2022 spalio 1 d. šeštadienis, 11:32
Reklama  |  facebook

Geidžiamo darbuotojo profilį šiandien sudaro keli svarbūs komponentai

Lina SLAVICKAITĖ, KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovė      2017-08-23 08:31
Bakalauro studijos – tik pirmasis laiptelis, parengiantis absolventą dirbti komandoje, prisiimti ir vykdyti tam tikras atsakomybes. Tai, jog be magistrantūros studijų šiandien negali tapti vadovu arba užimti aukštos pozicijos – nėra mitas. Vien tik gerų rezultatų ir atsiliepimų nepakanka, reikalingas įrodymas – magistro diplomas.
nuotrauka
Asociatyvi Kauno technologijos universiteto (KTU) nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

Geidžiamo darbuotojo profilį šiandien sudaro keli svarbūs komponentai. Visų pirma – žinios, noras, aiškus tikslo matymas ir kryptingas jo siekimas. Ambicija, kuri leidžia pajusti savo vertę ir, žinoma, kūrybiškumas, kuris gelbsti ne tik vadybinio pobūdžio darbuose, bet ir priimant inžinerinius sprendimus.

Darbdaviui svarbu, kad prie komandos prisijungęs darbuotojas būtų proaktyvus – rodytų iniciatyvą, įsigilintų į jam pateikiamas užduotis ir aiškiai atlieptų organizacijos poreikius. Po studijų dirbti pradėjusiam asmeniui svarbu likti atviram naujovėms ir mokymuisi, nes šie procesai nesibaigia universiteto baigimu, o tęsiasi visą gyvenimą.

Pradedant savo karjerą tenka mokytis įmonės ar organizacijos, tapusios darbdaviu, kultūros, procesų valdymo, darbo specifikos, nuolat atnaujinti kompetencijas.

Lina Slavickaitė, Karjeros ir ugdymo centro vadovė (KTU nuotr.)

Papildomas žingsnis vardan karjeros

Magistrantūros studijas renkasi subrendę žmonės, kurių asmenybė jau yra susiformavusi ir kuriems įtakos nebedaro tokie veiksniai, kaip spaudimas iš tėvų, draugų, aplinkos ar paprasčiausias neapsisprendimas, galbūt lėmę jų pasirinkimą stojant į bakalauro studijas.

Apsisprendimas studijuoti magistrantūroje demonstruoja žmogaus proaktyvumą ir tarsi sako: „Galiu gyventi ir be magistro laipsnio, bet pasirinksiu padaryti daugiau negu kitas“.

Tikriesiems talentams, motyvuotiems ir tikslingai siekiantiems tikslo žmonėms, kurie ateityje kurs inovacijas ir dalyvaus globalioje darbo rinkoje, magistrantūra visuomet bus reikalinga.

Puikus to pavyzdys – KTU absolventas Gediminas Nemanis, baigęs mechatronikos bakalauro studijas, sukūręs inovatyvią elektrinę pavarą dviračiams „Rubbee“ ir įsteigęs startuolį tokiu pat pavadinimu.

Suprasdamas, kad norint pristatyti rinkai savo išradimą, o save „parduoti“ kaip inovatorių, vien tik techninių ir mechaninių žinių jam neužteks, apgalvotas G. Nemanio pasirinkimas buvo Marketingo valdymo magistrantūros studijos.

Nedirbančių studijų rezultatai geresni

Verslo įmonės, verslo organizacijos vis labiau vertina tą žmogų, kuris turi magistro laipsnį, nes tai parodo, kad asmuo rimtai mokėsi, išsikėlė sau aukštus tikslus, nuveikė daugiau už kitus. Magistrantūra šiandien yra kokybės ženklas.

Demonstruodamas gerus rezultatus, KTU studentas šiandien gali gauti didžiausią Lietuvoje „Gifted“ talentų akademijos stipendiją, siekiančią 300 eurų, bei pretenduoti į Universiteto talento stipendiją, kuri siekia 250 eurų. Ši finansinė parama jaunuoliui leidžia susikoncentruoti į studijas ir nesiblaškyti tarp laikinos darbo vietos ir mokslų.

Prieš keletą metų MOSTA atliktos apklausos rezultatai parodė, kad nedirbantys studentai dažniau mokosi puikiais balais, o dirbantys tokių rezultatų pasiekia rečiau.

Apklausos duomenimis, studijų rezultatams įtakos turi ir tai, kokiu krūviu dirbama. Dirbantys visą darbo dieną statistiškai reikšmingai dažniau mokosi vidutiniais balais, rečiau pasiekia puikių mokymosi rezultatų. Nedidelis darbo krūvis (iki 20 val. per savaitę) neigiamos įtakos studijų pažangumui neturi.

Dažnai pamirštama, tačiau, kaip ir pirmosios pakopos, taip ir magistrantūros studijose, studentai motyvuojami ne tik stipendija, bet ir jiems siūlomomis papildomo ugdymo, papildomos veiklos galimybėmis. Pavyzdžiui, KTU studijuojantys magistrantai gali prisijungti prie jiems aktualių organizacijų, dalyvauti bendrųjų ir karjeros kompetencijų ugdymo programose, gauti papildomą stipendiją studijų semestrui ar praktikai užsienyje.

Siekis: studijos = darbas „pilnu etatu“

Studentas besimokantis pagal pažangesnį, pavyzdžiui, Europoje vyraujantį 3 (bakalauro) + 2 (magistrantūros) studijų modelį įgauna pranašumą ne tik studijų trukmės atžvilgiu, bet visų svarbiausia – kokybinį pranašumą. Studijas konstruojant pagal naujausias rinkos tendencijas, poreikius, mokslo pažangą, vykdomą bendradarbiaujant su socialiniais Universiteto partneriais, sparčiai kyla studijų kokybė.

Esant tokiai situacijai, studijų metai traktuojami kaip darbas pilnu etatu (angl. full-time job), nes studentas susitelkia į studijas, intensyviai mokosi ir rengia baigiamuosius projektinius darbus. Jo įgytos žinios nespėja pasenti ir esamuoju laiku yra pritaikomos darbo rinkoje, kuri keičiasi labai sparčiai, todėl ir studento įgyjamos žinios turi neatsilikti.

Per intensyvius mokslo metus gavęs koncentruotą, labai kokybiškų žinių srautą, absolventas jaustųsi užtikrintas, žengdamas į darbo rinką. Net ir nusprendus vienerius ar keletą metų praleisti dirbant ar keliaujant, tai padėtų jam įvertinti savo žinias ir grįžti į magistrantūrą labai tikslingai: susirinkti ar patobulinti žinias, kurios leistų judėti pirmyn ir tapti konkurencingu darbo rinkoje.

3+2 modelis iš karto po bakalauro studijų leidžia studentui drąsiau rinktis „laisvuosius“ metus (angl. gap year), kurių metu įžengiama į darbo rinką, susipažįstama su realiais darbo procesais, atpažįstamos sritys, kurias dar reikia tobulinti, įgyti žinių.

Tuomet labai tikslingai pasirenkamos magistrantūros studijos – užpildant trūkstamų žinių spragas ir pagilinant jau turimas. Tikrąją studijų vertę atskleidžia ne kuo ilgesni, o turiningesni ir intensyvesni studijų metai, praleisti universitete besimokant, ugdant kompetencijas, mezgant vertę kuriančius kontaktus ir į darbo rinką žengiant užtikrintai – kaip geidžiamam specialistui.

Magistrantūrai negalioja amžiaus limitas

Svarbu suprasti, jog studijų metu vyksta ne tik paskaitų lankymas, atsiskaitymai, įgyjamos profesinės žinios, bet ir formuojama žmogaus asmenybė, ugdomas jo, kaip ateities specialisto, charakteris.

Kalbėjimas prieš auditoriją formuoja asmens viešojo kalbėjimo įgūdžius, darbas komandoje, net jeigu teko ir nemažai dirbti individualiai, atneša suvokimą, kad visko padaryti vienas negali ir formuoja komandinio darbo įgūdžius, interakcija su profesoriais, akademikais moko adekvataus bendravimo su tam tikrų lygių, padalinių vadovais, kolegomis.

Žmogus turi įvertinti, kad po stadijų baigimo jis palieka universitetą kitoks negu atėjo, todėl studijos universitete visais atvejais – atsiperkanti investicija į save.

Dabartinė darbo rinka ir vadovai, valdantys geriausias kompanijas arba jų padalinius įvairiose užsienio šalyse, yra naujosios kartos atstovai, kurie supranta magistrantūros studijų ir žinių vertę.

Į universitetą ir magistrantūros studijas galima grįžti bet kada, nesvarbu, ar žmogui dvidešimt penki ar penkiasdešimt penki metai. Štai įmonių vadovai vis dažiau renkasi magistrantūrą, nors studijas yra baigę gerokai anksčiau, norėdami atnaujinti savo žinias ir neatsilikti nuo jaunosios, į inovacijas ir technologijas linkusios kartos.

Įmonės ir jų atstovai į universitetą vis dažniau sugrįžta ir kaip dėstytojai-praktikai ar unikalaus KTU magistrantūros studijų modelio „MA+“ partneriai. Suprasdami, kad investuodami į talentus, jie investuoja į savo būsimus darbuotojus, įmonių ir organizacijų atstovai dalinasi praktinėmis žiniomis, patirtimi ir patarimais su studentais, dažnu atveju net skatindami ir finansuodami jų magistrantūros studijas.  

Aktualijos

nuotrauka
2022-09-30 15:33
Turto bankas, siekdamas kuo efektyviau panaudoti Šakiuose valdomą administracinį valstybės turtą, įgyvendino visą eilę pokyčių, kurie šiandien leidžia pasidžiaugti rezultatais. Vietoje šešių neefektyviai naudojamų valstybės administracinių pastatų, mieste liks trys – tačiau pilnai užpildyti.
nuotrauka
2022-09-29 14:43
2022 m. LEDVANCE ekspozicija aplankys kelias Europos šalis ir sustos didmeninės prekybos įmonėse bei kitose patogiose vietose, kad pademonstruotų naujausius LEDVANCE gaminius – nuo šviestuvų, lempų, LED modulių, iki elektrinių komponentų ir šviesos valdymo sistemų, skirtų montuotojams ir projektuoto...
nuotrauka
2022-09-29 09:50
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas 0,4 proc., ir vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio sumažėjimas 1,2 proc. Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 7,7 proc. pa...
nuotrauka
2022-09-28 12:54
Aplinkos ministerija patikslino Vyriausybės nutarimu patvirtintus Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus ir kviečia projektui teikti pastabas ir pasiūlymus.
nuotrauka
2022-09-28 06:46
Nuo spalio 3 d. neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, galės teikti paraiškas paramai gauti.
nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-26 11:20
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. ketindami atsiskaityti grynaisiais pinigais turime įsivertinti, ar mūsų mokamos sumos dydis yra leistinas įstatymais, nes net nenorėdami galime tapti įstatymo pažeidėjais, kai neigiamų pasekmių sulaukia tiek grynųjų pinigų mokėtojas, tiek juos priėmęs asmuo.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 14:13
Visoje Lietuvoje vykstant viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme visuomenė gali susipažinti su Registrų centro perskaičiuotomis projektinėmis žemės ir statinių vidutinėmis rinkos vertėmis, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio. Vidutinės rinkos vertės ne rečiau kaip kas penkerius metus prilyg...
nuotrauka
2022-09-22 06:20
Valstybės įmonė Turto bankas pajūryje skelbia išskirtinį aukcioną – ketinama parduoti nuo jūros 600 m nutolusius beveik 2000 kv. m dydžio poilsio namus. Pradinė kaina aukcione sieks 2 mln. 168 tūkst. eurų. Iš parduoto turto gautos lėšos bus investuojamos į policijos komisariato Klaipėdoje daugiaaukš...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:02
Dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtra nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. km takų, patogesnės ir saugesnės šių eismo dalyvių kelionės, motyvacija iš nuosavo transporto persėsti ant gamtai ir sveikatai draugiškų dviračių ir daugiau nei 300 mln. eurų investicijų šiems tikslams pasiekti. Tokia dviračių Lie...
nuotrauka
2022-09-21 07:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia statytojų klausimų, ką privalu žinoti planuojant ir organizuojant statybos darbus, kieno prievolė ir kompetencija prižiūrėti statybos atitiktį statinio projektui ir kontroliuoti st...
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 07:21
Vilniuje, Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, specializuota įmonė AB „Detonas“ susprogdino gelžbetonio pamatų bloką. Nepaisant papildomų saugos priemonių, tikėtina, kad iš statybvietės atskriejusi skeveldra išdaužė netoli teritorijos stovėjusio automobilio lango stiklą.
nuotrauka
2022-09-19 06:38
Šiuo metu biudžetinių įstaigų įgyvendinamiems viešųjų pastatų atnaujinimo projektams, kuriems, įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras, nepakanka lėšų projektų tikslams pasiekti dėl padidėjusių statybos darbų rinkos kainų, papildomai skirta 10 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-14 06:50
Lietuvos oro uostai baigė vykdyti viešąjį pirkimą, kurio metu atrinktas rangovas, statysiantis naują Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalą. Juo tapo kompanija „Eikos statyba“. Naujasis terminalas bus statomas tarp VIP terminalo su konferencijų centru ir senojo keleivių terminalo. Bendra pir...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...