, kuriuo siekiama sudaryti palankesnes sąlygas kietojo biokuro pelenus ir šlaką plačiau panaudoti kaip žaliavą.
nuotrauka
2025-07-17 10:14
Atsižvelgdama į Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos (CVP IS) naudotojų – tiek pirkimų vykdytojų, tiek tiekėjų – išsakytą nuomonę ir pastabas, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) atliko reikšmingus techninius sistemos patobulinimus. Nuo 2025 m. liepos 16 d. įsigaliojo atnaujinimai, kurių tiksla...
nuotrauka
2025-07-17 08:00
Tinkamas lango angos montavimas ir sandarinimas lemia namų šilumos ir akustines savybes. Dėl nesandarios lango–sienos jungties atsiranda šalčio tilteliai, taip prarandant šilumą. „SOUDAL Window System“ (SWS) – tai profesionali langų ir durų montavimo sistema, sukurta spręsti šias problemas.
nuotrauka
2025-07-17 07:43
Šiuolaikinėje statybos ir architektūros praktikoje vis svarbesnį vaidmenį įgyja ne atskiri sprendimai, o sklandus, tarpusavio pasitikėjimu grįstas komandos darbas. Statybininkų ir architektų bendradarbiavimas tampa kertiniu projekto sėkmės veiksniu, o jo esmė – derinti kūrybines vizijas su inžinerin...
nuotrauka
2025-07-16 14:25
Prezidentas G. Nausėda pasirašė Finansų ministerijos pasiūlytus ir Vyriausybės patvirtintus, Seimo pastarosiomis savaitėmis papildytus ir priimtus mokestinių įstatymų pakeitimus, kuriais didinamas Valstybės gynybos fondo finansavimas ir tuo pačiu užtikrinamos tvarios ilgalaikės pajamos į šalies biud...
nuotrauka
2025-07-16 14:06
Siekdama užtikrinti efektyvesnį skirstomųjų tinklų panaudojimą ir reaguodama į sparčiai augantį gaminančių vartotojų skaičių, Vyriausybė pritarė laisvų pralaidumų paskirstymui prioritetinėms vartotojų grupėms.
nuotrauka
2025-07-16 11:31
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja apie kelias per pastarąsias savaites įvykusias nelaimes darbo vietose, tarp jų – ir mirtinas. Įvykiai rodo pavojingą tendenciją: sauga dažnai tvarkoma formaliai, o darbuotojų sveikata ir net gyvybė paliekama atsitiktinumui. VDI pradėjo tyrimus ir vertins ...
nuotrauka
2025-07-16 09:10
Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) pastangomis 2025 m. I pusmetį įveiklinta 14 620 ha valstybinės žemės, o už valstybinės žemės pardavimus į valstybės ir savivaldybių biudžetus pervesta 27,03 mln. eurų, atitinkamai – 16,94 mln. eurų ir 10,09 mln. eurų.
nuotrauka
2025-07-15 09:11
Klaipėdos rajono savivaldybė, siekdama gyventojams suteikti paslaugas kuo arčiau namų, Mazūriškiuose statys modernų viešųjų paslaugų centrą, kuriame įsikurs net 5 įstaigos – Paupių pirminės sveikatos priežiūros centras, Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro ir J. Lankučio bibliotekos padalinia...
nuotrauka
2025-07-14 14:36
Teisės aktai neužtikrina valdybų sudarymo skaidrumo bei jų nepriklausomumo, todėl kyla rizika dėl valdybų politizavimo ir interesų konfliktų. Tokią išvadą daro Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi du antikorupcinius vertinimus dėl viešųjų įstaigų, valstybės ar savivaldybės įmonių, valdomų bend...
nuotrauka
2025-07-14 11:03
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, kad 23 proc. vidutines ir aukštesnes pajamas gaunančių sostinės gyventojų naujam būstui galėtų skirti 250 tūkst. ir daugiau eurų. Tai – 9 procentiniais punktais didesnė gyventojų dalis nei pe...
nuotrauka
2025-07-11 15:34
Liepos 4 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė nutartį civilinėje byloje, kurioje išaiškino, kad buitinių nuotekų tinklų skersmeniui padidėjus nuo 160 mm iki 250 mm, naujas statybos leidimas nereikalingas, nors toks pokytis ir lėmė statinio kategorijos pasikeitimą – iš nesudėtingojo į neyp...
nuotrauka
2025-07-11 15:06
Klaipėdos miesto centre esanti Atgimimo aikštė – viena svarbiausių viešųjų erdvių, kurioje jau keliolika metų planuojama didelė rekonstrukcija. Šiandien projektas pagaliau įgyvendinamas – aikštėje įrengta statybvietė, pradėti intensyvūs parengiamieji darbai, tarp jų ir teritorijos išminavimas bei ar...
nuotrauka
2025-07-11 14:52
Š. m. liepos 9 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) padėjo tašką ilgai trukusioje byloje dėl Visagine esančios Tarybų gatvės pavadinimo. Teismas atmetė Visagino savivaldybės tarybos apeliacinį skundą, kuriuo buvo ginčijamas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centr...
nuotrauka
2025-07-11 10:23
Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN), rašoma ministerijos pranešime, parengė ir pateikė derinti Vyriausybei nutarimo projektą, kuriuo siūloma tikslinti reikalavimus gyvenamosioms vietovėms, siekiančioms gauti kurorto ar kurortinės teritorijos statusą. Pakeitimais siekiama sumažinti pertekline...
nuotrauka
2025-07-10 13:06
Nuo šių metų pradžios Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) pradėjo aktyviai konsultuoti savivaldybių specialistus, siekdama užtikrinti sklandų valstybinės žemės valdymą. Šių pastangų rezultatai jau matomi – per mėnesį nustatomų pažeidimų skaičius žemės sandoriuose sumažėjo 7 proc.
nuotrauka
2025-07-10 12:58
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) primena: įvykdžius privalomąjį nurodymą, pranešti apie tai reikia ne tik teismui ar antstoliui – svarbiausia raštu informuoti pačią Statybps inspekciją. Priešingu atveju gali kilti nereikalingų teisinių pasekmių.
nuotrauka
2025-07-10 10:00
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė reikšmingą nutartį dėl nekilnojamojo turto agentūrų sutarčių – vienašališkai parengtos brokerių sutartys, kuriose numatytos pareigos mokėti komisinius ir už neįvykdytas paslaugas, laikytinos nesąžiningomis vartotojų atžvilgiu.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos